I V A 11 V l: t R JJ E AUGUST BEIIAEGIIEL, I 1 it g I I ji 1 ll S Hl UH ii II Veurne, 50 July. KIEZING Waeroni ik voor Jules De smedt niet en stem Onze kiezing, MH M ZATERDAG 30 JULY 1864. JaER ■0jf KAADIDAET der Vaderlandsminnende Kiezers van het arrondissemcu t Venrn c Mymieek BURGEMEESTER TE VEURNE. heeren gy nu smedl VOOR DE KAMER DER VOLKSVERTEGENWOORDIGERS. l’rys Klad voor Annoncen, Landbouwnieutvs, politieke Een Nummer, en Omdat hy niet bekwaem is iets te be komen voor Nieuport. Omdat hy maer representant is voor zyn eigen ambitie te voldoen. Omdat wy eenen man moeten hebben die Nieuport helpt trekken uit zynen dood- slaep, met onzen yzerweg te verhaesten, schynelyk dat geld, zegt de Veurnaer, doen dienen om de ofliciele kandidaten te doen gelukken. Die menschen die zich opofleren, die de ongeschikte taek op zich nemen van de penningen van den armen te bezorgen, te besturen, die menschen durft men valsche- lyk komen verdenken van aen die pennin gen eene andere bestemming te zullen geven Allo toe, heeren van den disch, allo heeren van de hospicien van Veurne, zult niet stemmen voor M.r Jules De M.r Jules is immers de kandi- daet van den Veurnaer, en den Veurnaer zegt dat gy waerschynelyk uwe armen zult benadeeligen om de liberale kiezing te helpen betalen Allo toe heeren van de weldaedsbureelen van Nieuport, Alveringhem, Stavele, Be ieren en van de andere gemeenten van ons arrondissement, stemt voor M.' Jules, de Veurnaer die het orgaen van M.r Jules is, zegt dat gy waerschynelyk de penningen, aen de armen van uwe parochie behooren- de, naer Veurne zult brengen om de kie zing ten voordooie van het ministerie te doen uitvallen Wat verdienen zulke aenlygingen de verachting. Eene party die zulke mid dels gebruikt om tot liaer doel te geraken moet wel laeg gevallen zyn, en eenen kan- didaet die door dezelve moet regt ge houden worden, loopt groot gevaer het evenwigt te verliezen. De kiezing van den 11 zal dit bcwyzen. 38/ N.r 2014. Wy wisten wel dat M.' August Behacghel, invloedhebbend was en vele vrienden heeft in en rond onze stad, maer wy zouden nooit konnen gelooven hebben dat deze algemcene achting voor onzen Burgemees ter zoo groot was. Gcencn dag gact voor- by dat er ons geene blieven en tydingen toegezonden worden zelfs van de versie hoeken van ons arrondissement, die ons alle bekend maken met den grooten byval die dekandidateur van onzen Burgemeester ontmoet. Alle zyn daerop t’ accord en zeggen dal wy in Mynheer Behaeghel ten minsten eenen verdediger zullen hebben te Brussel, dat hy zal bekomen hetgeen noo- dig en van onze intresten is, dal zyn woord in de kamer zal aenhoord zyn, alwaer het woord van M.r Julius Desmedt altyd ver loren praet geweest heeft. Den lyd van parade te maken is voorby; er moet nu eenen man vertrekken voor Veurne die hel anders aen boord legt dan M.r Julius Desmedt. Dien man is onzen Burgemeester. Wy doen dan eenen oproep tot al die iels kan, om te helpen den zege- prael van M.' August Begaeghel bewerken! W’y adresseeren ons aen alle mannen van eer, van invloed en van overtuiging om den 11 Augustus dezen uitslag te bekomen. Het welvaren van onze stad, van geheel het arrondissement en van geheel hel land hangen er van af. DE DESERTEUR. Jan Alleman had een proces, waervan zyn lot en dal van geheel zyne familie afhing. Een jonge advokaet smeekte hem om die zaek te mogen bezorgen, en hel werd hem toegestaen; maer als het er op aenkwam van te pleiten, deed hy den mond nietopen, deserteerde uit het tribunal en liet Alleman in rak, en