I I KOOP dT g MAEIGRAS, KOOPDAG van «choouu KOOPDAG EXTRAKT. MENAGIE-GOEDEREN, Boer-allaem en groene Klavers. verpachting Ilf c. I Van van ALDERBEST FYN, PEERDUOOI, TB BEVEEEN. Pccrdon, Voituren on Akkergeluig. Mcnaijic-GoedercnKuip- en Kernullacm, Bceslialcn, Akkergetuig en Vruchten te velde, T E W L P E N. Mcnagie-gooderen, Likeuren, Wyncn, NVinkelgoederen, enz., enz., TER DORPPLAETS VAN ALVERINGIIEM. I lli?’ PEERD TE VERKÓOPEN, KOOPDAG POLITIEK OVERZICHT. De sessie van het iïansch wetgevehd korps is verloiigoïi tot 27 juny. De engelschc en italiacnsche drukpers maken hunne opmerkingen óverhel erken nen van Italien door Frankryk. De ka- rastcristiekste zyn wel degenen der Opinione, het ministered blad van Turyn. D.aeruit blykt klaer dal de lïansche kabinetten het ecus zyn over de voorwaerden der erken ning cn dat die voorwaerden geene opofle- ring van ccnig gedeelte des Italiaenschen programs, opleggen .liet is dwaes te ver onderstellen, zegt de Opinions, dat Fran- kryk die eenheid zen willen onmogelyk maken ’töogenblik dat hel zich bereidt die te erkennen. De Times spreekt in zelfden zin. Men meldt nil Turyn dat generael della Rovere, na lang acrzelen ten laelste toch afgezien heeft van de portefoelie van oor log. De redenen van die weigering, alsmede de moeijelykheid om een titularis voor dit departement te vinden, schynen voort te komen uil den afkeer der oilicieren-gene- rael van hel regelmatig leger, om deel te. nemen in de diskussie der wet van Gari baldi op de wapening tier natie. Hel is waerschynlyk dat de debatten zullen acn- vangen onder een interim, dat zal vervuld worden door het opper hoofd des kabinets met de onveranlwoordelyke medewerking van generael Cugia. Nanwelyks is het ministerie Ricasoli in bediening, of er loopen geruchten van aen- staende ontbinding. Zy zyn, volgens allen schyn, gegrond op het aftreden van zekere ambtenaers die, voor hyzondere of andere rederen, hun ontslag gegeven hebben. Men legt een afgeveerdigde van Bologna het volgende gezegde in den mond. Hyzou gezegd hebben, zinspelende op de omstan digheid dat er dry toskaensche ministers in het kabinet zyn Het nieuwe minis terie is eene ctrurische vacs, maer zeer breekbaèr. Men lieeft gezegd dat men in de hon- gaersche kamer van afgeveerdigden het adres van den heer Deak gestemd heeft. Dit is waer, maer met eene zeer erge, zeer belangryke voorbehouding en die de be dreiging der ernstigste verwikkelingen inhondt. De paragrafen 42, 45, en 44, be- trekkelyk den afstand van keizer Ferdinand on aerts-hertog Frans-Karel, vader van Frans-Jozef, zyn verworpen. De heer Deak heelt te vergeefs zyn ontwerp een uerlang Door vermindering POOR UITSCHEIDING VAN BEDRYF. 43 21 Door sterfgeval. van a II. 1 ■Vi 1 31 38 bootten. 43 77 aerdappels. Verders nog 150 bondels boonslrooi, 300 bondcis t aimni. tion duizend rotri’Cn banden en vuel van gebruik. A. C. 00 50 sucrioon. 02 55 tarwe. 48 77 rogge. Den deurwaerder BRIL to Veurne, zal op Dinsdag 2 Julius 1801, om drie uren namiddag, ter herberg do Zwaen, bewoond door sieur Josephus Top, ter dorpplaets van Bcveren, overgaen tot de openbare verpachting, van de wel gekende Maeigrazen, toebe- hoorende aen joulfrouw Zekobie Vermeesch, te Veurne, en bekend onder den naem van: de zeven Gemeten’ liggende digt by de Stavelbrug en palende vau wes ten aen den steenweg. Alles op conditiën naer gewoonte. Het blykt uit een vonnis verleend by verstek door de burgerlyke Reglbank van eersten aenleg van Veurne, op achtsten juny 1800 een en testig, gere