HOFSTEDEN EN CHINSGROND, Schoonen Koopdag KOOPDAG van Menagie-goederenLandbouwers-allaem Beeslialen, Vruchten op stam en andere Voorwerpen, - TE H0UTHEM. KOOPDAG HUIS OP CHÏNSGROND, en eene perceel KOOPDAG KANTOOR VAN M'" HOLLY, NOTARIS TE WULVERINGHEM. Kern-allaetn, Menagie- ander Voorwerpen, Gelegen, in Leysele, Vinchem, Isenberghe,- Alveringhém. en llouthem, Binnen de stad Veurne. Fruc/tfe»i op stam, Beeslialen, Zool-en Wagen- harnas, Kuip- en goederen en VERKOOPING ZAEILAND, Te Eggewaerlskappelle, by de dorpplaets. Gemeente Leysele. Gemeenten Vinchem, Isenberghe en Alve ringhem. Gemeente llouthem. Menagie-goederen, Tarwe, Rogge, Aerd appels, Peerdenboonen, Gemeente Eggewaerlskappelle. ZEER SCHOONE voornoemden Door sterfgeval OPEBBAEK TE VEBKOOPES I... J ’’t -<• van TE I1OUTBRM. en oin uiigemecnzaemheid te scheiden. fj Do notaris HOLLY, te Wulveringhetn resideerende, zal op Maendag22 July 1861, om middags juist te beginnen, op do hofstede bewoond door Sr. Winocus Depaepe, te llouthem, digt by hel gehugte de Graig- nnerd, houden koopdag van Krachten op stam. a hectaren 23 aren tarwe, 1 hectare 10 aren boonen, 70 aren haver, een hectare 31 aren vlas, een hectare 31 aren klavers der 2.'1' snede, 22 aren aerdappels en al het agtergras. Heestialen. 2 Werkuierrie-peerdeii, melk koeien, 2 jaerlingen en 2 kalvers. Zoo/-en Wagenharnas en Landbouióersallaem. 2 Wagens, 2 breedwiel-karren, 2 ploegt, 0 eggen, 1 tolle, 2 sleepbarden, 1 wagen-meslplauken, hael- karteel met loebehoorten, kordewagen, leesthaken, houwen, spaden, schoppen, rakels, zeissen en pekken, 2 windmolens, graenniate en graenzeeden, al het kuip en kernallaem met toebehoorten, 40 graenzakken, diltpersen en ballen. Menagie-goederen en andere voorwerpen.Slag- horlogie, ledekantcn,behangsels, onderbedden, hoofd einden, veel slaeplakens, kleerkas, idem kulfer, tafe1», stoelen, standen, hemers, koper- tin- yzer- gleis- aerde- en glaswerk, manden, het bak-gerief, ladders, veel brandhout, 2000 booten kiavqrhoui der eerste snede, deel strooi en veel ander voorwerpen. De koopen van 20 fr. en beneden de 10 "/.comptant te betalen, de gene boven de20 francs, op tyd van betaling ten kantoore van den voornoemden notaris ROLL1. SCHOONEN van MENAGIE-GOEDEREN, LANDBOUWERSGETUIG EN VRUCHTEN TE VELDE. Op Dingsdag, 30.,,,‘July 1801, juist ten 1 ure na middag, ter hofstedeken bewoond geweest door Leo Pu. en zyne vrouw te Alveringhem, naby de Klythoek, Zal den Notaris BEEHNAEHf, te Alveringhem, open bier verkoopen Menagie-goederen. Stoelen, tafel, kasse, horlogie, tellooren, koffy kannen, messen, lepels en fourchellen, spiegels, marmieten, moors, ketels, schapraei, potten en pannen, beddebakken; voorts, houwen, spaden; rakel, greepen, vorken, hamers, rakels, happen, aclstande, manden, standen, kuipe; enz. Ftuchten te velde. Cirka 2 lieklarcn tarwe; 22 aren boonen; 20aren haver; 30aren vlas; Garen aerdappels. De koopen tot de 20 franken, komptant te betalen; de gene daer boven op 3 maenden tyd van beta ling, mit» goede berge. t van een Op Donderdag, 23 July, 1861, ten 3 ure namiddag, ter herberg den Kopetas, bewoond door Benoit David, ter dorpplaets van hggewaertskappelle, Zal den notaris BEEHWAEHT, te Alveringhem resi derende, ten verzoeke vau wien zulks behoort, open- vurLncpen De Notaris HOLLY, te Wulveringhetn resideerende, zal op Donderdag 1 Augusty en Vrydag 2 Augusty 18U Itelkens om een ure namiddag, binnen de ge- ineiiete vnn llouthem, ter hofstede nu bewoond door sieur Carolus Ludovicus Ameloot, te voren door du weduwe van sieur Eugenius Werrebrouck, gelegen langs de strael leidende van den Graignaert naer de dry Koningen, houden Koopdag van alles wat ge melde hofstede is bekleedende, beslaende naiucnl- lyk in