V E U 61 N E. V AS AUGUST BEHAEGHEL, n 1 i r klEZING II Si Jf.r August Behaeghel. tydstip KANDIDAET der Vaderlandsminnende Kiezers van het arrondissement Veume, Mynheer BURGEMEESTER TE VEURNE. Iliad voor Annoncen, Landbouwnicinvs, politieke Een Nummer, en Veurne zal dan niet ten achter blyven, in de algemeene verdediging der liberale grondprinciepen Veurnezal dan ook op zyn vaendel mo gen schryven: vooruitgang en liberalismus! In plaets van, gelyk ander kèeren, te moeten de armen dóorkruissen, en zonder beweging blyven, als stom en zonder leven, zullen wy ten minsten dezen keer, met groote hoop op gelukken, mogen mede werken aen het wélzyn van onze stad en en van ons arrondissement door eenen representant te kiezen die in Brussel onze intresten anders doen gelden zal dan M.r Julius Desmedt. Onzen liberalen kandi- daet is dan, M? Auguste Behaeghel. Dat is den man die wy hebben moeten. Wy ken- Geheel het land door, tol zelfs in de plaetsen, welke de katholyke als hunne burgten, schuilhoeken en kasteden aen- zien, heerscht eene builengewoone ver bittering legen de leden der regterzyde, die zoo laf heilig hunnen post verlaten hebben. Onder deze leden bevindt zich Mr. Jules Desmedt. Zelfs den cenvoudigsten mensch be- grypt dat, als iemand u werk vraegi, gy hem werk geeft, en er goed voor belaelt, dat dezen werkman het regt niet heeft zyn werk te laten staen, zonder er kennis van te geven aen zyn meester, en hoegenaemd geen regt meer heeft zyn daghuer voort te trekken, en bovenal, als deserteur, hoege naemd geen regt meer heeft u op nieuw om werk te komen lastig vallen. Wy herhalen het; een werkman die zyn werk laet staen, hoewel hy goed betaeld wordt, een soldaet die van zyuen post deserteert op den oogenblik van het ge- vaer, worden beide schandalig weggezon den, en nog meer. Men zal dan nooit aen ons Veurnaers konnen doen verslaen dat Mr. Jules De Smedt, die wederom de pretentie heeft ons op nieuw te vertegenwoordigen, dat den de serteur Desmedt, wel gehandeld heeft met zoo nederig, zoo slafelyk, zoo kruipend, de bevelen van de klerikale kopstukken te volgen. nen onzen Burgemeester, wy weten dat wy op zyn vast en beraden karakter mogen staet maken. W’y welen dat hy nooit van de gene zal zyn die hun in de kamer te Brussel, zoo lafhertig hebben gedragen. Wy weten dat hy nooit van de deserteurs bende zal deel maken, diein den Wauxhall glacés en café gingen dlinken, terwyl hunne plaets was in de kamer. Wy weten dat hy nooit gelyk M? Julius Desmedt, een docile instrument zal zyn van dompers ge lyk Detheux en tutti quanli. Eer en pïigt zullen aen M? Behaeghel eene andere stem doen hooren. Welaen kiezers van Veurne en van te lande laet ons onze krachten vereenigen, M? Julius heelt nooit den representant ge weest met de dacd van ons; wy en Nieu- porl hebben lang geduld moeten hebben, eindeling is den dag gekomen. M? Julius moet weg, onverbiddelykweg. Omdat doel te bereiken, moet elk die een hert in zyn lyf heeft, medehelpen. Daerby, den vrede van het Vaderland hangt al van den triomf der liberalen, dat elk zich van deze waerheid doordringe. N.r 2(U3. 58.e Wyhehbenonze lezers eene goedelyding mede te doelen. Onze geachte Burge meester, de heer August BEHAEGHEL, heeft na eenige dagen aarzeling, de kan- didalucr aenveerdt voor de Kamer der Volksvertegenwoordigers, hem door zyne talryke politieke vrienden aengeboden, en laet ons het zeggen, welke door de alge meenheid van Veurne en der omstreken gewenschl was. De aerzeling van den heer Behaeghel ten dezen opzichte was zeer verstaenbaer. Geenepersonelecerzuchl heb bende, van een rustig karakter zynde dacht den heer Behaeghel zyne dagen vreed- ?aem