V E U K N E. V A N cm. Gemeenle-scliool Bulscamp. 18 U I S ld bekendmakingen. >ERU II E T A AN Openbare Verpachtingen. Verkooping by licitalie VEURNE 4 OCTOBER. Sterfgeval. 1865. WOENSDAG 4 OCTOBER lling ver enden. urne, MET MEDEGAENDE LANDEN, gesleten en gelegen te Adinkerke. Gemeente Adinkerke. Men schrijft uit Rousbruggc: Als wonderen der natuur, vernemen wij dal door het buitengewoon lang warm jaar getijde langst weêrkanten des rijks ver- schillige vruchlboomen voor de tweede maal in bloei staan. Op onze gemeente be wonderen wij niet alleen in verschillige hoven bloeiende appelboomen, maar in den hof van den heer van den Bussche, heel meester alhier, eenen druivelaar met eene volkomen tweede vruchllading, De druif is van de soort gezegd blauwe korenten, die, indien hel weder rog eeni- gen tijd aanhoudt, hunnen rijpdom zullen bekomen. De gezondheidstoestand van den koning is zeer voldoende, en men merkt nu op dat Z. M. geene zorgen meer ontvangt dan van een belgisch geneesheer, den heer de Roubaix, leeraar bij de hoogeschool van Brussel. Men schrijft uit Gent In de omstreken onzer stad heeft men reeds de toelating gegeven om de dieren langs de wegen te laten grazen, maar men verbiedt nog gezamentlijke weiding in de Mteerschen. Met genoegen melden wij dal De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de provincie-gouverneurs den volgenden omzendbrief gezonden Mijnheer de gouverneur, ik ben bericht geworden dat de veld wachters in zekere gemeenten hunne be dieningen op.weinig voldoende wijze uit oefenen. Zij verwaarlooz.cn somtijds den openbaren dienst, die hun is toeverlrouwd, om zich ter beschikking te stellen der hoofden van hel gemeenle-bestuur. Dit verwijt is min gericht tot de veld wachters dan lot dc bestuurders der ge meenten. Jk verzoek u dus, mijnheer de gouverneur, hen tolde naleving der wellen en reglementen te willen herinneren, die de plichten en toeëigeningen der veld wachters vaststellen. Het zijn agenten van het openbaar gezag, en men zou, zonder het doel hunner in stelling te miskennen, hen niet kunnen beschouwen als dienaars van deze of gene plaatselijke ambtenaren. liet zal noodig zijn de arrondissements commissarissen aan le bevelen, in hunne op gestelde tijden le doene omreizen, hunne aandacht te vestigen op de misbruiken waarvan hier spraak is, en de gemeente besturen aan te duiden, die er zich zouden aan plichlig maken. de krachtdadige maatregelen, door de be voegde overheden van bij den aanvang der runderpest genomen, onze provincie voor de schrikkelijke gevolgen ervan schijnen le bevrijden. Men schrijft uit Aalst: De gezondheidstaat van het hoornvee in dees arrondissement is voldoende; sedert acht dagen hebben zich geene gavallen van runderpest meer veropenbaard. De Journal de Bruxelles kondigt eenen brief af van den heer L. Veuillot, waarbij deze hel gerucht logenstraft* dat hij het voornemen zou hebben opgeval, om in België een dagblad uil te geven. De heer L. Veuillot, zegt, dal hij nergens elders een dagblad zal uilgeven als te Parys, en dat hij den lijd weet af te wachten dal de dagbladen er rechters in plaats van mees ters zullen vinden. Er is onlangs een pennelwist lusschen dc fransche dagbladen ontstaan over de verminderingen in de muziekkorpsen te brengen. De oplossing van dit vraagstuk is gegeven geworden voor eene ontzachelijke volksmenigte, op de stadhuisplaats te Brus sel vergaderd. Twaalf muziekanten, voor zien met de nieuwe verbeterde speeltuigen van Adolf Sax le Parys, hebben zes-en- vijlïig muziekanten geklopt, voorzien met speeltuigen van het eerste stelsel van den beroemden uitvinder. De goede uitslag was wonderbaar treilend. De prijs is toegewe zen geworden met eenparigheid der stem men van den jurij aan degenen die gekampt hebben in de evenredigheid van 1 tegen 5. Te Kessel, nabij Lier, woont een land bouwer, met name J. S., welke dit jaar voor de tweede maal, op dezelfde plek, vlas heeft gewonnen. De tweede maal was de opbrengst zoo groot als den eersten keer; beide keeren was het vlas zees goed gelukt. De heer Theophiel Lansens, leeraar aan de middelbare school van den staat le Aalst, is te Couckelaare, zijne geboorte plaats, in den jeugdigen ouderdom van 55 jaren overleden. SUPPLEMENT iUVERTEXTIEBLAi I pi du zclltlo ir. het recht van stand Zoon. :krelariaat 20 October ]>|>i ngen, il vochl- i'p, alle I, zwaer- chtbacr- Bij bevel De Sekretaris, Get.) Cu.’ CLAEREBOVDT. S out Belgicn. worpen. :ht schiet :n cn ;;eelt dat, te be ulen iiieu- nkerke en i ure uit inlMis, en 'landre, te de stam- hebben eken, z.oo- jo;;s| door e {’eslagen de Lnnd- k bewezen en slechte jhten, zoo- t is des te die dezen treken van efl: ti gebruikt dies hem Bzelve van eiu in eene De plaats van HULPSCIIOOLOA DERW [JZ.ER is geopend bij de Gemeente Schoolde voordeelen aen deze plaats gehecht zijn eene jaarwedde van 600 franken. Zich te adresseeren in liet gemeente Secretariaat met de noodige bewijsstukken voor den 20 October 1865. dang mor >0(i Enge klust. -- iwk wael, a, kwade van de jen, ver- van eene 16 mael iwkranip ene vee gheid. -- ring, die gaf. - ekte met 3 ja ren 2, myii. ussel. lo 60 fr. engaet, de gen lange die Guano hen den ken, daer- r slorlre- en. de rapen schiet niet y zyn vast, ili.n tintend er lang en Het Kollegie van Burgemeester en Schepenen der stad Veurne, Maakt het publiek bekend dat er op den Zaterdag 7“ October aanstaande, om 4 ure namiddag in de ge- woone zaal van verpachtingen in hel Stadshuis alhier, zal worden overgegaan tolde publieke Ver pachting van IVan de ontvangsten van plaatsen op de Merkten en Feesten. 2.° Van liet recht van warandise van Vlcescl) en Visch. Gedaan te Veurne, den 23 September 1865. Burgemeester en Schepenen, (Gei.) AÜG. BEHAEGHEL. van een Meester ROLLY, Notaris ter residentie van Wul- veriiighem, zal, ten overstacn van den heer Vrede- regler des kantons Veurne, Op Dynsdag 10 October 1865, om 3 uren namid dag, te Veurne, sectie Bewestcrpoorl, ter herberg hel Zilveren Hoofd, bewoond door Sr. Vincent Bruwaerl- Schockaert, overgaen,'in eene enkele zitting, tot de openbare verkooping van Eerste Koop. Een Woonhuis, gebouwd in steen en gedekt met pannen, met verdere geriellykhedeu en de hoeveelheid volgens titel, van twintig aren vyf en twintig centiaren daermedegaendc Land, on der bebouwden grond en zaeiland, uilmakendc de helft ten zuideinde van een perceel zaeiland, groot in liet geheel veertig aren vyflig centiaren; staende en gelegen binnen do gemeente Adinkerke, verre noord-vvesl van de kerk, omtrent de duinen; palendu van noorden aen de noorderstc helft van de zoo evengemelde algeheele party zaeiland, aldaer schei dende met eene levende haeg van olmen hout, ter hoogte van een meter elf centimeters en alhier lot de helft medegacmle, scheidende van oosten en van westen op half gracht Tweede en laetsle Koop. Dc hoeveelheid van omtrent achttien aren vier en twintig centiaren yyf milliard! Grasikker, ook gelegen binnen de ge meente Adinkerke; palende van noorden aen dc duinen van mynheer Pieter Bortier en van zuiden aen den bebouwden grond en bovenierhof van sieur Pieter Vileyii. Al les thans bewoond en gebruikt door sieur Fran- ciscus Josephus lloorens en zyne huisvrouw de mede- verkoopster Isabella Theresia Bloildeel. De koopers van voorschreven goederen zullen (hiervan konnen in gebruik komen zoo volgt: Van betzaeiland met 1 October 1865; van den gras akker, inet elfsten november daer op volgende, en van de gebouwen met 1 mei 1866 Men kan diensa.mgaende alle verdere inlichtingen bekomen terstudie van opgenoemden Notaris ROLLY, alwaer het kohier van lasten, de titelen en sehets- kaertjtclks inzage berusten. DIENST DER VELDWACHTERS.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1865 | | pagina 1