Openbare Verpachting GOEDEREN II K L E 1 N B L A D. WOONHUIS met afhanglykheden en dry perceclen Z A X D L A X D, F A S S E E L, T E I 9 Weldaad OPENBARE YERKOOPING BY LICITATIE Hinnen de stad Veurne, Te Adinkerke. Gehugte de Panne. KOOPDAG Fagoot, lloulbondcls, Veldspaenders en Blokken, V I H C II E M. DE GELUKKIGE VISSCI1ER. Gemeente Adinkerke. GehugtedePanne. H F i fr.’ 170-. i zuiden met den van westen met en goeden de molen- van een GESTAEN EN GELEGEN VAN ONROERENDE locbehoorendc aen hel Bureel van VAN V E U R N E. Macndag 20." April 1863, om 9 uren ’s morgens, in een der zalen van het Stadhuis te Veurne, Zal’cr door het ambt van den Notaris PLANTEFEÜE, residecrende binnen de slad Veurne, namens de heeren Leden zoo van het Bureel van Weldaed van Veurne, als der Kerkfabriek van 6?' Nicolaus aldaer, voor wat betreft het artikel 38, overgegaen worden tot de openbare verpachting voor den termyn van 11 achter- 5 ex lest» koof. Eene zeer goede party Zaeiland, ook oost en west strekkende; bekend by kadaster sectie B, nommer 301, groot 73 aren 30 centiaren. Palende van westen aen genoemde kalsyde leidende van het Gouden Hoofd naer het Zwaentje; van noor den aen den voorgaenden koop op half gracht, van oosten aen gezegde weduwe van sieur Pieter Joannes Borreye, op half gracht; en van zuiden aen mynheer Jean Jacques Guillaume Van Zuylen-Van Nyvelt, ook op half gracht. Pryzy der opgaende boomen fr.’ 70-« Alle de voorschreven goederen zyn gebruikt door de gebroeders en zusters I' er/aillie. De koopers zullen er van in liber gebruik komen, te weten van den m tien, rosmolen en de gebouwen met 1 augusty, van de zaailanden met 1" October en van het gras en hovenierhof met 1 1 november wederzydig van het luopende jaer 1863. Passagieregl. Den eersten koop zal ten eeuwigen dage vryen en onvergolden uitweg moeten verleenen door het gras en de molendreve aen de koopen twee en dry, tot geraken aen de kalsyde leidende van het Gouden Hoofd naer het Zwaentje; zoo te voet als met peurden en wagens. Den kooper van den tweeden koop zal insgelyks, ten zelven einde en in denzelven zyn doorlogt moeten verleunen aen den geenen van den derden koop tot geraken ep gameiden 1." koop. De titelen en conditiën berusten ten kantore van voornoemden Notaris BOLLY, en alle inlichtingen zyn ook te bikomen ter studiën van opgemelde Notarissen BEERNAERTen VANDENBERGHE. gelegen ah vooren; strekkende van den zuiden naer den noorden, palende noord aen den derden koop hier na, oost aen koop een hier vooren, aldaer scheidende op gemeene haeg; zuid op half berm, aen mynheer Mortier, en west aen sieui Louis V elghe te Adinkerke. 3 lx leste Koop. Een partyken Zandland, groot twee aren negen en zestig centiaren, volgens onlangs gedane meting; ook gelegen alt vooren, en waar op een huizeken gesticht is, zonder legt van stand, toebe- hoerendo aen sieur Edouard Jansens; palende het zelve partyken van noorden aen den grond van sieur Joseph l'audamme, aldaer scheidende met eene haeg, van oosten aen den eersten koop, van zuiden aen den tweeden koop, beide hier vooren beschreven, en van westen door voornoemden sieur Louts Velghe. De koopen 2 en 3 zyn thans gebruikt door den ge noemden sieur Edouard Jansens, om door den, kooper er van te beschikken met den dag der geld lening. liet kohier van voorwasrden en de titelen vaa eigen dom berusten ten kantore van voornoemden Xutaris ROLLY. van veel schoon en droog nen. Maer nu zullen wy scheiden, liefste, en ik zal u tot de slad teruggeleiden. Zondag wacht ik u hier op denzelfden tyd, en ik beloof u dat gy dan nieuws zult hooren. Komaen, myn liefje. Naby de stad aen het begin van den olyfboomberg, scheidden de geliefden. Rita snelde vlug naer het ver vallen hutje haers vaders en Totumassa volgde haer langzaem, om zich eveneens naer zyne wooning in de onmiddelyke nabyheid der stad te begeven. Tommasso Secchi was huis- en grondeigenaar, hoe wel hy even arm was als de meeste bewooneri van het eilandje. Zyne ouders hadden hem, hun eenigen zoon, een hutje met aengrenzenden tuin nagelaten, beiden evenwel nog met schulden belast. Had hy door den verkoop van dezen kleinen eigendom de noodige som kunnen bekomen, dun ware hy er zonder eenige be denkingen toe overgegaen, ten einde zyne geliefde Rita te kunnen loskoopen; doch in de gegeven om standigheden moest hy zich het noodige geld op eene andere, veel gevaerlyke wyze zien te verschaffen. Maso echter vreesde het gevaer niet. DeNapolitaen is gelyk een kind, zonder vrees voor de toekomst leeft hy voor het oogenblik; zoo lang hel hem goed gaet is hy onbezorgd en vrolyk; treft Item hel ongeluk, dan is hy meestal geheel ter neer geslagen. Maso strekte zich dan ook zeer bedaerd op zyn mosbed uit en viel in slaep, zonder het geringste voorgevoel tc hebben van wat de volgende morgend met hem in het schild voerde. Dat kwam hy trouwens M.