WOONHUIZEN, I BEKEN DMA RINGEN. Algemeens Tijdingen. de toevallige der waarde van de eigendommen sedert iedere provincie 8 l 1 1 10 7 0 2 4 8 2 1 1 8 8 2 2 8 1 6 8 2 10 2 8 3 4 8 7 4 102 p. c. 90 id. 87 id. 84 id. 81 id. 77 i/i id. 50 id. 49 id. 42 i/a id. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. kapitalen, noch leger, noch seemagt, noch materieelen invloed hadden, maar die alleenlijk voor hun de glanzende zuiverheid hunner ziel en der waarhied hadden. Nu treedt het christendom in zijn filoso fisch tijdvak, het versterkt zich door het licht der wetenschappen, in plaats van het den weg der eeuw aftesluilen, stel dezen breed open, dat zij beide een vereenigings- verdrag maken en zich met elkander ver zoenen. De eeuw zal de zedelijke macht des christendoms aanwinnen en het chris tendom de materieele macht door zich tol haar te verheden. Indien het daar uw geloof is, zoo als het ’t mijne is, verneder het niet met voorschrif ten die het de schitterendste logenstraffing zouden kunnen geven. Vrees van God te mishagen met ie beweren dat zijne onster felijke voorschriften kunnen onderhevig zijn aan de dolingen en aan de toevallige driften zijner schepselen. KADASTRALE (HERZIENING. Het gouvernement heeft aan de provin ciale commission voor de kadastrale over- ziening, de cijfers medegedeeld, door het bestuur aangeduid als de afwijking ver beeldende in de verschillende provinciën tusschen het oud en hel tegenwoordig kadastraal inkomen. Volgens die tabel zou de vermeerdering KORHEITIONNELE RECHTBANK VAN VEÜBNE. Ook is dit het belangrijk feit, welk de eischer door getuigen zal komen beves tigen vopr de rechtbank. Van den anderen kant verzekert men ons, dat, op aanvraag van de Buck, de zegels zijn gelegd geworden door dert advo- kaat Verellen op een pachthof, te Moll, welk door eenen intendent wordt bestuurd in naam van Valentyns, alsook op eene ge- meubeleerde kamer bij eenen apotheker dier gemeente waar Valentyns zijnen in trek nam, telkenmale hij dit dorp bezocht. Ook bericht men ons dat, over eenige weken, Valentyns eenen eigendom, gele gen in de zesde wijk en den rolwagen ge- heeten, zou hebben willen verkoopen. Deze notaris zou echter, nadat hij zich bij Va- lenlyns te Brussel, had aangeboden, ge weigerd hebben dien koop te sluiten, 'van het oogenblik dal Valentyns hem had be kend, dat hij slechts de tusschengestelde persoon was der paters jesuieten. BESLUITEN EN BENOEMINGEN. omtrent veertig jaren in geweest zijn als volgt: Namen Luik Henegouwen Luxemburg Limburg Brabant Oost-Vlaanderen Antwerpen West-Vlaanderen Men zal opmerken dat in de waalsche provinciën de vermeerdering het aanzien- iijkstc is geweest. OPENBARE VERKOOPING Hoveniersplaets, Cynsgronden, Gras en Zaeilanden, 8TABNBE El QELE8EN TE MIDDELKERKE. Gemeente Middelkerke. XAAK IE BOCK. Over de zaak d« Buck, waarover thana ter gelegenheid van het afsterven vanden advo- kaat Valentyns zooveel gesproken wordt, leest men inden Koophandel van Antwerpen: Alle dagen kotnen ons nieuwe inlichtin gen toe over dit gewichtig proces, welk hangende is voor ons burgerlijke rechtbank. Onder alle voorbehoud deden wij dan ook hel volgende mede, welk, zoo het «cliijnt door de partij des eischers bij mid del van getuigen zal worden bewezen. Men beweert namelijk, dat de zorgen der geneeskunde aan Valentyns zijn toègediend g'.