Menagie-goederen en andere voorwerpen. Slag- horlogie, kieerkassen, idem koffers, bedbakken met beddingen en behangsels, wollen en andere sargien, bedlakens, tafeldwalen, gordyneu en handdoeken, tafels, stoelen, standen, kuipen, einers, koper- lin- blik- yzer- glas- gleis en aerdewerk, manden, houweel, kwarlbaiuer met weggen, trog en bakhallaem, deel verkeusvleesch, veel brandhout en andere voor werpen. Zool- en wagenharnas, laudbouw-luig, 2 wagens, 2 karren, 1 zool, 2 ploegs, 1 tolle, 6 eggen, sleep- bart, 2 wagens mestplankcn, haelkarteel met berrie, kortewageii,windmulep, al hel kuip- kern-en dorsch- aliaeiu, veel meslhaken, greepen, vorken, schoppen, houwen, spaden, happen, rakels, zeissen, pekken, boothamers, graanmaten, idem zeefden, vans, wagen- wyte, graenzakken, ladders, diltpersen, ballien en regelingen. Recsitalcn. 2 werkmerriepeerden, 1 achttien- maender-vilcke, 1 zuigerkachtel, 6 melkkoeijen, 1 seholveersc, 2 jaerling-veersen, 2 jaerling-ossen, -4 kalvers, 2 zwyns en hel pluimgedierte. Fruchten op stam. 7 heet. 50 aren tarwe, 3 heet. 50 aren peerdeboonen, 60 aren hutteboonen, 30 aren rogge, OU aren haver, 60 aren aerdappels, 60 aren erwuten, 2 aren beeten, 1 heel. 30 aren klavers 2,.*' snede, 2 heet. 20 aren maeigras. Al het achtergras, atnat, groensels in den hof en de fruiten in den boomgaerd. Granen en fourragien. 20 hectoliters tarwe, on deel strooi. rangschikking van den koopdag. Den eersten dag zal men verkoopen hetgrootsto ge deelte van het menagie, het zool- en wagenharnas, bel laudbouw-tuig en de beeslialen. En den tweeden dag do vruchten te velde en al het overige. De koopen van 20 franks en beneden, alsook den tienden penning, complanl te betalen; de gene boven de 20 franks op tyd van betaling ten kantore van voornoemden Notaris Roily. De Notaris HOLLY, residerende te Wulvcringhem, zal op Woensdag 31 July, 1861,om 2 ure namiddag, in hel hotel de l\uble Rose, groote merkt, binnen do stad Veurne, in eene zitting openbaer verkoopen da volgende goederen. Eersten Koop. Ejiic allerbeste Hofstede, gestaen en gelegen binnen de gemeente van Leysele, weinig noprd-west van de kerk, langs de Veurnestraet, groot volgens de kadastrale opmeting, tot 15 hectaren 13 aren 80 cent., en volgens de eigendom» bcwyzen tot 15 hectaren 88 aren 22 cent., ui paclile gehouden door de kinder» Jean Baptiste Desomer, tot 1.‘" October 1864, mits de geringe som van 1480-00 fr. bv jare, boven de belastingen. liy plakbrief Verdeeld in 15 loten. I woeden Koop. Eene zeer goede Hofstede, gestaen en gelegen te Vinchem, weinig zuid van de kerk en eenige der landen in Isenberghe en Alveringhem, groot volgens kadaster II. 14-89-15 C. en volgens titelen II. 15-61-44 C. Gebruikt door Sr. Carolus-Ludovicus Simons-Moe- neelaey, met pachlrechl tul 1.'" October 1867, mits fr. 1432-06 cent, by jare, boven de belastingen. liy plakbrief verdeeld in 20 loten. Derden en laetslen Koop. EeucGynsgrond, waerop is stacndc de herberg genaemd de doude Mannen, tuebehoorende d’hcer Désiré Petit, bierbrouwer lo Alveringhem, bekend op hel kadaster sectie G, n.'* 149a eu 1 49b, groot van 20 aren 04 cent., palendo zuiden aen den nieuwen steenweg van llouthem naer het Gouden Hoofd. In chinspacht gehouden door gezegden heer Petit, tot 20 mei 1893, a 50 fr.' by jare boven de belastingen. De lytelen van eigendom, schels-kaerten en do voorvvaerden, berusten ter studie van bovengenoem den Notaris KOLLY. DOOR UITSCHEIDING. van TE MELKAPPELLE, Tusschen de Giognie en de dorpplaets. OpMacndag,29.,’,,July, 1861, juist ten 1 ure namid dag, t,-n iiteri huize van Hendriks GcnoVevn Finauw, Overleden cchlgenoote van Francis Waekenier, Zal er dooi liet ambt van den Notaris BEEBNAEHT, te Alveringhem, openbaer