fi IM I VAN VEURNE IB I L I I -W g ll I I r mill •1 H'. I ff il N.r 221". ZATERDAG 15 JUNI 1868. JAAR. Si V, -1 1 UITSLAG DER KIEZING VAN 9 JUNI. van de stad, stond het gemeentebestuur van Nieuport, met alle de gilden, de wee- zenschool, enz. enz., den heer Bieswal aftewachten, en geleide hem, stoetsgewijze, naar het stadhuis. Daar werden verschelde redevoeringen uitgesproken, onder andere door den heer Meynne burgemeester van Nieuport, en een door eene der meisjes van de weezenschool. De heer Bieswal antwoorde op alle deze reden in zeer gepaste woorden, sprekende tot het weezenmeisje, zei hijdat hij de weezen zeer genegen was; dat een lid zij ner familie het weczengestichl te Veurne altoos beschermt had, en dat hij het aan zag als eene plicht, onder dit opzicht de overleveringen van zijn bloedverwant te volgen. Nadat deze plechtigheid geeindigt was, geleide de stoet den nieuwen volksverte genwoordiger naar het hotel de Papegaai waar hij was afgestapt. Vergeten wij niet te zeggen dat een onizacjielijke hoera van wege het volk, overal den heer Bieswal op zijn doortocht vergezelde, en dat overal bloemen gestrieveld waren en hem bloem tuilen in overvloed werden aangeboden, terwijl het kanon onophoudelijk donderde. Wal later gaf de philharmonic den heer Bieswal eene schitterende serenade, en ’savonds had eene algeineene verlichting plaats. Iliad voor Annoncen, Landbouwnieuivs, politieke en t Een Nummer, en een Supplement op half blad, per algemeene Tijdingen, Marktprijzen en Handelzaken. week. graaf de Nieuport, M.r B. Crombez, het magistraat van Nieuport, en andere en andere, door eene steeds aangroeiende menigte vervoegd ten huize van M.r Gustaaf de Smedt waar M.r Bieswal hunne geluk- wenschcn ontving. Overal op zijn doortocht, werd deze stoet met jubelkreten en vivals begroet. Na dat het muzijk eenige stukken ter eere van M.’ Bieswal uitgevoerd had, door liep het, al spelende en altijd gevolgd door eene ontzaggelijke menigte, eenige straten der stad waarna bel tot zijn lokaal weder keerde. Om 5 1/2 ure trokken de Nieuporlnaars, vergezeld van eenige hunner vrienden van Veurne, naar de ijzerenwegstatie en men scheide met hartelijke handdrukken en onder de herhaalde kreten van: leve Nieu port, leve Veurne, leve Veurnambacht, vivat de liberalen, vivat Eduard Bieswal!.. Wat later kwam het muzijk van 1‘ollin- chove, burgemeester aan ’t hoofd, insge lijks den heer Bieswal eene serenade ge ven. liet speelde verscheide stukken die zeer goed uitgevoerd en door de talrijke toehoorders hevig toegejuicht werden. ’s Avonds waren talrijke huizen der stad verlicht en den ganschen nacht werd er gezongen en geklonken. Alles liep af in stille vreugd, zonder dat er ievers de minste onbetamelijkheid jegens wie het zijn moge, gepleegd werd. De dag van 9 juni 1868 zal lang in het geheugen van een-ieder blijven. Die dag Eer dan aan Nieuport die zóó wel zijne plichten verslaan en gekweten heeft!.... Eer aan Veurne dat zóó wel zijnen mede burger over hoon en laster heeft gewroken; Eer aan alle onze buitengemeenten die beginnen hunne oogen te openen, en die geloond hebben, dalais wanneer zij vrije lijk mogen stemmen,zij zich door niemand laten misleiden en den vooruitgang zijn aangekleefd. Zoo dan Leve Nieuport! Leve Veurne! Leve Veurnambacht! Leve Eduard Bieswal! o...n -van S.10 in groote houding, de maatschappij i Donderdag namiddag is onze nieuwe -cL-iim;j„ representant, de heer Bieswal-Bricoult, een bezoek naar Nieuport gaan doen, al- waar hij op de gulhartigste wijze is ont vangen geworden. Aan de Arke, in T ingaan Veurne, 13 «funi. Reeds van den vroegen morgend was er dijnsdag lest beweging in onze stad te bemerken. Rond 8 1/2 ure brachten talrijke rijtuigen de buitenkiezers aan, welke meest allen op de groote merkt afstapten. Iets dat opmerkensweerdig was, is dat alle de rijtuigen door de liberalen afgezonden, ditmaal gansch vervuld werderkeerden, terwijl er bij de pastors zeer weinig kiezers tc zien waren. Dit maakte reeds eenen goeden indruk, welken zoo