VAN V E U K NIE os I .JÓ 7 PARTY ZAEILAND, Allct gestaen en gelegen te Iloitl/icin. Z A E I L A N D, IN HOUTUEM, ZAEILAND EN MAEIGRAS, A WULVERlNGUEtl. Openbare Verkooping ZATERDAG 23 MEI 1863. JAER. JL tÜ F BY LICITATIE, ccnor allerbeste HOFSTEDE, benevens tene Blad voor Annoncen, Landbouwnieuivs, politieke Een Nummer, en een M.e GEMEENTE HOUTHEM. en algemeene Tijdingen, Marktpryzen cn llandelzakcn. Supplement op ball blad, per week. OPENBARE VERKOOPING BY LICITATIE, van eene party LL N.r 1972. ABVEK Voor stad N I I I I I I I Prys van inschryving, BETAELBAER VOOROP: 6 franks ’s jaers. 3 fr. 25, 0 maenden. 1 fr. 75. 3 maendea. 7 franks ’s jaers. Vaor buiten, vrachtvry: 3 fr. 75 6 maenden. 2 fr.25 3 maenden. Voer Frankryk 10 fr. 50 ’s jaers. Op Maendag 1 Juny 1863, ten 3 uren namiddag, in de herberg en bierbrouwery bewoond door sieur Iterate, binnen de gemeente van Houthem, Zal de Notaris ROLLY, te Wulveringliem residee- rende, in eene enkele lilting, openbaer verkoopeu, de volgende goederen: GEMEENTE houthem. 1 Koop. Eene party Zaeiland, te vuoren Maeigrai, Op Dynsdag 26 Mei 1863, om dry uren namiddag, te Houlhem, ter dorpplaels, in de herberg genoemd den Arend, bewoond door sieur Henri Lammen), Zal M.“" ROLLY, Notaris te Wulveringliem residee- rende, daartoe in regie benoemd, ten overslaen van den heer vrederegter van het kanton Veurne, open* baerlyk, aen de meestbiedende, toewyzen de onroe rende goederen waervan de b.schry ving volgt: 1 Koor. Eene schoone bebouwd, en beplante Hofstede, beslaende uit woonhuis, schuren, peerd-, koei- en iwynstallen, wagenkot, stallingen, ovenkot, inrydende poort en verdere gerieflykhedcn, mei de hoeveelheid, volgens titelen, van hectaren 17-44-1)7 centiaren, na aftrek van 5 aren 53 centiaren meer ingel) lit in den nieuwen steenweg, dan van de oude slraet is voortgekonien, en volgens kadaster sectie A, n.' 161, sectie B, nummers 528,211 en 309, on sectie D, nummers 197, 213, 216, 217,218, 219, 220, 223, 227, 244,224 en 226, hectaren 17-15-00 centiaren, en maer hectaren 17-09-47 centiaren, na aftrek der voormelde inlyving, onder grond van gebouwen, hofplaels, hovenierhof, wallingen, boomgaerd, weide, maeigras en zauilanden; alles gestaen en gelegen binnen du gemeente Houlhem, weinig zuidoost der dorppla, ts, langs de kalsyde leidende van hel Gouden Hoofd naer Houlhem; verdeeld in de volgende loten, die zoowel afzonderlyk als by samenvoeging zullen opgeroepen worden. Te betalen prysie der niet geteekende hoornen, fr. 417-50. 1 Lot. Du hofplaels, ten groeten deele bewald, met inrydende poort, alle de voormelde gebouwen, alsmede het hovenierhof, den boomgaerd en eeno schoone party Zaeiland, bekend by kadaster sectie D, nummers 217,218, 219,220, 244,226 en deel van n.‘216; tezamen groot H. 7-51-18 C., na byvoeging van 24 centiaren voortsgekomen van de oude straet; palende van noordoosten aen de kalsyde leidende van Houlhem naer het Gouden Hoofd, van noorden aen het derde lot, scheidende met eene levende doorn- haeg, alhier medegaende, nog van noorden naer het westen aen de burgerlyko Godshuizen to Veurne, en aen sieur Vandenberghe, op half gracht, van westen aen den heer baron Edmond Le bailly de Tilleghom- de Man, te Brugge, op half gracht, van zeiden aen denzelven, en aen het vyfde lot, benevens aen de burgerlyke Godshuizen te Veurne, op half gracht, en van zuidoosten aen den tweeden koop, op half gracht. Prys der niet geteekende boomen fr. 347-50 2 Lot. Eene onregelmatige party Zaeiland, be kend by kadaster sectie B, nummer 528, groot, na aftrek van 5 aren 70 centiaren, die in den nieuwen steenweg ingelyfd zyn, 92 aren 70 centiaren; palende van noorden aen sieur Michiel Sampers, te Houthem, aldacr verhappende van noord.