'1'7 7 Merkt van Veurne, Algemeene Tijdingen. Mijne grond wettel ij kc zendin vaandel al de kinderen der belgische l’aini- c.; op i*y to □p »y het land zelven overlatende tusschen hen te beslissen. (Toejuichingen.) Ik verlang levendig dat hunne geschillen voor altijd zouden getemperd worden door dien geest van nationale broederlijkheid, terug gekeerd. Aldus eindigde dit belangrijk nationaal •eest, feest voor den vorst, die het recht 20 December. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. dien geest van nationale broederlijkheid, die op dit óogenblik rondom het zelfde feest voor het volk, voor wie de koning het sijmbool der belgisthe vrijheid is. Des avonds was geheel de stad prachtig verlicht; tót laat in den nacht werden de voornaamste wijken door eene ontelbare menigte wandelaars doorkruist. De Sint Iluibrechtsgalerij onder andere was zoo op gepropt met volk, dal men groöle moeite moest aanwenden om er te kunnen bin nendringen. 5«- eid Allen aan hun vaderland verkleefd, vermeng ik die in eene gemeenzame toegenegenheid. "k” stelt mij buiten de worsteling der denkwijzen, aan 1258 Zakken Tarwe waren ter Markt, Tarwe vaw 21-00 tol Graenpryzen der vorige week Per 145 liters. lie vereenigt. (Nieuwe toejuichingen). Mijnheeren, gedurende de vijf-en-dertig laatste jaren'hebben de Belgen dingen zien voorvallen, die in een land van de uitge breidheid als het onze, zeldzaam door een enkel geslacht zijn verwezen lijkt gewórden. Maar het gebouw, waarvan hel Congres de grondvesten heelt geworpen, kan hooger oprijzen en zal nog hooger oprijzen. Mijne toegenegen^’medehulp is verze kert! aan al degenen, welkeaan dit werk hun vernuften hunnen arbeid zullen toewijden. Hel is door in dien weg van bedrijvigheid en wijzen voortgang te volharden, dat Bel gië meer en meer zijne instellingen bin nenlands zal bevestigen, terwijl het buiten lands die achting zal behouden, waarvan de mogendheden, waarborgen zijner onaf hankelijkheid, en de andere vreemde sta ten, niet opgehouden hebben de welwil lende bewijzen er aan te geven, en die heden er aan te vernieuwen. Bij hel bestijgen van den troon zegde Mijn hart kent geen anderen hoogmoed 11 'j le zien. Die woorden" welke geheel zijne regee- mijn vader aan de Belgen: «E" - dan die van u gelukkig ring heeft verrechtvaarüigd, vrees ik niet in mijnen naam te herhalen. (Langdurige toejuichingen.) God heeft den wensch verhoord, dien hij uitdrukte. Mocht Hij die» nog heden ver- hooren, mij den waardigen opvolger van mijnen vader maken, en ik vraag het hem uit den grond mijner ziel, voortgam met ons duurbaar België te beschermen. Na die redevoering barstte eene laatste, langdurige toejuiching los. De koning ver wijderde zich, na herhaalde malen de vreemde prinsen en de leden der twee kamers gegroet te hebben. De koninklijke familie volgde hem. Aan eene gelukkige ingeving gehoor verlcenende, slel.e de koningin, die men overvloedige tranen had zien storten, aan de vergadering haren zoon voor, den graaf van Henegouwen, derwijze dat bij de kreten van: leve de koning! leve de kóningin! welke de door luchtige personagien bij hunne uittrede uit het paleis vergezelden, de kreet zich meng de, van: leve de graaf van Henegouwen.' die het sijmbool der voorzetting onzer dijnaslie is, bel is te zeggen van onze vrije instellingen. Om een uur richtte de koning zich naar het paleis van Brussel, langs de Weslstraat en de llertoglijke-straat, alwaar de geest- drilïigsle toejuichingen op zijnen door- lochl zich lieten hooren. Gedurende den défilé der corpsen van de burgerwacht en van het leger, die deel aan den feestdag hadden genomen, is de koning op de balcon van het paleis ver schenen met de kóningin den graaf van Henegauwen en prinses Louisa. Een ont- zacldijk hurrah steeg uil verscheidene dui- zende borsten op, want de plaats was op gepropt met volk, en de hurrah weèrklonk nóg nadat de koning en zijne familie in de^ appartementen van hel paleis waren ndigde dit belangrijk nationaal heeft fier te zijn over den volksgeestdrift; De dwaling uilgeroeid: de waarheid derzelve puinhoopen opgerigt. KORREKTIONNELE RECHTBANK VAN VEURNE. T t 1 )e- 16 woonendü een •us. 4 B i 3 21 SO tot 30 00 19 00 lol 19 25 16 50 lol 19 00 12 25 'tot 13 75 2-4 75 lot 20 00 i «Ie p'i. 