G 0 I toebehoorende Mer VEE BEKE BABI K O i van 70 kooper Blokli elke koop zal i Op Maandag 2. mestdag, ten een ten verzoeke van boschvloog van V Zal den Notarl dezen koopdag hö de onkosten komp ter zijner voldoet' Te vergader! Algemeene Tijdingen. M. de Voorzitter. Binnen 14 dagen zal de rechtbank uitspraak doen. VASTE» BESLUITEN EN BENOEMINGEN. en aan de SI 405 Zakkc Nieuwi Graenj Per IJ Nieuwe tarwe Oude tarwe Kogge Sucrioen Haver nouneu Dc zitting wordt om 10 ure geopend. Verschillige zaken worden opgeroepen BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. STERFGEVALLEN. en uilgesteld, waarna men overgaat tot de ZAAK DE BUCK-VALENTYNS. M. de Voorzitter. Het woord is aan den heer substituet, voor het uitbrengen zijner conclusion nopens het incident tot nieuwe instantie der zaak, opgeworpen in de laat ste zitting door de verweerders. M. üoeguet, substituet, geeft lezing van zijne conclusien, waarin hij blootlegt welke wegen de zaak reeds doorloopen heeft, sedert het in aanleg brengen, dat dagteekent van 26 april 1865. Vervolgens maakt hij een overzicht der princiepen waarop hel incident berust. Na verscheidene arresten aangehaald te hebben en in langdurige rechtskundige beschouwingen getreden te zijn, verklaard de heer substituet dat er reden bestaat, om de gansche zaak weder in aanleg te brengen. digd zijn. Het voorstel van M. Orls moet hierin voorzien. Het voldoet aan de voor schriften der wet en der rechtveerdigheid en van dat oogenblik is er niets tegen in te brengen. Volgens de konclusien van de midden- seklie, zal Antwerpen 1 vertegenwoordiger meer krijgen, Brussel 2 en 1 senateur, Leuven, Charleroi, Philippeville en Thuin elk 1 volksvertegenwoordiger; Luik 1 en 1 senateur; Bergen 1 senateur en de drij arrondissementen Aerlen, Marche en Bats- nach vereenigd 1 senateur. De klerikale kamerleden hebben eene pooging gedaan om de beraadslaging over dit voorstel te doen uitstellen. Maar de meerderheid heeft ditmaal niet toegegeven. Dit ware ook eene onvergeeflijke misstap geweest, want het voorslel-Orts is niet alleen op zich zelve goed en deugdelijk, maar het is ook uitnemend geschikt, om de vijanden van den vooruitgang, dat is van de zedelijk en stoffelijke welvaart des volks, met machteloosheid te slaan. Inderdaad, de stemming van het voorstel- Ortsmoet aan de liberale partij inde kamer zes vertegenwoordigers meer geven. De klerikalen krijgen er maar twee meer, voor zooveel men in Antwerpen nog voor nemens is het spel der dompers te spelen, onder voorwendsel van de belangen der eerste koophandelshoofdstad van Belgie te verdedigen, en dat men te Leuven nog al toos aan den klerikalen band blijft. Nu, wanneer de liberale meerderheid in de kamer met zes stemmen versterkt wordt, dan kunnen de achteruitkruipers, als zij bij de aanstaande kiezingen overal waar zij in het strijdperk kunnen komen, de overwinning behalen, nog het liberaal ministerie niet omverrekrijgen. De liberale ministers blijven aan het hoofd en de rich ting, welke het land reeds vele jaren zoo gunstig is geweest, zal geene verandering ondergaan. Dit weten de leiders der klerikale partij zeer wel. Ook zijn zij te Brussel geheel en al ontmoedigd en naar een blad meldt, is M. de Theux overtuigd, dat het voor de echt gouvernementele klerikale partij niet meer mogelijk is aan het bewind te komen, en dal de oppositie zich te bepalen heeft tot de kalme bestrijding der maatregelen, welke met hare grondbeginselen niet over eenkomen. Zonder het voorstel-Orts zouden de libe ralen in gunstige omstandigheden in de aanstaande juni maand het kiesperk binnen getreden zijn; met het voorstel-Orts zijn zij verzekerd van den zegepraal. Wat geheel de Wereld verlangt, en wat de meesten kunnen erlangen. 