VEE-WIERKT. B E R IG T. HUIS MET ERVE, MEUBELEN, V E T W E I D E, gelegen in Pervyze, groot II» HUIS MET STALLING BEKESDMA RINGEN KOOPDAG Merkt van Veurne, WOONHUIS f 239b, en Het Kollegie De Notaris BEEBNAEBT, Schepenen Bij bevel De Sekretaris Cu.’ ClAEKEBOUDT. 46-00 40-00 29-00 00-00 00-00 25-00 21-00 17-00 00-00 1-63 1-68 1- 50 2- 50 8-00 Openbare Verkooping eener goede party ZAEILAND, GELEGEN TE V1NCHEM. VEBKOOPING van een te Avekappelledorpplaals. Uet Kollegie van Burgemeester en Schepenen der stad Veurne, Beest ialenLandbo utvgel uig te Oostduinkerke, nabij de Groene Dreef. Maer ingesteld fr.1 2,500,- Niet ingesteld. Burgemeester en Schepenen, Alg. BEHAEGHEL. Be Sekretaris, Cu.’ Claereboudt. Hel Kollegie van Burgemeester en der stad Veurne. VEHKOOPIAG Openbare Verpachting Uit der hand te koopen: van Burgemeester en Schepenen der stad Veurne, .Maakt een ieder bekend dat de maan- «IcHjliKche Vee-merkt die lijde lijk in deze stad opgeschorst is geweest, op nieuw zal aanvang nemen en maandelijks blijven voortduren telken eersten znterdckg <Iei- maand, te reken van 5.1"1 October 1867. Ten Stadhuize te Veurne, den 5.d" Sep- tember 1867. D uf geheel de Wereld verlangt, en wat de meesten kunnen erlangen. 4 September. 310 Zakken Tarwe waren ter .Markt, Tarwe van 41-00 tot Nieuwe tarwe va» 37-00 tot uitstap naar de Kursaal te Nieuport ge daan. Rond 5 ure na middag, kwam het muzijkkorps te Nieuport aan cu werd er door eenige der voornaamste ingezetenen alsook door het 1‘hilharmonick genoot schap dier stad ontvangen. Na wat rustens, gedurende het welk men aan eene donder vlaag den lijd liet van uittevallen, begaf ons muzijkkorps zich, voorafgegaan door de Philharmonic van Nieuporl, met de welke zij beurtelings marchen speelde, ten huize van den heer Meynne burgemeester, wien zij eene serenade gaf. Onze muzij- kanten werden op de minzaamste wijze door den heer Burgemeester ontvangen die hun zijn huis deed binnentreden, hun eenige woorden van bedanking en welkom toestuurde, terwijl talrijke ververschingcn rondgeschonken werden. Onmiddelijk na deze serenade, begaf ons •genootschap zich naar de Kursaal, alwaar een uitgelezen publijk, het puik der maatschappij, ongeduldig op hetzelve wachte. Rond 4 i/ïtirc, begon het koncert (jat bestond uit: 1. ’ Radetsky, marsch Strauss. 2. ’ La Zingahella, ouvcrtuur, Balfc. 3. * Mascaiiade, polka, Strauss. 4. ’ Gujllaeme-Tell, fantazij V. Bender. 6.’ Mabel, wals,Godfrey. Het muzijk speelde met veel samenhang en juistheid en verwierf veel bijval. Ook moet men zeggen dat de zaal van de Kur saal allerbest geschikt is om er muzijk te doen. Het koncert gedaan zijnde, onze muzij- kanten schikten zich rond een voor hen bereide tafel en verhaasten zich een goed avondmaal te nullen, mits het orkest van het bal zich reeds liet hooren en eenigen van hen kitteling in de beenen voelden. Een schoon Ba) voorwaar, en de jonge lingen van het Veurncsch genootschap haalden cr wel hun hart op’. Rond 11 ure ’s avonds, waren onze muzijkanten in Veurne terug, zeer tevreden over het gulhartig onthaal dat hun door hunne medebroeders van Nieuport was gedaan geworden. Algemeene Tijdingen. TOEWYZIWG van een onlangs nieuw gebouwd «ET STALUNCEH EN BOVINE, slaende en gelegen té Wulpen. Gemeente Wulpen. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. STERFGEVALLEN. in gebruikt te treden met deie gom, 15 dage»- Bij bevel De Sekretaris, Cu. Claerebocdt. TH IIII II I I. I.