HUIS GOEDEREN, het bureel van Weldadig heid te Isenberghe. OVERSLAG! KOOPDAG BEKENDMAKINGEN. en. Merkt van Veurne, Verkooping by licitatie van een Openbare Verpachting van onroerende Behoorende aen A- oende is. tens van Engeland rondisse- reekweek litmaakt. ’.e lezers het vee n. 20 september. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. STERFGEVALLEN. 675 Zakken Tarwe waren ter Markt, Tarwe van 21-00 tol Zakken Rogge van 16-75 tot Sucrioen va» 14-50 lol Haver van 11-00 tot Boonen van 18-50 lot Nieuwe boonen van 00-00 tot Boter, per stuk Eijeren per 23 Konynen per kop VOORTZETTING van den ten sterf huize van joufvrouw de weduwe Mervellie, te Veurne. MET MEDEGAENDE LANDEN, gestaen en gelegen te Adinkerke. Gemeente Adinkerke. Gemeente Eessen. insteiprgs. Gemeente Woumen. L.„ J! Doorn j ksell Carolus Carolus en juist namid- ig den plaats- der troepen gedrag geluk sdurende zijn ildocning aan met geweld 1 uitgevaar- la te Coino verblijven. idem idem jptember is heden om wat voor de ak van onzen ergezeld ge- sngen uitge ileden waren 11 132 43 8 idem idem idem idem idem idem idem idem idem 28-00 18-50 17-80 15-0(1 24-00 00-00 1-72 1- 80 2- 75 25,200 2,660 - 3,800 1,200 1,400 1,300 1,300 2,700 2,000 3,800 2,000 woensdag met de zijne berlien burgemeester schepen; ko- olonel Viette, tting, majoor oor-comman- ejraan, com- te Oostende, t, de scheeps- Van den Bo en wegen, en et niet min en in oogen- n de overhe- er Kamers ebben dan le Labiénus live gauche, le voldoen, duister van ire naar de luurd. onder pro- le regering, geweld. d uur waren abijheid der laren in vier - rie uur min uniform van iflicieren van door de her- in het dag- :ft men van in 25 fran- weten bijeen eefl men ge- leer 1’. Ke«- het huis to ie aanziene- 's anderdags e is op zoek ieucappelle, iplen, afge- rzichligheid Die woniu- digheid dier roor 1050 fr. :r Rogeard en twintig lal Rogeard litga^e van ’rancever- woonendete Veurne, weduwe van GEBOORTEN. den 18. Carolus Vanmassenhove, zoon van en van Marie Vermeersch, binnen palen. den 20. Amelie Debacker, dochter van van Pauline Dabout, Ooslstraat. HUWELIJKEN. den 16. Julianus Nootaert, schoenmaker, 28 jaren en 1 maand, jongman, met Leonie Debreus, bezoii- dere, 24 jaren en 2 maanden, beide geboren en woo ncode te Veurne. den 15. Carolus Galloo, bezonderen, 69 jaren en 8 maanden, geboren to Broeckerke en wooncode te Veurne, weduwaar van Rosalie Berch. den 16. Emma Bavé, 7 maanden en 6 dagen. den 18. Alphonse Fiorine, 16 dagen. den 18. Elza Boet, 2 maanden en 13 dagen. den 19. Agnes Dumont, bezondere, 67 jaren, gebo ren le Doornyk en Louis Debaisicux. den 21. Romanic Decrop, 1 maand. den 22. Amelie Debacker, 31 uren. gin van Bra- 4,650 1,500 950 en door Jonnm s en David voor 9 jaren, in te gaen met ook tc Woumen 600 i den heer Vrederegter te Dis van Meester Laurent PRÜOT, Gebrand en ongebrand Vlaemseh en kalk. 500 hectoliters steenkolen. Voorts: nog veel meubelen, menagie-goederen en voorwerpen van onderscheiden aerd; deel spannin gen, 5 kalkmaten, ladders, deel fagooleu, 1400 strooi jen vlaken, deel staender-houtten, bulster-houtten en ryplanken, 900 busschen, 19 steenwagens, 8 bakwa- gens, 6 schoppen en 3 pikaweelen, deel sparren en