11. J VAN VEURNE II 1’ d ad 4 1 y „i 11 9 ffi 1 i -VEURNE 3 SEliidlll. IQ 2019. ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1864. en llandelzaken. i 1 i gevolmagtigden I te bestaen. De Kreus-Zeilung van Bcrlyn randt open- Prys Blad voor Annonccn, Landbouivnieuws, politieke en Een Aummer, en een Supplement op half blad, per De vergadering gaet over tot de be noeming hater questeurs; de heeren de Baillet-Latour en Allard bekomen de meeste stemmen. De heer Bouvier vraegt dal de Minister van Justitie een onderzoek doe openen over de onlusten, die te Virion en in andere plaetsen, by gelegenheid der laetste kiezin- gen, zyn geweest. De heer De Tiieux noodigt het gouverne ment uit, de noodige maetregelen le nemen om voortaen de beloogingen voor, gedu- Dc Boterkuip van Dixmude, in haer num- nopens het drinliïird'tcr iTT"ieum-Anit)d<dil in een valsch daglicht te stellen en bela- chelyk te maken. Ziet hier wat wy nopens die zaek gezegd hebben. Wy hebben gezegd dat het zoutwater die onze vaerten en grachten is komen ver beven, uit de haven van Duinkerke kwam, en dat is waer. Wy hebben gezegd dat dit wezenlyke rampen in onzen streek zoude kunnen ver oorzaken, en dit is ook waer. Wy hebben gezegd dat hetzeer voordeclig zal zyn voorde buitenlieden, voor den land bouw, wanneer het drinkwater door de scheepvaert niet meer zal kunnen bedorven worden, en dat is onwederleggelyk. In 1858, dus sedert 6 jaren, zyn de wer ken die het hier boven aengehaeld uit werksel moeten hebben, gestemd. Indien wy nu een representant zouden gehad hebben die in plaels van het minis terie vyandig te zyn, in plaels van syste- matiekelyk neen te zeggen wanneer er door hetzelve iets billyks, iets goeds voorge steld was; Indien, zeggen wy, wy eenen vertegen woordiger gehad hadden, die in plaels van dit al, het ministerie genegen was; met hetzelve de welvaert van het land zou be tracht hebben; die geen moeite, noch woorden, noch stappen zoude gespaerd hebben om zyne streek nuttig te zyn, dan zouden deze werken sedert lang uilgcvoerd zyn geweest. Dan zoude men reeds sassen gehad heb ben die onze waters van de fransche waters zouden afzonderen; dan zoude men reeds sluizen gehad hebben om de binnenwaters van de groote vaerten afgescheiden; En dan zou in 1SG4, het drinkwater in Veurnambacht door het zeewater van 38.'“ JAER met de algemeene stemmen der aéwezigen aangenomen, waerna de Kamer nog een paer byzondere kredieten stemt aen het departement der openbare werken. N.r De heer Tescu, minister van Justicie, belooft dat het gouvernement de middelen zal opzoeken om de vryheid en de regtzin- nigheid der stemming le verzekeren. Men gaet over lot de beraedslaging van hel budjel der Justicie. Erworden verschilligeaenmQrkingen van bloot plaelselyk belang gemaekt. De heer Rodenbacu vraegt de afschaffing der bareelen, waerop hem do heer Van der Stichelen antwoordt dat die kwestie nog dient onderzocht le worden. De heer De Naeyer biedt eenige opmer kingen aen opzichtens den tarief van ver voer der kleine koopwaren, die, even als dien voor den grooten, zou kunnen ver minderd worden. De heer Minister van openbare werken gelooft dat de tyd nietgekomen isomnieuwe proefnemingen te doen, die in de schatkist een te kort van 2 miljoen zouden kqnnen aenbrengen. I kelyke dokumenlen in bezit niet hadden. De konferencie heeft zich tot op heden nog maer met de grensbepaling kunnen bezig houden; eene byzondere kommissie zal i gelast worden dit vraegstuk te regelen. Desamenzweering in Zuid-Tyroï en Vene tian schynt de groote evenredigheid niet te hebben, die de talryke aenhoudingen, door de oóstenryksche overheden bevolen, er hadden doen aen toeschryven. Volgens de laetste inlichtingen zou het hier enkel eene dier garibaldische beloogingen be treden, die men aenwerft onder de ele menten, die altyd tot zulke betoogingen bereid zyn. Dehooge klassen der