hier Lees GUANO VAN HOOG-PERU. W E li 14 E N. EIKEN, HUIS MET ERVE te Veurne, nabij de Nieupoortbrug. AANBESTEDING va» openbare LA BELGIQUE, HUIS EN ERVE juist 122 koopen A. SAPORTAS, OPENBARE LIC1TATIE-VERK00PING Al- v au den hel kanton Veurne, openbaer OPENBARE VERK00P1NG van een WOONHUIZEKEN met in pachte medegaendo akkerland, STAENDE EN GELEGEN TE COXYDE. Ingesteld 5150 (r. Gemeente Coxyde. Stad Veurne nabij de Nieupoortbrug. Maelschappy van verzekeringen legen dt brand, toegestaen by ’s konings besluit van 2 Maert 1855, gevestigd te Brussel, Koninglykestracl 118. Extra schoone Venditie Wilgen en Sparre Boomen, TE VLADSLOO. VERKOOP1NG BY LIC1TATIE uui een te Veurne in de Nieuwestraet. Stad Veurne Nieuwestraet. francs per 1000 kilos in zakken O Q als men neemt met partyen van v5000 10,000 20,000 30,000 kilos of meer. francs per 1000 kilos in zakken QQ R als men neemt met partyen van v 600 1000 1500 2500 5000 4000 kilos. De begrooting beloopt tol de som van fr.‘ 17,081-52 c." •»4)M I 2 ure mid Zoon verkoop voorvvaerdci genoemden Nolari twee pereeelei de dorpplael Bij bevel De Sekielarii, A. DECROO. Eenig Agent en invoerder van dezen Guano voor Belgien. KantoorLange Ihilstraet, 580, te Antwerpen. van een onlangs mogen in geldtelliifg. van het grootste belang voor Veurne, dritkk. van wed. Rvokebocr en er o d< >n t.v Cl Plan, bestek inzage van gemeente. Ooslduinkei ke, den IB Januarij 1865. Burgmeester en Schepenen F. J. RICKEWAERT. gaet, de kracht schiet in de knollen en geeft Nota. De genen die begecren dit huis voorop te bezichtigen, adresseren hun aen Charles IValrave, winkelier Ie Veurne, bezitter van den sleutel. Het kohier van lasten en voorwaerden, de eigendoius-bewyzen berusten ten inzage van eenieder ter studie van voornoemden Notaris BEERNAERT. Het kollegic van burgmeester en M.“" overgaen dag, in i te Veurne, tot de eindelyke toewijzing van: Woonhuizeken gebouwd in steen met pannendake hebbende woonplaets, zolder, onderlat, kelderken en kamerken, alsnog een schucrken daer achter, gedekt in pannen, de noord en westkanten gesticht in steen, de twee andere zyden in hout, met een zwynskot zuid daeraen; palende west, met gemeenen eindgevel, huis van Eduard Vandenberghe, noord eigendom der erf genamen Bauwens-Vanderdonckt, oost ook met ge meenen eindgevel, de herberg den Admirael behoo- rende Joannes De Langhe en voorhoofdende van E ENIGE KOOI'. Een Huis, geteckeud N.r 59, beslaande in woonhuis van zuiden en uitlat van noorden, welk uitlat, of schoon voorgaandelijk van westen langer was strek kende dan de woonkamer, nogtans maar op gelijke lengde als de woonkamer alhier is medegaande, de wijl het overige deel maakt van het westeinde toebe hoorende aan Karel De Haese, te Veurne, welken op 23 april 18-46, de scheidsmuur van het uitlat gaande met dit te verkoopen Goed en van het uitlat gaande met hetgeen van hem, De Haese, ten zijnen koste heeft moeten plaatsen, op regte streep van den scheidsmuur van de woonkamer; op het oosteinde van gezegd uitlat een privaat hier geheel mede gaande;welk alhier te verkoopen huis is uitma kende het oosteinde eener tweewoonst, waarvan het westeinde toebehoorlaan genoemden De Haese; palen de alzoo geheel in het van oosten aan huis van Corne lius Minne; voorts, een houtslal, verder oost dan de voorgaande gebouwen, palende van oosten en zuiden, hel huis van genoemden Minne, mitsgaders de erf, waarop de gebouwen gesticht zijn, alsook die zoo van zuiden het huis als die van noorden het huis en noorden hel houtslal op streep van diere lot tegen het voorland der kalsijde leidende naar de Nieupoort brug, ook gestaan en gelegen binnen de stad Veurne, Bésibé