'UI allo val len ria ii de ii'B er- lyf. irst lid, do li en en kt i li ke igo len re- Be en, en zer ar- ven en. «1- fi ll- fi at 31-00 20-00 19-00 13-25 00-00 2-00 2-36 8-00 GEBOORTEN. den 15. Celestina Gesquiere, dochter van Carolus en van Coleta Vandewoude, Houtmerkt. den 18. Celinie Gevaert, dochter van Franciscuscn van Marie Denys, Noordstraat. den 21, Leonie Alexander, dochter van Petrus en van Coleta Strobbe, Bewesterpoort’ 'STERFGEVALLEN. den 17. Mathilde Demaziere, 3 jaar en 7 maanden. den 18. Engelbertus Debergh, werkman, 58 jaren, geboren te Oostvleleren en wooncode te Veurne, man van Coleta Top. den 18. Anna Bouquoy, werkstere, 77 jaren en 11 maanden, geboren te VVulvcringhein en le Veurne, weduwe van Pieter Buchez. •or ag. tu ide je- lang betuigd zijn, voor dat bel Spaansclie Ministerie den invoer er van in dal Koningrijk bad bevolen, lang voor dat Isabella, Koningin van Spanje, Donna Maria, de overleden Koningin van Portugal, en Fer dinand II,.de gewezen Koning der Beide Sicilien, en nog vele Vorsten, den Uitvinder er van met hunne vorstelijke bescherming en welwillendheid hadden vereerd. Hel schijnt, dat die twee preparaten bijzonder heil zaam zijn voor eene klasse van ziekten, welke in al die luchtstreken algemeen zijn. Indien onze bevol king niet onderhevig is aan verscheidene der ziekten, die in de koudere streken heerschen, zoo schijnt zij, daar en tegen, meer dan haar aandeel te hebben in al de pijnlijke uitwendige kwalen. Over het gansche vaste land zijn aandoeningen van melaatschen aard, zoo wel als al de soorten van huidziekten, welke men zich kan voorstellen, de geesel van zijne bewoners. Hel koudere bloed van de inboorlingen der gema tigde luchtstreken maakt hen minder vatbaar voor uitwendige ontstekingen dan de bewoners der keer kringen. Uier hebben wij er van een zeer lastigen aard open wonden, etter builen, gezwellen, huid ziekten, puisten, uitslag en ontstekingen, voortko mende uit steken van venijnige insekten. Voor het gansche mensehenras, is de Zalf van Holloway van eene onschatbare waarde. Het is den zieke, welke die Zalf in zijn huis heeft, ol' die haar gemakkelijk kan aanschaffen, de helft van zijn angst wegnemen, door hem te onderriglen dat eene volkomen genezing bin nen zijn bereik ligt. Wij gelooven niet, dal eenig ge neesmiddel ooit zoo populair, in eenig deel der wereld geweest is, als het alom de Pillen en de Zalf van Holloway zijn. In Venezuela, Nieuw Grenada, in de Keerkringen, Pnzu, Chili, Buenos-Ayres, en Ura- gaai, mag men zeggen, dat die geneesmiddelen in het Entrepot worden opgeslagen, als handelsartikelen. Tot dus verre is nog niets zoo heilzaam uitgevonden als die Pillen, voor de aandoeningen van de Gal, die zoo menigvuldig worden aangetroffen in het geheele dal van Rio de la Plata en langs de zeekust aldaar, in de ongezonde jaargetijden; en wij weten, dat de agen ten, in de voornaamste steden van die landen woon achtig, het, sedert een jaar, noodzakelijk geoordeeld hebben, hunne invoering van die twee geneesmid delen te verdubbelen. Zuid- Amerikaanse^ Dagblad. llolloways’s Zalf en Pillen. Yicht, “steen, reuma- tisme, gezwolle Aderen, rugpijn en Scialiva, doet hare pijnlijke kracht over vergenoegen gemak en leven zweven voor de werking van deze onverge lijkelijke preparatien. Wanneer eigendommelijkheid meer bestaat Holloway’s Zalf en Pillen verdienen meer dien titel dan ijuinine, verre boven de lijst van klagten boven allen oefenen zij eene meer aanhou dende tevredenstellende invloed uit dan bast doet voor anderendaagscho koorsen. De Pillen werken wonderlijk op de maag, de leven en de nieren, ne men weg de werking van urie acid welke altijd deze kwalen beheerscht en zeer toenemend is het verlan gen voor het resultaat. De Zalf verzacht, verkoold, en zuiver de plaatsblijke ontsteking, en reinigd de koortsachtige deelen der gelederen, de oorsprong van deze kwalen. 