lit II G Merkt van Veurne, ""l i ge-, I itf. 20 Mei. Ingezonden Ajctlkel». Mijnheer de Uitgever, Graenpryzen der vorige week Per 145 liters. Tarwe Nieuwe tarwe van Kogge Sucrioen Haver Boonen Erwelen Vlas van de boot BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. STERFGEVALLEN. Rjckeboer, insgelijks van de lijst is schrabt. Bovenben moeten wij er nog bijvoegen dat een klerikale sukkelaar, door een kle rikaal kopstuk aangedreven, beproefd heeft om zich valschelijk op de lijst te doen brengen, zich aldus blootstellende om vol gens de wet, gestraft te worden. Als ge honden wilt buiten doen, Veur- naar, moet gij ze al buiten doen of ge moet er niet aan beginnen. 755 Zakken Tarwe waren ter Markt, Tarwe van 38-00 lot Oude tarwe vav 00-00 lot VLASMERKT. Algemeene Tijdingen. Mijnheer P. Hijckeboer, ■■SS 4 en van VAK VEDRKE. van i hel 2 60 i mMrü 11 i Veurne, 21 Mei 1868. deel te maken het assisenhof, 35-00 lot 24-00 tol 43-50 00-00 00-00 27-50 10- 00 85-00 00-00 1-20 1-45 1-25 4-00 11- 00 1 hei Rü bir ov» rei 124 24 41 M. over, in n persi A me< 0 VVu Kot L ren sch E legt de naa koe aan ter 18 boe en I G oiu aan aan X< hebt acbti men magi wasc poor tyii, uitk slati volg groi en koiv inch K grot K by n K gem Di vlak -de «ligt hel M en c D rust AVE den 21. Joanna Devynck, bezondere, 59 jaren en 3 maanden, geboren te üostcappclle en wonende te Vcurnè, ongehuwd. die/, toeriep. En zeggen dat deze en diergelijke feiten allen verricht zijn terwijl het ellips van de politie is, welke wreedheid I Het is ook waar dat hel moeijelijk valt voor de po litie om overal te zijn. Doch, in hel gevoelen stem mende van uwen korrespondent dat al die misbrui ken verdienen beteugeld te worden, stel ik vooren dat stadsoverheid onder de strenge maatregelen die er diesaangaande zouden konnen genomen worden, een schildwachthuizen plaatse nevens hel bureel van politie, en dat het nieuw postje van schildwacht aan den opsteller van bedoeld artikel zoude toever trouwd worden. Dit is voorzeker de beste middel om de maatschappij te vrijwaren van al hinderpalen, de vogelen van strikken te bevrijden, en om zoo bij dage als bij nachte alles wel na te bespieden. Ik twijffel niet of de markt zoude alsdan zeker van het klein en groot gespuis die er eene ware plaag der bewooners is, zuiver gehouden worden. Mijne hartelijke groetenissen, X. (Jw dagblad van zaturdag lest behelst een klein artikeltje nopens de mishandelingen en wreedheden die men alhier te Veurne, gedurig op de dieren pleegt en dot bovendien de straatjongens, niet alleen met scheldwoorden, ja ook met steenen bejegenen de fraaije meuichen die pogen deze diertjes aan hunne beulen te onttrekken. Het is ongehoord, heer Uitgever, dal zulke dingen onbeteugeld in de stad Veurne, eene stad van voor uitgang, gepleegd worden. Zondag lest heb ik gezien dat een straatjongen met zijne klak smeet om eene mussche te vangen, die hem voorbij vloog, en dief, De heer de Stuers-Merghelynck, schoonzoon van het oud-lid der bestendige deputatie dal zoo veel diensten aan deze provincie heeft bewezen, stelt zich op rang als candidaat voor den provincialen raad in het kanton Rousbruggc. Hel komt ons niet toe te oordelen welke van beide andere candidalen do meeste verdiensten bezit. De heer Visart reeds een maal gekozen, is lid der be stendige deputatie; zal hij zich op de hoogte zijner be diening kunnen stellen? Hel is eene kwestie welke wij laten buiten do persoonlijke worsteling welke in dat kanton aangegaan is. Wat M.' Capello aangaat hij is voordeeliglijk bekend door zijne nauwe verbinte nissen; betaamt hel hem de voorkeur te geven? Nogmaals aan de keizers van te beslissen. Maar wat wij welen is dat hel canton van Rous- brugge zich gelukkig zou moeten achten van door een man zoo als M.r do Slucrs vertegenwoordigt te worden. Nog jong zijnde, heeft hij zich met politieke en bestuurzaken bezig gehouden; zijn talent, zijn vernuft hebben hem lot de plaats van schepen der stad Yper doen benoemen. Alles doel dus verhopen, dat M.' de Stuers, de traditien volgende zijner familie en onder andere van zijnen schoonvader de heer Merghclynck een der veteranen van den provincialen raad, zal weten zijnen tijd on zijne vermogens te be steden, om recht te doen aan do wettige wenschee van een canton dat beseft wat een verslandigen en werkzamen mandataris voor het algemeen welzijn doen kan. Medegedeeld. 