i I Sterfgeval Nieuws van de week. a m. I moor er- hem, de hand Dolez, Lange, Laubry, 1030. 981. 80k 1001. 1001. 1302. 1327. 1291. 1085. 1057. 1110. id. id. id. id. 1041. 1022. 985. 2950. 2935. 2910. 2972. 2931. 3051. 2012. 1338 1379 en de 1084. 1097. IC84. Henegouwen. Stemmers 1118. Janssens, katliolykc kandidaet, an Overloop, Verwilghen, De beer Crcvils, pastor te Vinchem sedert 1852, is aldaer, in den ouderdom van 03 jaren overleden. OVERZICHT DER LESTE VEERTIEN DAGEN. Reeds zyn twee weken verloopcn sedert wy onze leste kronyk schreven. Nu zyn wy in vollen zomer de zon schiet van ’s morgens vroeg hare warms stralen op de aerde, de zwaluwen zwerven by menigte in de hoogte, en op het dak van het Paviljoen, laten do spreeuwen een onbeschryvelyk geraes hooren. Ah I wat is het aengenaem te leven wanneer, na den dorren winter, de velden, de hagen, do hoornen zich, met groen bedekken en na zes maenden als dood to zyn geweest, uit hunne ongevoeligheid op ryzen en de slaep die op hen drukte afschudden om weer tot het leven te keuren. Wat is het nu aengenaem de velden te doorloopen. Het oog rust met welgenoegen op de grasryke weiden wacr vette koeijen en ossen een gezond en overvloedig voedsel vinden; wacr de veulens blygepstig rond huppelen en zich wellustig in het gras wentelen. In, UITSLAG DER KIEZINGEN. Provincie Oosl-Plaendei en. Gent (zeven vertegenwoordigers). De hecren Van der Stichelen, liberale kandidaet E. Van den Pcereboom, id. Jacquemyns, id. Coppens-Bove, katholyke kandidaet Kervyn-de Volkaersbeke, id. II van de Woestyuc. id. P. de Biets. i<l. Aelst (dry vertegenwoordigers). Stemmers 2611. Cuniont, liberale kandidaet, Do Nacyer, katholyke kandidaet, Ballotage tusschen de hecren de Porlcmont Ruddere, kalholyken, M. de Kuddere wordt gekozen. Auhenaeroe (dry vertegenwoordigers) Stemmers 1888. Magherman, katholyke kandidaet, Thienpont, Van der Donckt, Hoei (twee vertegenwoordigers). De hecren D’Autrebande en J. Lebeau, liberalen, aftredende leden, worden herkozen. Vkbviïhs (dry vertegenwoordigers). De aftredende liberale leden David, Grosfils, Mo reau, worden kerkozen. - Limbourg. Hasselt (two vertegenwoordigers). Dc heeren Dc Pitteurs-Iliegacrls en De Thcux, af tredende katholyke leden, worden herkozen. Maeseïck (een vertegenwoordiger). Mr. Vilaiti Xllll, aftredend kalholyk lid, wordt kozen. Tongeren (twee vertegenwoordigers). De hecren De Renesse, liberael en Julliot, katho- lyk, beide altredende leden, worden herkozen. Denbermonde (dry vertegenwoordigers) Stemmers 1404. De Decker, katholyke kandidaet, De Terbecq, fd. Vermeiro, id. Eecloo (een vertegenwoordiger). Stemmers 1021. Kervyu de Leltenhove. kat. kand. S. Nikolaes (dry vertegenwoordigers). i i i n Een der afstammelingen, in regte lyn, van Jocrisso, woont sedert eenigen tyd by eenen heer dezer stad. Jantje is een van die brave jongens, waerin niet de minste erg zit, inaer die, als het ware, geboren zyn om alles keerhalfs te doen. Nu over eenige dagen moest mynheer zich scheuren cn hy riep Jan om lauw water. Regtuit, menheere antwoordt Jan. Eenige stonden later komt hy met eenen vollen moor, dat hy op den lavabo plactst. Wanneer den heer nu er gebruik wilde van maken, bemerkt hy dat het kokende is. Hy klinkt. Jan komt op. Maer, tacrebleuik heb u lauw water gevraegd, cn gy brengt my er waerin men eijers zou konnen doen koken; ik geloof waerlvk dat gy suft. Loop en breng my er straks dal lauw is. Tien minuten gaen voorby en mynheer ziet den knecht niet opkomen. Hy verliest zyn geduld ca klinkt op nieuw. Jan verschynt met ydelc handen. Eh wel 1 en myn water Nog vyf kleine minnetjes, menheere, het is op het vuer. Hoe, op het vuur? Maer het was reeds veel te warm Ja maer het is hel zelfde