HUIS EN STALLINGEN I i Illi KOOPDAG HUIS EN ERVE, te Alveringhem (dorpplaets.) I li I I J 1 OVERSLAG van ecn MET MF.DEGAENDE DUINLANDEN, te Adinkerke, {aen de Panne.) Provincie Ilenegainven. Provincie Luik. TOEWYZ1NG. Menagie-Goederen, Landbouwgctuig, lieesii- alen en Vruchten te Velde, Provincie Namen. PROVINCIALE-RAED VAN WEST-VLAEN- DEREN. Provincie Limburg. Provincie Luxemburg. Adinkerke Panne. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. VERKOOPING BY LICITATIE tO representanten, in 1865 aftredende. Ath. Bergen. Thuin. Vervier». Op Zaterdag 30 July, 1864, ten 3 Hot chworm DOOR VRYWILLIGE UITSCHEIDING. V. Tesch. Bouv ier. >1' e-* Zitting 16 July. eerste klas, worden >e* C. Lebeau. E. Pirtnei. G. Sabatier. H. J. Ansiau, J. V. Jouret. C. Rogier. J Bara. J. V. Allard. L. G. Crombez. J. L. Lebeau. De Macar. V. David. A. J. Grosfils." G, V. Moreau. Char lei oi. A. Dechamps. aen do ter gelegenheid der ge- het ge- A. Vaudeiip.’erebooin. L. X. de Elorisonne. van Oogstmaend, 1864, ten 1 uru van genoemden Delepo, J. F. Braconnier. de Broncknrt. H. VV. Frere-Orban. C. J. Grandgagnagc. C. Lesoinne. I). Mouton. C. J. Muller. L. J. Frison. J. Jouret. van Lambert en C. J. Carlier. H. de Brouckere. H. Lange. H. J, Doles. A. E. Laubry. Soignies. L. A. Faiguarl. 18 representanten, in 1865 aftredende. Luik. Yperen. C. van Renynghe. Dingsdag 24v” Augusty 1864,4 ure namiddag, in de af panning Eepirance te Nieuport, van: GEMEENTE RAMSCAPPELLE. Koop 1. 11 4,34,30 C“ Zaeiland, wyk B n." 143, 144 en 145. Koop 2. II 2,90,80 C“ Zaeiland, wy k B n."87 en 88. Voormelde landen, alle van eerste klas, worden ten overstaen van do bevoegde heeren Vredcregter nu Greffier, door boven genoemden Notaris, als daerloe door de burgerlyke regtbankvan Veurne behoorlyk gekommitteerd zynde. Voor de konditieu, kohier van lasten, en titelen van eigendom, begeve men zich ten kantore vau voornoemden Notaris C. A. de Paul. G. van Leempoel do Nieuw- munster. Doornyk. tan ter hofstede en ten verzoeke van Francis Delipo en zyne vrouw, TE OEHEN, (LANGS DE VAERT.) Op Maendag 1 t fixe nanoen, ter hofstede langs de vaert van Üeren, Zal M.1" BEERNABRT, Notaris ter residentie van Alveringhem, openbaer verkoopen ilenagie-goederen. Verschillige en onderschei den voorwerpen van huisraed en keukengerief. Landbouw getuig. 1 wagen, 1 karre, 1 lolie, 2 ploegen, 5 eegden, 1 nieuw haelstuk, rakels, houwen, greepèn, vorken, spaden; kordewagens, windmolen, diltpersen. Beestialen. 1 baeid merriepeerd oud 9 jareu, met kachtel in; 3 melkkoeijen, 2 jaerlingen, 1 kalf, 1 zwyn, hennen en haenden. Ferscheidenheden.Kern en toebehoorlen, wascli- slanden, roomslanden, melkseulen, walerseulen, 350 tarwen gleijen, 400 bouwelaers, 200 bundels klaver- hooi, 500 bryken, enz. Vruchten te Velde. 2 hectaren 82 aren tarwe, 87 aren mars-sukrioen, 87 aren boonen, 14 aren haver, 44 aren zomerkools, 28 aren klavers24* snede, 7 aren erwclen, 2 hectaren 62 aren nagras, een perceel aerdappels, een perceel hulteboonen. Op lyd van betaling voor de koopen boven de 20 franks, mits gekende borge stellende ten genoegevan den Notaris DEERNAERT. 7 representanten,- aftredende in 1867 Dinant. A. de Liedekcrkc-Beaufort. X. V. Thibaut. Samen. C. G. de Montpellier. A. M. Royer de Behr. A. G. Wasseige. 