I1USR1WS VOORWERPEN, BEKENDMAKINGEN. Sterfgeval. Besluiten en Benoemingen. O Algemeene Tijdingen. Kunst-en Letternieuws. ineraal, ;r in de liet ver- kwestie ijde, en opstand ’eet van er een jn eene luit van gelende inde op js,luidt akt van ran een gesticht i onder mnissie evat ten ien van lijkheid kennis f haren Ien om- ler van ;eneraal procu- Icen van Jen pre- l de ver- om het •r de ivet ïtwisten geniet eelt; hij iet stoo- rafbaar. ïn mis- itsen en is uitte- traf dan van de met de I als wij loeijing ïrrecht- iding in n. aan- ordeele 5 verte- unerken van 26 23prai- elke de steden Ien heb- ijn. Hel nneenle icid van emcene hebben :egd dat gedaan g gehad Beestialen, Zool- en Wagenharnas, Land- bouwgetuig, Vruchten te velde en andere mobilaire voorwerpen, i Gods- den wij vinden len zijn slechts et groot et, wal In zijn officieel gedeelte meldtde Moniteur Beige, dat de oorlog tusschen Brazilië en Paraguay is losgeborsten, en dat al de per- soonen aan de wetten van ons land onder worpen, de grootste onzijdigheid mtfeten in acht nemen, op straffe van voor de rechtbank vervolgd te worden. De middensectie gelast met het onder zoek des wetsontwerps op de militie, heeft voorloopig besloten dat eene vergoeding van 10 francs per maand aanwezigheid in het corps zou verleend worden aan iederen soldaat, en dat zij hem zouden worden uit betaald na de aflevering van zijn bepaald congé. De heer Muller is verslaggever benoemd. deze schikking bijzonderlijk te willen her inneren aan de heeren notarissen, zooals dit gedaan is geweest voor wat de mildda digheden betreft ten gunste der andere ge stichten van openbaar nut, namelijk bij gevolg der omzendbrieven van mijn depar tement van 10 december 1846 en 2 april 1847. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. op het kerkhof Favril gaat eiodelijk zijne Ij moord Joannes cn Door sterfgeval en om uit gemeenschap te scheiden. jaargetijde hebben Alvcringhem, JS. BELANGRIJKEN KOOPDAG van TE ALVERINGHEM, NABIJ HET BORP. handelende. In 1864 bedroeg het gezamentlijke getal aller dagbladen en tijdschriften 1250; 72 verschenen dagelijks. Sedert eenige dagen is men op het kerkhof Père Lachaise te Parys, met de oprichting van het grafteeken van den hertog de Monty aangevangen, dat 50 a 60,000 franks moet kosten. Wij lezen in den Observaleur Het treurig drama van Favril gaat eindelijk zijne ontknooping bekomen. De beschuldigde Manesse, die reeds meer dan 2 maanden is opgesloten in het gevang van Avesaes, is maandag morgend overgebracht naar Favril, waar zich reeds de procureur-generaal bij het hof van Douai, de eerste advokaat-generaal Duhem, gelast met hel onderzoek der zaak, en de keizerlijke procu reur der rechtbank van Avesnes hadden begeven. Nadat Manesse geconfronteerd was met verschei dene getuigen opgeroepen door het gerecht, is hij in de tegenwoordigheid gebracht van vrouw Largiilière. Wij kunnen aankondigen dat de beschuldigde, na voor deze getuigen gebracht te zijn en eenige ver- hooren te hebben ondergaan, voor de magistraten de volledigste bekentenissen gedaan cn erkend heeft dat hij alleen plichtig was aan de moorden bedreven in den avond van 17 maart. Hoegenaamd willen wij de geruchten niet ver spreiden welkein omloopzijn over vrouw Largiilière, als zou zij mede eene rol gespeeld hebben in dit ver schrikkelijk drama. Het gerecht zal dat alles weten te ontknoopen. Door het voorgaande openbaar te maken, willen wij vooral het volk gerust slellen. De zesdubbele moord van Favril, hoe ijselijk zij ook weze, is geene bedreiging meer voor de openbare veiligheid, 't is een dezer droevige familiedrama’s, waarop het ge recht weldra de openbare en cindelijke aandacht zal doen vestigen. Men meldt uil Passy dal Rossini erg ziek is. De koningin van Engeland is nog maar zes-en- veerlig jaren oud en heeft acht kleinkinders, waar onder zes jongens. tegenovergestelde gebeurt, want wij gaan het regen- i en wy zullen wel verplicht zijn bet einde daarvan hier af te wachten. Uw geliefde zoon, E. W. o De heer F. P. J. llanicq. ridder der ordens van Leopold, van de Gouden Spoor en van Isabella de Kalholyke, oud