WOONHUIZE ■I I 4 I I Merkt van Veurne, 2 Augusti. OPENBARE VERKOOPIN L I J A Igenieene Tij dingen MERKTEN. O 00 O 00 24 00 tot 27 00 17 50 tol 18 50 16 25 lot 17 00 14 50 tot 15 50 21 00 tot 23 50 0 00 0 00 BOUWGRONDEN, HOFSTEDEKE GRAS- EN ZAE1LANDEN, STAENDE EN GELEGEN TE VEURNE EN WUL BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. Per hektoliter. i - Plaatsgebrek verplicht ons, het overzicht der Kermis, tot woensdag aanstaande uit te stellen. 450 Zakken Tarwe waren ter Markt, Tarwe vau 24-50 tot Zakken Rogge van 18-00 tot Sucrioen vau 16-50 tol Haver van 14-00 lol Boonen van 23-00 tot Boter, per stuk Eijeren per 25 Konynen per kop Graenpryzen der vorige week Per 145 liters. Stad Veurne, binnen palen. Veurne-Oosterpoort. gebru GENT, 28 juli. 4 augusti. I 6 49 27 2 IN EENE ZITTING, van erfgenat den 31. Marie Prophete, dochter van Julie Melsu, Hout merkt. den 31. Eduardus Gesquiere, zoon van Eugenius en van Anna Maerten, Zwarlenonnestraat. den 31. Celina Dubois, dochter van Carolus en van Sidonie Sinnave, Vlecschhouwerstraat. van Desideriusen 28-50 18-50 17-00 15-25 00-00 1-90 1- 63 2- 75 Witte tarwe fr. Roode tarwe Rogge Geerst Boekweit Haver Aerd. per 100 k. Boter per kilo Eijeren de 26 zijd vooral gedurende die maand dat de temperatuur alsdan van den eenen dag tot den anderen verschilt en dit op de gevoeligste wijze. Daar de dagen dan steeds korter en de zonnestralen meer en meer schuins worden, doet de verhouding zich langzamerhand gevoelen, en te rekenen van 15 oogst treedt men in een ander klimaaltijdstip, zeer verschillend van den zomer, die dan maar eene her innering meer is. in vervanging van den heer 1.. lloulsaeger, ontslag gever. DE KONING LIJKE MAATSCHAPPIJ S.“ CECILIA dezer stad, Zal, indien het weder het toelaat, morgen ZondaB 6 Oogst, hél VENETIAANSCH FEEST op de Duinkerk* vaart, alsook het VUURWERK in den hof van Mr-' Bieswal-Bricoult geven. KORREKTIONNELE RECHTBANK VAN VEÜRNE. ZITTING VAN 3 AUGUSTI. Franciscus Desmedt te tsenbergbe, 14 dagen ge vang, over diefte. Amandus Vincke tc Pervvse, 5 maanden gevang, over diefte. Sophie Demoen, zonder vaste woonste, 3 maan den govang, over diefte. ZITTING VAN 4 AUGUSTI. llenri Vandamme, 16 franks boete, l.ivinus Van- darome, 25 franks boete, Desiré Vandamme, 16 fr. boete, Karei llellem, 25 franks boete, allen van Zarren, en Alois llellem te Handzame, 25 fr, boete, allen over wejerzydsche slagen. Francis Legrand te Walou, 1$ maanden gevang on 2 jaar surveillance van politie, over feitelijk heid tegen de eerbaarheid. Karei Van Parys, landbouwer te Eesscn, het von nis bij verstek van 30 juni laatstleden, is gecon- fimeert in geheel zijnen vorm en inhoud. 20 00 a 22 50 00 00 a 13 50 a 14 00 11 50 a 00 00 15 00 a 00 9 00 a 00 0 00 a 0 00 a 0 00 a 19 50 a 20 50 00 00 a 12 00 a 13 75 11 50 a 00 00 15 00 a 00 9 25 a 00 0 00 a 0 00 a 0 00 a Tarwe van Rogge Sucrioen Haver Boonen Men schrijft uit Oostende, 25 juli, dat die stad binnen kort gaal begiftigd worden nu t eene nieuwe fundatie, welke men niet genoeg kan toejuichenen. Het is ecu vrij hospitie voor ouderlingen van beide geslachten, om het even tot welke natie, tot welke klas of religie zij behooren. Het komiteit is sedert 1862 ingericht, heeft van eenen vreemdeling die, tot hiertoe onbekend wil blijven, eene gift ontvangen, welke het in staat stelt de noodige lokalen aan te koopen, om binnen wei nige maanden een veertigtal arme ouderlingen to kunnen aanvaarden. I)c uniform onzer douaniers heeft eene volle dige herschepping ondergaan. Do tuniek is in ma- rengo-laken, met eene rei witte metalen knoppen en den belgischcn leeuw in ’t midden; de opslag der zakken en de kraag zijn van groen laken met eene rei witte metalen knopjes. De klak is in form van kepi, met scharlaken boordsel. De wapens zijn het gegroefd percussie-geweer, bajonnetsabel eene pistool met twee schoten enz. Do onderscheidingsteekens zullen, bij middel van gou den borduursel op den kraag worden gedragen. Tc Brugge zijn er valscbe goudstukken van 10 fr. in omloop. Zij dragen de beeldtenis van