Hl]ISRAADSVOORWERPEN, RADWAGENS BEKENDMAKINGEN. MENAGIE-GOEDEREN, Dingsdag 25 id. 1865, AANMERKELIJKEN KOOPDAG Landbouwgetuig, Beestialen, Vruchten te velde, TE ALVERINGHEM, NABIJ DE KRUISSE. Be- aken joed- iten, hui telijk leen- maar r en e be- uraa- ipge- ïding won- laten oeite ?kten ezet.) BELANGRIJKEN KOOPDAG van Beestialen, Zool- en Wagenharnas, Land bouwgetuig, Vruchten le velde en andere mobilaire voorwerpen, ila, in n den 'en. De IN DE PANNE. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. STERFGEVALLEN. Door sterfgeval en om uit gemeenschap te scheiden. Over eenige dagen heeft al hetgeen aldaar te bevinden ansori. Om uit gemeenschap te treden. van heeft lag na n den gelukt 1 onzer op een m ver- noch noch ere en imsten rbroe- iendeu .■uport, *n lijn. 8 aan- i anding met.*". 1-00. ersyck vuor- imude, ndisse- ;eweest ;en van langs de van ol van emeene ;ft zich ie Moe- liën en nd, be- :r hand eim der dezelve )ld, ju- 1 vrouw policie terug •r vier le BH. i Yper; yse. den 11. tweede 000-00. steen- rschul- n wien n heeft n kun- groote dacht- in den baron in den t sluk greffier an jus- TE ALVERINGHEM, NABIJ HET DORP. tot gebruik van iedereen, aan eenen zeer genadigen prijs te verkrijgen in de herberg de Papegaei, enz., kwamen onmiddelijk ter plaatse om de reddings middelen in te richten en te besturen, welke de om standigheid eischten. De policie, de gendarmerie, kwamen insgelijks toegesneld, alsook eene groote menigte arme lieden, bitter weenende en wier ouders, broeders of lusters in de mijnen werkten. In gansch het dorp heersebten de sinertelijkste indruk en de grootste neerslachtigheid. Des middernachts waren er reeds 13 lijken uit den put gehaald en de reddingswerken worden met den grootsten iever voortgezet. De doctors van het etablissement de hoeren Otte Cartier, bevonden zich in de nabijheid, om de onge lukkige werklieden te helpen, welke hunne hulp zouden noodig hebben. Er moesten zaterdag nog verscheidene lijken wor den opgehaald; doch men kon ze allen niet bereiken, aangezien men daartoe eerst al het water uit den put moest pompen. Het ongeluk moet toegeschreven worden aan de doorbraak van den tusschenmuur, waardoor de thans geëxploiteerde werken van eene oude mijn worden gescheiden die vol water stond. Het bestaan dezer oude mijn scheen des te minder te moeten vermoed worden, dewijl het gedeelte, waar de exploitatie thans gebeurt, door werken hoogerop omringd was. Men kan zich gemakkelijk de hopeloosheid en treurnis verbeelden, welke in den omtrek van die rampvolle plaats hcerscht. Moeders, huisvrouwen, kinderen, staan weenend en luid klagend rondom den put geschaard, hunne zonen, echtgenooten of vaders kermend wedervragende. Het is inderdaad een wanhopig schouwspel 1 Inde 13 slachtoffers, welke men reeds uit den put heeft gehaald, heeft men herkend 6 getrouwde mannen, 1 ongetrouwde, en Sjonge meisjes waarvan 4 kinderen. Ziet hier de namendezer ongelukkigen; N. Guérin, van Luik, laat eene weduwe en 9 kinderen achter; N. Gilles, van Vottem, eene weduwe en 3 kinderen; M. Frère, van Luik, eene weduween een kind; H. Col lette, van Herstal, gehuwd; J. Francot, huisvader; L. VVich, van Herstal, gehuwd; G. Hans, van Vottem, ongehuwd. Die der 6meisjes: Joh.Hendricé, van Vottem, Hub. Dister, id.; M. lladoux, id.; Elis. Demarteau, van HersWi; Cath. Dupont, id.; M.