VEURNE VAN f KLEINBLAD. VEÜRNE4 NOVEMBER. N.r 2080. ZATERDAG 4 NOVEMBER 1805. de worsteling 5 5 -^1 der buitenlandsclie zaken ontvangen en de heer Fortesene vervangt lord Clarendon in het hertogdom Lancaslre; ziet daar de eenige wijzigingen, die het ministerie zal ondergaan, waarvan het bestuur door de dood van lord Palmerston, op zijnen col lega, graal' Russell is overgegaan. Te Parys schijnt men aan den duur van hel ministerie van lord John Russel niet te gelooven; ook gaan de betrekkingen tus- schen de twee kabinetten met voorzichtig heid gepaard, daar dit der Tuilerien zich niet durft inlaten meteen bewind waarvan de dagen niet verzekerd zijn en wiens staat kunde nog onzeker is. Volgens een dagblad uit Kopenhagen vóórziet men te Stockholm eene sterke gisting, in geval het koninklijk voorstel over de hervorming der nationale verte genwoordiging verworpen wordt. De adel en de geestelijkheid verzetten zich tegen de wijze, voorgesteld voor de samenstelling der eerste kamer bij middel van afgevaardigden, door de vertegenwoor digers der gemeenten en der steden ge kozen. Zij vragen waarborgen, die aan de kroon de keus zouden laten van een zeker getal leden der hooge kamer. Koning Karei, die de hervorming is aangeklecfd, dringt er krachtdadig op aan, en zal voortaan gevoerd worden tusschen het hof en het volk van den eenen kant en de geestelijkheid en de hooge aristocratie van den anderen kant. De fransche Monileur deelt officiëele tij dingen uit Mexiko mede, gedagleekend van 27 september, doch die maar weinig belang aanbieden. Zij herhalen het gerucht der vlucht van Juarez over de grens, liet is een verslag van generaal Rrincourt, ge- dagteekend van 5 september, dat dit feit ter kennis van maarschalk Bazaine brengt. Men weet dat die lijding reeds door den mexikaanschen consul te New-York is ge logenstraft geworden, die zich beroepen heelt niet enkel op stellige voornemens door Juarez uitgedrukt, waar ook op brie ven met den datum van 8 september uit El Paso ontvangen, dus gevolgen tl ijk eenige dagen later dan de inlichtingen van den franschcn generaal. 5 6 en algemeene Tijdingen, Marktprijzen en Handel zaken. Supplement op half blad, per week. POLITIEK OVERZICHT. De nuncius van den Heiligen Stoel te Parys, Mgr. Chigi, is maandag door den keizer in verhoor ontvangen geworden. Dit feil, door al de dagbladen vermeld, beves tigt dal die diplomaat eindelijk uil de werk loosheid is getreden, waarin de staatkunde van zijn hof hem hield, en van welke hel heeft afgezien, sedert het zich heeft kunnen overtuigen dal hel besluit van het fransch gouvernement om de Kerkelijke Staten te ontruimen, ernstig en welgemeend is. Men bevestigt uil Parys dal het fransch gouvernement zich ernstig met de zaak van Mexiko bezig houdt en er geen twijfel be staat over zijne inzichten en de mexikaan- sche bezetting te verkorten en de troepen binnen een bepaald tijdstip terug te roepen. Uit die schikkingen vloeit natuurlijk eene zekere verkoeldheid voort in de betrek kingen met het kabinet van Washington. Hel antwoord op de nota van den heer Seward, waarvan men stellig de verzen ding verzekert, zou opgeslcld zijn onder den indruk dier geneigdheid van het kabi net der Tuilerien in de zaken van Mexiko. Het engelsch ministerie is eindelijk her ingericht, lord Clarendon heeft vrijdag uit handen van den eersten minister het zegel Blad voor Annoncen, Landbouwnieüws, politieke Een Nummer, en een Zoo als wij het in een vorig nummer voorzeiden, breidt zich de legenstand der geestelijkheid uit tegen de wetten van het land. Het is nu den heer pastor van Fosses niet alleen meer die weigert de archieven 59.e JAAR. B nd. ABVEKTEÏTI a 00 00 0 oct. Voor sla<l etl oct. 7 oct. Zoon. 5 7 00 2 50 3 15 worden 7 5 5 5 2-30. 4-15. a A a a a a a a a a a a a a a a a a a a a 111* 8 oct. a 20 00 a 00 00 a 11 32 9 00 5 00 6 00 1 54 2 54 a 17 50 7 oct. 1’rijs van blad Ooslslraal, van het rij i .r i.i mrne. en Bel ff ic. oct. 1865. v. s’ av, 5 43 5 52 0 00 6 10 6 20 6 30 6 40 6 45 7 00 7 45 8 00 8 05 8 15 8 25 8 35 8 42 8 50 9 00 bj opgegeven n lo minuten Men abonneert zich op het bureel van hel N? 33, te Veurne, en op al de postkantooren Insertion, locentimen den drukregel Een afzonderlijk nummer 20 c.', het supplement 15 e.’ Alle affichen, bij de uitgevers van dit blad gedrukt, ttsMAAL onvergeld in hetzelve geplaatst. Brieven en geld vrachtvrij toe te zenden. 