gistreerd en beteekend dat jufvrouw Frederica Van Couter, bejaerdc dochter tonder beroep, gihiisvest te Dixinude en thans verblyvende te Mcenen, m staet van interdictie is verklaerd geweest, cn dal er tot do benaming van cencn voogd en eencii toezienden voogd tal worden voortgevaren ingevolge de wet. Voor extrakt als waer en opregt bevestigd door my, avoué van sieur Pieter Joseph Segers, koopman, gehuisvest te Hasserode, eischer in interdictie. Veurne, den achttienden juny 1800 een en testig. Dariel DEIIAENE. Geregistreerd to Veurne, den negentienden juny 1800 een en testig, boek zeventig, blad 51, vak 5. Ontvangen voor regt en verhoogen twee franks twintig centimes. De Ontvanger, (Geteekend) Chest. By den geweten notaiis De Car, te Alveringhcin. VVolverstaendo niet om teer to loopen, ntaer jadis voorde prot, prot, prot. Elk tegge het voort. Den deurwaerder BRIL, te Veurne, tal op Maendag 8 Julius 186I, om twee uren namiddag juist te be ginnen, overgaen binnen de gemeente Wulpen, nnby den keiweg leidende van Wulpen naer Nieuporl, op do hofstede aiwaer do weduwe l'ankemmelbcke onlangs overleden is, lot de openbare verkooping van al het geen op dote hofstede te bevinden is, te weten A. Ncnagie-goedercn. Stoelen, tafels, kassen, coininoden, beddebakkenbeddingen, koper, tin, gleis, yter en aerdewerk, kern met staen, hemers, standen, melkteelen, zeefden, gracntakken, malen en veel andere voorwerpen. B. Akkergeluig. Een wagen, een karre, vier eegden, twee yzeren eegden, twee ploegt, een tolle, een baelpompc, een badbak met loebehoorten, vorken, groepen, schoppen. C. Beostialen. Twee peerden, een baeid mer- riepcerd oud 12 jareu, cun ander baeid merriepeerd oud twee jareu, reeds wel geleerd, drie melkkoeijen, een tweetandsche veerte, eeu jacrling, twee kalvers, een twyn met teven jongen en al het pluimgedierte. C. Den deurwaerder BRIL te Veurne, zal op Maandag 15 Julius 18(11, om twee uren namiddag, op du hot stede het 'Zuidgaslhuis, op kleinen afstand van Veurne, langst de calehicdc leidende naer ïpereu, overgaen tot de publyku verkooping van de vol gende goederen: Deerden. Een aiderbest gecroiseerd baeid Merriepeerd voor alle diensten, oud 6 jareu, met zyn zuigeling-kachlel. Een rouacnd merriepeerd ter clde van 5jaren. Een achttien-niacndcr hengst en een achttien- inacndcr vilek, met grasloop tol 1 september 1861. Een goeden rttnd-ezel oud 10 jaren. Akkergeluig.Een ploeg, een karre, een tolle, een yzeren eegdo om gras te schuercn, een idem om te rakelen, een groolen aclbak, inhoudendc vyfticu hectoliters, aelgoolen, een luergelhouw, een vlas- breker, een calandric. Twee tilburys, een nieuwe normandsche zadel, harnasseuringen en veel andere goederen. Op vier macndcn tyd vau betaling voor de koopen boven de 20 franken, mits stollende goede en be kende borgen ter aenveerding van den deurwaerder BRIL vooriioenid. Du gereeden coinplant te betalen, onmiddelyk naer den koopdag. van Den deurwaerder BRILtc Veurne, tal op Woensdag 20 Junv 1801, om twee uren namiddag, overgaen tot de openbare verknoping, ten huize van sieur Basilius Holvoet, in de Boterweegschael-strael, van de vol gende goederen Eene schoono kassc, verschelde kleine kassen, ledekanten en andere inunagie-goederen. Eeu tchoonen onlangs nieuwen wagen, eene zoole, ecn ploeg, vier eegden, schoone vragtkarre, drie zeer goede wielen van een driuwiel-karre, cc,|e nieuwe boomreep, ecu ougstreep, een goede <olle, deel ketingen, ccn klavie, graender, eeu eiken tu!, dienende voor fangwagen, greepen, houwen, horken, twee