VAN VEURNE. AAN HET ERU I VEURNE 21 FEBRUARI. WOENSDAG 21 FEBRUARI 186C. gen, ’t getal hoornbeesten te doen ken- afzonderlijk toegepast. II ing ver- nden. een zilveren eermetaal, gejond door staats bestuur, aan Bailleul Henri. 2.e prijs, een boekwerk, gejond door M.r Behaeghel, aan I prijs, een zilveren eermetaal, gejond door 2.e prijs Een koninklijk besluit van 8 februari bepaalt het volgende: stuur, aan llenri Ghesquiere. (1)2.° prijs, een boekwerk, gejond door M.’ Behaeghel, aan Louis Pinte. 2.’ afdeeling: prijs, een boekwerk, gejond door M.r Van Damme- Bernier, aan Samyn Edmond. Ornementen. 1." afdeeling: 1.* prijs, een zilveren eermetaal, gejond door stads bestuur, aan Noyé Charles. 2.’ prijs, een boekwerk, gejond door M.r Van Damme- Bernier, aan Henri Ghesquiere. 3.’ prijs, een boekwerk, gejond door M.r Van Damme- Bernier, aan Louis Pinte. 2.‘ afdeeling: prijs, een boekwerk, gejond door M.r Van Damme-Bernier, aan Samyn Eduard. Lijnteekening. 1.‘ afdeeling: prijs, een boekwerk, gejond door M.r Van Damme- Bernier, aan Vandenplassche Berlin. 2.’ afdeeling: prijs, een boekwerk, aan Verharne Emile. 5.’ afdeeling: prijs, een boekwerk, aan Maton Francis. Verders werden er noch vijf andere prijzen uitgeloofd: 1.’Naarstigheid Lazore Benjamin, 2.’ Theorie: Pinle Bené, 3/ Aanmoediging: Demolder Louis, Verhae- ghe Louis en Davercourt Adolf. Gisteren avond, om 6 1/2 ure, heeft het nogmaals gebrand te Leysele. Ditmaal is het de schuur der wed. en kinderen Roege die afgebrand is met al wat zjj be vatte. De schade beloopt tot 2000 franks; alles was verzekerd. Athus (Luxemburg) de invoer en de door voer van alle slach van hoornvee, alsook van huiden, vleesch en andere overblijf sels, in verschen toestand van die dieren voortkomende; 2°Iangs de zeegrenzen langs de noordelijke en oostelijke grenzen, van aan de zee tot aan Welkenraebt (provintie Luik, de invoer en doorvoer a) der dieren van het herkauwde slach dan hoornbees ten en dezwijnen, alsook de vellen, vleesch en al den afval, in verschen staat voort komende van die dieren; het strooi, het hooi en ander voeder, den mest en de stal gereedschappen, welke hebben gediend. In de gemeenten nabij de grenzen, zijn de inwoners gehouden aan den burgemees ter of zijn gedelegueerde binnen de tien dagen, welke op het tegenwoordig besluit volgen, ’t getal hoornbeesten te doen ken nen welke zij in hun bezit hebben. Het vee zal door een gloeijend ijzer wor den gemerkt, met een teeken, door den burgemeester te bepalen. Er mag geen enkel hoornvee buiten het grondgebied der gemeente worden geleid, zonder eene geschrevene toelating van den burgemeester of ook mag er geen inko men of verblijven, zonder een certificaat van den burgemeester van waar het dier komt. Elk hoornbeest, in de stallen, weiden of elders op hel grondgebied der bovenge noemde gemeente gevonden en waarvan men geen wettig certifikaat kan toonen, zal aangeslagen en opgesloten worden in eene afzondere plaats gedurende 20 dagen, onder waakzaamheid van den veearts en op kosten van den eigenaar. Indien zij verdacht wordt met den be- smettelijken tijphus te zijn aangedaan, of met bedrog uit Holland of Engeland tezijn ingebracht, zal zij worden afgemaakt zon der dat er eene schadeloosstelling zal wor den toegestaan. Volgens artikel 11 zijn tot nadere schik king verboden, de fooren en merkteh, voor zooveel zij tot doel hebben het te koop- stellen of het verkoopen van hoornvee van alle slach. Zijn van die voorgaande schikkingen uit gezonderd, de fooren en merkten wette lijk ingericht in de steden: Antwerpen, Brussel, Leuven, Brugge, Kortrijk, Gent, Bergen, Doornijk, Luik en Namen, onder voorwaarde, dat zij uitsluilelijk zullen dienen tot het te koop stellen of het ver koopen van vet vee, lol de verbruiking be stemd, waarvan