-w rden door eenen jesuiet, paler V. R., vi - orens in de Sociëteit Jesus te tre den, zijne studiën in de geneeskunde heeft ia .it en drager is van een diploma van do< tor in de geneeskunde. Echter zou mei» toch ook de zorg gehad hebben den zieken Valentyns door andere geneesheeren te omringen. Zelf is het doctor R., die de verklaring van overlijden heeft geleekend. De eischende partij gelooft ook voor de rechtbank te kunnen daarstellen, dal Va lentyns gestorven is in de handen van eenen jesuiet, en wel in degene van pater L...., zijnen biechtvader. Wat de coffre-fort betreft, hetzelve is niet verzonden geworden in 1861, maar wel in 1850. De Boey is gestorven op 25 februari 1850. Twee of drie dagen voor zijn overlijden, is dit coffre-fort ’s nachts om 3 uur uit zijne woning gehaald, en ’s morgens naar de «talie gebracht om toegezonden te worden aim paler Lhoir. e 4 9 7 2 4 8 1 8 5 2 1 1 8 8 1 4 namid- Uendi ik den 23. Emma Gbyselen, dochter van Carolus er Amelie Dcwitte, Beweslerpoort. den l maart. Ludov icus Deschodt, zoon en van Amelie Ketelers, Noordstrael. den I. Amelie Sinnaeve, dochter van Carolui ei van Philomene Weerbronck, binnen palen. van Pelru: weduwe met drie minderjarige kinderen achter. Men leen in hel laatste nummer van hel Bulletir. de la Société piolectrice dss Animaux: Te Bergen Noorwegenbestaal er eene maat schappij, die op de wegen van afstand tot afstand opschriften heeft doen plaatsen, eene uitnoodigiiq bevattende om de paarden te laten rusten, en dii uilnoodiging wordt zoodanig goed onthaald, dal d< paarden van zelven bij de opschriften blijven stil staan, die gemiddeld op 80 kilometers afstand vat elkander zijn. Daarbij heeft men op zekere punten emmers ge steld, om de dieren te kunnen te drinken geven Iedere week lijn de huurhouders van rijtuigen ver plicht hunne paarden aan eene commissie te toonen die hen onderzoekt en hun toelaat of verbiedt vai te werken, volgens de dieren gekwetst, vermoeic zijn of niet. ZITTING VAN 8 MAART. Carolus Lehouck, werkman te Veurne, 8 dagei gevang, over slagen en wouden. Seraphin Coulereel, werkman te Alveringhetu 21 dagen gevang, over slagen. Henri Maes, werkman te Alveringhem, 8 dagei gevang, over slagen en verbreking van afsluiting ZITTING VAN 9 MAART. Charles Sys en Joseph Sys, koopmans in viscl te Vludsloo, elk 14 dagen gevang, over dieftv. Verslypu Bernard of Leonard, Marie Verslype Pieter Dcbruyne en Oclavie Bugaert, elk 1 fr. 5( boete, over roverij van bout. MILITIR-KONTINMNT. mannen te leveren voor de nationale militie 1800, door hel arrondissement Veurne-Dixmudu. Dixmude Beerst Bovekerke Caeskurke Clercken Corleiuarcq Couckelaere Eesten llaiidzaenie Keyem Lampernisse Leke Loo Merckem Nieucappelle Nuordschote Ooslkerke Oudecappelle Pollinchove lleninghe St. Jacobscappelle Sluyvekenskerke V'ladaloo Wercken Wou men Zarrvn Gelal voor Veurne Adinkerke Al veringhein Avecappelle Keveren Boiishoucke Bulseamp Coxyde Eggewaetscappell Gy verinchove Hoogstaede Houlhem Iienbergho Ley tele Moêrva Nieuporl Oereu Oostduinkerke Pervyse Ramscappelle Si. George Si. Ricquiers Slavele Steenkerke Vinchem Wulpen Wulveritighem Zoutenaye 28 februari, worden Holloway's Pillen en Lalf Peering voorkomen Influenza, verkoudheid, en koorls heersclo-o than: met gewooulijke strengheid; alhoewel gemakki lijf in den beginne genezen, wanneer verwaarloosd dik wijls ernstige kwalen naslepen, waarvan leering des zelfs hoogst en nootlottigst het gevolg van is Wan neer bij hel eerslverschijnen de loevlngl genomen word van eenige dezer kwalen lot Holloway’s pillen en wanneer de bewijzen zeer dringend zijn, moei rijm zalf tweemaal daags op de rug en borst ingewrcvuii worden deze zullen de kwial stoppen en alle teeren achtige verschijnselen zullen bepaald verbannei: worden; en hel ligchaam, bevrijd van alle onzuiver heden, zal in een gezonder staat gelaten worden ah het voor de ziekten was; de natuurlijke krachten moed zal eveneens tot deszelfs natuurlijke standaard teruggebr.igt worden. IN EENE ZITTING, van M.