Napoleon lil en bet jaercijfer 1862 Hun kleur is min of meer roodaclilig koperen zij hebben geenen klank. Een schrikkelijk ongeluk is donderdag avond te Nyvel voorgevallen. Mev. M... kwam van de Ber genstraat gereden in open rijtuig, met hare twee kin derenen een knecht. Het paard liep op draaf, toen hot eensklaps verschrikte op hel bassen van oenen hond on geweldig aan het stormen ging. To vergeefs poogden de koetsier en mevr. M... zelve het in zijne dolle vaart in te houden. Het dier bleel aanzetten tot dat eindelijk beneden de straat gekomen, het rijtuig aan den hoek van den Café du Commerce verbrijzeld tegen het voetpad, waarop drie meisjes, die den tijd niet hadden gehad zich uit den weg te maken, tegen den muur gedrongen stonden. Een derzelve, jufv. Lcrminiaux, werd, men weet niet hoe. aangegrepen, onder de wielen geworpen en letterlijk het hoofd vermorzeld. Eenige oogenblikkun daarna gaf zij den geest. De twee andere werden tamelijk erg gewond. Wat aangaat de personen die in hel rijtuig zalen, deze waren met geweld op den grond geworpen. Het oudste der twee kinderen is het aangezicht ganseb doorkneusden heeft ook wonden aan het hoofd die niet nalaten onrust in tc boezemen. Het tweede is ook aan het voorhoofd gewond. Mevr. M... is gekwetst aan haar hoofd en de knecht is op verscheidene plaatsen erg gekneusd. De schrikkelijke gevolgen van dit ongeluk, dat zeven slachtoffers heeft gemaakt, geven er aan de verhoudingen eener openbare ramp. Tut zeer laat bleef het tooneel des ongeluks vol volk staan. Al de geneesheeren waren ter plaats gesneld alsook de geestelijkheid;' de spoedigste hulp werd aan de slachtoffers toegediend. In eene der laatste zittingen vau de kamer der volksvertegenwoordigers verklaarde minister Tesch dal hij zekeren Franschman, Morel genaamd, uil hel land had doen gaan, uit hoofde van zijn slecht ge drag en vroegere vcroordeelingen in Frankryk. De heer More), ingenieur en dagbladschrijver, heeft thans aan den procureur-gcneraal van het cassalie- hof oorlof gevraagd om den minister voor het feit van laster te vervolgen. Men leest in den Memorial de Courtrai: Ten gevolge van het ontslag van den heer Aug. Chantrcll als directeur der exploitatie van den spoor weg van West-Vlaanderen, gegrond op behoefte aan rust, neemt de heer van den Bogaerde, ingenieur der maatschappij, die bedieningen waar, te rekenen van 1 oogst. Het gerecht legt eene groote bedrijvigheid aan den dag om er in te slagen den dader of de daders te ontdekken der dubbele moord, te Bavichove begaan in den nacht van zaterdag en zondag, 22 en 23 juli. Tegenstrijdig aan wat door eenige dagbladen is ge meld geworden, heeft er nog geene aanhouding plaats gehad. De inwoner van Bavichove, op wien men eerst vermoedens had opgevat, heeft zijn alibi dermate kunnen bewijzen, dat aan onschuld niet te twijfelen is. De Lancet, een engelsch geneeskundig blad, vraagt dal de geneeskundige voorschriften voortaan id de taal van het land waarin men woont, zouden De Notarissen DE BRAUWEHE te Veurne e te Wulveringhem, zullen uvergaen Woèn; Augusti 1865, 3 ure namiddag, in het hott Rose, groote markt te Veurne, tot de eiudel wyzing, der nagemelde goederen. Koop IGericflyk Woonhuis met afhangclyl peerd- koei- en verkensstallen, schuer, mag kalkoven, en II 0,35,98c, onder grond der gel hofplaets, hoving en grasland medegaende; west koup 2, scheidende op paelslaken, zui landen van den heer ridderde Vrière-Ysenbr Brugge, de haeg met gewoonen vrydom hier gaende, oost de Loovaerl, noord den steenweg Buomprys fr. Koop 2. Perceel Bouwgrond, hof en graslanc H 0,10,80 c; paelloost koop 1, scheidende o staken, zuid genoemden heer de Vrière-Ysenl west koop 3, scheidende op paelslaken, uoui steenweg. Boomprys fr Koop 3. Perceel Bouwgrond, hof en grasland 11 0,09,64 c; paelt oost koop 2, scheidende op staken, zuid genoemden heer de Vrière-Ysenl west koup 4, scheidende op paelslaken, nou steenweg. Boomprys fr. 127 Koop 4. Perceel Bouwgrond, hof en grasland 11 9,08,45 c; paelt oost koop 3, scheidende op slaken, zuid genoemden heer