I BEKENDMAKINGEN. 1 NERmERDIGB KOOPDAG van boomen op stam, TE ISENBERGHE. HOFSTEDEKEN I i Li d gehaald, KOOPDAG van MEUBELS, LANDGETUIti EN BEEST1ALEN, TE LAMPERNISSE, BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. STERFGEVALLEN. Lïcitatie- Verkooping van een GELEGEN TE LAMPERNISSE, TE VERKOOPEN TE VEURNE-STAD. I stukken en 4 - -~.».»««*i»M»nriTriMiMK«orVw»Loij£Zig|c&'3EMy vonnis, berusten -j van voor- II IIP ringd. Onze soldaat schuimbekt van woede. Geef u over, komt af, roept de serjant. Pardafzegt de vluchtelingen met zijne tweearmen begint hij de schouw steen persteen at te breken en die naar hel hoofd der omstaudeis te werpen. Maar alle dingen nemen een einde, hoe schooo zij ook zij n mogen en men gelukte er in onzen opstandeling aan te houden. Thans zit hij weer in zijn gevang en wil- lichtzal hij er eenige dagen meer mogen verblijven. Er zal te Brussel worsteling zijn in de kiezing voor den stedelijken raad. Op verscheidu plaatsen worden er kiesvergaderingen gehouden. Een heer, die heden inorgend rond elf uur uit Brussel naar Laken kwam, met den omnibus, verloor zijn porle-iuonnaie met ongeveer 2000 fr. in goud en banknoten. De koetsier van den omnibus, zekere |l KORREKTIONNELE RECHTBANK VAN VEURNE. ZITTING VAN 15 OCTOBER. Benoit Vockenberghe, werkman te Beveren, 26 franks boete, over slagen. Joannes Rebberl, werkman te Westende, 3 maan den gevang, over dictie. Reuatus Leenaert, visscher te Adinkerkc, 100 fr boete, over jagt. Op 't hofstedeken bewoond door Francis de Grauwe. Op Donderdag 18 November 1869, juist ten 1 ure nanoen, op gemeld hofstedeken, Zal M.' BEERNAERT, Notaris te Alveringhem, koop dag houden van alle slach van meubels, landgctuig en beestialen. Alles op drie maanden tijd van betaling, voor de koopen bovendo 10 franks, mits borg stellende ten geuoege van genoemden Notaris. den 11. Luther Bavay, zoon van Framjois en van Marie Baury, Morlagnu (Frankrijk). den 11. Romanic Cambier, dochter van l’hili- berlus eu van Coleta Franchois, Zuidstraat. den 12. Carolus Pauwels, zoon van Pieter en van Amelie Rabau, Bewesterpoort. den 12. Elodie Parot, dochter van Gustaaf van Rosalie Dehollander, Noordstraal. den 11. Stanislaus Pieters, bezonderen, 80 jaren, 7 maanden en 19 dagen, geboren te Pervyse en wonende te Veurne, weduwaar van Mario Decrelon. den 11. Desiré Couzyn, herbergier, öa jaren en 7 maanden, geboren te Adinkerke en wonende te Veurne, echtgenoot van Sophie Mooie. Een geheim bewaren heeft en zal altoos ccne bijna onmogelijke zaak zijn voor eene vrouw, en deze om hel hare kwijt te geraken, nam een zonderlinge uit vlucht. Zekere avond ging zij naar het kerkhof, en zich naar den muur wendende, vertelde zij met luider stem hetgeen haar gebeurd was. Achter den muur waren mannen aangesteld geworden, welke geen woord van het verhaal verloren; aldus is’l dat die zaak gekend werd. De helsche aanspreker van de wollenverkoopster heette Cape, den zelfden die ter foorc van Arlon, schielijk zijne tafelgenooten verliet zeggende: Ik mag niet langer met u blijven drinken, zie daar, Kalrien zijne vrouw is bij do zwarte koe gezeten en ik moet te huis zijn vooraleer zij die gemolken heeft. Verstaat wel dat er ten minste tien uren afstand is lusschen Arlon cn Mortehan. Die spreuk scheen onuitlegbaar; maar welhaast wist men waaraan zich te houden, wanneer men aan den voet van een boom, wel gekend als vereenigings- punt der dienaars van den kwaden, vcrscheide koflij- kopje» vond welkers schoteltje voor opschrift droeg: Cape koning der looveraars. Deze ontdekking over eenkomende met de onbescheidenheid der vrouw, waren genoegzaame sporen om den man voor het gerecht te brengen. Hij werd veroordeeld en op de openbare plaats