Men vraagt. V E U K M E. Huis en Schuur op cijns, aan het BEKEflDMA HINGEN- TOEWIJZING. Cu. LEPER-TAHON, MEESTER METSER EN ONDERNEMER, Bij BE MËÜLËNAÉRE, 8 SEPTEMBER I860. WOENSDAG in Oostende aan SÜMwi van eene welke van 20 fr. en geeft rockt op eene halve llcsch Pauliac 1861 of Medoc 1861 en op eene llesch champagne van het huis Rui- nart, vader en zoon. (Carle blanche). De spijskaart is samengesteld uit 8 koude ge rechten: visch vleesch, dessert, enz. Eene inschrijving is geopend onder de engel- sche schutters om prijzen te koopen die de Belgische schutters zullen worden aange boden. Eene eerste lijst heeft reeds 2000 fr. opgebracht. Men schrijft uit Spa, 'den 2 septem ber Maandag avond om 10 uur, werd de speelzaal van trente et tjuarante, eensklaps in opschudding gebracht, door de aanhou ding van een nog jong mcnsch, welke met de hand in den zak eener dame werd betrapt. Hij heeft verklaard Albert De- france te heelen, 35 jaar oud, te Parijs ge boren en te Londen woonachtig te zijn. Men vond hij hem eene som van 10,600 fr. in bankbiljetten van 1000 en 500 fr. V E R K O O P I AG van een TE VEÜRHE-BEWESTERPOORT. M.“’ DÉSIRÉ DE BRAUWERE, Notaris te Viurne, zal op Woensdag 15d‘° September 1869, 8 ure namid dag, ter afspanning de Trommels, Houtmarkt te Veurne, overgaan tot de eindelijke Toewijzing van: TE VECKNE, VERANDERING VAN WOONST. Veurne H September. Men meldt uit Oostende, 5 september: Toen den heer Asquerino, minister van Spanje te Brussel, die zich thans te Oostende bevindt, gisteren avond in zijn apparte ment in het hotel terugkeerde, bemerkte hij dalai de meubels opengebroken waren. Na een verder onderzoek bevond hij wel dra. dat al de juweelen, hel zilverwerk, en daarbij nog eene som van 500 franken ver- dweenen waren. De meid van den heer Asquerino was niette buis, en weldra ver nam men dal zij per koels dc stad had verlaten, in gezelschap van haren minnaar, die van Brussel gekomen was, en dal zij den weg naar Nieupoort ingeslagen hadden. De policie zette zich aanstonds op jacht, zij nam een rijtuig met twee paarden be spannen, doch toen zij te Nieuporl kwan was het vervolgde rijtuig reeds naar Veurne vertrokken. De jacht ging voort, en weldra zag dc policie een rijtuig dal met bliksem snelheid voortrolde. Eindelijk nabij Veurne haalde de policie het rijtuig in. De agenten stapten af en sprongen op liet rijtuig waar zij de meid met baren minnaar in vonden. Dezen morgen kwam de policie met hare vangst te Oostende terug. Er is thans veel gesprak internationale schijfschieling, welke te naaste jaar in Oostende aan de riflemens van alle landen zou aangeboden worden. De heer Van Cuyl, gemeenteraadslid, heeft dit ontwerp aan den raad voorgelegd en vroeg daarvoor dc inschrijving van een ze kere som op ’l budjet van 1870. In dit zelf de ontwei-]) dtiide de heer Van Cuyl eene goede en scbilderachlige plaats aan voor de schijfschieling, te weten, aan het Oos ten van de haven, dat is tusschen de zee, langs den cenen kant en luschen schoone velden, langs den andere. De gemeente raad zal in eene volgende zitting zijne be slissing over dit ontwerp doen kennen. Men schrijft uit Luik: Het comiteit van het banket, welk de riflemens zal wor den aangeboden, is ijverig aan hel werk om dat feest in te richten. De decoratie van den grooten koer van het paleis, in eene groote banketzaal veranderd, zal waarlijk prachtig zijn. Nooit zal er te Luik iets zoo volledig, zoo grootsch zijn gedaan geweest. Men weet dat Z. M. de koning en Z. K. 11. de graaf van Vlaanderen dit ban ket zullen bijwonen. Het banket zal voor 5000 personen zijn. Aan elke tafel zullen er 15 genoodigden zijn: een commissaris van de tafel, zeven belgische inschrijvers en zeven vreemde genoodigden. Elk lid van het comiteit zal 20 tafels onder zijne Werkzaamheid hebben. De inschrijving is r SUPPLEMENT A1IVERTEVTI begrepen onder tien pachtprijs van ’thuis bier vroren. Gebruikt door Eduard Matton, herbergier te Veurne- Bewesterpoort, tol I mei 1870, mits 50 Ir. by jare, boven de cijnspreslatie. De titelen, verkoopvoorwaarden en alle inlichtin gen rijn te bekomen ten kantore van voornoetnden Notaris. i Op Maandag 27 September 18G9, ten 3 ure namid dag, ter herberg hot Zilveren Hoofd, te Veurno- Westerpoort, nabij de Adinkcrkc-brug, bewoond door Vincent Bruwaert, Zal M.’ BEERNAERT, Notaris ter. residentie van Alveringhciu, in ééne zitting, openbaar verknopen: GEMEENTE VEUBNE-WESTERPOOBT. Koop 1. Een Huis, bestaande uit woonhuis, voute, kcider, winkel, keuken, alles overzoldcrd, gemaakt in steen en gedekt met pannen, staande op 93 cent“ eeuwigen cijnsgrond toebehoorende aan het hospitaal te Veurne, en waarvoor jaarlijks den 30 april, be taald wordt 3 franks 38 cenlimen, alles slaande te Veurne-Beweslerpoort, langs de |)uiokerke-vaa,rt, zeer nabij de dorpplaals van Adinkcrke. Bewoond door René Van Toortelboom, beenhouwer te Veurne, tot 1 mei 1870, mits 6 franks bij maande. Koop 2. Een Gebouw dienende voor .schuur en bergplaats van allerhande voorwerpen, benevens een onderlat van zuiden daaraan, staande ook op grond van voornoemde hospitaal van Veurns, en de cijns GEMEENTE WULPEN. Koop 1. Onlangs nieuw gebouwd Woonhuis ten dienste van herberg genaamd St. Bernard, hebbende groote voulekeldors, terschcide beneden en bovenka mers ruime zolders, magazijn, peenlenstal, II 0,01.30C in eeuwigen erfpacht en 5 aren erve tnedegaande, voorhoofdende noord op den Wulpendijk, Bewoond door Frans Florisoone, om in gebruik te treden 3 weken na de toewijzing. Kqop 2. VVoonhuizekon met achterplaatskcn en stalleken, bevattende in oppervlakte .'<2 centiaren in eeuwigen erfpachi itiedegaande, voorhoofdende noord op den Wulpendijk. Bewoond door Lodewyk Caillie, tot 1 mei 1870, aan fr. 60 bij jare. Koop 3. Hofstedeken hebbende woonhuis met kel der, schuur, stallingen en .11 0,24,08 C“, onder gras cn zaailand. Hel woonhuis met een deel hofland bewoond door Sebastiaan De Croo, tot 1 mei 1870, aan fr. 00 bij jare; het overig gebruikt door Frans Florisoone tot 3 weken na de toewijzing. De eigendomsbewijzen en verkoopvoorwaarden be rusten ten kantore van genoemde Notaris De Bkad- werï, Sl. Benijsplein. Drie goede Conducleui» voor het vervoeren van kasseijen, vierwiclwagens om te beuren per dag of per maand en ook voerlieden voorzien van paarden en wagens om te werken in daguur of per duizend. Zich te bevragen op het kasteeltje te Bulscamp, alle dagen van 12 lot 1 ure nanoen, bij den op ziener der werken. v jïrsurer-w? je v ns ,r. iBmasnriMVM Om uit gemeenschap te scheiden. Woont thans bij de ijzeren brug op don weg van het Sasje. Die thans woont Ooststraat n.T 1 te Veurne' in liet huis lest gebruikt door wijlen den heer Flor* Maieur. Bij voortduring te bekomen, alle slach van Lakens, Castor, Saliu-laiue, Drap-zéphijr, Cuir-dc-laine, Ca- chemire, alle slach van elastieken voor Broeks en Tenues. Gilets van alle slach in Zijde-pane, Cachc- raire, Poil-de-chèvre en Satin. Zijden Crawatten en Colletjes. Roode en blauwe Baaistoffen en Flanelle. Manshoedcn in Zijde, Castor en Feutre; Hoeden in erin, in paille d’ltalie en ander strooi. Alle slach van strooien 'loetjes voor knechijes en meisjes. Bu groote prijsvermindering: al de elastieken voor broeks en tenues, van 5 fr. dc 70 centimeters (el) tot 8 fr. de fijnste kwaliteit. Alle slach van laken van 3 fr. 50 tol 10 fr. per 70 centimeters dc besto kwaliteit en-superfin aan 11 fr. 7 a 800 klakken van 1 fr. tot 1 fr. 50 cn 2 fr. de fijnste. Schoon assortiment van Mode-klakken in zijde en elastiek; Parapluies in zijde, alpaca en catoen; Wan delstokken en nog veel andere artikelen. Door zijne goedkoops prijzen en het goed assorti ment verhoopt hij do gunst van een ieder te genieten.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1869 | | pagina 1