veel te meer versterkt werd door de intrede van Rams- capelie in eene reeks van acht voituren die allen hel opschrift droegen: stemmers voor Eduard Hiesual. Maar de genadeslag voor de klerikalen was de intrede der Nieuporlnaars, welke in goed orde, hun achtbare magistraten aan het hoofd, de groote merkt opkwamen en door hunne vrienden van Veurne ver- wellekomd werden onder het geroep van: leve Nieuport! leve Veurne! leve Eduard Bieswal! Korts na 9 ure, begonnen, in beide burec- len, de werkingen der stemming, en rond de 12 ure kon men overgaan tot tie opening der stembriefjes. Van eersten af nam M.r Bieswal, in hel eerste bureel, den voorrang en bleef hem tot het einde toe behouden. In hel tweede bureel waren de kansen be twist en eindigden met een zeer klein ver schil van stemmen lusschcn beide kandi daten te laten. heeft den lesten keten verbrijzeld welken in de ganschc stad heerschte, wanneer het I gekend was dat M.r Bieswal de meerderheid bekomen had, is onmogelijk. Buizende nienschen, over van vreugde, drongen zich rond den nieuw gekozen vertegenwoordi ger, om hem de hand te drukken; eenen ontzaggelijken en langdurigen hoetah rees uit die samengepakte menigte, langs alle kanten zag men vlaggen en wimpels uit rijzen; en hel bulderend kanon ging op den buiten de zegepraal der liberalen ver konden. Om 3 1/2 ure wierp hel konvooi een vijf tigtal leden der lijberale associatie van Dixmude in stad, die met hunnen voor zitter en den lieer De Breyne-Peellaerl aan het hoofd, hunne liberale vrienden van Veurne de hand kwamen drukken en den heer Bieswal gehikwenschen. Om 4 ure ging het muzijkkorps Cecilia, in 'au S.‘ Sebasliaan afhalen en beide trok ken op, gevolgd door de heeren Joye, 1 arrondissemeiits-koinmissaris van Veurne, de heer burgemeester Behaeghel, burg- Voor stad 4 AIIfERTENTI illI i J’rij» van I het bind Oosslraat, van het rijk. PROVINCIE ANTWERPEN. Antwerpen. Getal stemmers 6241 do heeren D’Hane Sleenhuyse 3424, Delaet 8443, Jacobs 3452, llayei 3434, Gerrits 3431, Corremans 3430; Bosschaert 2747, de Boe 2762, Delvaux 2734, Pecher 2734, Huger 2717, de Pusson 2732 stemmen. Gevolgenlijk rijn de kandidaten der meeting gekozen. ■Uechclen. Geene worsteling. Getal stemmers 1276: de katholijke kandidaten, de heeren E. de Kerchove, uitiredend lid, 1254, Hotelteirs, id., 1255, L. Leièvre, 1245, worden gekozen. Turnhout. Geene worsteling. Getal stemmers 1010du katholijke kandidaten, de heeren Coomans, uitiredend lid, 767, Nothoiub, id. 762, Zerezo, 976, worden gekozen. BRABANT. [hutsel.Getal stemmers 4487: de uittredendc leden, kandidaten der liberale associatie worden ge kozen. Zij hebben bekomen de heeren Anspach, 2706, Bronstin 3935, Couvrenr, 3183, de Fré 3025, de Rouge, 3032, Funck, 2978, Guillery, 3247, Hymans, 2595, Jamar, 3122, Orls, 3114, van Humbeeck 3382, Vleminckx, 2964, VVatteeu, 2885. Uedrie kandidaten der oppositie hebben bekomen: de heeren Dansaert, 835, Verbiest, 774, Bochard, 782. Leuven. Geene worsteling, De katholijke kandi- c' iteu, uittredendu leden lijn gekozen. Getal stem mers 1905: de heeren bandeloos 1749, Belcour 1756, Schollaert 1745, Beeckman, 1748, VVauters, 1758, Roberti, 1750. Kijeel. Getal stemmers 3048. Gekozen: de libe rale kandidaten, uittredendc leden, de lieergn lis iiueh rij ving, BETAALBAAR VOOROP: 6 franks 'sjaars. 8 fr. 25, 6 maanden. I fr. 75. 3 maanden. 7 franks ’sjaars. Voor buiten, vrachtvrij: 3 fr. 75 6 maanden. 2 fr.25 3 maanden. Voor Frankrijk 16 fr. 50 'sjaars. II ]S H nil Men abonneert zich op het bureel van N.' 6, tc Veurne, en op al de postkantooren Insertion, 15centimen den drukregel Een afzonderlijk nummer 10 c.‘, het supplement 10 c? Alle aflichen, bij de uitgevers vnn dit blad gedrukt, worden tttaMAAL ouvergcld in hetzelve geplaatst. Brieven en geld vrachtvrij toe te zenden. i ons schoon Veurnambacht nog aan de partij der duisternis, aan de vijanden van licht en vooruitgang boeide. DB KIEZING TB VEURNE. 7^'-' JE:

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1868 | | pagina 1