-Jos. Debraz, id. Ziet hier de namen der 16 ongelukkigen die nog niet opgehaald zijn: L. Gilles, opzichter, huisvader; J. Collinet, huisvader; P. Devillers, id.; G. Plumier, ongehuwd; S. Cellelte; G.-P. Charretier, ongehuwd; N. Hensenne;L. Ilumblet, ongehuwd; Joh. Demarteau, M. -Jos. Tasquine; M -Cath. Paillat; Joh. Dupont; Cath Joly; Elis Francot; M. Labeye; M.-Jos. Robert. KORREKTIONNELE RECHTBANK VAN VEURNE. ZITTING VAN S2 JUNIJ. Berlin Vantoortelboom, rentier te Adinkerke, 20 franks boete over slagen en wonden en 3 fr.' 30 aver schade aan het roerend goed. Rochus Legein, visscher te Coxide, Justine Ver- plancke, huisvrouw Legein, elk 14 dagen gevang, over slagen. Marie Verplaetse, dienstmeid te Watou, 1 maand gevang, over diefte. ZITTING VAN S3 JUNIJ. August Depoorter, rondleurder te Vladsloo, 16 franks boete, over slagen en wonden. rekens- g: fr.' IJSELIJKEN RAMP IN EENE KOOLMIJN. J9 SLACHTOFFERS. Donderdag 15 dezer des namiddags rond 2 uer, is er in de koolmijn van Gerard-Cloes, te Thier, nabij Luik, eene ijselijke ramp voorgevallen. Het water is eensklaps in de mijn gedrongen, ter wijl er talrijke arbeiders aan hun werk waren. Deze overstrooming had plaats in den put, ge naamd Cinq Pieds, of groote ader, op 220 meters diepte. 29 mijnwerkers warenin dit gedeelte aan den arbeid; een lOOtal andere bevonden zich in de an dere gedeelten der mijn. De doorbraak van het water kwam zooonverwacht, dat waarschijnlijk niet een der 29 werklieden aan de ramp zal hebben kunnen ontsnappen. Zij, die op an dere punten werkten, werden behouden en onge deerd bovengehaald. Er werden onmiddelijk maatregelen genomen otu de ongelukkigen ter hulp te komen, welke de ramp overleefden. De hoeren Gernaert, opper-tngenieur; Rucloux, idem van het 5“ district; Geoffroy, inge nieur; Dupont, ingenieur, gelast met het toezicht der mijn; Trasensler, professor bij de school der mijnen, Op Maandag 24 Juli en Dingsdag 25 id. 1865, telkens om juist één ure namiddag, ter hofstede be woond door de weduwe van Ludovtcus Meedacht, te Alveriughem, langs het vaardeken van de Kruisse naar Lampernisse, Zal den Notaris BEERNAERT, ter residentie van Alveringhem, Koopdag houden van al de volgende mobilaire en verdere Goederen GEBOORTEN. den 20. Eduardus Dewaey, zoon van Pieter en van Godelieva Verrebout, Vestenstraat. HUWELIJKEN. den 21. Carolus Duforet, schilder, 33 jaren en 10 maanden, geboren en woonende te Veurne, wedu- waar van Joanna Cuvelier, met Rosalia Blieck, dienstmeid, 30 jaren en 2 maanden, geboren le Dixmude en woonende te Veurne, jonge dochter. den 2. Angelus Desmedt, werkman, 37 jaren cn 11 maanden, geboren en woonende te Veurne, over leden te Oostende, man van Marie Temperville. den 14. Carolus Ghyselen, soldaat bij het 3.* ligne regement, 23 jaren, geboren en woonende te Veurne, overleden te Hasselt, jongman. den 17. Idonia Maton, koopvrouw, 70 jaren en 3 maanden, geboren te ’s Heerwillemscappelle au woo nende te Veurne, weduwein 1huwelijk van Josephus Deetens, in 2.’ huwelijk van Carolus Mervellie. den 20. Cesarine Senesael, 10 maanden. den 22. Eduardus Dewaey, 2 dagen. Woensdag wilde de genaamde Jan Coussement, werkman in de statie van Mouscroen, op eene loco motief springen die reeds aan den gang was; maar hij miste den tred en viel op den grond; zijn rechter been werd door de machien verpletterd. Het werd onmiddelijk afgezet, maar ’s anderendaags overleed Coussement te midden van het grootste lijden. Twee treinen zijn eergisteren op den spoorweg Centre-Belge, tusschen Ecaussinnes en Erquelinnes, op elkander geloopen. Verscheidene waggons zijn verbrijzeld, waaruit eene schade van 8 a 9000 Iraucs ontstaan is. Geen mensch werd echter gewond of ge kneusd. De bediende, die door nalatigheid schuld was van dit ongeval, is onmiddelijk afgezet. In Engeland heeft dezer dagen eene mijnramp plaats gehad. Bij Tredegar ontstond eene ontplof fing van grauwvuur in eene koolmijn. Des avonds had men reeds 15 lijken opgehaald, en men dacht dat er nog 30 A 40 in den put bleven. Men schrijft utt Audenaerde, 19 juni Over eenige dagen heeft men alhier, in de Burg- schelde, een welbewaarden koperen zegel gevonden, dagteekenendc van het begin der XIV‘ eeuw. Dit merkwaardig stuk verbeeldt: den H. Joannes, dra gende in de linker hand een kindje, en in de regter hand oenen lauwertak, rond welk men het volgende opschrift leestS“ j- dm. Jokis j- D. Sticjizlxx (Sigil- lum domini Joannis Van der S tichelen.} Men weet dat deze familie, aan wie de zegel vroe ger heeft toebehoord, en waarvan er afstammelingen heden nog te Gent wonen, oorspronkelijk van Aude naerde is. Dus ongetwijeld zou dit bewijsstuk voor deze achtbare familie van groot belang kunnen zijn. Wij vernemen dat de prins van Chimai het in zicht heeft nabij het kamp van Beverloo, en op do baan die door onze regimenten gevolgd wordt om er zich heen te begeven, een monument op te richten ter nagedachtenis van de te Tacamburo gesneuvelde Belgen. De straten Parys en de boulevards bieden nu den aanblik eener buitengewone kalmte. Even als de vigilantiers, hebben de koetsiers der keizerlijke compagnie nu hunnen dienst geweigerd, tot zoo lang zij verhooging van dagloon zullen bekomen hebben. Men begrijpt zonder moeite, welke moeilijkheden die toestand te weeg brengt, niet alleen om de vreem de reizigers en de personen die zich gewoonlijk van die rijtuigen bedienen, maar ook aan de handelsbc- weging in de hoofdstad. Ookde kollijhuisknechts dreigen hunnen arbeid te zullen staken. Deze lieden ontvangen geen loon en bestaan van de fooien, die de bezoeker in do daartoe bestemde bus gelieft te storten en van welker bedrag de patroon vooraf de kosten van gebroken glazen enz. aftrekt, hetgeen gcwoonlijk de helft dor bijeen gebrachte gelden bedraagt. Zij verlangen thans dat die laatste beperking ophoude te bestaan. De staking van den arbeid door de tullewevers en de wevers te Lyon duurt voort. Dezer dagen heeft men aldaar weder voor onlusten gevreesd; de orde werd echter gelukkig niet gestoord. In verschillige dorpen der Pyreneën richten de bergbewoners kleine beeren af, voor die oefeningen, welke het vermaak der fransche dorpsjaarmarkten uitmaken. De prefect van Perpignan deed eene om reis in het departement en reisde door een zeker dorp in gezelschap van den officier der gendarmerie. Die laatste bevool bij den magistraat eene arme oude vrouw, wier man, een beerentemmer door zijnen leerling verscheurd was, in een dier oogenblikken waarop de natuur de overhand op al de zorgen der opvoeding behaalde. Ik bezit niets meer op de wereld, zegde de arme vrouw; ik bezit geene schuilplaats, noch voor mij, noch voor het