niet meer, menheere; gy kunt wel denken dat ik er ander moest opzetten. Maer, dubbelen sukkeleer die gy zyl! waeroni er dan geen koud water in gedacn Ja, menheere,.... ik had daer eerst op gedacht. Hé wel, wat heeft u belet dit te doen? Daer was geen placts meer in den menheere vreemdeling zag naderen, die met slordige kleederen omhuld was: men had hem als desertuer kunnen aenmerken, daer zyne kleedy zoo veel van bet mili taire als van hel burgerlyke vertoonde, ware by niet w.instalig gewest, met een bochel op den schouder kan men toch niet wel suldaetzyn. Eindelyk kwam het hem voor dal de man een oinzwervvnd koopman ware. Dc vreemdeling volgde een pad tusschen moes- planlen door do voetstappen der veldelingen afge- teekend; soms beklom hy eenen heuvel om over het kreupelhout in tic verte heen te zien. Wanneer hy nader by kwam hield hy plotselyk stil en beschouwde Jacob met een doordringenden blik; het kind door een dikken appelboom gerugsteund, stond met de handen in de zakken van tyn linnen kiel te fluiten. Na een oogenblik bedunkens kwam de vreemdeling nog nader by. t gy van <ül land? voerde hy Jacob la gemoet. Ju, mynheer, was het antwoord. Dan kunt gy welligt iny iemand acnwyzen die in slaet zy om eene reis te paerd te doen Die iemand staet voor u, mynheer. Gy Ik zelf. Maer, myn vriend, ge komt my zoo jong voor; gy moei weten dal het op eenen ren van zeven of ach; uren uitkomt, en dit wel zonder le ombreidden. Zy over de jaren niet bedacht, mynheer, geef my maer een paerd, en gy zuil zien. De vreemdeling ging glimlachend voorts. Het stemme het woord Bcrgame uitspreken. Een man zal het huis uilkomeii. Dit papier zult gy hem overgeven. Deze woorden uitsprekende, nam de vreemdeling ecu kleine brienentasch en begon tc schryven. Kunt gy ook lezen? vraegdo hy eensklaps aei» Jacob. Ja, mynliccer, zeer wel. De vreemdeling fronsde de wenkbrauwen, maer dia beweging was zoo snel dat Jacob ze niet bemerkte. Vervolgens stond hy een oogenblik in diepe beden king. Hy schreef eenige woorden ter neder. Trok een blad uit de brievenlasch, reikte hel aen Jacob over, tevens een arendsblik'op het kind werpende. Jacob bezag het papier. Ik lees, maer versta niets zegde hy. Hel is ook niet noodig dat gy het verstact, voer de vreemdeling voort; steekt het papier in den zak en slyg to paerd. Wat drommel! jongen, gy handelt het paerd met lossen zwier; houdt wel zyne ooren in ’loogt Het is koppig, maer wanneer hel in zyn hoofd schie. eenen zysprong te doen, heeft het do eer den ruiter er van le voorkomen door eene zekere wending der ooren; de lenden van menig ruiter dragen er het ge heugen van. Gy lacht, wel nu, jongen gy zult zien. Te vertoljen), Berben (vyf vertegenwoordigers). Stemmers. 1243. De heeren Carlier, liberale kandidaet De Brouckcre, id. id. id. id. Atii (Iweo vertegenwoordigers). Stemmers 1527. Ballolering tusschen dc heeren Frisou en Martin Jouret liberalen, cn Quairier en Paul Neve, katholy ken. MM. Frison en Jourct worden gekozen. Charleroi (vier vertegenwoordigers). Stemmers 2651. Karel Lebeau, liberael, 1426. Pirmez, id. 2103. Sabatier, id. 1696. Deschamps, katholyk, 1701. Soignies (dry vertegenwoordigers). Slemmers 1978. Jourct, liberale kandidaet, Ansiaux, id. Faignarl, katholyke kandidaet, Tnun (twee vertegenwoordigors). De heeren Dc Paul en Van Leempoel, liberalen, af tredende leden, worden herkozen. Doornvk (vier vertegenwoordigers). De heeren Allard, Savart, L. Grombez en Bacquin, liberalen, aftredende leden, worden kerkozen. Luik. Luik, (zeven vertegenwoordigers). De heeren Braconnicr, De Bronckart, Frcre-Orban, Grandgagnage, Lesoinne, Mouton, Muller, liberalen, aftredende leden, worden herkozen. Dorcuworh (een ventegenwoordiger). De heer