“" ROLLY, Notaris te Wulveringhem residee- rende, zal op Dynsdag 21 April 1863, om twee uren' namiddag, te Vinchem, ter na voormelde plaetsen, houden Koopdag van Circa 13Ü stereii fasseel die zeer droog is, 1000 fagooten en houlbondels, benevens eene hoeveelheid veldspaenders en blokken; alles liggende en zich be vindende te Vinchem, opA. Hel vervallen hofste deken medegaende met do hofstede van sieur J B Vaitdenbussche, bewoond door sieur Fra nciscus Wollaert, De hofstede van den zelven J. B, Van- denbussche; C. De hofstede gebruikt door sieur Jacobus Demoldcr en D, de gene gebruikt door de kinderen Noorenberghe. Alles zal verdeeld worden in koopen ’telks gerieve. Men zal beginnen vergaderen op de hofstede van sieur J. B. Vaitdenbussche. Op tyd van betaling, mits voldoende borg, ten kantore van voornoemden Notaris ROLLY. Eerste vervolg, liet nummer I0C3. Rita beefde en kleinte zich vaster aen haer be minde. Hare groote zwarte oogen waren zoo schit terend, dat Maso zich er in kon spiegelen. Eene poos bewaarde zy het slilwygen; hel w.is alsof zy angstig naer het roepen der engelsche schildwachten hoorde, dat van eene hoogte naer de andere door het dal weèrklonk. Eindelyk antwoordde zy byna fluis terend Twee dagen geleden werd de lamme Stefano zonder omslag doodgeschoten heb gy dat reeds vergeten, Maso? Van hem zeide men ook, dat hy een spion was, en ik geloof dat do Engelschcn daervoor zekere bewyzen in de handen hadden. Om ’t hemels ■wil, Tommasso, pas op dat het u niet gaet als hem! dan word ik zeker en vast Pépé’s vrouw en voor altyd ongelukkig. Ik heb een voorgevoel dat het gebeuren zal. Dan hebt go al heel akelige visioenen, myn bruidje. De nacht is donker. Als de zon opkomt, zult gy "el tot andere gedachten komen. Ook my wordt het nu en dan een weinig bang om hel hert, als ik aen Allerheiligen denk, maer dan herinner ik my dadeljk mjn gewoon geluk, en alle vrees is vedrwe- vroeg genoeg tc weten. Het is altyd zeer onaangenaam, uit bed gehaald te worden, maer in dubbele mate is het dat, als het vroeg bezoek bestact uit twee corsicaensche jagers en een engelschcn adjudant, wier zending is, den slapen de gevangen te nemen en zonder verderen omslag dood te schieten of op tc hangen. De gelukkige Maso ontving zulk eene visite. De adjudant van generaal Hudson zelven verscheen in naetu van koning Fi rdi- nand om hem tc arresterren, als hebbende zich schuldig gemaekt aen hoog verraed. De beschulding hield in dat Tommasso Secchi zich met beide vyan- delyke partyen te gelyk had ingelaten en beiden, met ongehoorde onbeschaamdheid, verraden had. Du adjudant had voorts in last den gevangene dadelyle dc bewyzen van zyn verraed voor te leggen en hem dan na een kort verhoor voor de deur van zyne hut te laten doodschieten. Dat was een slag voor den armen Maso, die zich tot op dat oogenblik zoo veilig, zoo gelukkig gevoeld had. Geheel wanhopig zeeg hy néér, nu alle heiligen dan alle booze geesten ter zyner hulp aenroepende. Maer razen noch sraeeken vermogt liet geringste op zyn noodlot in de gedaente van den engelschcn adju dant en twee corsicaensche jagers: hy moest zich zyne schuld laten bewyzen en zich tot de dood voorbereiden. Welk een verschil tusschen gisteren en heden en zyne arme aengebedene Rita zou nu toch den eliendi- gen, oude Pépé in handen valleu! de gelukkige Maso Op Woensdag 6 Al et 1863, om diy uren namiddag precies, binnen de stad I eurne, ter herberg den Dolphin, bewoond door sieur Engelberlus llancke, Zal)!."" ROLLY, Aotaiis ter residentie van Wul- veiinghem, daer toe in legte benoemd, ten overstaen van den heer vrederegter van het kanton Peurne, openbaer, aen de meestbiedende vei koopen de volgende onroerende Gocdeien: 1 Koot’. Een goed en gerie/lyk II