BJ VAN VEURNE I il 3 I ff KLEINBLAD. VEUME 6 MSI. 2054. ZATERDAG 6 MEI 1865. Een Nummer, en de lieer Vuilry, in den senaat, hebben eene volledige bijtreding gegeven aan dege- I i aan den vernulïigsten vorst, voor zulk eene meiers moe ten immers een blijk geven van hunnen POLITIEK OVERZICHT. Keizer Napoleon is zaterdag naar Algerië vertrokken. Iletfransch gouvernement heeft maandai ‘g ra ■■4 MYNHEER QUINT’S VERLOVING. 364. av. 50 i 57 i 05 15 5 *25 35 3 45 5 50 7 05 6 7 45 8 00 8 05 8 15 8 25 8 35 8 42 8 50 0 00 ken, heeft den 22 april hare werkzaamhe den geëindigd. De laatste tijdingen uit America gewagen met lof van den nieuwen voorzitter der Vereenigde-Staten, die doorgaat voor een man van sobere levenswijze en wiens ka rakter vooral door de grootste krachtda digheid en vastberadenheid uitmunt. De International van Londen,over Mexico gewagende, zegt dat een groot getal solda ten van het zuiden Rio-Grande zijn over getrokken om Juarez hunnen dienst te gaan aanbieden. Ook liep het gerucht dat een noorderlijk corps den Rio-Grande was overgelrokken en 4000 balen katoen had den vernietigd, die zich in magazijnen op mexicaansch grondgebied bevonden. Men leest in de Indépendance Wij hebben dezen morgend, woensdag, in het paleis naar de gezond heid des konings doen vernemen. Men verzekert dat de door luchtige zieke meer en meer betert, en dat de laatste nacht goed is geweest. Men leest aan bet hoofd van het niet officieel gedeelte van den Moniteur van donderdag. Verscheidene vreemde dagbladen hebben over hel laatste verblijf in Engeland ge ruchten verspreid, die wij verklaren van allen grond ontbloot te zijn. Wij geven aan hunne beweeringen, als- Blad voor Annoncen, Landbo.uivnieuws, politieke en algemeene Tijdingen, Marktprijzen een Supplement op half blad, per week. Er was gezegd geworden dat de keizer zijnen uitstap zou drijven tot aan degrenzen der wildernis. Volgens een reisontwerp, heden bekend gemaakt, zou de keizer zich integendeel bepalen bij een bezoek aan de voornaamste steden van het kustgebied Algiers, Constantina, Bona en Oran. Een keizerlijk decreet den senaat mede gedeeld, kent aan de keizerin gedurende de reis van den keizer den titel en de vol macht van regen te toe, Eene briefwisseling uit Petersburg aan de Nationale Zeitung van Berlyn toegestuurd, zegt dat keizer Alexander voornemens is Rusland met een slach van vertegenwoor digende wetgeving le begiftigen. Rusland zou een parlement bekomen, samengesteld uil eene enkele kamer, uit den tegenwoor dige!) senaat gevormd en versterkt door vertegenwoordigers der gouvernemenlsra- den, die reeds voortspruiten uit kiezingen op twee graden. De adel, de burgerij en de boeren zouden ieder drie kandidaten be noemen, en de keizer zou in iedere stad een kiezen om lid van den senaatle wor den: de ministers zouden voor dien laatste verantwoordelijk zijn. Eene lijding van zulk belang, dient ech ter maar met alle voorbehouding onthaald te worden, en aleer er geloof aan te hech ten, zullen wij nadere inlichtingen uit Petersburg afwachten. De commissie, gelast met de grensbe- perking tusschen Jutland en Denemarken met de regeling der linanciëele vraagstuk- dacht zij in de reinheid haars herten niet ergs, liet ergste, nat zij denken kon, was dat bij haar ver wachtte, en dal hij zich van haar en mijnheer Pyk en eene welligl overijlde belofte wilde ontuinden. Dat was hel wal haar gisteren geheime tranen had onl- perst. Onder tranen had zij zich gisteren op dees bed geworpen en was zij ingeslapen. 59.c en Handelzaken. Algiers aangekomen zijn. Hij is er aange- kondigd geworden door eene proclamatie van den meier dier stad, waarin er gezegd is, dat hij alles door zich zelven wil zien en dal zijne komst in de colonie eene waar borg voor de toekomst en eene zekerheid van voorspoed is. Er is echter aan te twijfelen of een ver blijf eener maand zou voldoende zijn, zelfs 1 jondon varn n ft i iretnn vnret iinnii '/nik' opna 'gie. veelomvattende taak. Maar de ii?. t- 1 11 I yver en geestdrift. aan de twee kamers de mededeéling gedaan, die aangekundigd was geworden, nopens de moord van den voorzitter Lincoln. De heer Roüher, in het Wetgevend corps, en lezing gegeven derdepechen, door den heer Drouyn de Lhuys ter dier gelegenheid aan den gezant van Erankryk le Washington geschreven. In de twee vergaderingen heb ben de voorzitters, de heeren Schneider en Troplong, in naam hunner collegas, eene volledige bijtreding gegeven aan de ge voelens, door heigouvernement uitgedrukt. Keizer Napoleon, maandag morgend bij een heerlijk weder uil Marseille vertrokken, zal, indien hij zich niet eenige uren te Carthagena ophoudt, te middernacht te JAAR. AD 1‘JUI‘U Voor stad 1 gistereo, riep n. 1'1’1 wuriHu ITEATI ','t! HrT.rJt J 1i lliI I T 1 I- rid blad Oesfstraal, vati hel rijk. Prijs van Kaar ’l Ilouyduitsch van 11. 