-- en verkoopvoorwaerden genoemden Notaris DE hij riep te vergeeft naar lijnen orbrij- Maakt het publiek bekend dal’er op Zaterdag 14 September aanstaande, om 4 ure namiddag, in de gewoone taal van verpachtingen in het stadhuis alhier zal worden overgegaan lot de publieke ver pachtingen van: 1“ Van hel rapen van het STADVUILNIS voor eenen termijn van drie achter-een-volgende jaren, die ingang zal nemen met I januari 1008. 2.“ Van het recht van GRAANMAAT voor eenen termijn van drie achter-een-volgende jaren, die insgelijks ingang zal nemen met I januari 1868. Gedaan te Veurne, den 3 September 1867. Burgemeester en Schepenen, Aüg. BEHAEGHEL. ïa> plaats hebben op Woensdag 18. jQfi"» a _jji.:,k. .4. 'er herberg de Ham. bewoond door Ithanasius Per- van hel won- alles ver- walgingwekkendc stof, en 1 en de -I-—--- -- --—- Claeys, de liaeg hier geheel medegaende, noord met gansch den grond, den dyk van hel Langeleid, oost en zuid den noorddyk der Veurnevaert alwaer hel woonhuis en de stallingen voorhoofden. Laelst bewoond en gebruik door den eigenaer Karel Lodewyk Patlyn, om de betaling der koopsom. Tot nazien dit huis men vrage de sleutels ter voor melde herberg de Barrière. De cigeiidomsbewyzen berusten ten kantoore van g BRAUWERE, S.' Denysplcin te Veurne. Du Notaris BEEBNAEBT, te Alveringhein reside rende, maakt hel publiek b. kund dat den overslag der September 1867, ten 3 ure namiddag, binnen de stad Veurne, ’aei-rscA. Aanslag met 11 November 1867. van do ingewanden, terwijl zij tevens het bloed zuive ren, verdrijven. Hare lieelende eigenschappen om verzwakt gestel, als ’t ware, lu hernieuwen, zijn dervol. Als huismiddel beantwoorden zij aan *at men er eenigzin» van kan verwachten. Zij drijven elke schadelijke cn i u u derhalve-worden de lichaamskrachten gevoed levensgeesten opgewekt. Maakt zijne ingezetene kenbaar dal’er op Woens dag 11 September 1867, om 4 uren namiddag, zal overgegaan zijn tot de openbare aanbesteding, bij ge- slotenè soumissie, van 20 HECTOLITERS GEZUIVERDE PETROL-OLIE, benoodigd voorde verlichting der stad. Ten Stadhuize te Veurne, den 3 September 1867. Burgemeester en Schepenen Acs. BEHAEGHEL. De Notaris BEEBNAEBT, te Alveringhein, nis tnagl- hebber van Carolus Braein, landgebrtiiker te Oost duinkerke, blijkens geregistreerde volmagt, Zal op Donderdag 26 september 1867, juist ten I ure nanoen, openhaar verkoopen ten huize van dito Biaem, met bevoegd ambt: MEUBELEN.Aard-ijzer- koper- en gleiswerk lepels, fourchellen, messen, putten, pannen, rabatten, zoldergerief; wat brandstoffen, kuip- en kernalaam ploeg, driewielkarre kordewngendriehaak; spa den, rakel, van, enz. ent. BEEST1ALEN. 2 koeijen, 1 jaarling, 1 kalf, 1 ezelwat hooi. Op 3 maanden tijd van betaling voor de koopen boven de 10 fr., mits borg stellende. van een Te Oostduinkerke, in de duinen. Op woensdag 25 september 1867, ten 2 ure namid dag, ter herberg de Ploeg bewoond door Dominique Torrelle, binnen de stad Veurne, S.