plantsoenen, vormtafel, schragen, stellingtouweii, lyftouwen; 75 hectoliters gedorschen tarwe; 4 eegden,dcel pos- tuerkens in den hof, en nog veel ander voorwerpen. Opgewoone voorwaerden en tyd van betaling voor de koopsommen boven de 20 franks. De Notaris ROLLY, ter residentie van Wulverin- gliem, en zynen ambtgenoot Meester DE BRAÜWERE, Notaris te Veurne verblyvende, zullen op Woensdag 27 September 1865, en volgenden dag, noodigzynde, telkens te beginnen juist ten 12 uren ’s middags, le Veurne, ten slerfhuiio van joufvrouw Idonia lUalon, laelst weduwe van den heer Karei-Lodewyk IHervellie, Overgaen tolde voortzettingen voltrekking van den koopdag van meubilaire goederen, door hun, ten gezegdep sterf huize gehouden. De te verkoopen goederen bestaeu nog bjzonder- lyk in Voertuigen. 2 groole kogge-schuiten, 2 over- stcek-schuiten en 1 oude kogge-schuit. Nieuwe Bouwmaterialen, brabandnche Goederen, Kalk, Steenkolen, enz. Eene groole hoeveelheid arduinen zillun, koeislieten, aelputstcenen, groole en kleine watersteenen, regenbaksteenen, hoiidebakken, enkelen dubbel zwynbakken, dubbel en drydubbel pcerdebakken, enkel en dubbel schorresteencu, gootsteenen; Noordboompannen, veurstpannen, roode eu gryzc dakpannen, 1800 blauwe dakpannen, ruitepannen, 8000 roode vyfduimsteencn, 4000 zesduimstcencn, 5000 blauwe zesduimsteenen, 2800gryze kerksteenen, 1800 roode kerksteenen,6200 roode tuimelaers, 3400 blauwe tuii.nelaers, 7500 blauwe klompsteenen; Eene zeer groote hoeveelheid geheelbak-steen. halfbak-steen, sintel- en dryling-steen. Meester ROLLY, Notaris ter residentie van VVul- veringhem, zal, ten overstaen van den heer Vrede regter des kantons Veurne, Óp Dynsdag 10 October 1865, om 3 uren namid dag, te Veurne, sectie Bewesterpoort, ter herberg het 'Lilveren Hoofd, bewoond door Sr. Vincent Bruwaert- Schockaert, overgaen, iir oene enkele zitting, tot de openbare verkooping van': Eerste Koop. Een Woonhuis, gebouwd in steen en gedekt met pannen, met verdere gerieflykheden en do hoeveelheid volgens titel, van twintig aren vyf en twintig centiaren daermedegacndc Land, on der bebouwden grond en zaailand, uitmakende de helft ten zuidcindc van een perceel zaailand, groot in het geheel veertig aren vyftig centiaren; staende en gelegen binnen de gemeente Adinkerke, verre noord-west van de kerk, omtrent de duinen; palende van noorden aen de noorderste helft van de zoo evengemeldc algeheele party zaeiland, aldaer schei dende met eeno levende haeg van olmen hout, ter hoogte van een meter elf centimeters en alhier tot de helft medegaende, scheidende van oosten en van westen op half gracht Tweede en laetste Koop. De hoeveelheid van omtrent achttien aren vier en twintig centiaren vyf milliaren Grasakker, ook gelegen binnen de ge meente Adinkerke: palende van noorden aen de duinen van mynheer Pieter Bortier en van zuiden aen den bebouwden grond en liovcnierhof van sieur Pieter Vileyn. Alles thans bewoond en gebruikt door sieur Fran- ciscus Josephus Hoorens en zyne huisvrouw do mede- verkoopster Isabella Theresia Blondeel. De koopers van voorschreven goederen zullen daervan konnen in gebruik komen zoo volgt: Van hetzaeiland met 1 October 1865; van dengras- akker, met elfsten november daer op volgende, en van de gebouwen