harnassen, valleijé, vier zwyngels, en meer andere goederen aldacr te bevinden. Mitsgaders een vosdo merriepeerd, oud 9 jaren. Onmiddelyk na de verkooping der voorschreven goederen zal’er nog verkogl worden 64 aren groene klavers van do eerste sné staende op de landen-gelegen te Adinkerké, digi by de bofstedclanden van sieur Bourgonie. De gegadigde zyn verzogt de klavers te vooren to gaen bezichtigen. Op drie maenden tyd van betaling voor de koopen boven de 20 franken, mits stellende goede en bekende borgeend» genedaer beneden comptant te betalen. Op Maendag, 8 July, 1861, te beginnen ten 9 ure morgens, ten huize nlwaer overleden is Joannes Albertus Macs, en aiwaer thans zync neven wooiicn, ter dorpplaels van Alveriivghein, Zal den Notaris BEERNAERT, te Alvcringhcni, Openbacr verkoopen sen du meestbiedende, het gone volgt: Meubelen. - Alle gleis- koper-cn tinwerk; lepels, fourchctten, telloorcn, marmieten, moors, stoelen, tafels, horlogic, spiegels, matrassen, slacplakens; dwale, gordynen, sargien, Landelacrs, sekretaire cn V»iol meer mobilaire voorwerpen. H'yiicn on Likeuren. 11 llessclicn cognac, stuk inalngnwyn, 4 flcsschen anisette, 1 llesch sirop do punch, 1 llesch scbnbac, etc. H'tnkclgoed. 2 stukken blauwe slof, J stuk rooden vries, 1 stuk blauwen molcton, 6 stukken broek goed, niollevcl en andere; 5 stukken siamuise, blauw cn andere; 6 stukken kotonctte voor voor- schooten; 5 stukken allerhande lynwaed; 1 stuk rood gedaemd Lynwaed voor bodbuhangscls; 7 pacr witte koussen; 3 paer sayette koussen; 7 écharpen; 3 pakjes zakneusdoeken; 1 stuk ruw handdoeken; 4 hand- borstels; (zwintjes), 7 stukken geperkt wollegoed voor klcedcren; 5 katoenen borstdoeken; 15 wollen borstdoeken, en meer andere goederen nldacr te bevinden. wil strooi, tion duizend roggen andere goederen. Alles op zes maenden tyd van koopen boven de 20 franken, de gene comptant te betalen, in handen van <!c Lilt 11. voornoeiud. II. A. Door tlerfgcval, en om uit gemeentchaj) to scheiden met sieur Bernard Macs, landbouwer te Legsele, cn met Charles Uaes, koopmanskleik le l’args. j-- u tweetandsche veerte, eeu jacrling, twee kalvers, twyn met zeven jongen en al hul pluimgedierte. D. l'luchten to velde. 87 55 haver. 77 erwten- 50 sainfoin. daster settic C, nummers 526 en 525; palende noord op half pracht aen gras van voornoemden Louis Vau den Ameele; zuid aen weidü van voor- noeindun hecre Jules de Ghelckc, te Yper, op half gracht; oost op half gracht aen den derden koop; en west aen weide van Seraphin De Bruyne, te Pol- linkhove, op half gracht. Dezen lesten koop vier, is ook verpacht nen voornoemden Amandus l.udovictis lioenraet, tol deu eersten October, 1869, mits den jaerlykschen paclit- prys van 150 franks boven alle kontribiitien, biyken< ondcrhandsch-pachlkonlrakt van 14 augusty 1860, geregistreerd. Sieur Jan-Baptistu Van den Bussche, land bouwer, te Vincheiu, cigenacr eener weide, groot volgens titel van 2 hektaren 59 aren 45 centiaren, en bekend by kadaster sektieC, nummers 534, 535, 536 cn 537 heeft, langs dezen vierden koop, als ook door het hofstedeken van sieur Van den Ameele, vt yen en onvcrgeltlcii uitweg, vastgesteld by authen- ticketi titel. De konditien van verkooping, berusten ter studiën van voornoemde Notarissen als ook by den Notaris BEERNAERT, te Alveringhem, belast niet de uitvoering der nalatenschap van Jacobus Swyngedouw. betaling voor de daer beneden den deurwaerder

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1861 | | pagina 3