tusschen zyne kollegas van den ge- meente-raed en zyne familie over te brengen, wanneer den tegenwoordigen toestand in hem het vaderlandse!) gevoel deed verroeren en hem aen de aendrin- gingen van zyne vrienden deed toegeven. De gevaerlyke krisis waerin de katho lyke party ons schoon landeken gebragl bpeft, moet eindigen. Aen de revolution aire en onvaderlahdsche strekkingen van die party der deserteurs moet eene eind- Pael gesteld worden. Daerom zyn er man- ’ten noodig die, in plaets van mede te spannen met deze die onze vrye instellin gen en onze duerbare Grondwet met de voeten trappen, zich onder deszelfs ver dedigers rangschikken en met deze mede werken om rust en vrede in ons land te behouden, en voorspoed en vooruitgang v°or hetzelve te bewerken. M? Behaeghel is voor ons de man die l°t dit doelwit zal medewerken, en die met de andere vaderlandsminnende vertegen woordigers die in deKamerophunnenpost zyn gebleven, alles zal doen om onze vry- heid en onze onafhankelykheid te hand haven. En dan, sprekende van onze materieele Intresten, zal M.’ Behaeghel niet oneindig 'eel voor onze stad en ons arrondissement kunnen doen daer waer M.r Jules De Smedt er hoegenaemd niets voor gedaen heeft of kon doen?.. Wat heeft Veurhe ooit door de tusschen- komst van M? Julius De Smedt bekomen? Toch niets, niet waer. Wal heeft hy voor Nieuport, wat heeft hy voor de overige ge meenten van het arrondissement gedaen?.. Hoegenaemd niets. Verscheide onzer schoone openbare ge bouwen hebben sedert lang dringende her stellingen noodig. Heeft M? Jules ooit be proefd om daervoor een subsidie van hel gouvernement te bekomen?.. Neen. Heeft Nieuport iels aen zyne tusschen- komst te danken?.. Neen, duizendmael neen. Ja wel, noglhans, men heeft aen de ongelukkige redevoering welke hy lest uit gesproken heeft, te danken dal de premie op de visschery welke van 5000 Ir? stond verkleind le worden, van 7500 fr? is ver mindert. Schoon voordeel voorwaer en om hetwelk de Nieuporlnaers en onze armé'Panne visschcrsM.' Jules eeuwiglyk in hun hart zullen dragen. Welaen dan, kiezers, het is tyd dat wy het hoofd verheften, hel is tyd dat wy ons van de kluisters der onwetendheid en des achteruitgang losrukken'.... Vooruit, moe ten wy! vooruit met de eeuw, vooruitmelde verlichting cn de vryheid! Daerom moeten wy een man hebben die met vaderlandsche gevoelens bezield, daerby verstand, ver nuft en administratieve kennissen bezit; een man die werkzaem is en bereid om zyne lastgevers en de streek die hem be noemd heeft, alle de mogelyke voordeelen te verschaften. Welaen dan die man is Stemmen wy dan allen voor hem, en moge zynen nacm zegevierend uit de stembus komen, dan begint voor Veurne, voor ons gansch Arrondissement een tydstip van welvaren en voorspoed!.. en algemeene Ty dingen, Marktprijzen en Handelzalcen. een Supplement op half blad, per week. i - p J A EK ZATERDAG 15 JULY 18«4. Voor stad WEG MET DE DESERTEURS DE KANDIDATUER VAN M.' BEHAEGHEL. VOQR DE KAMER DER VOLKSVERTEGENWOORDIGERS. inschryving, BETAELBAER VOOROP: 0 franks ’sjaers. I 3 fr. 25, O inaenden. I fr. 75. 3 inaenden. 7 franks ’sjaers. Voor buiten, vrachtvry: 3 fr. 75 G inaenden. 2 fr.25 3 inaenden. Voor Frankryk 10 fr. 50 ’sjaers. Prys van .2 Men abonneert zich op het bureel van het blad, Oostslrail N.' 33, te Veurne, en op al de poslkantooren van het rvk. Insertion, locentimen den drukregel. Een afzonderlyk nummer 20 c.', het supplement 15 e.‘ Alle aflichen, by de uitgevers van dit blad gedrukt, worden èê.xmael onvergeld in hetzelve geplaetst. Brieven en geld vrachtvry toe te zenden.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1864 | | pagina 1