V A A V E U R A E. J 1 f1 I I KLEINBLAD. I VEURNE 15 OCTOBER. t' d De liberalen zyn niet godde- loozer dan de klerikalen. N.r 2025. JAER, ZATERDAG 15 OCTOBER 1864. I oo $3 00 111 72 30 12 03 12 II 01 30 00 00 0'. 00 OH 00 00 01 00 00 oo ■K sten itsie- 'll1’1,' it do oed, witte verzoenende schikkingen genomen, en het eenige bezwacr, dat de onderteekening der vrede tegenhoudt, ware den eisch, om buiten de voorafgaende bepalingen eene nieuwe voorwaerde in het definitief ver drag te brengen. Men weet dat, daer Dencmark het ver deden van het artikel der gemeenzame monarchie verstoeten had, de verbondene kabinetten op nieuw hadden voorgesteld om al de financiële reklamen der hertog dommen op eene eenige som vast testellen. liet is waerschynlyk dit vraegstuk, het welk in zitting van 8 October zal beraed- slacgd zyn geworden, en waervan de op lossing zal toelaten om zonder langer ver- wyl lol de vaste sluiting der vrede over te gaen. Hongaricn is thans het voorwerp der bekommernissen van het oostenryksch gouvernement. Uit goede bron wordt ge meld, dal er te Weenen een ontwerp wordt opgemaekt, dat aen de Hongaren een deel der genoegdoeningen zou geven, die hen inniger dan vroeger hechten zou aen de belangen en aen het bestuer van het mid- den-gouvernement. De telegraf had de beweging aengekon- digd, door generael Grant voor Peters burg uitgevoerd. De byzonderheden, welke wy over die verrigtingen in den Times acn- trefïen, verminderen eraenzienlyk het be lang van. De twee vleugels van het noor- derlyk leger onder Meade en Warren, hebben oenen voorwaertschen togt gedaen en de verdedigingswerken veroverd, door de Zuiderlyken opgeworpen. Een der POLITIEK OVERZICHT. Men meldt uit Parys dat de Constitution eel een tweede artikel gact afkondigen als tegenhanger van het artikel, waerover wy gesproken hebben. Dit nieuw artikel zou bestemd zyn om Oostenryk gerust te stel len over de gevolgen der konvenlie van 15 september. Men verzekert overigens dat Oostenryk by zyne afwachtende houding blyven zal. De vermindering van het oostenryksch leger bevestigt zich; de dagbladen be velen die ook levendig aen. Wat de open bare denkwyze in Oostenryk het meest vreezen zou, ware dat het gouvernement zich in oenen ingewikkeldcn toestand zou werpen, aleer liet ernstig zou bedreigd worden. Oj) het banket, dat de stad Mi lanen graef Pepoli heeft aangeboden, heeft die stads man den lof uitgesproken van het verdrag van september, dat hy als eene weldaed voor I (alien en eene zegeprael voor de be schaving beschouwt. Het verdrag, heeft de heer Pepoli ge zegd, verbreekt den laelsten band, die Frankryk nog aen de vyanden van Italien hechtte, en het heeft aen Italien gcene dier schandclyke toegevingen gekost, waervan men het gerucht had doen loopen. Niet is nog uitgelekt over den uitslag der zitting van de konferencie, die zaterdag laetst heeft placts gehad. Volgens een ar tikel van het deensch dagblad Berlingske Tidende, heeft het kabinet van Kopenha gen in die mocijelyke ondei handelingen 58.c MYNHEER QUINT’S VERLOVING, Blad voor Annonccn, Landbouwnieuws, politieke en i Een Nummer, en een Supplement op half blad, per week. algemeene Tijdingen, Marktprijzen cn Handel zaken. noordcrlyke legers zal op Richmond ruk ken, terwyl generael Sheridan zynen togt naer de James-River zal voortzetten, en weldra te Richmond zal aenkomen, dat al dus tusschen de twee noordelyke legers zal gevat zyn. Om die gevaren af te weeren zouden de Zuiderlingen al de mannen van 16 tot 50 jaren onder de wapens hebben geroepen. De afleiding, door het zuidcrlyk korps van generael Price inden Missouri gedaen, schynt zich te bevestigen; generael Price zou de stad Sint-Louis bedreigen. Het zelfde dagblad meldt, dat de gou verneur van Georgien vredesvoorwaerden aen generael Sherman zou onderworpen hebben, die met magtiging van den voor zitter Lincoln kommissarissen in het kamp der Zuiderlingen zou gezonden hebben, om de voorstellen te beraedslagcn. Men dient echter geen te volstrekt ge loof aen die tydingen te hechten, cn er de bevestiging van af te wachten met de aen- staende postmaal uit Amerika. Tydingen uit Nicuw-Zeeland, van 6oogst, melden dat de opstandelingen hunne onder werping hebben gedaen, en hunne eigen dommen als onderpand hunner regtzinnig- heid hebben gegeven. Zware boeten zyn hun opgelegd geworden. Een der beleedigingen, die de klerikalen mot voorliefde naer het hoofd werpen van den span van zynen neus verwyderd, twee voeten van