verbrand. Boven de looveraars welke zich Ic llerbeumont be- v°nden, was er nog een soort van bovennatunrlijke r oehl had, werd den volgenden nacht van zijn Ce*>aald, en nu is zijn broeder ook ter beschik- ng der justitie gesteld. Be recruten der lichting van 1869, die, in de aaud niti Lialsleden, voorloopig naar hunne •ardstedeu ijj,, gezonden, zijn met 15 October ou- f ,e "'’pens geroepen. De eenige milicianen dezer welke oiimiddclijk in dienst zijn geroepen, el het begin van mei,zijn degene voor de batterijen lillerie en voor de compagnie der pontonniers aan- ’Wezen. Een nog al merkelijk getal andere milicia- ïn> aan de verschillende legerkorpsen toebehoo- ‘nde, hebben van <le volmacht, die hun door hel -parlement van oorlog was toegestaan, gebruik ge- aakl oni hunnen dienst met hunne inlijving te be nnen. Echter zijn zij verwittigd, dat zij, in alle ge- d> maar in verlof zullen kunnen gezonden worden 'Ot deandere milicianen hunner klas. De milicianen het dienstdoende militaire aandeel waren reeds ‘■gerust in de depots, vooraleer tot 28 October in -‘Hof gezonden te worden. De milicianen der reserve lllcu naar hel depot worden gezonden van het korps oor T welk zij aangewezen zijn, en bij hunne iu- omst, den 15 der loopende maand uitgerust worden. Men schrijft uit Charleroi, 11 October Een sol- aatdie inde policiezaal te schilderen zat, was erop einuntom ecus een wandelingskc onder den vrijen icmel te doen, 't Was ook zulk verlokkend weder, j >e zon die het kleine vensterke van de zaal, lusschen Ie ijzeren staven binnensloop, liet hare blonde stra in toch zoo verleidend vallen... Wie zou zich liet hebben laten bekoren? Ja onze militair kou het naar niet langer uiihouden; maar hou weggeraakt? Ie deuren waren met goede grendels, de vensters met likke ijzeren staven voorzien en du muur was ten ninslu vijf voet dik. Doch daarom gaf onze gevan gene de pijp toch niet aan Marten, liet dak was niet loog, hij zou eene pan uitbreken, en zoo naar buiten mappen. Een, twee, drie, en onze kerel springt omhoog, loudt zich aan eenen balk vast met de eene hand, en luwt met de andere verschiilige pannen weg die kiel- erend naar beneden donderen op eenige slappen van Jen schildwacht, die met zijn geweer inde hand recht- Itaandu voor de kazerne droomde... Onze gevangene itak zijn hoofd door het gal; de schildwacht steekt lijnen kop omhoog. Ik ben vrij, mompelt do soldaat. a Gij zijt mijnen man, mompelt de schildwacht, a En nogmaals een, twee drie en onze gevangene Haat recht op T dak terwijl hij ziet op welke wijze hij ile plaat zal poetsen. Ah hij heeft de plaatsgevonden, hij zal zich langs do goot laten afglijden, een, twee, drie Doch op hetzelfde oogenblik dal hij naar beneden meent te gaan, neemt de factionnair zijnen koperen trompet en a ta la ra ta de heelc kazerne staal over hoop en de policiezaal wordt langs alle kanten oni- TOONEELKUNDIG FESTIVAL. Het is op Zondag 24 October aanstaande dat de koninklijke maatschappij do Morgendslar van Brussel het tooiieelkundig festival opent met de volgende stukken De Hand Gods, drama, De oude Vrijster, blijspel. Daar het onze maatschappij van Rhelorika Ón mogelijk is plaatsen voor te behouden, de geabon neerde zoo van do stad als van den builen, worden aanzochl zich in lijdsaan het bureel te vinden, willen zij eene schoone plaat» in de schouw burgzaal bekomen. De deuren en bureel zuilen om 6 Jj2 geopend worden. Neefs, die den geldbeugel gevonden had, zocht, ge holpen door den houder der herberg waar de omni busstaat, naar den persoon die het geld had verlo ren, eu ontdekte hem. Deze bedankte niet ecus den eerlijken tinder. Verscheidene goudstukken werden door Neefs in bet rijtuig gevonden; du portemonnaie was