de Vrière-Ysenb west koop 5, scheidende op paelslaken, noor steenweg. Boomprys fr. 117 Koop 5. Perceel Bouwgrond, hof en grasland, II 0,07,77 c; paelt oost koop 4, scheidende op staken, zuid genoemden heer de Vrière-Ysenbt west koop 6, scheidende in de rigting van den gevelmeur van het huis onder koop 6, nooril steenweg. Boomprys fr. 1 Koopen 1 tot en met 5 worden gebruikt do erfgenamen Deetens; om door de koopers in ge en genot te treden met baefmis 1865. Koop 6. Onlangs nieuw gebuuwd Woonhuis groote schuer en 11 0,11,37 c onder grond de bouwen, hof en grasland medegaende; paelt oost 5, scheidende in de rigting van den oost gevel mue het huis, zuid genoemden heer de Vrière, west 6, scheidende op paelslaken, noord den sleeuw Buomprys fr. Het woonhuis en hofland bewoond en gebi door de wed. Dupont tol laetsten april 166(1 schuer en het grasland gebruikt door de erfgenti Deetens tot baefmis 1865. Koop 1. Perceel Bouwgrond en grasland, g 11 0,05,46 c; paelt oost koop 6, scheldende up staken, zuid genoemden heer de Vrière-Ysetibra west koop 8, scheidende op paelslaken, noord steenweg. Boomprys fr. 2 Koop 8. Perceel Bouwgrond en Grasland, g H 0,03,60 c; paelt oost koop 7, scheidende op p staken, zuid genoemden heer de Vrièrc-Ysenbra west koop 9, noord den steenweg. Koopen 7 en 8 ten gebruike der Deetens, handslag met baefmis 1865. Koop 9. Onlangs nieuw gebouwd Woonhuize met schuerken, erve en hol, groot II 0,03,68 c; p oost koop 8, scheidende op paelstaken, zuid noemden heer de Vrière-Ysenbratidt, west koop noord den steenweg. Hel huizeken met hoving is bewoond en door Pieter De Dullen en het schuerken wordt bruikt door Frans De t os tot laetsten april 186C Koop 10. Woonhuizeken met erve en hof, gr II 0,03,19 c; paelt oost koop 9, zuid genoemden h de Vrière-Ysenbrandt, westerve van Eduard Hollevc Bewoond en gebruikt door Frans Devos tol laets april 1866. Koop 11.Woonhuizeken met erve, groot 11 0,01,5’ paelt oost koop 12, zuid koop 14, west den keiwi noord den burgweg. Bewoond door Frans Messiaen tot laetsten april, 18 Koop 12. Woonhuizeken met 58 centiaren er' paelt oost koop 13, zuid koop 14, west koop 1 noord den burgweg. Bewoond door Engel Samyn tot laetsten april 186 Koop 13. Woonhuizeken met 99 centiaren erv paelt oost land der erfgenamen Bieswal, zuid kot 14, west koop 12, noord den burgweg. Bewoond door Philip Lahaye tot laetsten april 186i Koop 14. Woonhuizeken met II 0, 01, 38 C onde grond van hel gebouw eu hoving; paelt noord koopt 11, 12 en 13, oost land van genoemde erfgename Bieswal, zuid koop 15, west tien keiweg. Bewoond door Jozef Vinek tot laetsten april 1866. Koop 15. Woonhuizeken en 11 0, 02, 54 C onde bebouwde grond en hoving; paelt noord koop 1J geschreven worden. In een hoofdartikel doet gemeld blad de belachelijkheid uitschijncn om het tegen woordig stelsel van latijnsche verkortingen voort te zetten, en zegt dat reeds verschelde uitstekende ge neesheeren hunne voorschriften in de moedertaal schrijven. De maand augusti is een der tijdstippen vau het jaar, waarop de mensch de meeste zorg voor zijne gezondheid dragen moet: wanneer de warmte dan door zuidwestenwind wordt aaiigezet, kan zij nood lottige uitwerkselen op het menschelijk lichaam doen ontstaan, waarvan zij de spieren ontspant, de gewrichten verslapt en slaperigheid verwekt, even als zij de bloemen en vruchten van planten en hoornen doet vallen, die door het water, waarmede de waak zame hand van den hovenier die begiet, niet meer kunnen tot het hergroeijen worden opgewekt. Het is dus voorzichtig gedurende die maand wei nig lauwe baden te nemen, zich van alle buitenspo righeden te onthouden, een buikzuiverend regiem te volgen, dat echter niet verhittend mag zijn, en vooral zich te onthouden van veel te drinken, zooals men tijdens de groote hitte maar te veel doet, want dit verzwakt de maag en hindert de goede verlee- ring. Drooge vrijvingen des avonds en des morgends, zijd vooral gedurende die maand aan te bevelen, om- den eenen

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1865 | | pagina 2