met 1 mei I860. Men kan dicnsaengaendc alle verdere inlichtingen bekomen ter studie van opgenoemden Notaris ROLLY, alwaer het kohier van lasten, de titelen en schets kaart, telks inzage berusten. Op Zaterdag 30 September 1865, om 2 uren na middag, Ier herberg bewoond door Engel Boudeweel, te Isenberghe, zal’er worden overgegaon tot de open bare verpachting, voor eenen termyn van negen mier een volgende jaren, inlegaen met 1” October 1866, ter uitzondering van de drie laetste artikels, die maer zullen aenvang nemen 1’ mei 1867, van de goederen behoorende aen het bureel van Weldadig heid te Isenberghe, welke breeder vermeld zyn by de uitgezondene plakbrieven. Deze verpachting zal geschieden door het ambt van den Notaris CAPELLE, te Walou resideerende, in welkers studie hel kohier van voorwaerden be rustende is, alsmede in het sekretariaet te Isenberghe. Dynsdag 3 Oktober 1865, om 3 uren j dag, te Dixmude, ter afspanning de Tafelronde, van 1. ’ ^Hofstede en II. 9-68 99 C. zynde den eersten koop 2. " H. 0-84-60 Zaeiland 3. ’ 11. 1-23-10 4. ° II. 0-48-50 5. » H. 0-50-60 6? 11. 0-45-50 7. * (I. 0-47 60 8. ’ 11. 0-91-30 9. » II. 1-03-80 10? tl. 1-32-50 11. " 11. 0-68-00 12. ’ 11. 1-84-50 Maeigras 13. ’ 11. 0-44-23 14. ’ 11. 0 35-09 *,Alles in pachte gehoud Denecker le Eessen; i Oktober 1865, mits 1300 franks ’sjaers. 15 “en II. 0-17-30 Maeigras Ten overstaen van mude, door’t ambt Notaris tc Woumen, en ten wiens kantoore de kon- ditien berustende zyn. Ook alle inlichtingen te bekomen, by Meester Karei Alexander SCHOTTEY, Notaris te Dixmude bant hier terug, doch zij zullen jonge prinsen weder vertrekken. De graaf van Vlaanderen is hier aangekomen. Hij gaat jagen op de eigendommen van den heer Crom- bez, nabij Nieuport. De prins en de prinses van Join- villczijn insgelijks gisteren hier aangekomen. Maandag laatst, tusschen 1 en 2 uur namiddag, heeft zich te Ghistel een geweldige brand verklaart. De hofstede gebruikt door den landbouwer Goethals en behoorende aan den heer Jean, van Oostende, is gansch afgebrand met alles wat dezelve bevatte. In tusschentijd barstte ook brand uit in de naburige hofstede bewoond door den heer Raes,doch gelukkig kon daar het vuur bemeesterd worden. Het verlies der afgebrande hofstede is nog niet kunnenwastge- steld worden. De verloren oogst van Goethals was voor 15,500 francs verzekerd. Men vermoedt dat de kwaadwilligheid niet vreemd aan die ramp is. Vrijdag morgend is er op de spoorbaan van Hasselt naar Eindhoven, dicht bij Hasselt, omtrent de plaats waar de spoorweg over den steenweg van Beeringcn loopt, aan den Halvenweg, een groot on geluk gebeurd. Een trein voor het vervoeren der rails dienende, is uit het spoor geloopen en heeft zich met zulke hevig heid in do grachten geworpen dat de wagons, een tiental, gansch verbrijzeld zijn geworden. Op eenen dezer bevonden zich 11 werklieden, als ook de broeder van een der ingenieurs 8 zijn licht gewond geworden; de drie andere zijn het doodelijk, namelijk de broeder van den ingenieur die den voet verpletterd heeft. Hij is in eenen ellendigcn staat naar Curingen, waar zijn broeder woont, overgebracht geworden. De genaamde Vandyck, werkman, van Hasselt ge boortig, heeft de twee armen verpletterd; men