VEURNE. VAN HET A A N HEKENmiAKlAGEM. 7700WHZJI2 SU ZAAILA1TDZ1T, HOUTWAREN, te Alveringhem-dorp. ItEHASIE-MSCEREll, HSRBERG8SRIEP, TTfirr OPENBARE VERKOOPIHG BIJ LICITATIE, van ccn TE BULSCAMI’. WOENSDAG 28 APRIL 1869. Ingezonden Artikel. Mijnlieer de Uitgever, zijn advokaat pleitte dat hij krankzinnig was. Ik zie in deze diefte niets dal de krankzinnigheid uitlegt, zegde de voor zitter. Verschooning, mijnheer; die arme man heeft een geraamte van een kieken gestolen, en kon met dè zelfde moeite een vet varken nemen. Veurne, April. Er zijn wijzigingen gebracht in de ver trekuren van den ijzerenweg, zoo als men hier achter zal kunnen aanslippen. Maandag laatstleden iser een vreeslijk ongeluk gebeurd op de linie van Rouselare naar Jperen, eene half uur boven Moor slede. Een 75jarige grijsaard, de landbou wer Pinkel, wierp van op de spoorlinie eenen blik op de streek. De trein kwam in volle snelheid aan, de ouderling was doof en de machinist was aan iets bezig, en zag hem niet. Deze voelde eensklaps een klei nen schok en dacht aan eene opgehevene of geborsten rail; maar omziende bemerkte hij op de baan iets misvormd en vreesde voor een ongeluk. Aan de statie gekomen, zag hij de wielen der locomotief gansch mol bloed besmeurd. De ongelukkige Pinkel was door den trein verpletterd en de stukken van zijn lichaam waren inede- geslecpt en langs de baan verspreid. Om geworpen, was zijn hoofd onder de wielen geval en zijn haar aan de rails geplakt. Dit ijselijk voorval heelt plaats gehad, daar waar de baan doorsneden is van eenen voetweg, veel gebruikt door de personen die zich van Moorslede naar Nieukerke be geven. De doorsnijding is aldaar niet regel matig, er is noch hekken noch barreel- wachter. Donderdag is de dricmaandelijksche rouw geëindigd, welke door meeste open bare administration was aangenomen, uit hoofde van hel overlijden van den kroon prins, dat op 22 januari 1869 heeft plaats gehad. Over zes of zeven jaren werd er aan hel huis de Ronbaix-üedenkoven en (7, te Antwerpen, eene som van 10,000 fr. ont vreemdwaai mede een bediende naar Amerika gevlucht was. De lieeren de Rou baix en Oedenkoven rekenden er sedert lang niet meer op, dal daar ooit iets zou van terecht komen, toen zij, tol hunne groole en aangename verrassing woensdag eenen brief ontvingen, bevattende behalve de ontvreemde 10,000 fr., ook nog 4000 fr. verbeeldende de intresten van hel kapitaal. De toestand verbeterd voortdurend in de Borinage. Een aantal werklieden hebben den arbeid hervat, en men mag verhopen dal binnen weinige dagen al de mijngestichten weder in volle werkzaam heid zullen zijn. De werkstaking rzou sedert lang gedaan zijn, zonder de hatelijke kui perijen van zekere kerels, die in de mijn streken schriften hebben verspreid, vol aanhitsing en bedreigingen. Men vonniste eenen armen drommel die een kieken gestolen had op eene hoeve; K. O O L* D A Gr KOOPDAG •:-*t SUPPLEMENT ABVERTEXTIE-B uil gemeen- Donderdag 29 April I860, om 9 uro ler herbvrg deu Leeuw, koopdag van geheel den huisraad, matrassen en andere bedde-goederen, al het herberggetuig, waeronder een selijftafel, 1 lüjarigeu goeden muilezel, 3 melkkoeien, I veerzc- kalf, 1 haen en 6 hennen; liet kuip, kern- en boerflilai’An, wagen met wyte, karre, plocgs, tolde, In ’t belang der nijverheid vraagt men hoe het be stuur van den ijzerenweg van Lichtervclde op Veurnc kan gedogen dal hot cötivooi, dat volgens de uit- geguvenc plakkaten en aankondigingsberichlen, om vier ure vijftien minuten ’s na middags in de statie van Veurne moet aankomen, slechts op vijf ure min vijftien minuten, ’t is te zeggen meteen half uur achterstel aankome. BijtOndere redens kunnen slechts dusdanige vertraging verrechtveerdigen en indien hel waar i( hetgeen men deswegens verklaart, zou zulks regelmatig voorvallen. Men kan slecht be grijpen waarom, toen de berichten vijftien minuten stilstand in de statie van üixniude aanwijzen, men aldaar vijf en veertig minuten ledig