VAN VEURNE I i III I A E11 A lü R GELEGEN TE UOUTUEM, II Ü1T ER HAND TE KOÖPËnT HOFSTEDEKEN JAER. 1885. OCTOBER 1861. ZATERDAG 12 I J en algemcene Supplement op I ki Jfl Tijdingen, Marktprijzen en Handelzaken. half blad, per week. N.r 35.e Hlad voor Annonccn, Landbouivnicuws, politieke Een Kummer, en een S-y VERKOOP ING TE VEÜRNE, IN DE KLAVERSTRAET. STAD V E U K N E. VERKOOPING van een Beschryving der Goederen. Gemeente Adinkerke veld. Voor stad het Rittgdol. west aen du du van de kooper zal in ter, 5. 11113 van 13 koop vier op koopen eeu oost aen h I Frys van Men abonneert zich op het bureel van het blad, Ooststraet IV 33, te Veurne, en op al de postkantooren van het ryk. Insertion, löcentiiucn den drukregel. Een afzondcrlyk nummer 20 c.‘, het supplement IS e.» Alia afficlien, by de uitgevers van dit blad gedrukt, worden CLvmael onvergeld in hetzelve geplaetst. Brieven geld vrachtvry toe to zenden. inschryving, BETAELBAER VOOROP; G franks ’s jaers. 3 fr. 25, G inaenden. 1 fr. 75. 3 inaenden. 7 franks ’s jaers. Voor buiten, vrachtvry: 3 fr. 75 6 inaenden. 2 fr. 25 3 inaenden. Voor Frankryk 1G fr. 50 ’s jaers. van een huis Tiet erve, Op Donderdag, 17." Oktober, 1U0I, tun 3 ure na middag, juist, in hel Hotel van ConiHieieie, bewoond door bars Spilliaert, binnon de stad Veurne, in ver melde Klaverstrael, Zal den Notaris BEERNAERT, ter residentie van Alveringliem, ten verzoeke van wien zulks behoort, openbaer verkoopen hel volgend immeubei goed: Klaveisliaet. Een Huis, gcleeketid nummer 10, bestaende in winkel, voorkamer, keuken, grbole kelder, twee bovenkamers, benedenzolderlje, en groote zolder; benevens een onlangs nieuw gebouwen stal, in steen, en bedekt met pannen; verders, eene geril ilyke hout- logie; een groolen citern, privaet, met alle verdere aen- en- ai'haiiglykheden en medegaende Erve; dit alles staeude en gelegen binnen de stad Veurne, ter noordzyde van de Klaverstrael; palende van westen, den huize en erve toebehoorendc aen de weduwe en kinderen van den heerc De Ceunynck, gebruikt door den hcere Peerlau; van noorden en oosten nacr het noorden onze aen te verkoopen erve; van oosten naer hel zuiden, den huize toeboorende aen de kerkfabriek van Sinl-Nikolaes, in Veurne; van zuiden voorhoofdende op de Klaverstrael. Dit goed is thans nog bewoond door de ver- koopers, de kinderen Loncke; en hel gebruik van hel zelve mogen treden, te rekenen van den eersten november, 1301. Voor de kondilien en alle verdere inlichtingen vervoege men zich len kantore van voornoemden Notaris BEERNAERT. ZEVEN PARTYEN Op 5 minuten afstand der dorpplaets van Leysele. ALLEN VAN DE EERSTE KLASSE. Eerste partij. Binnen de gemeente van Houlbem, in de nabyheid der dorpplaets van Leysele, langs de Rheningheersdykstraei en het Uooistraeije, eene vierkantige party Zaeiland, genaemd de Kortc- tierlynen, alwaer er vlas gestaen heeft, groot, inge volge onlangs gedane meting, 51 aren 27 centiaren; MET AKKERLANDEN Te Adinkcikc, tusschen het veld en Op Woensdag 23 Oktober, 1001, ten 3 ure namid dag, ter herberg den Jtooden Leeuw, bewoond door Hendrik Rielvelt, binnen de stad Veurne, Zal den Notaris BEERNAERT, ter residentie van Alveringliem, openbaer verkoopen, in ééne zitting, zonder verderen uitstel de volgende goederen: Koop een. Een zeer net Hofstedeken, bestaendo uil wouiiplaels, gansch overzoldert, gebouwd in steen, den vloer in tichels gelegd en overdekt met pannen, hebbende eene keuken met bakoven