oonhnisbe vattende verscheidt! plaetsen kelder, zwynstal en ander stal, aelput, piivacl en verdeic a/ hanglyhheden, met de hoeveelheid van achttien aren veertien centiaren volgens nieuwe meting, medegaende erf, onder grond van gebouwen en zendland; gestaen en gelegen te Adinkerke, gehugte de Panne; palende tan noprden aen sieur Charles Devoghel-IJi bia, van oosten aen dc strael van daer leidende naer de dorpplaets van Adm- keike; van zuiden, op hal/ bei m, uen den eigendom van mynheer Burlier, en van westen aen de koopen 2 en 3 hier na beschieten, aldaer scheidende op ge meene haeg. Lest gebruikt door den heer ilerlcschene, om door den kooper in genot te treden met den dag der betaling zyner koopsom principael. 2 Koot’. Eene pai ly Zandland, groot volgens on langs gedane opmeting, veertien aren een centiare, ders, twee groote afgescheidene zolders en boven zolder. Twee stalleken» aen het woonhuis palende. Pcerdcnslal voor vier poerden met ae put acr onder. Ruime koeistallen met aelput. Iwee iwynslallen. Schoon en ruim vetlesta ook niet aelput daer onder en lioullogic dacr aen tout en e. Iwec groote scheuron en wagenkot. wee a verkoten en asschenkol; omtrent alle c ge touwen gebouwd in steen en gedekt met pannen; niitsga ers «leszelfs bebouwden grond, uitweg, hovenierhof en eene party gras Gestaen en gelegen te Wulveringhem, weinig noord van de dorpplaets en beoosten de kal- syde leidende van hel Gouden Hoofd naer het icn tje. Bekend by kadaster seelie A, il." -i28s, a-Js, 430*, 431*, 432 en 433; groot volgens dc kadastrale opmeting een hectare zeven aren twee én veertig Centiaren, en volgens titelen een hectare twaelf aren een en twintig centiaren; nitmakende tezamen, en zonder genoemden uitweg of moledreve, ceuc byna vierkante party. Palende van noorden aen jouf- vrouw Julie Cuvelier en aen het bureel van welda digheid tc Wulveringhem, scheidendeop haligraeht; van oosten aen Marie Jacoba Symoens, weduwe van sieur Pieter Jacobus Caloone, scheidende op half gracht; van oosten aen den volgenden koop, schei dende op half gracht, en van westen aen dejullrv. gezusters Marie Theresa en Reine Annette De Coene te Yperen, op half gracht, en nog van zuiden met den uitweg aen deze leslgenocmde, en den zelven uitweg aen dc kalsyde. Boven en ougeminderd zyne koopsom principael zal den kooper gelyktydig met dezelve acu de ver- koopers moeten betalen: A. Uver de weerde van alle de draeljendc en roerende werken van den koornwind- en rosmolen, bekend onder de benaming van inolenaers-pry zy daer in begrepen den slypsleen, draaibank, scherpliamer, zeilen, 4 roc-einden en ceiien pestel voor den molen geschikt, eene som van fr.’ 15ÜUO-» B. Over dc weerde van eenen grooten aelput, liggende op de zuid-weslkanl van plants, inhoudende 400 hectoliters, mitsgaders over du fruit- en tronkboomen, benevens eene kweekery in den hof, te zamunfr.’ 45O-» Koor 2. Twee goede en aencenpalende partyen Zaeiland, strekkende oost en west; bekend by kadas ter sectie B, nommers 426 en 427; groot een hectare vyltig centiaren; palende van noorden aen den voor gaenden koop, oi half gracht; nog van noorden en van oosten aen de genoemde weduwe van sieur Pieter Jacobus Caloone, op hall'gracht, van zuiden aen den volgenden koop, vuergemeens; en van westen aen ge noemde gezusters jufvrouwen De Coene. Pryzy der opgaende boomen fr.’ 75-» Koor. 3. l'weu andere schoone en ook aeneen- palendu partyen Zaeiland, insgelyks oost en west strekkende; bekend by kadaster sectie B, nommers 424 en 425; groot 93 aren 20 centiaren; palende van noorden aen den voorgaenden koop scheidende vuer gemeens; van oosten en van zuiden aen voornoemde weduw van sieur Pieter Jacobus Caloone, op hall gracht; nog van zuiden en geheel van westen aen de meel gezegde jufv." gezusters De Coene, op half gracht. Pryzy der opgaende boomen. Ir. lbü-« koor. 4. Eene schoone party Zaeiland, strek kende oost en west, bekend by kad ister sectie B, nummer 300, groot 96 aren 20 centiaren; palende van w sten aen de kalsyde leidende van hel Gouden Hoofd naer het Zwaentje, van noorden en van oosten aen dc weduwe van sieur Pieter Joannes Borreye, op h 11 gracht, en van zuiden aen den volgenden ki op ook op half gracht. Pryty dur opgaende boomen

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1863 | | pagina 3