overbrengo, zoo het heden, 27 april, is gebeurd. Daar is een klaar- blijkend misbruik dat, zoo men denkt, aan het be sturend person weel to wijten is, «ju daar wij denken dit de spoorweg ten dienste van het publiek is inge richt, zoo uiten wij den wensch dal men op onze spoorbaan zorgvuldiglijker dan voorheen de belan gen van onze uijveraars erkenne en vóorensta. In de hoop, Mijnheer de Uitgever, dat gij aan mijne reclamatie de noodige veropenbaring zult willen verleenen, heb ik de eer te wezen, Uw Dienaar, Een Koophandelaar. kensgeleid, strekkende omtrent zuid en noord, be kend bij kadaster sectie A, n.’ 90, op eene inhouds- grootte vaii 20 aren 70 cent., en bij titelen 27 aren. Gebruikt door sieur Engclbertus Carrein te Buls camp, met regt van pacht tot 30 september 1874. Koop 3.Eene vierkante partij Zaailand ook ge legen als vooren, en in de nabijheid van bel Anne- kcnslcid, groot 1 hectare 27 aren 10 cent., bekend bij kadaster sectie A, nummer 72. Koop 4 en laatste. Een perceel Thailand, gelegen als vooren, groot 78 aren 40 cent., bekend bij kadas ter sectie A, nummer 68. De koopen 3 en 4 zijn gebruik door sieur Philippns De Corte-Mc.tsaeri te Bulscamp, met recht van pacht lot 30 september 1872. liet kohier van lasten en voorwaarden benevens de titelen van eigendom en de kadastrale plans, berusten ten kantore van M.” Roily voornoemd, en men kan nopens den eersten koop nog inlichtingen bekomen bij M.u' Vandkkbïisuï, notaris to Gyverinchove, Donderdag 29 April 1869, om 3 uren namiddag, te Bulscamp, ter herberg den Kanonier, bewoond door sieur Cakrei.v, zal M.‘" ROLLY, notaris te Wulverin- glieiu resideerende, ten overstaan van óen lieer vrederechter van het kanton V eiiriie, openbaar in eene enkele zitting verkoppen,dc volgende onroe rende goederen: GEMEENTE BULSCAMP. Koop I. Een gerieflijk. Woonhuis, beslaande uit woonhuis, kamer, keuken, kelder, vaule, zolder, stal, privaat, sleeupul pomp en verdere gerieflijkheden, staande te Bulscamp, van noorden de Wieuwesira'nt (of viervoetweg), geleekend nummer 10 sectie C, ge slicht op 3 aren 66 centiaren grond, beboerende aan het weldaadsburcel der gemeente Bulscamp, mei recht van cijns die alhier zal mêdeverkoCht zijn tol 30 september 1885, mits 13 francs 80 CoiHiiuen bij jare; alles bekend bij kadestur sectie A, n." 503 en 504. Lest gebruikt door 1 liécla-Jacoba Wandelaere, weduwe van sieur Bertiiuis-Jacobus Jlatsaert, thans ledig. Aanslag met de toewijzing. Koop 2. Een langwerpig perceelken Zaailand ook gelegen te Bulscamp, niet verre vpu het Aiitic- van Op Maandag 10dt" Hei, 1869, juist ten 8 ure en half ’s morgens, op den kourder herberg het Dam berd, bewoond door Benoit Kan den Berghe, Zal M.' BEERNAERT, Notaris te Alveringhem, koop dag houden ten verzoeke van Bruno Logghc, van Eene groole hoeveelheid balien; eiken stukken, (zes en vier), deden pannelatten; sparrekepers; vlieringen en gordingen, gezaagde planken in alle lengden en dikten; veel fagoolen, busseben, fasceel; Er zal ter zeljde herberg ook vei kocht worden 1. ’ 800 bundels fasceel, 500 houtbundels, liggende op de hofstede van Albert Provoost te Al- veringhem. 2. ' 1017 houtbundels; 300 bundels fasceel, ter hof stede van Jakob Noyvn, VVydonwbeek boek; 3. ° 1077 houtbundels; 400 bundels fasceel, ter hofstede van Pieter Boedls, landbouwer tu "Sint-Rickiers. 4. "1067 houtbundels en 400 bundels fasceel, ter hofstede van de kinder* Van den Berghe, op den Verschenput. Nota. De liefhebbers worden aangepord dezelve te (lier aangewezen plaatsen te gaan bezichtigen; al dit hout zal in ki open geschikt en genumeioteerd, ut herberg het Damberd verkocht worden. Op 3 maanden lijd van betaling boven de koopen van 10 franks mits borgstelling. Door uitscheiding van bedryf en om zaamheid te scheiden. - van Kuip- en Kernallaem, Landbouwersallaem en andere voorwerpen TE ALVERINGHEM (FORTHEM. des morgens, geheel den

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1869 | | pagina 1