eene menschclykc gestalte, die in het stille gras ont- zeltelykc wanorde veroorzaekle. Men moest echter bekennen, dat het een paer nette voeten waren. Myn heer Quint zag opwaerts; doch het diep afhangend tafellaken verborg hem de persoon, aen wie de voe ten toebehoorden. I 'o III Voor stad .1. r ÏS-' n. 00 11 r ■Ide ten. J lb I lot 00 Mr. ter ke- lies Pen ke •ta- er- id- ii-ii IGI i. ;n-r blc J ks han. ■I, tu ispio jstr- ge", me*'. van ccne Itii'lï (J 10, van ■top- jde" o de v;»ii oily, i. -■ 12. I/2 ABVERTEH1E-BLA J Prys van Des to meer vermoeid en verhit was hy, als hy-dc hoogteen het ruime grasplein digt voor do burg be reikt had. Mynheer Quint bemerkte dat zyn vriend dien dag zynen grooteu vvasch moest gedaen hebben; want do ganscho placts was met koorden links en regts overspannen, waer aen sneeuwwit linnen flad derde, zoo dat nauwelyks de doorgang tuogelyk was. Mynheer Quint, zonder lang na te denken, vond goed zich voor een oogenblik in ’t mollig gras te legeren, in de schaduw van een groot tafellaken, dat boven hem aen eene koorde zweefde. Met het aen- zieht naer de aerde gekeerd, beschouwde hy, droo- tnend in het gras, de streek. Zyne fantajy liet hem hier, als in eene van Salomon Gessner’s Idyllen, heuvels en dalen zien. In de schaduwe der breedc halmen van het graswoud, die fier als palmen van hel oosten omhoog stegen boven de nederige mosch- bosschen, dwaeiden eenige dierljens Nu eens ver volgde zyn blik de kleine mugge, den vogel van dit onbekend bosch; dan ecus de zoekende mier, welke tot de arige kroon van den halm opliep, boven de wyde streek overschouwde en straks terugkeerde. Plotseling werd mynheer Quint door een aenmerke- lyker insekt, welk zeker niet voor dit gewest in liet gras werd geboren, in zyne beschouwingen gestoord. V. Er verschenen voor hem, en ja niet boven vyf vier- Naer ’l Hoogduilsck van H. Zschokke). eerste vervolg. IV. Hel was inderdaed een heete dynsdag; maer aenge- name lommerdrcven leiddennen den oever des vloeds heen, door afwisselende tooncelen der veldnatucr. Regts cn links wilde boschaedjcs, eenige hutten, omringd van hare vruchthoven, weidende kudden, spelende kinders, arbeidende huisvaders, vlytige moeders onder het overhangende lommerdak van hare kleine wooning. Van den vloed, links legen den voet tier hooge berghelling, liep een steenigo weg naer de burg tics heeren I’yk, waervan tnaer een vierhoekige toren, uit de dikke bosschen, in de verte zichtbaar was. Hier ontving verkwikkende koelte den wandelaar tusschen groene heuvels en onder de breede, wyduit- springende takken der kaslaniën en eiken. (n dit romantisch hoeksken plagt mynheer Quint gewoon- lyk te rusten; want de weg verhief zich nu tamelyk steil naer het slot. Ik weet niet hoe hel kwam dat hy dilniael zyner gewoonte ontrouw werd. inschryving, BETAELBAER VOOROP: 6 franks ’s jaers. 3 fr. 25, 6 inaenden. 1 fr. 75. 3 inaenden. 7 franks ’s jaers. Voor builen, vrachtvry: 3 fr. 75 6 inaenden. 2 fr. 25 3 maenden. Voor Frankryk 16 fr. 50 ’sjaers. Men abonneert zich op het bureel N.' 83, te Veurne, en Insertion, löccntimen den drukregel. Een afzonderlyk nummer 20 c.‘, het supplement 15 c.’ Alle aflichcn, by de uitgevers van dit blad gedrukt, worden fÊsMAïi onvergeld in hetzelve geplaetst. Brieven en geld vrachtvry toe te zenden. ■■ITR Mynheer Quint, wien zyne tegenwoordige toestand beviel, bleef rustig, cn wachtte af dat het nieuwe verschynsel zich wederzou verwyderen. Intusschcntyd onderzocht hy heel onbezorgd, met zyne oogen, vorm en bekleeding der voeten. Hy vond ze zeer klein, de koussen sneeuwwit, de roode lurkschlederen pan toffels tamelyk net en nieuw. De voetjens konden onmogelyk cencn anderen persoon, dan eeuen knaep van twaelf tot vyflien jaren, of een meisje van vyftien tot twintig jaren toebehooren. Het laetste ware voor mynheer Quint het allerergste geval ge weest. Hy verviel in eene kleine verlegenheid, want wie, in heel de wereld, kon bezitter of bezitster van zulke nette voeten zyn, daer do oudvaderlyke burg geenen zoo jeugdigen inwooner had? Onder zulke omstandigheden waro den koelbloc- digsten wysgeere eene kleine nieuwsgierigheid te vergeven geweest. Macr de gedachte reeds dat het een* vrouw zyn kon, jaegde den goeden Quint onge- loofelykc vreezenen. Hy besloot, zich zonder uitstel uit de verlegenheid te trekken, terwyl het nog tyd van het blad, Oostslraet op al de postkantooren van het rvk.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1864 | | pagina 1