VAM VEI RME. KLEINBLAD. rijk 14 a >0 a. 10 a a lojjujm De Patrie verzekert dal de opening der fransche Kamers den 15 januari aanslaan de zal plaats grijpen. De dagbladen van Frankfort kondigen al de stukken af, belrekkelijk hel geval lus- schen den senaat der vrijstad en de twee grooto duitsche mogendheden ontstaan. InDuitschland wordt aandie Zaakeengroot belang gehecht, om de gevolgen, die zij zou kunnen hebben ophel inwendig beheer van Duitschland Men meldt uit Civila-Vecchia, dat de fransche fregatten Labrador en Gomer dins dag van daar mei fransche Hoepen naar 1‘orl-Vresde vertrokken zijn. Hel gerucht liep zondag te Parys dat de Heilige Stoel de bemiddeling van Frankryk aanvaard had voor de betaling der pause lijke schuld, die op de ingelijfde provin ciën kleeft. Wij halen dil gerucht echter onder alle voorbehouding aan. Eeiie depeche uit de Stad Algiers van 5 november meldt, dat bij de nadering der fransche kolommen het gros der opstande lingen, onder bevel van Si-Lala, met ver haasten tocht den weg van hel Zuiden her- i nomen heeft. Een gevechl heeft den 27 October plaats gehad-tusschen de kolom van generaal liacrelelle en de opslandelin- Blad voor Annoncen, Landbouivnieinvs, politieke en algemeene Tijdingen, Marktprijzen 'en Handshake». Een Nummer, en een Supplement op half blad, per week. gen, aan welke men talrijke kudden ont nomen heeft. Die lijdingen zijn officieel aan de dagbladen van Algiers medegedeeld ge worden. Jamaica telt eene bevolking van 550,000 negers op 50,000 blanken; de gevolgen van eenen algemeenen opstand zouden schrik kelijk zijn en men begrijpt dat de engelsche overheden alle mogelijke pogingen aan wenden om dien te onderdrukken, aleer hij geheel dé negcrbevolking heeft mede- gerukt, in de Antillen verspreid. Koning don Fernando van Portugal heeft dinsdag in persoon de Cortes geopend en den eed als regent afgelegd. Geene ope ningsreden is uitgesproken. Brieven uit Gonstantinopel van 1 novem ber luiden dat het diplomatisch corps het welk thans volledig is, zich met het ge zondheidsvraagstuk onledig houdt. De sultan had aan Fdad-pacha een rijk geschenk gedaan voor zijn menschlievend en zelfopofferend gedrag gedurende hel heerschen der smetziekte. Hij had ook be- loouingen in geld en decoration uitgedeeld aan de geneesheeren, die zich onder scheiden hadden. Zooals liet een telegrafisch bericht uit Londen heeft aangekondigd, gaat de ge POLITIEK OVERZICHT. Ju de kiezingen die dezer leste dagen in Frankryk voor twee leden van het wetgevend lichaam hebben plaats gehad, zijn beide de kandidaten van het gouver nement gekozen geworden. Die uitslag doet nu ook denken dat de heer Frémy, dirékteur van hel grondkrediet, die zich in de kiesomschrijving van Yonne in vervan ging van den heer d’Ornano voordraagt, insgelijks zal gekozen worden. Zoo dit ge beurd dan zou dit lid in de kamer groote diensten kunnen bewijzen als linantieman. Men .spreekt reeds van zijne verheffing lot een ondervoorzilterschap, nadat de heer Schneider, indien hij, die vervanging aan vaardt, zijn tegenwoordig ambt tegen eenen zetel in den senaat zou verwisseld hebben. De geruchten eener aanstaande verzoe ning tusschen den keizer en prins Napoleon winnen veld. De keizerin zou er zeer in werken otn dit tot stand le brengen en aan prinses Clotilde geschreven hebben om haar aan le manen met haren gemaal naar Compiègne le komen. Men zegt niet welk onthaal die uitnoodiging op het kasteel van Prangihs bekomen heeft. N.r JAAR. 59. 