daerin,onder di’inelfden dakke, eene voute, met kelders een vcrkensstal en privaet, beide in afhangenden strooi- jen dakke tcu westen der kelders en voute een weinig verder, ren stal op zyn eigen staeude in strooi gtrnaekl, een ezelatal, gebouwd in steen, met strooi bedekt aen den woonhuize, een schuerkcn ten oosten der woonplaels; en een koeislal daeraen, beide gebouwd op sleenen voelingen, afgeslagen in l crd,en bedekt met pannen, benevens de hoeveel,, heid tan 42 aren 85 centiaren, uitgemeten erve- ondrr grond tan gebouwen, hovenierhof en akkerQ land, dn alles gestaen en gelegen binnen de gemeen t_ Adinkerke, in hel Grasbeek veld, bekend op hel ka^ daster, seklie D, nummers 273 en 274 vooreen' grootte van 44 aren 3ü centiaren; palende noord aen Loop drie, hierna, de esschen haeg alhier niet mede gaende; zuid aen land toebehoorendc aen den ,disch vuu Adinkerke, op hall gracht en daer over de Ring- slotdreve; oost aen land toebehoorendc Francis De- neckcr, op half berm; on west aen koop twee, haeg en de booinjes alhier niet medegaende. l’rys van houtgewas, op dezen koop en binnen hagen, zestig (ranken. Koop twee. De hoeveelheid van 29 aren 11 cen tiaren uitgemeten Akkerland, gelegen ten oosten aen *oorgaendeii koop, bekend op ’t kadaster, sektie D, nummer 272, voor eene grootte van 27 arm; palemie zuid aen voornoemde dischland van Adinkerke, op half gracht; noord aen koop drie, hierna, op h al hoornen, alhier medegaende; oost aen den eersten koop, de haeg en de boompjes alhier allen mede- gaeude- en west aen land van vooriioemden disch. Prys tan dexe haeg en boompjes, als ook van do haeg en der boomjes, staeude in hel midden dezes koops, alsook van fruitbooinen, en hovelingen 60 fr. Koop drie.Du hoeveelheid van 26 aren 53 cen tiaren uitgemeten Akkerland, gelegen ten zuiden aen koopen een en twee, bekend op T kadaster, sektio D, nummer 275, slechts voor eene grootte aren 60 centiaren; palende noord aen hoornen, hier niet medegaende; zuid aen en twee, de esschen haeg alhier medegaende; land van Karei Capoen, op half berm; en west acn land van Jh. Sturne, ook op half berm. Prys van esschen haeg en ander gewas, 40 fr.* Koop vier en laetste. De hoeveelheid van 29 aren 77 centiaren uitgemeten Akkerland, gelegen ten zui den aen koop drie hier voren, bekend op hel kadas- sektie D, nummer 276, voor eene grootte van 29 aren 90 centiaren; palendo noord Jh. Sturne, op half berm; zuid aen koop drie, ook half berm cu half hoornen, alhier medegaende; oost aen Jh.'Sturne, half berm; cn west half benu aeu Karei Capoen en Sturne. Prys van houtgewas en boomen, 20 franks. Aotas. Ingeval van afzonder!) ke tocwyzing al deZe goederen zullen vryeu uitweg hebben lot op de’drove. ■x De te verkoopen goederen zyn bewoond door Rose Deryckx, en man, Bernard Van Doorne, akker bouwers te Adinkerke, in het veld. Aanslag aen de gebouwen, met 1 mei 1302, en acn de akkerlan den, met Baefmis 1861. Den kooper zal in het gebruik treden der tj veilen goederen met den dag der geldtelling. Alle inlichtingen, en inzage der titelen zyn te be komen, ten kantore van vooriioemden Notaris BEERNAERT. palende noord aun gras gebruikt door sieur Willacy de haegaldaer, hier niet medegaende, welke haeg op deze party land vyftig centimeters vrydom is heb bende zoo alhier wordt vaslgesteld; zuid op half gracht, acn dischland van Isenberglio, gebruikt door Philippe Annys; oost aen de volgende party op splet- gracht, op regte