drukker van den Heiligen Stoel en van het aartsbisdom van Mechelen, is den 8 dezer maand te Mechelen, in den ouderdom van 76 jaren overleden. Bij koninglijk besluit van 30 mei 1865, is den heer A.Symon, onder-ingenieur van bruggen en wegen te Veurne, tot ingenieur van derde klas in het zelfde korps benoemd. De Moniteur kondigt de postconventie af, tus schen België en Nederland gesloten, en die den 1 julij aanslaande zal in werking treden. BELGISCH-MEXICAANSCH LEGIOEN. De Gazelle van Genl van woensdag lest, deelt een brief mede van een jongeling dier stad, officier bij het baiaillon Koning der Belgen en krijgsgevangen ten gevolge van het gevecht te Tacamburo. Wij deuken dal deze brief van aard is om defami- licn die bloedverwanten of vrienden te Mexico heb ben, gerust te stellen. Carandaro (provincie Michoacan), 29 april 1865. (Uit Mexico 10 mei.) Beminde ouders, Dezen brief zal u door een verkleeld vriend wor den besteld, M. R..., waarvan ik u reeds herhaalde malen heb gesproken. Gij zult al door de dagbladen de nederlaag hebben vernomen welke wij te lacam- buro hebben geleden, vooraleer deze brief u zal worden overhandigd. Wij werden in die plaats door 3500 mannen en 6 stukken kanon aangevallen en wij waren met 250 mannen, officieren in begrepen. Wij hebben gevochten van ten 5 uur tol ten 10 uur 20 minuten ’s inorgends en wij hebben ons maar overgegeven als de kerk, welke ons tot verschansing diende,geheel in brand stond.Op 19 officieren blijven er ons 9, de andere zijn gedood 7, of zwaar gekwetst 3. Wij zijn door den vijandelijken generaal met veel voorkomendheid behandeld, die aan de officieren loegelaten heeft hunne wapens te behouden. Wij be vinden ons op de boorden van Rio de Mescala, nabij den staal van Guenero, in eene bijna onbewoonde landstreek, waar liet verschrikkelijk heel is. Gij weet dat ik goed de warmte kan veruragen, gij moet dus niet bevreesd zijn. Wij verwachten er ons aan uitgewisseld te worden met de krijgsgevangenen te Oajaca gemaakt. Het schijnt dat generaal Ortega generaal Porferia Diaz in uitwisseling voor ons vraagt. Ik hoop, dalmijn aanslaande brief, die meer bij zonderheden zal bevatten, uit Mexico zal gedagtee- kend zijn; weest evenwel niet verwonderd indien het KORREKTIONNELE RECHTBANK VAN VEURNE. ZITTING VAN 15 JUNIJ. Franciscus Ghewy, werkman te Lombartzyde, 16 franks, boete, over vrijwillige geweldadigheden. ZITTING VAN 16 JUNIJ. Leopold Deruyter, rondleurder te Clercken. een maand gevang, over wederspannigheid en belediging. Bodeyn Henricus, schipper, 2 maanden gevang, Deblieck Charles, schipper, 16 franks boete, en Nathalie Reybroeck, herbergierster, 16franks boete, allen woonende te Avekappelle, en al over bele digingen. De gemeeute-raad onzer slad, heeft in zijne zit ting van woensdag lest, de heer Bieswal-Bricoult voorgesteld voor lid van hel bestuur der inidden- bare staatsschool alhier, in vervanging van den heer Iloutsaeger, ontslaggever. Verleden week zijn dieven in de kerk van Buls- camp gedrongen, hebben er de offerblokken open gebroken en het geld dat er in was, gestolen. De brugsche paardenloopen zijn voor dit jaer bepaald op zondag 2Ü augustus, ten 2 uer namiddag, en zullen andermaal op het wijd uitgestrekt Maele- veld plaats hebben. In de 0.-L. Vrouwckerk alhier alhier, heeft men zeer merkwaardige muurschilderingen ontdekt, in den beuk ten noordkante van den toren. Hel schijnt dat langs dien kant vroeger een altaar heeft bestaan. Men verhoopt dat de kerkfabriek een hulpgeld aan het gouvernement zal vragenom die schoone muurschilderingen te herstellen. Men meldt ons uit Brugge, dat de greffier Mor tier vrijgesproken is cn vrouw de Vacht tot vijf jaren gevang is veroordeeld. Het comileit der studenten van de hoogeschool van Luik, dat gelast is met de organisatie van hel studenten-congres, heeft eene oproeping aan do stu denten van alle landen gericht, Op die bijeenkomst zullen voornamelijk de verschillende onderwijsstel sels, de vrijheid van onderwijs en de lusscheiikomst der geestelijkheid en van den staat, het verplichte onderwijs, het onderwijs der meisjes, het verbeteren van den