“ Walburga-kerk- hof, Zal M.' BEERNAEHT, notaris te Alveringhein, in eene enkele zitting, openbaar verkoopen Een Huis, staande te Oostduinkerke, geteekend n.’ 155, gebouwd in steen, hebbende keuken, kelder, voute; stal, schuur, zwijnstal, haalpul;palende aan eigendom van den heer Crombez-Lelebvre, te üoornyk, omtrent de Groenodreef om paar den dijk te gaan; op grond bij kadaster bekend als deelma kende van n.’ 370c sektie A dezen grond toebehoo- rende aan den heere baron de Peellaert, te Brugge, aan den heere Van der Plancke, schepene der stad Brugge, en andere erfgenamen van wijleii den heere Bauwens-van der Donckt; welken grond deel maakt van eene partij land, ter grootte van 3 hektaren 82 aren 32 centiaren, door den verkooper Braetu ge bruikt, ten pachtprijze van 150 franks bij jare, boven de lasten Bewoond en gebruikt door den verkooper Carolus Braern en vrouwe Joanna Theresia Wyckaert; aan slag aan dil goed mei I oktober 1867. Aansziarczad bezigt Bij schriftelijke toestem ming van de erfgenamen van den heere Bauwens- van der Donckt, zal de kooper van dit huis, mogen voortgebruiken als pachter, genoemde land, zijnde groot 3 hektaren 82 aren 82 centiaren. Titel en verkoopvoorwaarden berusten ten kantore van genoemden Notaris. HOLLOWAY PILLEN. Onfeilbare Proef. De alg8' meene getuigenis van duizenden lieden sederlTneer dan een vierde eener eeuw, beveelt nadrukkelijk Holloway Pillen, als het beste bloedzuiverend, l'8’ zachtste afdrijvend en hel zekerste versterkend gc' necsmiddel aan. Nimmer brengen zij eene teleurslc*' ling te weeg, zij verschaffen niet alleenlijk eene kor1' slondigo verlichting maar herstellen in haren Ge' zonden en normalen toestand do werkingen van t*l) 1 maag, van d« longen, van het hart, van het hoofd e" Op Vrydag 20 September 1867, om 3 uren namid dag, te Vinehem, ter herberg de Kroon, bewoond door sieur Jacobus Moeneclaey, Zal M.,u' BOLLY, Notaris residoerende te Wulve- ringhem, ten verzoeke van de hecren leden van het bureel van weldadigheid te Vinehem, overgaen, in eene zitting, lot de openbare verkooping van het volgende onroerende goed: GEMEENTE V1NCHEM. Eenige koop. Eene omtrent vierkante partv 'Zaeiland, gelegen binnen de gemeente Vinehem, verre oost vandeszelfs kerk, bekend opden kadastralen leg ger dezer gemeente, onder art. 126, ter oppervlakkigu grootte van zes en zestig aren vyftig centiaren, uit makende den ti.' 775 der sektie B. Gebruikt door sieur Ludovicus David te Vinehem, om door den kooper in gebruik te treden met eers ten October vau hel Iqopende jaar 1867. Hel kohier van voorwaerden en het plan figuratief berusten ten kantore van genoemden Notaris Rout. Een schoon geriellyk WOONHUIS, bestaende uit verschelde ruime boven en benedenplaetsen, 3 kel ders met vauteu daerboven, twee keukens, koei- en peerdestallen, zeer goed bekalante KOORNWIND MOLEN, ROSKOT, twee aleputten, citern, steenput met pornpe, wagenkot, bergplaets voor hout met ver dere gebouwen en geriellykheden, met de kadastrale hoeveelheid van 5 hektaren 86 aren 76 cent. Land onder bebouwden grond, molenwal, tuin en zaailand, 1 hektare 29 aren weide daerin begrepen,) al ge- staen en gelegen binnen de gemeente lloutbem, digt by de dorpplaets, van wederzyden der Heydenstracl, by kadaster sektie B, nummers 241, 242,243, 244, 245, 246, 247, 485, 486, 487 en 488. Men zal handelen met de gadinghebbenden, zoo voor de bovenbeschreven heelheid dezer goederen zoo wel als uitlating van deeleti der landen hier- voren aengeduid. Om alle nadere inlichtingen zich te bevragen by M.