‘ii en van westen aen de weduwe en kinderen Simoen Parrein, aldaer op half gracht, van oosten aen hel Molenstraetje, cn van zuidwesten aen de kalsyde, leidende naer Houlhem. 3 Lot. Eene party Zaeiland, bekeud by kadaster Men abonneert zich op het bureel van het blad, Ooststraet N.’ 33, te Veurne, en op al de postkantooren van het ryk. Insertion, löcentimen den drukregel. Een afzonderlyk nummer 20 c.’, het supplement 13 c.‘ Alle alüchen, by de uitgevers van dit blad gedrukt, worde» éEnmael onvergeld in hetzelve geplaetst. Brieven en geld vrachtvry toe te zenden. sectie 0, deel van nummer 216, groot h ut. 1-15-mi centiaren, na aftrek van 10 aren 04 centiaren, deel makende van hel eerste lol; palende van noorden aen du kalsyde leidende naer de dorpplaels vaa Houthem, van oosten aen een deel van hel eerste lot, de doorn, haeg hier afgaande, van zuiden aen hel eerste lot, op half gracht, en van westen aen de burgerlyke Godshuizen van Veurne, op half gracht. 4 Lot Weinig zuidwest van hel derde lot nlleen- lyk twee parlyen land van de burgerlyke Godshuizen le Veurne, en Bernard Robben te Houlhem en andere daer tusschen, twee perceeleu Zaeiland aeneenhou- dendc, zuid en noord strekkende, te zamen groot hectaren 1-29-70 centiaren, bekend by kadaster sec tie I), n.’ 213; groot 85 aren 90 centiaren, en n.’ 197, groot 43 aren 80 centiaren, zynde het oostersle veel langer op de noord- en zuideinden; palende niet het noordeindc van het oostersle perceel aen dim gemeld en steenweg en aen erven van Joannes Woulters en Carolus üerave, te Houthem, op half gracht, mei de ooslzyde de erven van Pieter Vangelwe, Charles Louis Vienne, d'hovenierhuveii van Bernard Rubben, de weduwe Joannes Bekaert, Pieter Pludys en Lambert Vandenberghe, op half gracht, met de zuideinden der twee perceeleu, en til l de weslzyde van het wes- tcrsle perceel aeu landen van den heer baron Le Bailly de l illeghein-de Man, op half gracht, met hel noordeindu van hetzelve weslersle perceel aen den eigendom van Louis Vandenberghe, en verders van wellen met het oostersle perceel aen do eigendommen van denzelven Vandenberghe, en du huisgronden van de weduwe en kinderen van Karei Verhuist, Buruaerd Breynaert en du weduwe van Francis Blondeel. Prys tier niet geteekende boomen fr. 35-00 5 Lot. Eene'party Zaeiland, bekend by kadaster sectie 1), n.’ 227, groot 64 aren 90 centiaren, zuid en noord strekkende; palende van noorden aen het eerste lol, van westen aen voornoemden heer baron Edmond Le Bailly de Tillcghem-de Man, en sieur Pieter Terlinck, te Lejsele, van zuiden aen dezen lest- genoemden, en van oosten aen het volgende en de burgerlykeGodshuizen le Veurne, alles op half gracht. Prys der niet geteekende boomen fr. 35-00 Dit lot zal ten eeuwigen dage, onvergeld, vrye en lyber passagio hebben, zoo met peerden, wagens als aldcrzius, door den zuidwesthoek, van het zesde lol, tut geraken aen do Veurnestraet. 6 Lot. Eene dryhoekige pariy Zaeiland, bekend by kadaster sectie D, nummers 223 cn 224, groot 88 aren 70centiaren; palende van noorden aen de bur- gerlyke Godshuizen te Veurne, van zuiden en oosten aen de Veurnestraet, benevens nog van oosten met een klein deel, makende den noordoosllioek, aen de wed. en kinderen van sieur Franciscus Deneckere, cn van westen aen hel voorgaende lot, al op half gracht. 