1‘hilippeville. G. M de Baillet-Latour. provincialen raed over te gaen, is een voorstel aen- genomen, door den heer Eug. De Cock gedaen, ten einde de betalingte verhaesten, der schadevergoeding aen de landbouwers verschuldigd, voor het verlies of slagting van vee,door besmettelykeziektenaengedacn. Er is beslist geworden dat de betaling uit de pro vinciale landbouwkasse zal gedaen worden, zoohaest de bewysstukken zich in handen der permanente deputatie zullen bevinden. Daeruit zal volgen dat de landbouwers hunne schadeloosstelling zullen kunnen ontvangen, na verloop van 3 weken of eene maend, terwyl tot op heden de zaken gedurende zes maenden of een jacr bleven hangen vooraleer vereffend te worden. Het verslag over het wegsontwerp strekkende om de gemeenten Avecappelle, Eggewaertscappelle, Pervyse, Lampernisse en Oostkerke te verbinden, wordt aen- veerd. Zitting tan den 14 en 15 july. De raed heeft beslist bygevoegde hulpsoinmon te 'erleenen 41,532 fr.’ voor den weg van Hooglede naer Cortemarck en fr.' 2034-14 c. voor don weg van Langemarck naer Zonnebeke. Hulpsommen voor nieuw te maken steenwegen 8146 fr* voor eenen weg van de plaets der gemeente Couckelaere naer het gehuchle de Sterre; 17,270 fr.* voor eenen weg van Keyetn naer den ontworpen steenweg van Leke op Schoore; Fr.* 51,806-65 c. voor eenen weg strekkende om Poperingho aen Elverdinghe te verbinden. De raed besluit een gelukwenschingsadres koninglyke familie te sturen t boorte van prinses Stefanie. Ook”heeft de raed een verzoekschrift ontvangen in voordeelo van I bruik der vlaemsciie tael. Zitting van 16 July. Vooraleer tot de sluiting der jaerzitting van den A. E. de Lcxhy. 5 representanten, in 1867 aftredende. Ilartell. C. de Pittcurs-lliegaerts. B. deTbeuxde Meylandl. tlacseych. C. Vilaiu XIIII. Tongeren. Max. de Reuftsse. L. C. Julliot. 5 representanten, in 1867 aftredende. .ti Ion. Batznuch. Van Hoorde. Marche. L. II. Oibao. J. E. de Moor. I irlon. Op Zaterdag 30 July, 1864, ten 3 ure juist namid dag, in de herberg La Réunion, te Adinkerke, ge- huchtede Panne, Zal den Notaris BEERNABRT, ter residentie van Al veringhem, in ééne zitting openbaer verkoopen Koop I. Een Huis, gebouwd in steen, met strooi gedekt langs het noorden, en met pannen ten zuiden, bestaende uit woonplaets en gang, eene keuken van westen, gansch gedekt met pannen, mitsgaders een kamerken tusschen dc woonplaets en de keuken; een kelderken achter de woonplaets ten noorden, in afhangenden dake, alsook nog een kelderken ten noorden der keuken, in afhangenden pannen dake, een stal ten oosten den huize, gemaekt van hout en gedekt met strooi, benevens de hoeveelheid van 22 aren 08 centiaren, onlangs uitgemclen duinland, dit alles gestacn en gelegen to Adinkerke, aen de Panne, strekkende dit duinland oost en west, met een top- vorinigen puntten west-noord-westen; palende dezen koop van noorden gedceltelyk aen land van Jan Blonde, gedeeltelyk aen koop vier, hierna en ge- deeltelyk aen land van de weduwe Pinson; van zui den aen koop twee, ten groolsten deele, en ten kleinsten deele, aen land van den heer Pieter Bortier: van westen in geheel de breedte aen land van den heer Bonier; en van oosten aen de kerke-dreve. Koop 2. De hoeveelheid van zeven aren 53 cen tiaren Duinland, gelegen zuid aen koop een, strek kende oost en west; palende noord in gansch de lengte, aen koop een; zuid aen koop drie; oost aen de kerke-dreve, en west aen ’tland van den heer Bortier. Koop 3. De hoeveelheid van zeven aren zes centiaren Duinland, gelegen zuid aen koop twee, strekkende oost en west; palende noord aen koop twee; zuid aen land van den heer Bortier; oost aen de kerke-dreve; en west aen