i ij L hl IHfe Merkl van Veurne, I P - 18 November. 12 440 38 36 I Men leest in den Moniteur des intéréts materiels: Men bevestigt ons op het oogen- blik, dal de heer Langrand-Dumoncean in •zijne hoedanigheid van verantwoordelijken beheerder der Grond-en Nijverheidskrediet- bank, een proces inspant tegen de leden van den loeziebtsraad dier compagnie, proces dat gegrond is, dal zij in de uit oefening hunner bediening akten daarge- stcld hebben, die hunne verantwoordelijk heid medebrengen. Alléde kal gaat op de koord dansen! liet Ceciliafeest dat op 22 en 23 dezer maand moest gevierd worden, zal door een onvoorzien geval, op het gemelde datum geen plaats kunnen hebben, en is verschoven tol op zondag 29 en maandag 50 derloopende maand. LOGIEK DER KLERIKALEN. Bij de stemming die leslmaal iu de ka mer plaats had ter gelegenheid der over- ziening dervolmachien van den heer Vai Morris, heeft de rechterzijde, huilen den heer Dumortier, een nieuw bewijs van ligt- zinnigheid komen geven. Na dat de heer Van Wambeke, verslaggever, uit naain der meerderheid der overzieningskommissie was komen verklaren dat de kiezing van den heer Van Renynghe hem klaar als het daglicht scheen, stemmen zij allemaal het voorstel van M.r Van Overloop, die eene balloteering lusschen MM. Van Renynghe en Van Morris wilde. Dan, dit voorstel door de meerderheid der kamer verworpen zijnde, worden de conclusion der commissie, die besluiten ter aanveerding van den heer Van Kenyn ghe, in stemmen gelegd en gansch de rech terzijde, buiten vier onthoudingen, stemt er insgelijks voor. Zoo dat na gezeid te hebben dat M.r Van Renynghe volksvertegenwoordiger moet uitgeroepen worden, zij stemmen dat hij het niet mag, cn cenige stonden later dat hij hel toch moet uitgeroepen worden! Wat logiek, niet waar KORREKTIONNELE RECHTBANK VAN VEÜRNE. 815 Zakken Tarwe waren ter Markt, 34 50 00 00 28 00 23 25 17 50 80 50 30 00 2 27 2 50 2 00 8 00 6 00 Feest bij de Choorzangerskring de Vereenigde Vrienden. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. STERFGEVALLEN. Algeineene Tijdingen. VLASMERKT. Viiicemius i a ii maand man tang- cn kaaHpartijtje nam daarna aanvang en duurde lol rond middernacht, uur op hetwelk men niteenscheide van een avondmaaltje. Een do onter xijn Er waren ter grammen waarvan er men verkocht zijn in de prijzen van boot. Hel gewicht is gerekend op 10 kilogrammen per 7 booten. Milo en Zakken Rogge p - - Haver Boonen Ei weten ZITTING VAN 20 NOVEMBER. Antonius Melsens, rondleurder te Rousselaere 8 maanden gevang en 20 Ir. boete, over dieflu. Holloway'e Pillen. Verdienste Beloond. Dit beroemde huismiddel heeft de proef des lijds en de zwaarste tegenwerking doorstaan. Deze pillen zui veren dadelijk het bloed cn nlle andere vochten de» menschel ijken ligebaams. Gedurende den winter, en inderdaad hel gi-licele jaar door, behoorde geen huis of huishouding zonder de middelen Ie lijn om ziekte in haren aanvang te bestrijden. Zulke middelen wor den veilig en zeker aangeboden in deze uitmuntende pillen, indien zij volgens de daarbij gevoegde aan wijzing ingenomen worden. Holloway’s medicijnen verdrijven slechte spijsvertering, bevorderen eene gezonde spijsvertering en werken als een zacht en krachtig purgeermiddel. Deze pillen worden ten sterkste aanbevolen aan personen die een zwak gestel hebben, en wier zenuwenstelsel door ziekten is ge schokt geworden. Aan de zulken zullen zij een onbe schrijfelijk genot verschaffen. ZITTING VAN 19 NOVEMBER. Henri Briou, Frederic Briou, werklieden te Oost- vleierei), en karei Verbrngghe, werkman te We»l- vleleren, elk 26 fr. boete, over slagen en wonden. August Tuytten, metser te Beerst, 26 fr. boete, over diefle. Rosalie Decoster, huisvrouw Schorre, 36 franks boete, over slagen cn belediging, Pauline Dangez, huisvrouw Decoster, 10 fr. boete, over belediging, beide werkvrouwen Ic Nieuport. Louis Vviick en Jean Maerteu, elk 36 fr. boete, over slagen en belediging, beide visschers te Nieu- porl. Sedert den 15 dezer maand zijn de volgende veranderingen in hel wegrijden der poslrij tuigen vastgesteld 4 ure 30 min. morg. van Nieuport naar Oos tende, in correspondentie met den exprestrein van 0 ure 45 m. 11 ure 80 in. morg. van Oostende naar Nieuport, aldaar aankomende om 1 ure 25 m. 1 ure 30 in. van Nieuport naar Veurne, aldaar aankomende om 2 ure 45 ni. 5 ure 30 in. ’s avonds van Veurne naar Nieuport, aankomende 6 u. 45 m. Hijtuig tan Pielor Panhoutle. 