‘" Dïcae, notaris te Veurne, Vleeschhouwerstraet ii> 27. de kerk, bekend op ’t kadaster sectie A. n. deel van 239a. Gebruikt door den verkooper Benoit Schockaert. Aanslag voor den kooper met 1 mei 1868, of nog eerder indien zijn nieuw te bouwen huis, vroeger gereed is. De konditien on verkoopvoorwaarden, berusten ter inzage van een ieder, ten kantore van dito Notaris. De meesten onzer verlangen zich in de wereld te vcrtooneii en te schitteren; wij wei’.schen ons zeer hoog te verheffen boven den stand waarin wij ge boren zijn, en onderscheidingen en rijkdommen te verwerven; maar weinigen kennen het middel om daartoe te geraken. Men rekent, dat de helft van hel menschelijk ras hel tooneel der wéreld verlaat in eenen stand beneden dien, welken bel had toen hel er op kwam. Maar er zijn menschel), die zich met ziel en ligcliaain op eenen onbekenden weg begeven; do oogen van een ieder op zich doen vestigen, en, wcl- hgl den nijd van velen opwekken. Als voorbeeld kun nen wij Holloway aanhalen, die eene algeiueenc faam en beroemdheid heeft verworven. Hij onderneemt niet om aan allen rijkdom te schenken, maar wat veel kostelijker is, hij biedt aan allen de Gezond heid aan. Hoe is hel dan te verwonderen, dat hij de bescher ming der gekroonde hoofden erlangt; hoe is het dan te verwonderen, dat de eerste familien van Europa zijne geneesmiddelen overal aanbevelen? Hoe is liet dan te verwonderen, dat, in gansch Indie, de inboor- ingen van alle standen hunne veroordeelen heb ben ter zijde gesteld om gebruik te maken van du Zalf van Holloway eene vette zelfstandigheid en dat, niettegenstaande men zich w< I zal herinneren, dat, bij het Indische leger, een opstand o.ider de Mahomedanen uitbarstte, omdat men hun patronen had gegeven, in welken zij vooronderstelden, dat vet, >n eene teer kleine hoeveelheid was gebezigd. IVel nu Een ieder weet, dat niet een hunner geweigerd heeft de Zalf van Hollowny te gebruiken, en dat ver schelde onzer zendelingen depots houden van de Pillenen Zalf van Holloway ten behoeve der inboor lingen. Derhalve (eene algcineene stem verkondigt hel) hebben zij zich wel willen bezighouden met die voortreffelijke en onschatbare geneesmiddelen onder hen te verspreiden. Holloway beroept zich op het gezond verstand et» de ondervinding van de wereld. Hij roept U toe. Beoordeelt tnlj zoo als gij mij vindt;’’ en volgens de uitspraak van de wereld, houdt zijne reputatie stand, of zij gaat te niet. Het is die opregtheid, dat edel- hnrlig zelfvertouwen, die zoo natuurlijke eenvoudig heid, in iemand, die zoo vele redenen kan hebben om trotsch te wezen, die Holloway aanstonds, de rid derlijke genegenheid van het spaansche ras verwierf. ’T is aan hel hof van Spanje, dat hij de eerste officiële ondersteuning heeft gevonden, en overal, waar bet zuivere, ongemengde bloed door de aderen vloeit, hetzij in Zuid- of Middeti Amcrikn, of in Mexico, teil hij cliënlan bij miljoenen. Zijne faam ii gebouwd op onwrikbare grondslagen, de grondvesten zijn de onvergankelijke beginselen der gezondheid; de zuilengang is de wetenschap, en de vergulde koepel, die boven op het gnnselie ge bouw prijkt, is dcdatikbaarheid der herboren volken. Wij gaan zonder schroom door dien zuilrngang bin nen; binnen in den lenige), durf geene ziekte haic noodlottige tegenwoordigheid lanjicn lijd opleggen, en boven den glans van dien koepel kan de Grootc Geneesheer van hel Menschdom, na den door hem verriglen reuzenarbeid gerust slapen op de Lauweren, welke hij gedurende zijn zoo nuttig besteed leven, heeft veroverd. 