streep; en west aen den boomgaerd van voornoemden Willacy, op half gracht. Tweede partij. West aeu do eerste party, Cene andere lang vierkantige party Zaeiland, genaemd de lange Vier lynen, alwaer er vlas gestaen heeft; groot, ingevolge onlangs gedane meting, 55 aren 20 cent.;, palende noord op half gracht, gedeellelyk aen de vierde party, hierna, en gedeellelyk aen land gebruikt door den heer Lammens; zuid aen de Rheninghcers- dykslraet; oost aen de vierde en derde partyen land, hierna, scheidende op spletgracht; en west aen du vorige party, op spletgracht. Uitweg ingeval van afzon^erlykcn verkoop, zal deze tweede party, moeten uitweg verleencn aen do eerste party, eeuwig durend, onvergeld, voor men schel!, poerden en voertuigen, met voortbrengselen van landbouw of nyverheid, in den uitgeslreksten zin dat zulks kan vergund worden, schimp cn fraud o geweerd, langs hel zuid-westeinde, om te geraken op de Rheningheersdykstraet. Derde partij. Eene onregelmatige party Zaeiland, gelegen ten westen aen de vorige party, strekkendo noord-west en zuid-oosl, genaemd het IVaterputsluk, alwaer bootten gestaen hebben, groot, ingevolge onlangs gedane meting, 93 aren 77 cent.; palende noord op hall grachten half stringgracht, aen do vierde party, hierna; zuid aen de Rheninghecrsdyk- straet; oost aen den scherpen hoek van de Rhening- heersdy kstraet en het liooistraetje; eu west aen du tweede party, hier voren, op spletgracht. Vierde partij.Eene nog al regelmatige party Zaeiland, gelegen ten zuiden aen do derde party, Strekkende oost en west, genaemd de groot Vierlijnen, alwaer bootten gestaen hebben; groot, ingevolge onlangs gedane meting, 59 aren 85 centiaren; palende noord op spletgracht aen dc vyfde party; zuid op half gracht cn op half stringgracht aen de derde party; oost op het liooistraetje, ten halven luedegemcten, zco als de lylelen aenduiden, eu west aen de tweede party, op spletgracht. Vy/de partij. Eene lange en smalle party Zaei land, gelegen zuid aen de vorige party, ook strek kende oost cn west, genaemd de Twee-hjnen of het Drevestuk, zjnde Klaverbraek; groot, ingevolge on langs gedane meting, 36 aren 28 centiaren; palendo. noord op spletgracht aen de zesde party; zuid op spletgracht aen de vierde party; oost aen hel Hooi- straetje, ten halven medegeineten; en west aen land, gebruikt door den heer Lammens voornoemd. Zesde party. Eene lange en smalle party Zaeiland, gelegen len zuiden aen de vorige, strekkende oost en west, genaemd hel Gecr-stuk, zynde klaverbraek; groot ingevo ge onlangs gedane meting 38 aren 42 cent.; palende noord aen de zevende party, hiert.a op spletgracht, zuid acn de vyfde parly, op splel- graeht; oost aen het liooistraetje, ten halven mede- gemelen, en west aeu land gebruikt door den heer Lammens, voornoemd. Deze zes voorschreven partyen Zaeiland, zyn in pachte gebruikt door sieur Bernard Maes, land bouwer te Leysele, lot den l."1'" oktober, 1862, ten pachtpryze van 383 franks 33 centimen. Zevende en laetste partyEene lange en sraallö party Zaeiland, gelegen ten zuiden aen de vorige party, strekkende oost en west, genaemd het Beek- sluk, zynde klaverstuk; groot, ingevolge onlangj gedane meting 54 aren 21 centiaren; palende noord, in gansch deszelfs lengde, hel liooistraetje, ten halveu medegemeten; zuid, op spletgracht aen de zesd party; oost in den draei acn ’t liooistraetje; en west,

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1861 | | pagina 1