10 Zakken Rogge vai> 19-25 tot 560 Sucrioen vau 15-50 lot 25 Haver van 11-50 tot 10 Boonen van 25-50 lot ■Boter, per stuk Eijeren per 25 Konynen per kop Tarwe van Rogge Sucrioen Haver Boonen LlU WUUIUVII, ...J.... Het is een zware arbeid 0111 oude dwalingen uit te roeijen. Het is nog eene edeler taak, die door waar heden le vervangen. Het is nu omstreeks 25 jareu geleden, dat Holloway, de Groots Geneeskundige Her vormer het eerste deter werken van Hercules onder nam cn sedert lang heeft hij hel tweede lot stand ge- bragt. Hij vond den tuin der geneeskundige weten- scha’pceu klein doolhof der dwaling omringd door de Friesche Rutlers der vooroordeelen. Uij wierp den ganschen boel omver, hij vestigde een nieuw stelsel; hij weidde zijne talenten, lijn vermogen en zijn leven aan de ontwikkeling er van. Dit stelsel is geslaagd, omdat de waarheid altijd zegeviert. Zij zweeft over de geheele wereld. Dit stelsel is niet zamengevoegd of ingewikkeld. Het beval slechts twee geneesmiddelen. Pillen en Zalf de eerste voor de inwendige, de andere voor de talrijke menigvuldige ziekten, waaraan de mensch is blootgesteld. Al de natiën van de beschaafde wereld, en, ten minste, het vierde gedeelte van de wilde bevolking van den aardbol zijn in de gelegen heid geweest om de weldaden van die weldaden le genieten; en overal waar die geneesmiddelen inge voerd zijn geworden, zijn de uitwerkingen er van geweest alles wat men eunigzins kon verwachten of hopen. Sedert vele jaren, verrigten de Pillen en de Zalf Holloway wonderen op de meest verwikkelde ziekten die in Zuid-Amerika heerschen. Zij hadden noch de officiële goedkeuring of bekrachtiging der verschil lende gouvernementen, noch die van do Koningin van Spanje noodig, om het ontegenzeggelijk bewijs van hare voortreffelijkheid boven alle andere genees middelen le belogen. Wij hebben een waarborg van hunne waarde in de duizende genezingen, die sedert Morgen, zal een plechtige!) Te Deunt, in St. Niko- lauskerk ter gelegenheid van ’s koniogs inhuldiging gezongen worden. Alle de maatschappijen der stad, met hunne' vaandels en eerètebkens'zullOn de rege ring en andere magistraten en beambten ter kerk, vergezellen. Alle de straten zullen versierd worden, de triomfklok zal luiden, en de koninglijke harmonij van S.‘* Cecilia, in groole houding, zal het naiionaat lied laten hooren. ’s Middags ten 1 ure, banket in de noble Rose, cn 'savonds, om 8 ure, algemeene verlichting. Men lëest in den Moniteur: De leden van hel kabinet hebben geloofd dal het hui> plicht was, van op den dag der eedaflegging van Zijne Majesteit hunne portefeuille!) neer te leggen. De koning, recht doedeaan hel gevoelen van kiesch- heid, dat lot die handelwijze aanleiding gaf, heeft hun loffelijk' het'verlangen uitgedrukl, dht zij zouden voortgdant met de hoogt ambten uit te oefenen, waarmede hël vertrouwen van zijnen vader hun be kleed had. Gevolgentlijk hebbende lieeren ministers hel bestuur hunner departementen hernomen. De ziekte van den heer Ghazal, minister van oorlog, verergert weder. Men zegt dat hij zich in een uiterst zwakken toestand bevindt. Sedert vier dagen hebben zijne collegas hem niet mogen zien. De milddadigheid des konings heeft ook de armen der 'gemeente Laakan niet vergeten. Z. M. heeft de heer burgemeester Herry, de som van drie duizend franks doen toekomen om in buitengewoone hulp aan de behoeftige gezinnen der gemeente uit gedeeld te worden. Binnen kort zal men in de Munt nieuwe geld stukken slaan met de beeltenis van Leopold II. Men zegt dat de lieer Jules van Praet, secretaris van wijlen den koning, in het testament van Z. M. voorkomt voor hel vruchtgebruik van een millioen. ZITTING VAN 21 DECEMBER. Pieter Decroek, werkman te Keveren, 20 franks boete, over slagen en wonden. Isidore Wallyn en Noberl Dewaele, visschers te ‘Gyvelde, elk 16 franks boete, over slagen en ver breking van afsluiting. Felix Lebleü, landbouwerszoon te Vinchem, frank boete, over slagen en wonden. ZITTING VAN 22 DECEMBER. Charles Despeghel, werkman te Mercken, maand gevang, over slagen en wonden.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1865 | | pagina 5