10 Zakken Rogge va» 26-50 lot Nieuwe Rogge 00-00 tot Sucrioen van 00-00 lot 80 Nieuw Sucrioen van 23-00 tot Haver van 19-00 lol ;19 Nieuwe haver van 15-00 tol 1 Boonen van 29-00 lot Boter, per stuk Eijeren jicr 26 Er waren 1450 konijnen, per kop Kiekens per koppel Aardappel- per 100 kilog. Op Maandag, 30 September, 1867, ten 3 ure juist namiddag, ter herbet g de Papegaai, bewoond door Hendrik Hesscls, te Veurne-BeOosterpoort, langs de Lalsijde van Veurne naar Pervyze, Zal M."" BEEBNAEHT, Notaris ter residentie van Alveringhein, openbaar in ééne zitting verkoopen: GEMEENTE AVEKAPPELLE. Een Huis ten dienste van Heiberg, dragende voor 'tilhangbord den Casino, beslaande in herbergplaats •net keuken, groote kelder, vouleen zolder, alles in *'een en met pannen gedekt; als mede een daringstal en privaat met aalput, benevens de hoeveelheid van 5»ren 83 centiaren 64 milliaren erve, hier mede- 8**nde, beslaande onder grond van huizing, stalling, privaat, en in grond liggende 'óór den huize ter 'oordeure, grond gaande naar l stal en t privaat, Cl1 in hovenierhof ten westen der stalling; dil alles Msandeen gelegen te Arekappelle-dorpplants, nevens 10 Zakken Rogge wederom ongelukken plaats gehad. Graaf de Buis- seret is er van zijn paard gestuikt, eb den schouder gebroken; een der paarden is bij hel overspringen der hinderpalen de ruggraat gebroken en is ter plaatse moeten gedoud worden. Wanneer zullen de steden en gemeenten, als men onderstandgeldeii vraagt voor die zoogenaamde ver betering van hel paardenras, zonder aarzelen ant woorden, dat zij voor die halsbrekerij van paarden en tnenseben geen geld incer verleunen? Wij vernemen zegt l'O pinion van Antwerpen, dat er inschrijviugslijsten in omloop zijn om den heer Van Ryswyck aan zijne familie terug te geven. Bij de paardenkoersen, welke te Si. Truiden hebben plaats gehad, is weer een ongeluk gebeurd. Het paard l’agabonde is gevallen en de arme jockey Ben-Davis heeft zijn sleutelbeen gebroken. In Belgic, zegt de Stem der vlaomsche landbou wers, is men bezig met graan te dorschcn. De vlegels van den ouden tijd verminderen van jaar tot jaar, en du arbeiders zijn er niet kwaad om. Waren er in dezen oogenblik tienmaal meer dorsohiuachienen, zij zouden werk hebben. De landbouwers beginnen meer en meer te verstaan dat het altijd voordeeliger is komplant te kunnen betalen dan op tijd ran be taling. Ten andere, daar is van nu tol den l januari veel te betalen. En daarom doen vele landbouwers hun graan, hoe eer hoe liever met de •machicne> dorschen. Zij vermoeden misschien ook dat hel graan, het jaar door, niet duurder zal verkocht wor den dan nu, en zij zouden wel gelijk kunnen hebben. Men verzekert, zegt de Gatelle de Liége, dal de minister van openbare werken, de heer van der Stichelen, tol gezant benoemd is van België te Lon den, in vervanging van den heer de Van Wcyer. Er was gemeld dat de koninklijke muziekmaat schappij Mèhul, tijdens de septemberfeesten te Brus sel een festival zou geven, waaraan al de burgerlijke en militaire harmonie- en fanfareiimaalschappijen van België en van den vreemde konden deelnemen. Thans meldt het bestuur van bovengemelde maat schappij, dal er aan dil festival geen gevolg zal ge geven worden. Men schrijft uil Brussel nan de Meuse, dat de zittijd der kamers acht dagen vroeger