toestand der onderwijzers enz. worden be handeld. Aan de studenten der universiteil van Leu ven is door den vice-rector verboden daaraan deel te nemen. Men leest in den Journal de Liège Een bijzondere brief uit Mexico meldt dat, op aan dringen der keizerin, het beigische legioen naar de hoofdstad zal terug geroepen worden. De Sémaphore van Marseille haalt een nieuw gebruik aan der petrolie, die een onfeilbaar middel zou zijn om de weegluizen te verdrijven. Men behoeft enkel een penseel in de petrolie te doppen en er de voegen van het bed mede te bevochtigen, om de vol ledige vernieling van dit hinderlijk ongedierte te bewerken. Het middel is zeer eenvoudig en in het bereik van iedereen. In de Verecnigde Staten van Noord-America verschenen in het vorig jaar 1690 verschillende wer ken; in het jaar 1834 maar 449. In bovengemeld ge tal zijn de vlugschriften en tijdschriften niet be grepen, die op 5000 geschat worden. In Duilschland verschenen in 1864 hel groot getal van 10,406 nieuwe werken, waarvan alleen gedrukt werden 1750 in Leipzich, 1539 in Berlyn, 7539 in Berlyn, 734 in Weenen, 501 in Stuttgart, 278 in Praeg, en zoo voort. Er verschijnen voor dit jaar 1865 in Groot- Brittauiëen Ierland 1271 dagbladen en tijdschriften. Van dit getal verschijnen er in Engeland 944, in Wallis 41, in Schotland 140, in lerland 132 en op de brilsche eilanden 14. Daaglijks verschijnende dag bladen komen uit: in Engeland 48, in Wallis 1, in Schotland 11, in lerland 12, en op de brilsche ei landen 1. In hel jaar 1856 verschenen er maar799 dagbladen, waaronder enkel 37 dagelijks. De tijdschriften, daar onder begrepen de driemaandelijksche Reviews, be- loopen tot het getal van 554: 204: 208 daaronder zijn tijdschriften, over verschillende godsdiensten Naar een verspreid gerucht zou de daartoe be noemde jurij den heer minister van binncnlandsche zaken voorgesteld hebben den vijfjaarlijkschen prijs van 5000 francs toe te kennen aan mev. Courtmans, geboren Berchmans, voor haar werk kei Geschenk van den Jager, dat eerst als feuilleton in de Gazette van Gent verscheen. Op Maandag 17 en Dingsdag 18 Julij 1865, telkens om één ure namiddag, op de hofstede bewoond door de kinders van wijlen Pieter Jacobus Barra, te Ai- veringhem, langs den voetweg, leidende van Al- veringhem naar Loo, Zal Meester BEERNAERT, Notaris te Alvcringhem, Koopdag houden van al hetgeen aldaar te bevinden is, bestaande in Meubelen Menagie-goederen. Al het koper-tin- blik- ijzer- glas- en aardewerk, zoo als: telloeren, bierglazen, lepels, fourchetten, messen, soepkom men, koffijkommen, aarden pollen en pannen, 2 tin nen bierkannen, 2 glazen karaffen, potjes cn tasjes, 24 stoelen, 1 zetel, 3 kleérkassen, 3 Icdekanten, 2 slaapkoetsen, 1 [duimen bed, 1 wollen hoofdeinde, 1 pluimen idem, slaaplakens, wollen en katoenen sargien, 2 koffers, 1 ronde keerselaren tafel, 6 an dere vierkante tafels, 2 pupiters, 1 slaghorlogie met kas, baromètre in accajou, nachttafel, stove met toe- behoorten, 2 geweren, 6 koperen kandelaars, 3 koperen moors, 3 koperen marmieten, 2 plaliencn, koperen trachter, koperen kooldemper. 2 koperen lampen, 8 op glas geschilderde kaders, deel andere kaders, en veel meer andere voorwerpen, alsdan ter tafel op te brengen. Beestialen. 2 haaide merriepeerden, 2 ezels, 9 melkkoeiien, 2 bekalfdc schotveerzen, 6 jaarling kalvers, 6 drinkling kalvers, Sjonge zwijns, 2 verwe koeijen, 2 tweelandsche ossen, 2 tweetandsche veerzen en al het pluimgedierte. Nota De lief hebbers worden verzocht de vette beesten vóór den koopdag te gaan bezichtigen in de weide te Alvcringhem, Kruisse-Abeele. looi- en Waganharnas. 2 wagens met smal be slag, 3 karren, 2 ploegs, 6 eggen, 1 toile, 1 slede, 1 kordewagen. GEBOORTEN. den 8. Philomena Claeyssen, dochter van David en van Marie Lemahieu, Bewesterpoort. den 14. Henricus Debergh, zoon van van Rosa Abeelc, Nieupoortstraat. STERFGEVALLEN. den 13. Elisa Louwyck, 3 maanden en 3 dagen. den 15. Isabella Defevere, werkvrouw, 68 jaren, geboren en woonende te Bulscamp, weduwe van Henricus Cortier.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1865 | | pagina 3