Delexhy, liberael, aftredend lid, is her kozen. Op 14 july aenstaende, zal te Aerseele, eene luis- terryke Ringsteking, in regte lyn, placts hebben. Op 15 july zolle-macndag), zal le Pilthein, insge-, lykseene Ringsteking, in ronde, plaets hebben. Men zegt dal onzen Jockey-K.lub nog een beetje zal wachten om dergelyk feest te geren alle zyne poer den zyn in ’t gras. paerd is halstarrig, het is vol vuer. Ik heb goede armen en goede ooge.i. Kom dan maer by hel paerd, het is niet ver van hier. De vreemdeling pn Jacob verlieten de weide en traden in een boschje. Achter eene dubbele reeks hoogstammigc populieren zag Jacob een paerd staen. Zyne hoefslagen deden den grond daveren; het was aen eenen boom vastgemaekt en iu eene bestendige beweging. Een gebit aen de neuslokken belette het te grinniken. Nimmer had Jacob een zoo schoon paerd gezien. Hy naderde en het streelcnde wilde op den zadel stygeu. De vreemdeling wederhield hem, en hem, de hand op den schouder leggende, Legde hy Vóór uw vertrek moet gy ten minsten welen waergy gaen moet. Dat is ook zoo, antwoordde Jacob, die reeds den voet in den stygbeugel had; zyn ongeduld om met een zoo schoon, zoo moedig ros te rennen deed hem het het voorwerp zyner reis uil het oog verliezen. Denkelyk weet gy waer hel dorpje Witterncsso gelegen is? Zeer wel, ongeveer, een uer ter regter zyde van Ai re. Ddér is het doel uwer reis. Gedenk wel aen het geen ik u zeggen ga. Voor aleer Witternesse binnen te ryden zult gy op de linker zyde eene hoeve op het einde van een koornveld vinden; zy heeft vier yeng. ters en een windwyzer op het dak. Gy zult drieslagen op dc ducr geven en by den laetsto met luider Er zyn vyf staatsministers overleden, namelyk dc heerende Merode, generaal Evain, Duvivier, Dellosse en genei.iel Prisse. Die Honenhalle meldt dal du verpligling der pasporten tusschen Bclgien van den eenen, en Zwe den en Noorwegen van den anderen kant, afgeschaft is geworden. Een blad van Leuven meldt dal koning Leopold, vergezeld door de koninglvke familie, op den zon dag der kermis die stad zal bezoeken. De heer J. Dodd, archivist van den algémeenen ra<d der hospicien van Brussel, is tot vertaler be noemd van het liullchn o/ficicel, met eene jaarwedde van 1696 franks, in vervanging van den heer l.cde- ganek, overleden. De heer Dodd is geinagligd zyne funktien tevens te behouden. Naer men verzekert woont de heer Vicktor Hugo thans iu de omstreken van Luik. Dc befaamdeschry- ver heeft zyn zoon le Brussel gelaten en zich afgezon derd ten eindezyn roman les Jlisirables le vollooijen Zyn verblyf is door niemand anders dandoorzynen zoon gekend. Perzoonen die beweeren het zeer goed te W( ten, zeggen dal de schryver van Notre Dame do Paris nen de boorden der Ourlhe of der Ambleva Vcrl lyfl, daer ergens tusschen La Roche en Ay waille. MIDDEL OM DEN SCHOUWBRAND TE BLÜSSCIIEN. Dit middel zal mngelyks van eenigen gekend zyn» is enkel voor hen die het niet kennen, dat wy liet hn r meèdeelen; dikwyls kan het rampen vermyden. Zoodra een scliouwbrand zich verklaerl, hoeft men enkel een vyflienlal ruwe ajuinen in den luu rd le vvirpen In min dan een minuet is al het gevaer v< idwenen, want het vuer is gebluschl. ALTYD WAT NIEUWS. Er zyn thans doktors voor deboonien, even als er 'oor iiiensci.cn en dieren zyn. Ziel hier wnl wy inezfii ngelsch welenschappelyk blad, tc Norwich uitge geven, lezen Doktor X., boom-arts, zal ze geneeskundig be handelen van alle hunne ziekten, als vermoeijviiis, tecring, knelwording, spleen, geelzucht, plelhuor, kramp, ,i enz. Hy begeeft zich in ile zieke tuinen en 'ei kw j nemle parken, legen zeer billyku pryzen vour persoonen van mindere klassen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1861 | | pagina 3