dan gewoonte tal beginnen. Een ongehuwd jager, ccn voorgeborcht van Brussel bewonende, vertrok zaterdag morgend vroeg om de opening der jacht bij te wonen en liet zijn huis aan du bewaking van zijnen dienstbode over, 's Avonds keerde hij terug, met twee schoonc hazen in de weilasch; maar 1 - dienstbode Pieter. Al zijne meubelen waren oingoworpnn en verbrij zeld; zjjn «oud, lijn zilverwerk, zijne kleedingeii waren verdwenen; op de tafel lag een briefken, door Pieter V.... onderleekend, die hem meldde dat de knecht even Als de meester du vrije lucht beminde, en naar Holland vertrokken was. Onder dun titel van l’lndépendanee Oriëntale, zal te Brussel op 3 October een nieuw weekblad wor den uitgegeven, dat zich inzonderheid ten doel stelt den oorsprong der ooslersche kwestie en de ooster- sche bevolkingen beter te doen kennen en bovendien de oplossing vsu dal gewichtige staatkundige vraag stuk voor te bereiden. De hoofdopsleller is de prins Pitzipions, die vroeger aan het hoofd tier Jtscue d'Orienl stond. Ets wist as" Motntts. Sedert eenige jaren eischen de overheden van München, bij het over lijden van elk kind, welk minder dan een jaar oud is, dat de ouders zouden verklaren of hel ja dan neen door de moeder is opgekweekl. De statistiek der twee laatste jaren loont aan dal van lüü over ledene kinderen 88 niet met de moedermelk zijn grootgebracht. Etst oRTBSKxiRG Ir Acitralis. Deze ontdek king, waarvan wij dezer dagen een bericht lazen, kan wellicht van zeer gewichtige gevolgen zijn. Zekere Bright, die over land van Adelaide naar Majorca reisde, stuitte, toen hij van den gewonen weg was afgeweken om naar schapen te zoeken, op den aantal bronnen van iets was bij op hel eerste gezicht voor water hield en dat, bij nadere beschouwing, eene soort van vloeibare gom of olie bleek te zijn en dat, wanneer het «au de lucht werd bloodgesteld, ver stijfde, aanvankelijk lol de dikte van gelei, later tot die van goin-elastiek. In dip laatste gedaante heeft onze reiziger cr een stuk van gezien. De eigenaardigheid van deze gom, of hoe men die slof noemen wil, is dat zij vrij brandt met eene heldere vlam, maar vergezeld van een dik- rook en een reuk als van oud vet, op dezelfde wijze dus alsof men oud machinevet brandde, dal in een staat van gisting verkeert. Men verzekert dat eene uitgestrektheid van niet minder dan tien mijlen in liet vierkant van afstand lot afstand is bedekt met zulke opspuiiende bronnen, terwijl daar tusschen de verstijfde gom in zulk een overvloed gelegen was, dat men er zonder veel moeite eene scheepslading van z<ju kunnen verzamelen. De juiste aanwijzing der plaats wordt vooralsnog geheim gehouden, maar men verzekert dat het min der dan zestig mijlen van de kust af is. Een klein stuk van deze merkwaardige zelfstandigheid is naar Melbourne gasonden om er ondersochl te worden. Men meldt uil Oostende, 2 september: De koning en lijnu twee oudste kinderen hebben delen namiddag eenen uilstap in ice gedaan, die ten telfden tijde begunstigd werd door het weder, den wijid en dn lij. Drie hofrijluigen verlieten het paleis een weinig om twee uur nanoen, en richten lich naar de lan dingsplaats der stoomschepen. De belgische itaats- sloomer Rubis, bevelhebber L. Petit, lag vaardig om tee te kiezen. Hij verliet om 2 uur 7 minuten de have, hebbende Zijne Majesteit en lijoc twee kinderen aan