verkocht worden Tafels, slaghorlogie, tang, schoppe, rooster, bran der, liaudziieg, stove, spaden, stoelen, banken, lepels, fourchetleii, messen, uerden kommen, beddebak en •lapping, s irgien; w.in, standen, kuipen, delfschuppen, bout hamer, dek wissen, graenzeefden, 6 planken duim- berd, trog, kuipen, koffers, graenzakken, pikken en haken, bectels, snyiuessen, booren, avegeeren, kap messen, hamers, weggen, rakels, happen, zeissen, kunlcwagcns, greepen, houwen, aclstande, manden, 200 larwen bouwclaers, 800 daring, deltperssen; brandhout; 8 hennen en eene geit; en meer mobi laire voorwerpen. l'ruchtcn Ie velde. Cirka 44 aren tarwe; 3 aren rugge; 34 aren aerdappels; 4 aren peerdenboonen. Óp 3 ma. oden lyil van betaling voor do koopen buven de 10 franks, mils goede borgc stellende, eu do onkosten kuniplant betalende. De Raedt, en altoo voorts «Ityd op regte linie, langs den wegel, alhii r gemeene, en tot de helft loebehoo- rende, tot aen den grscht, daer over het armland van Nieukappellc. Al deze goederen zyn gebruikt door den verzoeker Pieter Francis Waekenier, te weten aen het huis en schuer, tin eersten mei 1862, en aen al heilanden den grond, tot na het scheeren van den tegenwoor- digen oogst, zonder pachtregt. 2 en laetste Koop. Een party Zaciland, gelegen ten westen aen het vorig zaciland onderden eersten koop, men eene schuer daer op staende op liet zuideinde groot 36 aren 48 centiaren palende west, het zaciland onder den vorigen koop, veuregemeens, oost aen de veertien aren zaeiland, toebehoorende aen Pieter Jacobus De Raydt, ook veuregemeens; noord aen land van den heer Bonier, gebruikt door Louis Misselyn,op half gracht; zuid aen het huis'van Pieter Jacobus De Raedt, bewoond, en op zyn gebruikt hofland, aldaer scheidende op eene doornhaeg op regte linie. Insgelyks gebruikt, zonder pachtregt, door voor noemden Waekenier, tot na het afdoen van den oogst van dezen jare. Het kohier van lasten, de titels van eigendom, be rusten ten kantore van voornoemden notaris Bsza- baskt, en alle inlichtingen zyn deswegens ook te bo- koinen ter studie van den notaris Stoim, te Loo. Koopl. Binnen de gemeente Eggewaerlskappelle, ter dorpplaets een Huis, ten dienste van bakkery en winkel, gebouwd in steen, en in pannen dak, op eeuwigen cynsgtond, behoorende aeu de familie Morel, te Gent, en waervoor jaerlyks betaeld wordt tien centimen; alsmede de stalling op den kour alhier medegaende; palende dit huis van oosten op het kerkhof; west aen de herberg en dezens erve loebe- hoorende aen den brouwer Petit, te Alveringhem, ge bruikt door Jacobus Tanghe; noord aen den kerk weg, en zuid aen het huis van Pieter Noslerdame. Dit huis is in pachte gebruikt tot 1876, door den medeverkooper Carolus Jansen, bakker, te Egge- waertscappelic, ten pachtpryze van vyiïig franks, by jare, boven de kontribulieii. 2 en laetste Koop. Binnen de gemeente F.gge- w.iertskappelle, zuid van de kerk, op weinigen afstand van de dorpplaets, de hoeveelheid van 16 aren 47 cent., volgens titel, 13 aren 95 cent., volgens kadaster, Zaeiland en Hovenierland; palende noord-west op half gracht aen zaeiland van Pieter Louis Loonis, te Üeren; zuid-oosl aen land aen den brouwer Petit, te Alveringhem, gebruikt door Jacobus Tanghe, op stringgracht; noord-oost aen zaeiland van den burg meester Willekens; op half gracht en zuid-wrst op half gracht aen maeigras van de wed Joannes David, te Eggewaerlskappelle. Dit perceel zaeiland is zonder pacht; en de koopt-r zal daervan aenslag hebben, met liet aidoeu der vruchten van dezen jare I8U1. Voor de konditien, eu alle verdere inlichtingen, vervoege men zich ten kantoore van voornoemden notaris BEERNAERT.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1861 | | pagina 5