12 u. 15 m. ’s mid. van Veurne naar Nieuport. I u. 45 iu. ’s nam. van Nieuport naar Oostende, in correspondentie met den exprestrein om 4 ure. B u. 30 m. ’s av. van Oostende naar Nieuport. II u. 45 iu. av. van Nieuport naar Veurne. Zoo als wij het aangekondigd hadden, heeft choorzangerskring: de I ereenigde Vrienden, stad, zondag lest den tweeden verjaardag van bestaan gevierd. Het feest bestond uit een concert gevolgd door een bal. Het concert, dal plaats had met medewerking van den heer Schmidt, uitmuntende clarinettist en violoncellist, en zijne dochter die ook zeer wel den harmonium specit, liet niet te wcnschen over. De verscheidc liefhebbers solisten wisten zich hevig te doen toejuichen door het talrijk publijk dat de zaal letterlijk oppropte, «n de choorcn die met veel samenhang en juistheid gezongen werden, verwier ven ook veel bijval. Na het concert nam een bal aanvang, dat tot 4 ure des morgends duurde en in levendigheid alle deze welke sedert eenige jaren te Veuruo gegeven zijn geweest, overtrof. Donderdag avond, zijn werkende en cerleden den kring op nieuw bijeengekomen, en hebben bollingske aangegaan voor een i GEBOORTEN. den 13. Emma Brysse, dochter van Carolus en van Marie Merlevede, groote Merkt. den 13. Lirolus Dehaese, zoon van en van Sophia Dekeyter, Veslenslraat. den 14. Florenlia VVaeyaerl, dochter van Eduardus en van Carolina Huyghe, Bewestcrpoorl. den 15. Joseph Decie, zoon van Carolina Ihcae, Vlceschhouwerstraal. den 18. Arthur Vanarent, zoon van Carolus en van Paulina Vauncuville, Smisseslraat. den 13. Alphonse Devos, I jaar 2 maanden en 28 dagen. den 13. Leonard Libbrechl, schaper, 26 jaren, II maanden cn 2 dagen,geboren te Leke en wonende te Veurne, jongman. den 17. Eduard Dubreucq, greffier van het vrede gerecht, cn sekrelaris van gemeenten, 52 jaren, 1 en 4 dagen, geboren en wonende tv Veurne, van Nathalie Missu. in drie brokken geslagen door den bliksem, viel met ijslijk gerucht op de katern nabij dc kerk, in welke katern 163 gevangenen zaten. Gclnkkelijk had men die ongelukkige», bij hel begin de» onwe den, jiaar de galeien, nabij de kazern gebracht, anders konden zij allen dood zijn. Men heeft dus enkel het verlies van den toren en van het dak der kazern te betreuren. Het cijfer der schade is zeer groot. f I L?*- I 0p de pecrdemuarkl to Brugge is zondag een ongeval gebeurd. De landbouwer Jan Dumont, van Weslcappellc, heefteen ongelukkige» slag van zijn peerd ontvangen, waardoor hij zwaar aan hel aan gezicht gewond is. M. de doctor Valcko heeft hem dc eerste zorgen toegediend. In dun nacht van 10 tot 11 dezer, heeft een brand tc Moorslede, de schuur der hofstede van jufv. Danneel, grondeigenaarsler lu Kurlrijk, en door dc landbouwer Lampaerl bewoond, met al wal zij inhield, in asschei* gelegd. Men kent dc oorziak niet. Het,verlies wordt op 7300 fr. gerekend. lu den zelfden n.ichl zijn er kwaaddoenders ge drongen in een konijuenkul aan den herbergier Aug. dc Busscher van Lichtervelde luebehoorende, waaruit zij 23 konijnen medegenomen hebben, 13 andere konijnen ziju ook denzclfden nacht bij Van Kemping, herbergier iu de gezégde gemeente ge weest. Dc daders zijn onbekend. De vermeerdering der ontvangsten van den spoorweg en de telegrafen duurt op eene zeer gevoe lige wijie voort. Zoo overtreffen de ontvangsten der maand september die der zelfde maand van 1867, voorde spoorwegen 161,708 fr. 64, en voorde tele- graffen 5,167 fr. 89 c. Vergelijkt