00 00 I 31 OU a 1 sche zich het vaderland van hel meisje van Saragoss-t en andere heldinnen van dien lijd weerdig. Zij ijlde naar een der gevallenen, nam zijn geweer en terzelf der lijd, dat de officier onder den druk van zijn wurger zijn bewustzijn zou verliezen, stiet zij de bajo net in den rug van zijn vijand. De angst gaf haar krachten. De onmensch was dood en llowbray gered. Nu echter scheen de kasliliaansche te bezwijken eu llowbray, ter nauwernood tot zich zeil gekomen, ving den lieven last in zijne armen op. Nog was hij bezig haar zijne zorgen te wijden, toen eene nieuwe bende de wooning binnendrong. Zich aan eene herhaling van liet tooneel van zoo even bloot te stellen, ware waanzinnig geweest. Hij nam het meisje op, droeg haar over de van bloed glibberige zaal naar een hoogere verdieping, doch ook de plunderaars sche nen hooger tekomen eu van verdieping tot verdieping gejaagd, bevond hij zich eindelijk op het dak, waar van hij den toegang zoo goed mogelijk versperde. In de open lucht gekomen, herkreeg hel meisje spoedig haar bewustzijn. De plunderaars schenen beneden een woest gelag te houden; waarschijnlijk hadden zij wijn gevonden en dachten er niet meer aan om hel buis verder te onderzoeken. Intusschen vernam llowbray uit den mond van het hem geheel onbekende meisje eenige inlichtingen. Zij was uit een oud kastiliaasch geslachten had vroeg hare moeder verloren. Haar vader, grande van Spanje, had de zaak van zijn vaderland verlateu en zich aan Joseph Bonaparte aangesloten. Hij was daardoor in hoog aanzieu bij den koning. Een dapper fransch officier, mede van een aanzienlijk geslacht, had hare hand gevraagd, en de vader, die daarin voordeel zag, ondersteunde dat verzoek. Maar tot heden had zij zijne aanzoeken volstandig geweigerd, hoe ook haar leven daardoor verbitterd werd. EENE KENNISMAKING IN DOODSGEVAAR. eerste vérvolg In een oogenblik had llowbray zijn degen getrok ken, en met beleid weerde bij zijne aanvallers af en stelde zich tusschen zijne woedige vervolgers en de schoone spaansche vrouw, welke krampachtig hare handen wrong en den vertwijfelden strijd, waarvan zij de prijs was, gadesloeg. Hel gelukte llowbray, die oen uitmuntend schermer was, met groote inspan ning een pistool te voorschijn te halen, en terwijl hij met zijne regterhand de aanvallers en de bajonnetten afweerde, spande hij met de andere tien haan en schoot, een zijner aanranders ter neder. De overigen hierdoor nog meer in woede ontstoken, drongen nog meer en meer op hem in, toen hij plotseling den strijd liet varen en de vlugt nam. Een oogenblik dacht het angstige meisje, dat hij haar.prijs gaf, om zijn leven te behouden, maar weldra zag zij, dal hij slechts eenen list had gebruikt; toen hij aan het einde der zaal was, waren zijne vervolgers van elkander gescheiden en zich plotselings omkeerende, dóórstak hij zijnen naasten vervolger en toen de tweede hem naderde, onderging hij een gelijk lot. Alleen zijn doodsvijand was nog overig en viel hem met tijger- woede aan.'Zij worstelden met elkander en de soldaat hield llowbray zoodanig omkneld, dat hij geen ge bruik van zijn degen kon maken; het kwam nu niet meer op behendigheid of oefening aan, maar op lichamelijke kracht, en daarin moest de officier voor zijn tegenstander onderdoen; zij vielen en de reus achtige’ gestalte behield de bovenhand Uowbray’s scheen beslist. In dit beslissend oogenbbk loont de schoone spaan- inschrijving, BETAALBAAR VOOROP 6 franks ’sjaars. 3 fr. 25, 6 maanden. 1 fr. 75. 3 maanden. 7 franks sjaars. Voor buiten, vrachtvrij: 3 fr. 75 6 maanden. 2 fr.23 3 maanden. X^vor Frankrijk 16 fr. 50 ’sjaars. a 31 00 i 00 00 00 (10 1 20 00 n De eerste dag na de inname van Badajoz spoedde nu ten einde en dun avond spreidde reeds zijne scha duw over liet treurig en verwoest aanzien der gisteren nog zoo schoone stad, llowbray bemerkte nu aan de stille welke beneden heerschle, dal de vijand vit- trokken was; bij maakte daarom toebereidselen om de schoone Dolores in veiligheid te brengen en haar de zoo hoog noodige rust te verschaffen. Toen zij naar beneden gingen, kwam een zware brandlucht hen tegen; een geruisch als van knetterende vlam men deed een vreeselijk vermoeden bij he i oprijzen, dat zich alras bevestigde. Hij liet Dolorees alieeu eu ging verder naar beneden, om onderzoek te doen. De benedenste verdieping was in rook en vlammen gehuld, hij zag, dal er omlaag aan geen ontkomen meer te denken viel en bereikte niet moeit.' de ver dieping weder, waar zich zijne bescherm-eogehune bevond. Doch toen onze held derwaarts terugkeerde, zag hij, dat het huis op zich zelf stond en door eene aanzienlijke breedte van hel naaste huis verwijderd was. Uowbrav was de man niet, om zich aan vertwijfe ling over te geven, maar hel eene middel moest na het ander opgegeven worden. Op de hoogte waarop zij stonden, kon hun geroep, te midden van het angslgeschrei in de slad, niet vernomen worden. Herhaalde malen mat bij met zijne oogen den afstand die hem van het naburig huis verwijderde met hel wanhopend pl ui om over ie springen, ten einde, redding voor Dolores te vinden. Hij zag echter in dal diepooging slechts zijne dood kon verhaasten, zonder haar te helpen. Alles scheen vergeefs. Hoewel uiteriijk kalm, stond daar hel paar met de wanhoop in het hart. De vlammen klommen hooger en hooger. Het scheen alsof het schoonste meisje van Spmje en de dapper officier, aan zooveel gevaren ontkomen, bier eene vroeselijke dood zouden vinden. Daar sloe- 00 00 1 00 00 1 00 00 1 i

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1865 | | pagina 1