42 Bene- 1 maand, geboren Bij bevel De Sekrelari», L. PICARD. Veurne c Vernomen he soutien vermaak vastenavond-ma beien, achten het publiek te ander doelwit 1 in het verluistei het vermaak h trachten zondet er nog plaat» i'i Bij koninklijk besluit van IS maart wordt eene toelage van 2838 fr.83 c., aan de stad Yper verleend, om haar behulpzaam te lijn in het bestrijden der onkosten voor de inrichting eener schijfschieting in die stad. Carolus en ■ESM - wijl elk wedt verdween. Door aangedaans de zijn gewoon ber dankbaar de kr bereidselen. Donderdag 5 i in 't Gemeenle-h sieur Blomme, Zal er door het taris Ier resideni worden totde op< eenvolgende jarei tier landen van Bureel van Wel gemeente van Ste Breeder bij pla De kohieren va dat alle pachter medepachter steil ten kantore van Uudt 8 Zakken 129 S 40 41 Boter, per s l.ijeren per Er waren 24 Kiekens pei Aardappels ZAAK DE BUCK. Lining van den 17 Maait. den 19. Louise Cousleunble, dochter van dictus en van Amelie Maes, binnen palen. den 21). Sophie Pinson, dochter van van Virginie Lagrou, binnen palen. den 17. Francisca Vaueecke, bezondere, 82 jaren en 2 maanden, geboren te Bulscamp en woonendo te Veurne, weduwe van Carolus Gouwy. den 18. Hortense Deboo, werkstere, 26 jaren en I maand, geboren en wooncode te Veurne, jonge dochter. den 22. Rosalie Claeyssen, 5 jaren, den 23. Alexander Remy, rentenier, 83 jaren en II maanden, geboren te Korlryk en wooncode te Veurne, wednwaar van Marie L)u Bosch. den 23 David Devoghel, l jaar en 3 maanden. Holloway'» Lalf en 1‘tllen. Onweerslandbare ge neesmiddelen.Voor we»ke en ontstekende longen, verschijnselen van waterzucht en langdurige rlieu- niatisme, de Zalf en Pillen van Holloway zijn on- overtrt fflijk. De heer Ftimer, Apotheker van Banham in Norfolk, schrijft dat Junes Turner van Ken- ninghall Heath was smartelijk aangedaan voor vele jaren door eene lainenloop van zulke ongesteldhe den. Deze arme man was geheel Ónmogelijk tol de geringste beweging de beste aangebragte mede- cijnen verligte item niet toen gelukkiglijk Holloway’s preparation aanbevolen werden. Aanmerkelijk ge mak werd oogenblikkelijk door deszelfs gebruik be vonden, en de kracht tot beweging kwam terug, ter te verwonderen, dat de eerste fatnilien van Europa zijne geneesmiddelen overal aanbevelen? Hoe is het dan te verwonderen, dat, in gansch Indie, de inboor lingen van alle standen hunne vooroordeelen heb ben ter zijde gesteld om gebruik te maken van dc Zalf van Holloway eene vette zelfstandigheid, en dat, niettegenstaande men zich wel zal herinneren, dal, bij hel Indische leger, een opstand onder de Mahomedanen uilbarstte, omdat men hun patronen had gegeven, in welken zij vooronderstelden, dat vel, in eene zeer kleine hoeveelheid was gebezigd. Wel nu! Een ieder weet, dat niet een hunner geweigerd heeft de Zali van Holloway te gebruiken,en dal ver scheidene onzer zendelingen depot» houden van de Pillen en Zalf van Holloway ten behoeve der inboor lingen. Derhalve (eene algemeene stem verkondigt het) hebben zij zich wel willen bezighouden met die voortreffelijke en onschatbare geneesmiddelen on der hen te verspreiden. Holloway beroept zich op het gezond verstand en dc ondervinding van de wereld. Hij roept toe. «Be oordeelt mij zoo als gij mij vindt;’’ en volgens de uit spraak van du wereld, houdt zijne reputatie stand, of zij gaal te niet. Hel is die opregtheid, dat edelhartig zelfvertrouwen, die zoo natuurlijke eenvoudigheid, in iemand, dio zoo vele redenen kan hebben on; trotsch te wezen, die Holloway aanstonds, de rid derlijke genegenheid van het spaansche ras ver wierf. 'T is aan het hof van Spanje, dal hij die eerste officiële ondersteuning heeft gevonden, en overal, waar het zuivere, ongemengde bloed door de anderen vloeit, hetzij in Zuid- of Midden-Amerika, of in Mexico, teil hij cliënten bij miljoenen. Zijne faam is gebouwd op omwrikbare grondsla gen, de grondvesten zijn de onvergankelijke begin selen der gezondheid; de zuilengang is de weten schap, en de vergulde koepel, die boven op het ganschegebouw prijkt, is de dankbaarheid der her boren volken. Wij gaan zonder schroom door dien zuilengang binnen; binnen in den tempel, durft geene ziekte hare noodlottige tegenwoordigheid lan gen lijd opleggen; en boven den glans van dien koe pel kan de Croole Geneesheer van het Menschdom, na den door hem verrigten reuzenarbeid gerust sla pen op de Lauweren, welke hij gedurende zijn zoo nuttig besteed leven, heeft veroverd. KORHEKTIONNELE RECHTBANK VAN VEURNE. ZITTING VAN 32 MAART. Pieter Pollet, 8 dagen gevang, en Ivon Degrave, 16 fr. boete, beide werklieden te Bovekerke, over vrijwillige en wedi nijdsche slagen. tsidoor Ruinmelaere, werkman, 8 dagengevang Gryspeerdt Réné, werkman, 16 fr. boete, en Grys' peerdl Carolus, rondleurder 16 frank boete, ai tn Dixmude, over slagen en wonden. ZITTING VAN iS MAART. Melanie Devos, dienstmeid te VVatou, 8 dagen gevang, over diefte. Dorothée llalewyck, huisvrouw vim Carolus De- burggrave, winkelierster, ft