degeleiderseen oorspron kelijk certifikaat bezitten, door den burge meester der gemeente, van waar het vee komt, afgeleverd. Zijn verboden1’ langs de zeegrenzen en langs de noordelijke en oostelijke land grenzen van Knocke (West-Vlaanderen) te DeMoniteur kondigt verscheidene konink lijke besluiten af betrekkelijk de runder pest; wij geven hieronder de voornaamste schikkingen Het eerste stuk door den Moniteur afge- kondigd is de wet door de kamers gestemd en waarbij het gouvernement gemagligd wordt, bij koninklijk besluit de maatregelen voor te schrijven, welke de vrees voor den inval of het bestaan van de runderpest, noodzakelijk maken zoowel binnen het land als op de grenzen. De overtredingen aan de genomene schik kingen zullen gestraft worden met een ge vang van 5 maanden tot 2 jaren en eene boet van 100 tot 1000 fr.’ gezamentlijk of Zondag lest, heeft op het stadhuis al hier, de prijsdeeling voor de akademie van teeken- en bouwkunde plaats gehad. Deze was voorgezeten door de kommissie, en bijgewoond door een talrijk publijk. De plechtigheid begon met eene redevoering van den heer Van Damme-Bernier. Hel tnuzijk van S.‘e Cecilia liet zich in de tus- schenpoozen hooien. Bouwkunde. l.e afdeeling: prijs, een boekwerk gejond door stadsbestuur aan Gustaef Bailleul. 2.’ afdeeling: prijs, een zilveren eermetaal, gejond door staatsbe stuur. aan Louis Butseraen. Stelsel Dupuis. Eenige afdeeling: prijs, een zilveren eermetaal, gejond door stads bestuur aan August Doelens. Hoofden. 1.' afdeeling: 1.’ prijs, een zilveren eermetaal, gejond door stadsbe stuur aan llenri Ghesquiere. 2.d,‘ prijs, een boekwerk, gejond door M.r Behaeghel, burgemeester, aan Desiré Dobbelaere. 2.,u afdeelingprijs, een boekwerk, gejond door M.r Van Damme-Bernier, aan llenri Ryssen. ,1 Ornementen. 1.‘ afdeeling: 1.” prijs, een zilveren eermetaal gejond door staats bestuur, aan llenri Ghesquiere. 2de prijs, een boekwerk, gejond door M.' Behaeghel, aan Desiré Dobbelaere.2/“ afdeeling: prijs, een boekwerk gejond door M.r Van Damme-Bernier, aan Francis Trensaert. Lijnteekening. 1.’ afdeeling: prijs, een boekwerk gejond door M.r Van Damme- Bernier, aan Verbrugghe Desiré. 2.“ af deeling: prijs, een boekwerk gejond door M.’ Van Damme-Bernier, aan Pierret Benoit. Praktische Bouwkunde. Eenige afdee ling: prijs, een boekwerk, gejond door M.r Van Damme-Bernier, aan Gustaef Bailleul. Bouwkunde. afdeeling: l.° prijs, bestuur, aan Bailleul rfénri. 2.e prijs, Bailleul Gustaef. 2.* afdeeling: 1.’ stadsbestuur, aan Desiré Verbrugghe. 2.e prijs, een boekwerk, gejond door M.r Behaeghel, aan Louis Butseraen. Stelsel Dupuis. Eenige afdeeling, prijs, een boekwerk, gejond door stadsbestuur, aan Cambien Victor. Hoofden. 1.' afdeeling: 1.‘ prijs, een zilveren eermetaal, gejond door staatsbe- SUPPLEMENT eurne. ADVERTENTIE-BLAD b te na ren n Zoon.. oorBelgien. wei pen. van Enge- iklusl. uwkwael, ia, kwade van de lgen, ver- van eene f 16 mael uw kramp nene ver- ngheid. ering, die n gaf. - iekle met n 3jaren 12, niyn. Irussel. eilo 60 fr. de Land- be wezen n slechte iten, zoo- is des te ilie dezen eken van ft: gebruikt dies hem :elve van in in eene oppingen id vocht- n>p, alle d, zwaer- uclilbaer. n Deur- an Iloe- :bl schiet n en geeft de stain- hebben eken, zoo- )ogst door e geslagen lang voor ngaet, do jen lange lie Guano hen den en, daer- slorlre- sn. de rapen chiet niet zyn vast, tmuntend er lang en de zelfde (1) Ingevolge art. 21 van hel reglement der acada- inie, is het verboden tweemaal de 1." prijs te hebben in dezelfde afdeeling; dus het zilveren eermetaal is toegestaan geweest aan Louis Pinte en de 2.* prijs het boekwerk aan llenri Ghesquiere. RUNDERPEST. PRIJSKAMP 1863-64. PRIJSKAMP 1861-65.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1866 | | pagina 1