BE BRAUWERE Notaris te Veurne, zal Woensdag 8 February 1865, 3 ure namid- de herberg het Gouden Hoofd, groote Markt De maetschappy La Belgiqce, waci borgt legen bran zelfs wanneer hy door ’s heinclsvuer is onlstaen, al roerende en onroerende goederen. Hy waerborgt ook, ingeval van brand, het hue gevaer, het verhad der gebeuren en het verhad v. den heurder legen den eigenaer. Zy is van bare oprigting af, door de roem vol namen der leden barer administratie cu loezigt i aen het juist vertrouwen dat dezen iubo seinen, ovi al met levendige belangstelling ontvangen, dewyl nimmer heeft geaerseld door eene spoedige nak ming al hare verpligtingen te vervullen, welke billykheid van haer konden gevordert worden. Sedert haer bestaen heeft zy meer dan 4000 bi a den betaeld, beloopeudc eene schadevergoeding v vyf millioen franks, dewyl de gewaerborgde sti reeds meer dan zes duizend millioen bedraegt. De voormelde maelschappy wordt veriegenwoi digt te Veurne, door M. L. Liem,' agent priucipael d zelve, by wie men zich kan aenbieden voor de vol keringen en verdere inligtingen. van UITNEMENDE ZWARE EN HOOGSI’AMMIGE zoo met de gebouwen als met de erf van zuiden en noorden, de gebouwen, tegen de gebouwen en erf toebehoorende aan De llaese; scheidende in de ka mer op half steenen muur, in het uitlat op half steenen muur, aldaar geplaatst door De llaese, op regte van den muur tusschen de kamer; van zuiden en noorden buiten de gebouwen, op regie streep van gezegden lialven muur tusschen de kamer; noord tegen het voorland; oost, alwaar naar den noorden de erf eene happe beeft legen de gebouwen en erf van Minne; van zuiden met de happe tegen de gebouwen van Minne, en van zuiden tegen de erf met dit huis gebruikt die voor dezen de straal is geweest leidende naarde Nieupoortbrug, thans toebehoorende aan de stad Veurne, en van de regering der stad oorspron kelijk in cijnspacht genomen door Jan Benoit Gicli- tenaere, getrouwd aan Joanna Therezia VandeWöude te voren weduwe van Jan Bap.” Sobry, te Veurne, bij akte verleden voor Mr Clep, alstoen notaris Ie Veurne den 24 maart 1832, geregistreerd, voor ecu termyu van 80 naeenvolgende jareu, ingegaan den 1“ oktober 1830, ad fr. 7-40, bij jare, boven de belastingen, eene oppervlakte van 93 centiaren, deel van den grond waar te voren de straat geweest had; welke eijnsaktie alhier medeverkochl wordt voor hel deel onzer ver kochte erve. Bewoond en gebruikt door de medeverkoopers Napoleon Bullheel en Sophie Bullheel, tot 23 april 1865, tijdstip op het welk de kooper er van in den vrijen gebruike zal treden. Het kohier van lasten en voorwaarden, de eigen dom bewijzen, berusten ter inzage van een ieder ter studie van genoemden Notaris BEERNAERT; men kan ook alle wenschelijke renscigiiementen bekomen bij M.' DE BRAUWERE, Notaris te Veurne. Meester BEERNAERT, Notaris ter residentie van Alveringhem, zal ingevolge vonnis der regtbank van eersten aanleg te Veurne,-ten overslaan van den heere Vrederegter des kantons Veurne, openbaar verkoopen, Op Woensdag 15." Februari 1865, ten 3 ure na middag juist, ter herbergde Lansier, bewoond door frauds Delanghe, binnen de stad Veurne, het vol gende Goed Mede het pachlregl voor 9jareu ingegaen baefmi 1864 legen 27 francs by jure, aen II 0, 54, 43 C oude grond van voormelde gebouw keus en akkerland gelegen weinig west van achter den molen en beboerende genoemde erfge namen Bauwcns-V underdo nekt. Om aenstonds in gebruik te treden. Deze verknoping geschied, hoofdens medegereg tigde minderjarige, ten overstaen der bevoegd hoeren vrederegter en griffier. De eigeiidoinsbewyieii en berusten ten kanloore van DE BRAUWERE. De Notaris