heeft hem gister eenen arm afgezet; er blijft geenc hoop over hem te kunnen redden. De tierde, welks naain wij niet kennen, heeft hel irechter been verpletterd. De twee laatsten zijn naar het hospitaal van Zonhoven overgebracht geworden en de laatste IIII. Sacramenten zijn op de plaats toe gediend geworden door den eerwaarden pastoor van Zonhoven. De hoeren doctors Willems, van Hasselt, en Bielen, van Zonhoven, zijn ter plaatse'geweest en hebben de gekwetsen de eerste zorgen gegeven. Bericht. Tcr gelegenheid van de nationale sep temberfeesten, is eene vermindering van 50 per honderd toegestaan op den vervoerprijs der drie klassen van den Staats-spoorwegaan de burger- ■wachl in uniform en dragers hunner wapens, aan de gedekoreerden van het Yzeren Kruis, aan de maat schappijen van koorzang, tooneelkunde, van schut ters en andere, alsook aan de harmonie- en fanfaren - korpsen, die geroepen zijn hunno medewerking let vcrleenen tot de plechtigheden, die van den 23 lo den 27 september zullen plaats hebben. Den 28, 24, 25 en 26 september zullen er ge- woone biljetten voorgaan en keeren, binst dezelfden dag, worden afgeleverd, aan verminderde prijzen Het vertrek der zwaluwen zal welhaast plaats hebben. Men weet dat deze lieve dierjes jaarlijks eu regelmatig van 20 tot 30 september ons land verla ten om er tusschen den 15 en 30 april terug tc keeren. Binnen eenige dagen zullen zij zich in ben den naar do boorden der Middelandsclie zee begeven en er zich, in ontelbare legioenen, op eenig verheven punt verzamelen. Na daar een gunstig oogenblik le hebben afgewacht, vertrekken zij als eene wolk over de zee. De reis welke zij ondernemen, is zeer lang; wanneer ze vermoeid zijn of als de wind tegenstrijdig is komen zij op het touwwerk der schepen uitrusten. Zij keeren naar Girigiro, in Afrika, terug, vliegen achtereenvolgens door de staten van Tuniscn Tripoli, Barbarye, hel westen der woestijn van Sahara, welke zij zooveel mogclijk vermijden. Vervolgens vliegen zij langs het meer van Tchad, lager Guinea, Mozem- biek en het Kafferland, zonder op het grondgebied der Kaap door te dringen, en komen eindelijk te Girigiro, een land dat van de oostelijke kusten van Afrika niet ver verwijderd is. Zondag namiddag waren twee jonge knapen op eenen eik geklommen in de Bakkerstraat te Berchem, wanneer eenskaps een boomtak brak en den hoogst- geklommen vallen deed, die zijnen gezel in zijnen val medesleepte. Men verhaastte zich hen op te rich ten, doch een hunner was op den slag gedood, en de andere zoo ernstig gekwetst, dat hij naar het gast huis gedragen werd. Men schrijlt uit Luik, 14 september: De wijnoogst is in onze omstreken begonnen; de druivenranken zijn meer dan voldoende. Ook heeft mensederl langdergelijken overvloed nietgezien. Dit jaar zal kunnen tellen als ecu der beste, zoowel voor de hoedanigheid als voor de hoeveelheid. Jlen sehrijft uit Dinant, dat men aldaar een museum aan het bouwen is om de schilderijen le plaatsen van Wiertz welke zich in die stad bevinden. Mevrouw weduwe Disère, bij wie de kunstenaar lange jaren woonde, bezit alleen vijf en vijftig tafereelen en schetsen, welke zij aan dit museum schenkt.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1865 | | pagina 3