7 Lot. Eene party Zaeiland, zynde de westzyde van de zoo genoemde Gaeiweide, groot in het geheel hectaren 1-52-60 centiaren, bekend by kadaster sectie B, deel van n.'211, groot volgens gedane meting 80 aren 56 centiaren; palende van oosten aen het vol gende lot, scheidende op half splelgracht, van we,ten aen de Sakraiuenistraet, van noorden aeu sieur Louis Terlinck, op half gracht, en va zuiden aen do Hey- denstraet, den waterput op het zuideinde hier mede gaende lol op regte streek van den gracht. 8 Lot. Eene party Zaeiland, zynde de oostzyde van de zoo genoemde Gaeiweide, bekend by kadaster sectie B,deel van n.’2l 1; groot volgens gedane meting, 66 aren 74 centiaren; palende van westen aen hel voorgaende lot, scheidende op half spletgracht, van noorden aen den heer baron Le Bailly de Tilleghem- de Man voornoemd, van oosten aeu d’heer Norbert Vermeesch, vader, op half gracht, van zuiden aen de Ileydenstraet. 9 Lot. Eene Weide, uitmakende de oostzyde van ccnc meerdere party, bekend by kadaster sectie B. o.’ 309, op eene iiihoudsgroottc van heet. 2-61-90 centiaren; groot dit lot, volgens gedane meting, heet. 1-16-41 cent., strekkends zuid en noord; palende van oosten aen eene weide van d’heer Louis de Thibault, eigenaer te Brugge, op half gracht, van zuiden naer het oosten aen den heer baron Edmond Le Bailly de Tilleghem-de Man, eigenaer te Brugge, naer het westen zaeiland van Joannes Bodeyn, herbergier to Houthem, de doornhaag en de tronken slaetide in beide de gescheiden hier medegaende, van westen aen eerstvolgende lot, op half lane, cn van noorden aen den Bergenvaerd of Calommegraeht. 10 Lot. Uitniakcnde de westzyde van de gezegdo Weide, sectie B, n.° 309, groot dit lot volgens gedane meting, tot hectaren 1-4 1-37 centiaren, strekkende ook zuid cn noord, palende van oosten aen het negensle lot op half lane, zuid aen zaeiland van denzelven sieur Bodeyn, dedooruh teg met de tronken van westen aen eene party weide behoorende aen do erfgenamen van den heer Albertus Deman, le Veurne, aldaer scheidende op half gracht, en van noorden ook aen den Bergenvaerd of Colommegracht. De Weide onder de loten 9 en 10 heeft eeuwigdu rende on onvergelde passagio lot aen de straet ge naamd Dringam Malleweg. 11 Lot Een perceel Maeigras, bekend by kadaster sectie A, nummer 164, groot 52 aren 80 centiaren; palende van noorden aen het Riugslot. van oosten den heer notaris Vuylsteke, te Wervicq, scheidende op paelslaken, van zuiden aen mynheer du baron Lo Bailly de Tilleghem- de Man, op half gracht, en van westen aen mynheer Louis do Thibault, te Brugge, scheidende op paelstaken. 2 eh laetste Koor. Eene party Zaeiland, genoemd hel Zannesluk, bekend by kadaster seelie I), nummer 221; groot 94 aren 16 centiaren, na byvoeging van 96 centiaren, voortskomende van de oude straet, daer ingelyfd; palende van noorden aen de kalsyde, lei dende van Houthem naer het Gouden llooofd, van oosten aen de weduwe en kinders vansicur Franciscus Denccker, van zuiden aen de burgerlyke Godshuizen te Veurne, en van westen aen het eerste lol van den eersten koop hiervooren, al op half gracht. Prys der niet geteekende boomen fr. 50-00 Alle de voorschreven goederen zyn gebruikt door de nalatenschap van vrouw Barbara Cecilia Ingelaero, overleden weduwe van Ferdinandus-lgnalius Baalden. Üm door den kooper van alles in gebruik te treden voor de gebouwen met augusty, voor do zaai landen met l.’“" October, en voor den boomgaerd, weide en maeigras met 11 november, wederzydig van het tegenwoordig jaer 1863. Het kohier van lasten en voorwaerden, de eigen- doms-bewyzen on sehetskaerten berusten telks inzage, ten kanloore van den voornoemden uotoris ROLLï en

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1863 | | pagina 1