beest. Hoe het beest? zegde de prefect; het beest dat uwen man verscheurd heeft? Eilaas! mijnheer, anlwoorde de oude, hel is alles wat mij van den armen man overig blijft Op Maandag 17 en Dingsdag 18 Julij 1865, telkens om één ure namiddag, op de hofstede bewoond door de kinders van wijlen Pieter Jacobus Paria, te Al- veringhein, langs den voetweg, leidende van Al veringhem naar Loo, Zal Meester BEERNAERT, Notaris le Alveringhem, Koopdag houden van al hetgeen aldaar le bevinden is, bestaande in Meubel en Menagie-goederen. Al het koper- lin- blik-ijzer-glas- en aardewerk, zoo als tellooren, bierglazen, lepels, fourchetten, messen, soepkom men, koflijkommen, aarden potten en pannen, 2 tin-r neu bierkannen, 2 glazen karaffen, potjes en tasjes, 24 stoelen, 1 zetel, 3 kleèrkassen, 3 ledekanten, 2 slaapkoetsen, l pluimen bed, 1 wollen hoofdeinde, 1 pluimen idem, slaaplakens, wollen cn katoenen sargien, 2 koffers, 1 ronde keerselaren tafel, 6 an dere vierkante tafels, 2 pupiters, 1 slaghorlogie met kas, baromètre in accajou, nachttafel, stove met toe- behoorten, 2 geweren, 6 koperen kandelaars, 8 koperen moors, 3 koperen marmieten, 2 platienen, koperen trachter, koperen kooldemper, 2 koperen lampen, 8 op glas geschilderde kaders, deel andere kaders, en veel meer andere .voorwerpen, alsdan ter tafel op te brengen. Beestialen. 2 haaide merriepeerden, 2 ezels, 9 melkkoeijen, 2 bekalfde schotveerzen, 6 jaarling kalvers, 6 drinkling kalvers, 3 jonge zwijns, 2 verwe koeijen,2 Iweetandsche ossen, 2 tweetandsche veerzen en al het pluimgedierte. Nota De liefhebbers worden verzocht de vette beesten vóór den koopdag te gaan bezichtigen in de weide te Alveringhem, Kruisse-Abeele. Zool- en IVaganharnas. 2 wagens met smal be slag, 3 karren, 2 ploegs, Heggen, 1 toile, 1 slede, 1 kordewagen. Landbouwgetuig. Pekken, 1 zeissen, 2 houw messen, happe met 4 weggen, 1 houweel, houwen, spaden, rakels, vorken, schuppen,drijhaken, groepen, 2 hallebakken, 2 hallestanden, 2 halleschotels, 2 raapmolens, I katverbak,4 gezaagde tolkaken, ka- landrij, 1 windmolen, graanmaten, ijzeren balans met gewigten, 1 handzaag, boogzaag, kerfzaag, 2 graan- schuppen, 35 graanzakken, deel graanzeefdens, 6 lad ders, 1 vaartuig. Kuip- en Kernalaain. 1 kern met staan, 2 rootu- standen, 4 luelkseulen, 4 waterseulen, 1 bolervloot, 1 botermijne, al de melkteelen, 2 vleeschstanden, 2 waschstanden, als ook nog andere standen. Hout. Al de diltperssen, 1045 fagooten, 362 houtbondels en al het overig brandhout. Vruchten te velde. Circa 7 hektaren tarwe, 3 hektaren boonen, 1 hektare 30 aren vlas, 1 hektare 30 aren haver, 88 aren rogge, 88 aren aardappels, 14 aren erwten, 66 aren klavers 2.J‘ snede, 1 hektare 16 aren maaigras en het nagras. Fourragien en Granen. 100 bondels wit hooi, 100 bondels strooi, 200 booten klaverhooi, 15 hekto- litors tarwe, 6 idem boonen, 7 idem haver. ORDE VAN DEN KOOPDAG. Den eersten dag zal men verkoopen het grootste deel van het menagie-goed, de beestialen, het land bouwgetuig en het vlas, den tweeden dag de vruchten le velde en al het overige. Op 6 maanden tijd van betaling, voor de koopen boven de 20 franken, mits volkomende aan al du konditien, en stellende goede en solvabele borgen ten genoege van genoemden Notaris BEERNAERT.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1865 | | pagina 3