'Zsciiokki zesliende vervolg, en «lol •Ach, dat geloof ik wel!» hernam Betely met eenen zucht, en dacht nu eerst aan haren kommer 'an gisteren, wanneer zij naar den toekomende eenen ganschen dag te vergeefs had gewacht en eindelijk, na nutteloos hopen, de gevolgtrekking had gemaakt dat hij een ongeluk had gekregen of haar niet be minde. Want men had boden naar hem uitgezonden, zijne afreis vernomen, hem in heel het dal lajen zoeken en hem nergens gevonden. Ongeluk ol ontrouwwas het eenparig oordeel van alle aanwe- zende gasten geweest, die zich na het gehoudene troosimaal laat gescheiden hadden, waarom, door regen en onweder verrast, de tante met de nietver- loofde voor lief moesten nemen in het tolhuis te overnachten, zoo goed als mijnheer Quint. be vrouw des tollenaars heeft mij hier gewezen in deze kamer!, sprak de filosoof, en meende dal hier de weleerweerde heer pastor sliep, liet doet mij 'eed. Ik ben Betely zag uit Quint’s eerlijk aanzicht dat hij niet ‘o°g. Zij hadde hem zeker gaarne in andere omstan digheden dan deze gezien. Maar helaas, het ongeluk was er nu! Men kon zeker scheiden, maar Betely ’’•'re niet in staat geweest hem de deur te wijzen. Ook egeven muien Men abonneert zich op het bureel van het N.’ 33, te Veurne, e.n op al de postkan tooren Insertie», IScentimen den drukregel Een afzonderlijk nummer 20 c.‘, het supplement 15 o.' Allé afhellen, bij de uitgevers vah dit blad gedrukt, ZIEKTE DES KONINGS. den woudheuvel cn zijn verdriet en zijn besluit, om der wereld vaarwel le zeggen, eene verre reize le doen, sprak, werd zij treurig, en zei: - O neen, dat moet gij niet En ik zou hel! zuchtte mijnheer Quint; ik zou hel, indienhier raakte zijne hand de hare; hier bleven zijne woorden steken; maar de onwillige sidderende handdruk en zijn stamelen en het ophou den zijner slem, en de teêfsmeekende blik tot haar, verrieden alles en meer dan woorden kunnen aan duiden. /.ij beefde. Spreken kon zj ook niet. Haar blik ging in den zijnen verloren. De toekomst, ontsluijerde zich voor heil met hare eenige kleuren. Een schoone hemel welfde zich boven hen in morgendglans; eene schoone aarde bloeide onder hen. Voor hen was niets aardsch meer; niets sterfelijks, niets onheiligs. Met engelenzin zweefden zij in de schepping om, en de roep des Scheppers ter zaligheid drong door hun hert. O wij zullen gelukkig zijn! riep mijnheer Quint met geheven blik. «Gelukkig!, stamelde Betely; en haar hoofd daalde aangedaan neer op hare borst, die na eenen zucht ineen zonk. Onder den handdruk voelde hij aan Betely’s vinger den teederen gouden ring. Hij herinnerde zich den noodlottige» dag van gisteren, de verzuimde verlo ving, en mijnheer Pyk’s vermoedelijken toorn. Hel is toch niet te laat! sprak hij, trok zijnen ring af en «tak hem aan Betely’s vinger. inschrijving, BETAALBAAR VOOROP 6' franks ’s jaars. 3 Fr. 25, 6 maanden. 1 fr. 75. 3 maanden. 7 franks ’sjdars. Voor buiten, vrachtvrij: 3 fr. 75 6 maanden. 2 fr.25 3 maanden. Voor Frankrijk 16 fr. 50 ’s jaars. Brieven N.r Gij zult zeker op mij kwaad zijn, Betely!. stamelde Quint. «Ik zou gisteren...hernam Betely met inaag- delijk rood worden. «O zeg niets van gisteren, riep mijnheer Quint; ik heb onvergeeilijk gezondigd. Gij kunt mij niet vergeven. Hij sloeg bedroefd de oogen neder. Betely las op zijn gelaaide ongekunstelde sniert, de ongeveinsde liefde, en had hem reeds alles vergeven. Hoor mij toch. Ik wil u openherlig bichlen. Alles, zonder achterhouding. Eu ware ik dan uwe vriendschap nog weerdig! Ach! mogl ik dan nog toegevendheid hopen van u, en hel geschiede ware als niet geschied o dan, ik verdiende dat gèluk nietinaar dan zou God onder den hemel geenCn zaligeren mensch dan mij hebben. Ja, zeker, alles wil ik u biechten van gisteren. Zoo sprakmijnheer Quint, en vertelde zijn ongeluk nut de geloofbaarste nauwkeurigheid en omstan digheid. Wat kon het beminnend meisje liever hooren dan dit verhaal, waarin elk woord eene nieuwe liefdes verklaring was? En als hij van zijn oponthoud aan LÉ.vMAAi'vnvergeld in hetzelve geplaatst, co geld vrachtvrij toe Ie zenden. V i «*uvvn V» J p’A I' s

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1865 | | pagina 1