bevolking, die altyd aen het hoofd der nationale be weging geslaen hebben, zyn daeraen geheel vreemd gebleven. Daérenlègen schynt eene samenzweering van bourbonsche officie- .vi., iv roipcis' ontdekt, een veei ernsugv., karakter te hebben. algemeene Tijdingen, Marktprijzen weck. POLITIEK OVERZICHT. De officiële betoogingen, die zich dezer dagen in den schoot der algemeene raden van Erankryk hebben opgedaen, hebben de aendacht op den polilickcn toestand van dit land gevestigd. De parysche briefwisse lingen zyn byna eenstemmig van gevoelen, dalde gedeellclyke hcrvormingsonlwerpen, door verscheidene ministers aengekondigd, een zeer ernstig karakter hebben. In de gedachte van het gouvernement zouden de bestuerlyke onmiddelpunling decentralisa tion) en de handels-en nyverheidsvrylicid, die men verhopen laet, beschouwd worden als een proef, bestemd om de geesten tot eene vollediger staelkundigc hervorming voor te bereiden. Maer opdat die eerste hervormingen zouden kunnen gelukken, zou men op twee voorwaerden nmefm kunnen rekenen de verzekering van den (liter der vrede, en den linanciëlen voor spoed, die er gewoonlyk het gevolg van is. Hel beste onderpand voor hel behoud der algemeene vrede zou zyn de onthouding van Erankryk dat de buitenlandsche be dreiging niet te vreezen heeft, in de ge schillen, die zouden kunnen opryzen. Die staelkunde zou er des te gemakke- lyker aen vallen, dacr volgens de laetste verzekeringen van het kabinet van Peters burg, Rusland lol eene dergelyke houding besloten schynt. Men is in Duitschland nog altyd zeer be kommerd over de houding, die de duitschc Bond nemen zal, in tegenwoordigheid der overeenkomst, welke in het dcensch vraeg stuk tusschen Pruissen en Oostenryk schynt te bestaen. i uu*----"“o- - --■> o De Kreus-Zeilung van Bcrlyn randt open- rende en na de kiezmgen, te beletten, lyk de staelkunde der ondcrgeschiktestaten aen, en zelfs de federale inrigling. Daeren- icgen verwyten de zuid-duitsche en ooslcn- ryksche dagbladen aen Pruissen zyne hoog moedige inzichten; de Ost-Deutsche Post beschuldigt zelfs het kabinet van Berlyn, tegen de onafhankclykheid der kleine sta ten samen te zw eeren en le werken om hen by hel pruissisch ryk te kunnen inlyven. Pruissen, meester zynde van Duitsch land tot aen de Mein, en Oostenryk uit het grootste gedeelte van Duitschland gesloten en naer den Oosten verdrongen, ziet daer de droom, dien men de tegenwoordige pruissische staetsmannen toeschryft. Deonderhandelingen te Weenen geopend om de vredesvoorwaerden bepaeld en om- slaglig vast te stellen, hebben nieuwe hin derpalen ontmoet. De konferencie, die maendag vergaderen moest, heelt hare zitting moeten verdagen, omdat dedeensche gevolmagtigden nog verscheidene noodza- Dc lieer Vermeire ondersteunt de vraeg. des heeren De Naeyer. De beer Coomans laekt het tegenwoordig stelsel van rond haling der reiscoupons, op de yzeren weg-konvooijen, dat hy als te gevacrlyk verwerpt. De heer Rooenb^.u vraegt den eenvor- migen brieflaks vtu^IO centimen. De man, die Engeland belangryke hervor ming heeft bggiftri^l heeft eene acnzienlyke bclooning' vcrkreg^. Het ontwerp des budgets wordt daerna £>*- 1TE1KTIE-B Voor stad wordoti I i i van inscliry ving, BETAELBAER VOOROP: 6 franks ’s jaers. 3 fr. 25, 6 maenden. 1 fr. 75. 3 maenden. 7 franks ’sjaers. Voor builen, vrachlvry3 fr. 75 6 maenden. 2 fr. 25 3 maenden. VoorErankryk 16 fr. 50 ’s jaers. KAMER DER VOLKSVERTEGENWOORDIGERS. Tilling van 31 aiignslij. Men abonneert zich op bet bureel van het blad, Ooststraet N.‘ 33, to Veurne, en op al de postkantooren van het rvk. Insertion, 15 centimen den drukregel Een afzondcrlyk nummer 20 c.’, het supplement 15 c.* Alle affichen, by de uitgevers van dit blad gedrukt, éésmael onvergeld in hetzelve geplaetst. Brieven en geld vrachtvry toe te zenden.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1864 | | pagina 1