land van den heer Bortier. Koop 4. Een perceel Duinland, met het dacrop staende ovenkot, gemaekt op posten, beslagen met berd en gedekt met pannen, gestaan en gelegen te Adinkerke-Panne, groot zes aren 93 centiaren, strek kende no' rd en zuid; palende oost aen land van Jan Blonde zuid aen land van koop vyf; west aen land van Pieter Blondé, te voren de weduwe Pinson; en noord den steenweg van Veurne naer de zee. Koop 5 en laetste. Een perceel Duinland, groot zeven aren 88 centiaren, strekkende noord en zuid; palende noord aen land van den heer Louis Ollevier te Veurne; zuid aen den hof van Jan Blondé; oost aen de kasteel dreve half berm gemeten; en west aen land van Marcus Daems. Regt van gebruik.. Voorschreven goederen zyn gebruikt door den medeverkooper Pieter Jaco bus Stungge, te weten het huis en verdere gebouwen tot den l.’1*’ mei 1865, en de landen met den dag der geldtelling, tydstippen op welke de koopers er van zullen in den vryen gebruike mogen treden. Nota. Koopen vier en vyfzullet: verkocht worden den 15. Carnille Claerebuudt, zoon van Melanie Ghyselen, groole Merkt. den 17. Augusta Bril, dochter van Ludovicus en van Marie Coolaert, Ooststraet. den 18. Clemerce Depoorter, dochter van Joannes en van Sophie Gutters, Klaverstract. den 18. Renilde Houtsaeger, dochter van Henricas cn van Marie Zwaenepoel, ’s Heerwillemscappelle. den 19. Celestine Delollenaere, dochter van Petrus cn van Marie Ghyselen, binnen palen. den 19. Carolus Decrop, zoon van Carolus en van Amelie Gheldof, Vestenstraet. den 20. Oclavie Dcvoghel, dochter van Gaspar en van Anna Vandcrineersch, Pannestraet. van een Op Maendag S.11" van Oogstmaend 1864. ten 3 ure namiddag, ter herberg la Tulipe, bewoond door Benrt Wulleutan, ten dorpe van Alveringhem, Zalden Notaris BEERNABRT, te Alveringhem, krach tens oktrooi van justitie, ten overstaen van den be voegden heer Vredcregter, in éénezitting, openbaer verkoopen Eenige Koop. Binnen de gemeente van Al veringhem, ter dorpplaets, langs den voetwegel naer Loo een Huis, geheel gebouwd in steen en gedekt met pannen, bekend op het kadaster sektio C, num mers 1311b cn 1312a te zamen groot onder grond van gebouwen, voorland en hoving, een are vier en tachentig centiaren; bestaende hel huis in keuken met de helft der dubbbele steenen vuerstede eu scheidmuer van noorden tegen het huis nu toebe- hoorende aen Benoit Maes, tc voren Benedikla Vileyn; voorts, twee slaepkamerkens, een kelderken met steenen bak, gelykvloers; een houtstalleken, dit alles overzolderd, als ook een privaet met voor noemde hoving ten westen; palende het huis en de hoving, ten oosten aen de erve van Feliciaen Houtman, de haeg zoo ver zy strekt op haer gewoon vrydom alhier medegaende; van oosten met het huis en voorlandervo gemelden Kerkvoctwegel, daer over boomgaerd van Carolus Griinmelprez, en zaeiland van Joanna Griramelprez, tc Alveringhem; en west en noord met het hovenierhof aen het hovenierhof van Benoit Maes, scheidende langs beide zyden met eene levendige joijge doornhaeg, alhier genieene met Benoit Maes. Dit huis is het geen alwaer Marie Verleene on langs overleden is, cn is thans ledig cn onbewoond; en den kooper zal er van in het volle bezit komen, tc rekenen van den dag der geldtelling. Het kohier van lasten, de eigendomstileleu en de verkoopvoorwaerden, zyn ten inzage van alle lief hebbers, ten kantore van den voornoemden Notaris BEERSAERT.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1864 | | pagina 3