2081. ZATERDAG 11 NOVEMBER 1865. IIIVI'KTIATIE-BI.AII 3 nov. Voor stad 3 nov. worden 31 ocl. 4 nov. 3 nov. 19 73 5 wot?. i i Zoop. 0 09 3 05 0 00 0 0 i4 11 19 10 0 7 1 0 3 3 0 0 0 0 1 1 0 0 8 9 4 10 a 0 a >0 a 10 a >7 a 1 a 3 a 3 a 0 a 2 a 0 a 0 5 0 0 maanden. Idad Ooslstraat, van het rijk. inschrijving, BETAALBAAR VOOROP 6 franks ’s jaars. 3 fr. 25, 6 1 fr. 75. 3 maanden. 7 franks 's jaars. Voor builen, vrachtvrij: 3 tr. 75 6 maanden. Prijs van nieuwe kracht. Vruchteloos beproefde hij in het huis te komen; geen opening of venster in liet dak bood hem daartoe gelegenheid aan, tuaar do huilen ston den nu dichter nevens, elkander, zoodat hij, met den voor hem ligten last, den sprong kon wagen om een ander huis te bereiken. Nadal zij aldus tier daken waren overgegaan, ontdekten zij eindelijk een licht, dat door een dakvenster scheen; hij klopte, maar te vergeefs; spoedig echter was hel luik verbrijzelden hij zag in een klein zolderverlrek, waarin slechts eeue tafel, waarop een licht brandde, en twee stoelen aanwezig waren. Zonder veel moeite gelukte hel hun nu binnen te treden. Het overschot tan eene maaltijd stond nog op de tafel en de deur was van binnen ge grendeld, zoodat het duidelijk was, dal de persoonen zich nog in het vertrek bevonden, die waarschijnlijk door hun onverwacht bezoek verschrikt, zich ver scholen hadden Zij bleven niet lang in onzekerheid. Van achtereen gordijn kwamen twee mannen te voorschijn. 9e een was een lang mager man, in de zwarte dragl van een spaansch edelman; een onaangenaam uilerlijk gaf aan liet geheel iels lerugslootends. Uo andere was een fransch officier vanzwaren lichaamsbouw; zijn door de zon verbrand gelaat en donkere baard gaf aan zijn uiterlijk iets krijgshaftigs. Een uilroep van Uolores verried spoedig, wie die twee persoenen waren. Zij traden met dreigende ge baren op llowbray toe, doch Dolores stelde zich tusschen beide en smeekte hen, haren redder niet te beledigen. Mijne heeren, sprak llowbray, in het fransch, aan ontvluchten valt niet meer te denken, elke pooging daartoe zou noodlottig voor u kunnen zijn. Volg ruij, ik beloof u een goed kwartier en belcelde behandeling. Dqze voorslag viel echter volstrekt niet iu den smaak der aangesprokene. De spaansehe edelman 00 a 00 00 90 29 01) 50 32 00 90 a 28 00 50 A 20 50 50 a 18 00 JO a QI 3 00 JO a '00 00 1)0 a 72 a 90 a 5 50 3 00 2 10 JO a 25 00 p. 105 kil. JO a 115 50 90 a 111 00 1-00 fr. Men abonneert zich op het bureel van het Ji.* 33, tc Veurne, eu op al de postkantooren Insertion, 15 centimen den drukregel Een afzonderlijk nummer 20 c.*, het supplement 15 c.’ Allé affichen, bij' de uitgevers van dit blad gedrukt, 2 fr.25 3 maanden. «"^rgeld th beUel?u geplaatst. Voor FxankMjk '18 fr.5O ’s jaars. Brieven e" Seld v^hlvrij toe te zenden. wist ie goed dal zijn verraad hem de region van een krijgsgevangene had doen verbeuren. Reeds gevoelde hij den strop om zijnen hals. Een ander gevoel be zielde den l'ranschman. De vernietiging zijner schooulc plannen en vooruitzichten maakten lietn razend, du dood scheen hem verkiezelijker, dan die op le geven en bij had besloten hel uiterste te wagen, ten einde het meisje, naar wier hand hij drong, niet meer onder de hoede van een engelsch officier to zien, iels waardoor zijn bloed nog meer in beweging geraakte, te meer, daar hel meisje met zooveel warmte partij voor zijnen vijand trok. Mijnheer, zegde hij, daar gij deze dame een dienst bewezen hebt, willen wij dankbaar zijn, maar wij moeten u de gelegenheid benemen, ons le scha den, geef mij daarom uw degen over Een minachtende lach was het eenige antwoord van llowbray; dil zetleden Franschman nog meer aan en in een oogenblik kruisten zicJi beider degens. Zooals wij gezegd hebben, kon onze held uitmun tend de wapens hanteren, maar hij had nu met een tegenstander le doen, die evenzeer bedreven was als hij. De strijd was hevig, doch bleef onbeslist; toen besloot de Spanjaard daaraan op eene zijner weer- dige wijze een einde te maken, llowbray stond met den rug naar hem gekeerd, en daarvan partij trek kende, wilde hij hem zijn dolk in den rug stoten. Nu werd de schoone Dolores ten tweeden male zijn schutsengel. Zij hield met kracht den opgeheven arm baars vaders terug. Woest zag bij haar aan, maar iu den blik der dochter lag zoo veel verachting en vastberadenheid tevens, dat bij de oogen naar be neden moest slaan, hij gevoelde zich vernederd en klein tegenover het fiere en moedige meisje. Plotse ling hoorde men hevig tegen de duur botsen, zoodat zij in hare hengsels kraakte. Eenige engelsche vloe ken verrieden wie de komenden waren. Tv vei volffan\ a 32 25 a 09 09 a 99 00 a a a a 00 09 a 33 00 a a 00 00 a 33 50 a 90 00 a a it a EENE KENNISMAKING IN DOODSGEVAAR. iwveJe vervolg Zij vouwden de handen en beiden dankten God uit den grond huns herten voor hunne redding uit een 100 dreigend doodsgevaar. Hij bragl daarna hel meisje op eene meer veilige plaats van het dak, en bemoedigde haar, die, na den doorgestanen angst, in hel begin meer dood dan levend scheen. Spoedig echter werd zij kalmer en een zalig gevoel van veilig heid en dankbaarheid sprak uil hare oogen, toen zij legen haren beschermer geleund, het lieve hoofdje tol hem opriglle, om hem met hare blikken dank te zeggen waar hare lippen zulks niet vermagten, al plooiden die zith ook lot een glimlach, zoeter voor hem die ze gold, dan duizende woorden zouden ge weest tijn. Zelfs toen de angst en vertwijfeling dun blos van hörc wangen had gevaAgd; sfhe’en zij'llowbray het schoonsteen lieflijkste wclciTloe dal hij immer zag, maar nu doortinteide hem een ongekend gevoel van zaligheid, hij kon zich aan den blik niet verzadigen, en onwillekeurig drukte hij hel meisje vaster legen zich aan. en men veroordeelde haar niet, ook baar was die druk van zijnen arm aangenaam. Het meisje, dat nog voor weinige uren met maagdelijke schuw heid zou gebloosd hebben, bij bul denkbeeld om met een vreemdeling alleen te zijn, legde nu vol vertrou wen haar hoofd tegen zijn schouder en beide gevoel den zich gelukkig en vergaten bijna hel nog altijd gevaarlijke van hunnen toestand. llowbray gaf echter slechts een oogenblik aan zijn Revi’el toé, weldra begreep hij, dal zij nog niet in Ve,',ghvid waren, en bet bewustzijn, dat hij waken Woest over het hem reeds duurbaar meisje, gaf hem

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1865 | | pagina 1