40 50 lot 47 00 00 00 lot 00 00 33 00 tot 36 00 24 00 tol 27 50 17 00 tot 20 00 34 00 tot 35 00 84 00 tol 35 00 2 30 tot - den 16. Constancia Sehockaerl, dochter van Justus en van Marie Candey, 's Heerwillemscoppelle. den 16 Josephine Bruwaert, dochter van Arse nins co van Mathilde Vanderstraele, binnen palen. den 17. Augustus Ihierinck, zoon van Franciscus en van Marie Torrelle, N’ieuweslraat. den 18. Leonic Merlevedc, dochter van Amandus en van Eulalie Barbier, Noordstraat. den 19. Elisa Camerlinck, dochter van I.udovicus en van Marie Swyngcdouw, Panneslraal. den 19. Marie Dubois, dochter van Carolus Sidonie Sinaeve, Vleeschhouwerslraat. HUWELIJKEN. den 13. Carolus Deband, landbouwer, 42 jaren en 7 maanden, geboren on wenende te Veurne, jongman, mei Colela Vandcnbussche, landbouwstere, 55 jaren, geboren te Ramseappelle en wonende te Veurne, weduwe van Ludovicus Opsomer. den 13. Carolus Deburghgraeve, werkman, 26 jaren en 5 maanden, jongman, mei Marie Ver- ineescb, dienstmeid, 30 jaren, jonge dochter, beide geboren en wonende te Veurne. den 18. Petrus Vnndcrghoote, landbouwer, 62 jaren, geboren te Nieucappelle en wonende te Veurne, man van Joanna Vilain. den 19. Gesquiere Josephus, 1 maand. den 20. Leonie Vileyn, 12 dagen. den 20. Amelia Wattceu, winkelicrslcre, 36 jaren en half, geboren te Moere en wonende te Veurne, huisvrouw van Joannes Piootc. den 20. Ludovicus Moneyn, 2 maanden en 21 dagen. den 21. Marie Candey, landbouwstere, 28 jaren, geboren te Avccappelle en wonende ’s Heerwillcnis cappelle, huisvrouw van Justus Sehockaerl. Uolleway’s Zalf. Keer u welken weg gij wilt, ga waarheen u goeddunkt, overal zult gij persoonen vinden dio gereed zijn den lof dezer zalf te verkon digen. Voor barsten, achrampen, brandwonden, kneu zingen en verstuikingen is hel een onwaardeerbaar geneesmiddel; voor zeerc beenen, veroorzaakt door ongeval of koude, kan men er gerust op vertrouwen dal zij goed en duurzaam zal genezen. In gevallen van gezwollen enkels, roos, jicht en rhumatiek geeft Holloway's Zalf de grootste verlichting doordien zij de ontsteking vermindert, liet bloed verkoelt, du zenuwen stil, den bloedsomloop regelt en alle onver- verhed verdrijft Deze 'Zalf behoort een plaats te heb ben in iedere kinderkamer. Zij geneest du groote lijst van huidzieken, die in de kindschlieid ontslaan en met hel opgrocijen van hel kind in kracht toenemen. KORREKTIONNELE RECHTBAKK ZITTING VAN 22 MEI. Amelie Werrebrouck, werkvrouw te Alveringhem, s par gevang, over kindermoord. David Leeman, werkman te Alveringhem, een jaar gevang, over diefte. 16 Zakken Rogge vau Sucrioen van Haver van 17-00 lot Boonen van 33-00 lol Erweten van 35-00 lol 6.840 stukken boter aan 27,900 eijeren, per 26 Er waren 225 konijnen, per kop Kiekens per koppel Aardappels per 100 kilog. Er waren ter merkt 440 booten vlas of 628 kil°' grammen waarvan er 311 booten of 444 kilogram' men verkocht zijn injle prijzen van 2-30 tot 2-55 de boot. Het gewicht is gerekend op 10 kilogramme'1 per 7 booten. Onder do persoonen geroepen om van den jurij gedurende de sessie van 2.’ serie van het 2.’ kwartaal, in deze provinlie, be merkt men de heerenS. Neuville, landbouwer te Leyselc, E. de Ruysscher grondeigenaar te Dixniude, A. Vanderheyde, leertouwer id., en E. Van Baeckel grondeigenaar te Nieuport. Men schrijft uil Mechelen, den 17 mei: Donderdag namiddag was een surjanl-instructcur bezig met de recrulon van hel 6.” linieregement te onderwijzen. Een dezer laatslcn, het niet al te goed begrijpende, werd door bovengcmeldcn onder officier op eene niet zeer vriendelijke wijte behandeld en ontving, na meer andere mishandelingen, zelfs een slag op het aangezicht. Alstoen kwam eensklaps een officier te voorschijn, welke van achter eenen boom, alles nagezien had. Hij naderde lot den onderofficier, gaf hem den aan den rccrut loegebrachten slag duchtig weder, en deed hem «ogenblikkelijk, door twee korporaals, naar de kazerne geleiden. Van du 124 volksvertegenwoordigers hebben er 120 deel genomen aan het banket, dat in het Hotel de Suède den heer Dolez werd aangeboden. Het ban ket was prachtig, en dit laat zich gemakkelijk be- I RrljPei,> *ant men betaalde 50 fs. per man; ’t is waar dal elke inschrijver, na den koffie, eene sigaar ont ving. Men schrijft uil Luxemburg: Verleden dinsdag, omtrent 6 uur namiddag is er boven Wommeldang’e een verschrikkelijk onweer losgeborslen. Van mrn- schen geheugen had men geen dergelijken storm ge- I zien. In eenige «ogenblikken waren de waterluopén, I welk van Dreilborn afdalen, in een waren stroom I veranderd, in zijn woedende lo"p boomen, rotsblok ken en bruggen meeslepende, terwijl hij de wegen I verwoestte en verscheidene huizen omverwierp. God I zij dank! men heeft geene menscbenlevens te betreu ren gehad. Gedurende hetonweder, hetwelk in den avond van l deo 10 dezer losberstte, he; ft de bliksen vier vaarzen en eenen slier gedood, welke zich in eene weide van het gehucht Terstraetcn, gemeente Gcmmenich be vonden. Op de markt van Rotterdam van 18 dezer, is dc tarwe 45 gulden afgeslagen en de rogge 22 b2 gul den. Men voorziet, aangezien het goed uitzicht van den aanstaanden oogst, nog meerderen afsla.’ voor de aanstaande weken. Dc landbouwers, die hun graan zullen hebben bijgehouden, in het vooruitzicht dat de duurte nog haar laatste woord niet had gezegd zullen dus eene verkeerde rekening gemaakt hebben.’ Vergun, als hel u belieft, in uwe gazette, een klein plaatsken aan do volgende regelen. Ik ben, zoo als gij weet, maar een burger en met politiek bemoei ik mij zoo weinig als mogelijk. Niet I tegenstaande ben ik geerne rechtveerdig, geef ik I goerne aan Cesar wat aan Cesar toekomt. Daarom I kan ik niet nalaten M.' Ed. Bieswal hartelijk en vurig lijk lu bedanken voor den dienst die hij aan mij en aan alle de neringdoeners dezer stad bewezen heeft, door hel inrichlen der schoonc schieling welke hier verleden zondag heeft plaats gehad. Die dag was voor Veurne een zeer winstgevende dag en aan wie waren wij hem verschuldigd? Aan M.' Ed. Bieswal alleen. Eerc en dank aan hem die den werkman en neiring- doencr laat leven Mijne stem, op 9 juni, is voor M.r Ed. Bieswal, voor don weldoener van Veurne, en zoo spreken er honderd Vcurnsche neringdoeners met mij. Ja, wij zullen stemmen voor M.' Ed. Bieswal om- dat hij zich vol ijver en dienstwilligheid toont, om dat zijne welbekende rechtschapenheid ons eene zekere waarborg is, dat hij eendracht onder de burgers en den voorspoed der stad uit alle zijne krachten beherligt. Daar op groet ik u, Mijnheer Rykeboer, in volle overtuiging dat den 9.” juni, even als den 17.mei ook een schoone dag zal zijn, en ondertusschen blijf ik met achting Uw. Dw. dienaar, X. Verscheide stukken betrek hebbende met Phcdes- tus Jomes, de al te vermaarde onderpastor van O...., zullen slechts konnen opgenomen worden na de aan slaande kiezingen. Dc beruchte kerel is bezig zegt men, zich bij middel van biechtgeheimen te verde- digen in het markt gazeljen van Thourout. Dat hij dus een weinig geduld hebbe, wij verzekeren hem dat hij met wachten niets zal verloren hebben. Dat hij in- tusschen een ccrtifikaat van deftig, onberispelijk en slichtend gedrag vrage aan den eerweerden heer Gossacrt, gewezen pastor tc Lophcm thans te Rudder- voorde woonachtig, als ook aan zijnen legenwoor- digen oversten den pastoor van O

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1868 | | pagina 2