fr. boete, en Rosalie Kivet, huisvrouw van David Danze, l> frank boete, beide te Veurne, over wederzijdselie en vrijwillige slagen en wonden. Macrlen Serapbin, l fr. Ö7 boete, en Pieter Claeys, 6 fr. boete, beide landbouwers te Westvleteren, over rooverij van hout. lu ons nummer van zaterdag hebben wij, spre kende over hel ongeluk aan sieur August Kml voor gevallen, een misslag begaan. De peerdun van sieur De Brabander waren geenszins aan hun zelven over gelaten. De zoon van dien landbouwer had hen zoo even op de Visclinierkt ingespannen, wanneer op den Appelmerkt bet roepeerd eensklaps schcihlig werd, zijn makker in zijn wilden loop medeslepende. Niettegenstaande alle do pogingen door den jon geling aangewend om ze inlehouden, kon hij er niet in gelukken en zag zich genoodzaakt, na zelf een slag van een wiel legen hel been gehad te hebben, dezelve te laten gaan. Hel is dan dal zij de Duinkerke- brug uitgeloupen zijn «n het ongeluk hebben ver oorzaakt. Wij hebben het genoegen te melden dat Kiut al toos aan 't beleren is. Donderdag morgend, om 6 ure, is een brand, welken men op nieuw aan kwaadwilligheid moet toe schrijven, ontstaan in het koestal van sieur Louis Huyghe, landbouwer te Avekappulle. Men heeft met vele moeite de acht koeibeesten dio er zich in be vonden, kunnen redden, niet zonder dat nochtans twee derzelve wat verbrand zijn. Het muziekfeest of concert van donderdag, ge geven door de leerlingau van prufessur Geva, heeft veel byval gehad en was door een zeer lalijk gezel schap bijgewoond. In den nacht van 8 lol 9 dezer maand werd eene koe, toebehoorende aan den vleeschiiouwer D. De Breu, te Yper, en grazende in eene weide te Zilie* beke, gestolen.Eenige dagen later werd deze koe ter markt van Poperingu te koop geboden aan den heer Truwant, herbergier; deze, den prijs beneden de waarde van hel dier vindende, vatte vermoedens op, en gaf de policie bericht, die van den verkooper een certificaat eisebto, bestaligeiide dat het dier getond was. De dief, zulk stuk niet bezittende, verklaarde dat de koe van Weslvleteren kwam, en bij het certi ficaat zou gaan halen, ünnoodig te zeggen dat men dief niet meer te zien kreeg. Du kou is aan den heer De Breu teruggegeven geworden. Men schrijft uit Oostende, 17 maart: Onze stoomsleper was gisteren morgend otu tien uur naar de wateren van de Panne vertrokken, al waar het hollandsch schip Fortuna gestrand was. Behalvu de bestuurder van den reddingsdienst, exper- ten en agenten van vertekerings-maalschappijen, had de sloomer ook eenige timinermaiis aan boord om zooveel mogelijk het lek der Fortuna te kunnen stoppen, om het weder vlot tu krijgen. Men heeft geheel den namiddag aan het schip ge werkt, en des avonds om elf uur is men erin gelukt het schip van het strand te lichten, derwyzc dat het op sleeptouw kon worden genomen. Zaterdag mor gend om drie uur werd het te Oostende aangebracht, alwaar het zijne schade herstellen zal. De kapitein van de Fortuna heeft zijn schip niet kunnen vergezellen; bij bevindt zich bedlegerig in eene herberg der Panne; hij is ziek ten gevolge van de aandoening en het lijden, dat hij onderslaan heeft, wanneer de reddingsboot omslog en bij op het punt was te verdrinken. Mun meldt dat de inspecteur der belastingen, bijgestaan van eunen controleur van Brussel, een nieuw bedrog ontdekt heeft in eene stokerij der om streken van Vilvoorde. De moesten onzer verlangen zich in de wereld te verlooiien en te schitteren*, wij wenschen ons zeer hoog tu verheffen boven den stand waarin wij gebo ren zijn, en onderscheidingen en rijkdommen te ver werven; maar weinigen kennen het middel om daar toe te geraken. Men rekent, dat de helft van het nienscheiijk ras het looneel der wereld verlaat in eeuen stand beneden dien, welken hel bad toen het er op kwam. Maar er zijn menschen, die zich met ziel en lïg- chaam op eenen onbekenden weg begeven; de oogen vaneen ieder op zich doen vestigen, en, welligt den nijd van velen opwekken. Ais voorbeeld kunnen wij Holloway aanbalen, dio eene algemeene faam en be roemdheid heeft verworven. Hij onderneemt niet om aan allen rijkdom te schenken, maar wat veel kostelijker is, hij biedt aan allen de gezondheid aan. Hoe is het dan te verwonderen, dal hij de bescher ming der gekroond* hoofden erlangt; hoe is het dan

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1866 | | pagina 2