staen kyken gelyk een uil op een kluit. Eenige lyd nadien kwam het advokaelje by zynen gewezen klient terug, en verzocht, met de tranen in de oogen, niet alleen om zyneaffairens nog eens te mogen bewerken, maer ook om hem andere klienten by te brengen. Alleman vroeg, waerom hy de eerste mael voor de regtbank zyne zaek niet had willen pleiten, en gedeserteerd had? Op ’l zeggen van den advokaet dat hy daervan aen niemand rekening moest ge ven, antwoordde Alleman als ’tzoo is, dan verdient gy noch myi) noch iemands ver trouwen meer; en toonde hem het gat van den timmerman, de voordeur. Had zen en week. De Veurnaer van woensdag lest bevat een artikel getiteldde pligt der burgers, waerin eene laffe beschuldiging jegens de belangweerdigstc administration van ons arrondissement en van geheel hel land zich voordoet. Dal bcwyslslechts dat in die party die zich eertyds de bewarende party noemde, er mannen zyn die de schaemteloosheid zoo ver dryven, van al wat by ons heilig, al wat edel en verheven is, te bezoedelen en door de modder te trekken. Ziet hier een uittreksel van dat merk- weerdig stuk: De burgers hebben eenen grooten pligt te vervullen in de groote worsteling welke het kabinet des oproers met het kiezerskorps aengaet. Het gouvernement treedt op met al de middelen der open- bare diensten, waer het over beschikt; het zal zyne agenten bevelen om te han- delen en gebruik van hunnen invloed te maken ten gunste zyner kandidaten. De openbare besturen van godshuizen en weldadigheids-bureelcn zyn in vele plaet- sen schier geheel en al samengesteld uit slaefsche aenhangers van het kabinet, n Deze zullen werken in den zin van hel ministerie. Men zal waerschynelyk de open- bare penningen niet sparen, evenmin als het geld der armen, om de oflicieele kandidaten te doen lukken Is dat niet walgelyk lezer, en verdient dat eene wederlegging Welaen, volgens de Veurnaer, zullen de armbesturen, de hospicie kommissiën, waerschynelyk het geld waerover zy zorg moeten dragen en dat dienen moet om den armen man een stuk brood te geven, of zyne arme zieke vrouw de noodige genees middelen te verschaffen, zy zullen waer- en algemcene Tijdingen, Marktprijzen en llandelzaken. een Supplement op half blad, per met onze have, onze vischvangst en handel te bevoordeeligen. Omdat wy Nieupoortenaers dank schul dig zyn aen ’t liberael cabinet, van ’t geen het voor ons gedaen heeft en nog zal doen als zy aen hel besteur zullen zyn. Omdat wy in ’t algemeen gesproken moeten mcdebelpen om het liberael prin ciep te doen triomfeeren, die alleen ons Belgien kan redden van onherstelbare ongelukken. Omdat men de misbruiken van verleden tyden niet mag laten gedeuren. Omdat den pastoor in zyne kerk en den burgemeester op het stadhuis meester moeten zyn. En eindelyk omdat men aen deserteurs geeuen eerpost toevertrouwl. Een kiezer van Nieupoort. $si ■Ml- A1HERTEA Voor stud wordu.i I V- i,; vuii inschryving, BETAELBAER VOOROP: 6 franks ’s jaers. 3 fr. 25, 6 luaetiden. 1 fr. 75. 3 inaenden. 7 franks 's jaers. Voor buiten, vrachtvry: 3 fr. 75 6 inaenden. 2 fr.25 3 inaenden. Voor Er.mkryk 16 fr. 50 ’sjaers. WP Men abonneert zich op het bureel van hel blad, Ooslslrut N.* 33, te Veurne, en op ai de postkantooren van het rvk. Insertion, 15 cenlinien den drukregel. Een afzonderlyk nummer 20 c.‘, het supplement 13 c.’ Alle aflichen, by de uitgevers van dit blad gedrukt, ÉtKMAEL onvergeld in hetzelve geplaetst. Brieven en geld vrachtvry toe te zenden.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1864 | | pagina 1