boord, met drie personen van hot gevolg des konings en mejuffer Legrand, gouvernante van HH. KK. MM. Om vier uur bevond du sloomer Rubis lich op nieuw voor de have vnn Oostende. Om nu aan het verlangen van 'L. M. te voldoen begaf hij lich naar de reede van Nieuport. De Rubis was om 5 uur 12 minuten in de have van Oostende terug. De wande ling van Z. M. heeft dus 3 uur cn 5 minuten geduurd. Hofrijtuigcn s'.undeii aan de have den lerugkeer van den Rubis af te wachten on brachten ua<r het paleis den kucing, tijno kinderen cn hun gevolgterug. Hel iurichienü comiteil der inschrijving ten voordnnle tier weduwe en kinderen van K. Houghc, badbetliende l<> Oostende, die den 5 augusli laatst omkwam als slachtoffer tijiier icifopoffering, heeft het werk geëindigd, waarmede tij lich gelast had. De ingeiamelde som beloopt lol 10,623 franks; er is ten voordeele der weduwe en kinderen eene in schrijving van 10,000 fr. genomen op hel grootboek der openbare schuld. Het overige der som is aan do weduwe overhandigd om in de dringende behoeften van haar gezin te voorzien. Op 31 december 1886 was de bevolking van Roussclare van 13.674 inwooners, waarvan 6,691 van het mannelijk en 6,983 van bet vrouwelijk geslacht. Den 1 dezer, zoo men verhaalt, is een ongeluk te Zedclghem gebeurd door een vuurwapen van eenen jager, dat geladen weg gesteld was. De broeder van den jager het wapen nemende, heeft hel, onwetende dat het geladen was, op lijnen breeder afgeschoten, die dood ter plaats is gebleven. By de paardenkoersen te Isegbem, h ebbe o er al Meester DÉSIRÉ DE BRAUWEBE, Notarisju Veurne,- zal overgaen Woensdag 11" September 1867,4 ure na middag, in de herberg de Barrière, by Philip VVackc- nier te Wulpen, tot de einde!yke Toew yting van Onlangs nieuwgebouwd Woonhuis hebbendegroote keuken niet fornuis, pomp en buffetkas, voorkamer met ingumaekte kas, vaulekaincr, kelder, 4 boven kamers, dies eene met ingeinaekte kas, alles over- zolderd, oost aen het woonhuis remise, peerdi nstal en slullekeiis voor geiten en verkens, alsnog een gemak met groolen aelput en noord achter den huize een bornput; mede zes aren tien Cent., onder grond dier gebouwen, erve en hoving liggende zoo oost aen de stallingen als noord achter de gebouwen en west waarts uitspringende; palende west met hel woon huis, huis en erve van Felix Geriuonpré, zuid, met de westwaerts uitspringende hoving, buizen en erven van genoemden Felix Germonpré, Michiel Desacver en Karei MuylInert, oost hoDand aen Karei den 31. Siivie Ramon, dochter van Ueuricua en. van Julie Everaert, Vestenstraat. den 31. Frauciscus Pauwels, zoon van Ludovicu* co van Amelie Franehois, Pollinchove. den 1 september. Augusta Foutry, dochter van Aloysius cn van Joanna Mersseman, binnen palen den 3. Lcouardus en Leonie I jteca, zoon co doch’ ter van Joannes cn van Lucia Debouck, Katspel. HUWELIJKEN. den 4. Petrus Vandecaserye, timmerman, 61 jaren en 11 maanden, geboren en wonende te Veurne> weduwe van Joanna Deroo, met Anna Depottef* dienstmeid, 42 jaren en 8 maanden, geboren 18 Wulpen en wonende te Veurne, jonge dochter. den 29. Eudoxie L’egheim, 9 maanden en half- den 1 september. Emmanuel Misaukleermaker. 57 jaren en 3 maanden, geboren cn wonende 1° Veurne, man van Theresia Noterman. den 6. Sophie Vanarenl, 14 maanden en

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1867 | | pagina 2