BEERNAERT, ter residentie van veriiigheiii, zal krachtens vonnis der regtbank eersten aenleg te Veurne, ten overstaen van heer vrederegter van verknopen, Op Woensdag 1 February 1865, ten 2 ure namid dag, Ier herberg de drie 'frommels, bewoond door de weduwe Scholtey, te Veurne, het volgende goed. EENIGE KOOI'. Een Huis, geteckeud n.’4, onlangs nieuwgebouwd, zamengesteld uil binnenhuis, kamer, keuken met des zelfs erf daer medegaende, groot volgens kadas- eer36 centiare. bekend n.r 355b sektic A, stamde vu gelegen binnen de stad Veurne, ter noordzyde dan.de Nieuwestraet, van zuiden aldaer voorhoof- vende; palende van westen aen hel huis en erf van trouw de weduwe van den heer Josef De busschere, den muer aldaer gemeene; van noorden aen de erf van het buis van sieur Lambert Seraphin Claere- boudt, den scheidsmuer aldaer ook gemeene; van oosten aen eenen doorgang, alhier niet inedi-gaende, edoch met vrye passagio voor dit te verkoopen huis, langs over den eigendom van den heer Francis Ver mout, hotelhouder te Veurne. Dit huis is het geen alwaer Isabella Rosa David overleden is en den kooper zal er van den gebruike komen met den dag der KOMPTANTE BETALING. De ondergeleeker.de heeft de eer aen de Land bouwers te berigten, dat hel niet alleenlyk bewezen is dat deze Guano goedgekeurd is op goede en slechte gronden vooral de winter- en zomervruchten, maer het is nu ook bewezen door de Landbouwers, die de zen Guano sedert 6 jareu gebruiken, in alle streken van het land, dat hy de volgende uitwerksels geelt l* Dat by de gronden niet mager noch schrael maekt, maer, integendeel, dezelve van jaer tol jaer verbetert. 2’ Wat liet graen in zynen wasdom aengaet, de stammen of halmen groeijen struis op, krygen lange hairen, zwaer nut granen beladen, omdat die Guano hen niet te spoedig do. t ópschieten, maer hen den tyd geeft zich te versterken en te verkloeken, daer- om heeft de oogst minder gevaer van door stortre gens en stormwinden omgeworpen te worden. 3° Het is hetzelfde met de voederplanten, de rapen of knollen groeijen zeer dik op, de kracht schiet niet in het loof, maer blyft in de knollen, zy zyn vast, niet waterachtig en zeer voedzaem. Hooigras, toemael en klaveren geven uitmuntend schoone oogsten, de stammen groeijen zeer lang en struis op. 4* De beet voor de suikerfabrieken, geeft de zelfde uitwerksels als de rapen of knollen. 5‘ Wal de aerdappelen aen niet in de groes, maer blyft zwaer geladen struiken. 6’ Wat het vlas in zynen wasdom aengaet, de stam men of halmen groeijen lang en struis op, hebben den tyd om zich te versterken en te verkloeken, zoo danig dat men niet moet vreezen den oogst door stormwinden of stortregens te zien omverre geslagen worden. Deze uitwerksels zyn de Landbouwkunst. Op Woensdag I February 1865, om dags precies. Voor mynheer Charles De Cleir, grondeigcaaer I Oostende. Op zyue liofstciL-laiideii gebruikt by sieur Joanne Baerten en Hendrik Hommez en in zviien bo-ch naemd de 16 Geniete, al aen clkaiidcren, 105 koopen Eiken, 1 koop Wilgen, 16 koopen Sparren. Op voordeelige conditiën, door liet ambt en b< taelbaerleu kanloore van den Notaris SCHOTTEY, t Dixmude. By plakschriften breedvoerig vermeld. schepenen de gemeente Oostduinkerke, nnakl bekend, dal Donderdag 16 Febi-uaiij 1865, om twee uren namiddags, ten Gemeente-hui zeaiJa.ir In-wo. dour den heer l'hilippus I aiilléiibussche, zal gegaan worden tol de openbare aniibi sl<-iliog I afbod, der werken voot hel bouwen van e. n ni. n School-lokaal met levering van Sehoul-iii. iihvh en kohier van viiorwaarden liggen t een ieder in Int sekrctariaal ii z

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1865 | | pagina 4