men dc ontvangsten <ler 8 eerste maanden van hel voorigc jaar, Jan vindt mei ten voordeelt) van 1868 ecu verschil meet van fr. 028,832-19 voorde spoorwegen van fr. 103,215-75 voor de telegrafen. Als onzu brusselsche fransche dagbladen een woordje vlaamscl) le schrijve)) hebben, dan durven tij dit arme woordje radbraken, dat men er com passie zou mede hebben. Tijdens de discussie in de kamer, over de kiezing va» den heer van Merris, le JJpercn, was er kwestie van geleckendu briefjes, waarop onder andere liet woord stond uittiedende leden. Wilt ge weten wal de Eluile beige van die be naming mankt? uyttelendo lieden. Is het grof, of wal is hel Een rentier van Roubaix ging dezer dagen op jacht en beloofde zijne vrouw terug te keeren met geilede hoopen hazen. Nauwelijk was hij weg of er kwam een pak loc van eeuen vriend, dat een ge schenk van cenen zeer schoonen haas bevatte. De vrouw, die zeer spaarzaam is, was niet in haar schik, omdat zij er de vracht had moeten van betalen. Maar, dacht zij, dewijl mijn man met cenen hoop halen zal naar hui» komen, dan tou ik dezen wel kunnen ver knopen. Zoo gedacht, zoo gadaau. Een wildverkoo- per gaf er haar drie frank voor. Du mail kwam des avonds van de jacht terug, mair had ongelukkehjk niet het minste wild kunnen schieten, en kwam hij nu zonder wild naar hnis, wat zou hij van zijne vrouw niel al te verduren hebben Maar in zulk een wanhopig geval nemen de meeste jagers bijna allen lol hel zelfde middel toevlucht: wal zij niet hebben kunnen schieten gaan zij koopen. Onte rentier kwam meteen schoonen haas le huis, doch nauwelijk had du vrouw hem gezien, of zij riep uit: Deere God 1 hel is mijn haas van duten (Bor gend Ik erken hem aan hel koordeken, dat ik aan zijnen pool heb gedaan, om hem iu de keuken lu hangen. Gij hebt dien haas bij cenen wildverkooper gekocht! Er viel hier niel le loochenen: de rentier bekende dat hij den haas 6 frank had betaald. De haas wurd met appelen gesloofd, doch de vrouw vond hem hard en droog, hij smaakte haar niel: de 3 frank schade lagen haar op de maag. Dc Echo de la Houree kondigt do volgende tijding die wij maar met alle voorbehouding mededcelen Men spreeklvan hel leggen van cenen nieuwen tele graafkabel lusschen Noord-Ainerika cn Europa. Dit maal zou hel uitgangpunt in België zijn. Men bere kent de waarschijnlijke kosten op 506,000 p. st.; du fransch-amerikaaiischu kabel heeft 30,000,000 ge kost. Den 15 november in den nanoen, is eene nieuwe uitbarsting van den Vesuvius begonnen; twee nieuwe kraters zijn geopend in de nabijheid van dungene van 1855. Er zijn stroomen lava uilgekomeii, en naar F'osso Velrana geloopen, langs Atriodel Cavallo, boven de lavalagen van 1855 en 1858. De lava van den Vesuvius heeft den 16 nogmaals twee kilometers doorloopen. Men schrijft uit Napels, dat in den nacht van zondag 8 november, midden in een verschrikkelijk onweder, waarbij het tempeest der golf worstelde tegen den landwind, de schoone kerk del Carmine, te Napels is vernield. Volgens du overlevering, be vindt zich in deze kerk hel miraculeus Christusbeeld, dat cenen kanonbal van René d’Aujou ontweek, door het hoofd le bukken; het is in cenen gang van haar klooster, dat Masaniello, door zijne aanhangers ver raden, doodgeschoten werd, toen hij uil zijne kamer kwam, met de woorden: Mijn volk, hier ben ik ’t Is eindelijk daar dat, na hunne terdoodbrenging, de prinsen Conrardijn van Zwabcn en Frederik van Oostenrijk werden begraven, en dal hun gebeente sedurt 1268 in hel zelfde graf rust. Du toren der kerk, Tarwe van 31 50 lol Zaaitarwe van 00 00 tot van 25 00 tot Sucrioen van 21 50 tol van 15 00 lót van 28 00 lot van 28 00 tot 1,075 stukken boter aan 000 eijeren, per 27 Er waren 3800 konijnen, per kop Kieken» per koppel Aardappels per 100 kilog. merkt 100 booten vlas of 143 kilo- 100 booten of 143 kilogram* 3-00 tol 0-00 de

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1868 | | pagina 2