‘" Désire DE BRAUWERE Notaris te Veurne, zii overgaen Donderdag28,“* Maerl 1886, 2 ure dag, te Middelkerke, in de herberg van Robert, lot de eindelyke Toewyzing der nagemeldt Goederen, als Koop 1. Perceel Hofland groot volgens meting II 0,10,82 C, deel afgescheiden van n’*4sen 8 als mede het noordwesleiiide van n’ 11 wyk B. Koop 2. Perceel Hofland, groot volgens meting h 1-10-82 c., deel afgescheiden van n.'*4acn 5 wyk B. Koop en I en 2 worden gebruikt door verscheidt tot Baefmis 1866. Koop 8. Perceel bebouwde en Hofland wyk B n.’2( en 8a groot volgens meting h. 0-08-04 c. waerop ge slicht is het huizeken behoorende de wed. D’hondt. Gebruikt door de wed. D'hondt tot laetsten apri 1867, aen fr. 20 by jare. Koop 4. Perceel bebouwde Grond en Hofland groo volgens meting h. 0-02-35 c. wyk B n’. kb en deel af gescheiden van n. ka, op welken grond gebouwi staet het huizeken behuorende Jozef Pinte. Gebruikt door Jozef Pinte lol baefmis 1866 aen fr 20-70 c, by jare. Koop 5. Perceel bebouwde Grond en Hofland groo volgens meting h. 8-01-97 c. wyk B n* 4c en deel af gescheiden van 4a op «eiken grond zich bevindt he huizeken behoorende Joannes Van Mulleiu. Gebruikt door Joannes Van Mullein tot bncfmi 1866, aen fr. 5 by jaru. Bij koninklijk besluit van benoemd Tol ontvanger der directe belastingen en accijnsen t« Wulpen, den heer J. Bnlcke, thans ontvanger der zelfde belastingen te Leyscle; Tot ontvanger der directe belastingen, douanen en accijnzen, te Leysele, de heer C. Beaucourt, thans commies der accijnsen van eerste klas. Woensdag lest, 7 maart, is in onze stad, door het ambt van den notaris Beernaert, te Alveringhem, openbaar verkocht geweest, de schuone hofstede te Pervyse, genaamd de ytoent Poort, voor 212,200 franks. Hel is mijnheer den graaf Goelhals-Malfait, grondeigenaar te Geut, die dezelve aangekocht heeft. Nog een drukpers proces: liet bestuur van de spoorweg-maatschappij tan West-Vlaanduren, rekla- meert van de Opinion van Yperen, de bagatelle van 20,000 fr. schade en intrest, omdat dit blad gezegd heeft, dat de dienst op dien spoorweg slecht werd ge daan en ouder andere te hebben aangeduid, dat de treinen te Yperen en te Poperinghe onregelmatig aankwamen. Die maatschappij is wel goed zich met 20,000 fr. te vreden te stellen; als men de ergheid van hel feit aanziet, zou twee honderd duizend fr.’ niet te veel zijn. Men weet dal men groote werken verricht in hel paleis te Burssel; de koniug ziel dezelve met aan dacht na. Dezer dagen hebben du werklieden van zijne tegenwoordigheid gebruik gemaakt, om hem eenen bloemruiker aan te bieden. De kuning heeft dien met goedwilligheid aanvaard, en na zich van hel getal werklieden verzekerd te hebben, aan den aannemer eene som van 700 franks ter hand gesteld, om onder hen te worden uilgedeeld. Men meld uit Kortrijk, 6 maart: Gisteren, om zeven uur des morgends, is zekere Atuisius Wolfgrave, oud 40 jaren, visehkoopiiiaii, geboren en wonende te Kortrijk, in du spoorwegstatiu dier stad door den trein van Poperinghe verpletterd geworden. Dit ongeluk is aan de onvoorzichtigheid van h«l slachtoffer toe te schreven. Hjj laat eene

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1866 | | pagina 2