opengevallen. Alles is eerlijk wedergegeven. Eene erge zaak is deze, dat zondag namiddag de gendarmen drie kerels te Dendermonde hebben aan gebracht, die in den inorgend gepoogd hadden de buskruitfabriek van Wetteren te doen springen. Een loopvuur door hen ten dien einde aangelegd, werd bij lijds ontdekt oiu het ramzalig ontwerp te beletten. Men ijst bij het gedacht der vreeselijke rampen welke zulke wandaad, ware zij uitgevoerd geweest, zou te weeg gebracht hebben. l'e Namen is do liberale partij voornemens eene volledige lijst voor te dragen voor de gemeentekie- zing tegenover dio van het tegenwoordig bestuur. Uit Antwerpen wordt gemeld dat maandag avond een vreeselijke brand woedde op de Schelde. De franscho sloep Hortense geladen met 1640 vaten naphle, te Antwerpen geladen, in bestemming van Bayonne, is in brand geraakt. Men heeft met veel moeite de patroon en de matrozen, allen met zware brandwonden overladen, kunnen redden. Gansch de lading is vernield. Gelukkiglijk heeft geen enkel an der schip door den brand geleden. - - ■'l'— ZALF VAN HOLLOWAY. Keelpijn. Al de verschei denheden van die pijnelijke ziekten kunnen spoedig en ladicaal genezen worden door inwrijving met Zalf van Holloway, tweemaal daags, op den hals en op de borst, en door de ligchaauiskrachten te onderhou den door Oen gepast voedsel. Door dit eenvoudig middel zullen dedipthérile, de zwerende «n verslapte keel, de ontsteking van de luchlvaten, de keelont steking en de optitting der kliereu hunne verwoes tingen staken en de sporen er van zelfs verdwijnen. De Zalf van Holloway is het meest vertrouwend ge neesmiddel voor ai de keelziekten zoo inwendige als uitwendige, en zij kan zonder nadeeliggevolg en met vrucht aangewend worden in alle gevallen, zonder onderscheid van jaargetijde, hunne, leeftijd of lichaamsgestel. Zij wordt alom geprezen voor hare spoedige genezingen van krainpachtige hoest, van verouderde schorheid en van al du onaangename uit werping van slijm uil de keel en uit den neus. Op Maandag 22 November 1869, om i ure namid dags juist te beginnen, op hofstedelanden eertijds gebruikt door den heer Pieter De Cae, te Isenberghe (bij de dorpplaats en den Isenberghe-molen). Zal M.‘" DE CAE, Notaris, te Veurne verblijvende, openbaren koopdag houden van 79 koopen olmen, abeelen, hollanders, wilgen, eiken eu kletnmers. Te vergaderen .in de herberg den Snoek, bij Frans Dehollander, alwaar de konditien ten 1 ure nanoen fiks zullen afgelezen worden. Alle koopers, zonder uitzondering, zullen moeton goede borg stellen. Op Woensdag 17 November 1869, ten 2 ure na middag, ter herberg de Zwaan, bewoond door du weduwe Vereecke, te Veurne-Zuidstraat, Zal M.' BEERNAERT, Notaris te Alveringhem, daar toe aangesteld door de rechtbank van l.,l“ aanleg te Veurne, ten overstaan van den bevoegden heere vrederechter, openbaar aan den meestbiedenden verkoopen, het volgende goed: GEMEENTE LAMPERNISSE. Eenige koop. Eer. Huis, gebouwd in steen en ge dekt met strooi, hebbende eene binnenplaats, keuken, kelder, voute en zolder boven ’t huis, voorts een schuurkcn op steenen voelingen, afgeslegen met berd en gedekt met strooi, een koeistal daarnevens met aalput, op steenen voelingen, de eene zijdo in steen en de andere zijde met berd, gedekt met strooi, twee zwijnstallekens, een daringstalleken alleen staande, in berd cn strooi, een ovenkot gedekt mét pannen, gemaakt in steen, een kamerken komende in de binnenplaats, benevens dc hoeveelheid van 44 aren 89 cent" volgens titel, en slechts 41 aren 40 cent" volgens kadaster, aldaar bekend seklie C, n." 221, 222 en 223 onder grond van gebouwen, hof en gras, dit alles staande en gelegen te Lampernissc, te mid den der weiden, in den zoogenoemden Kwaden Jongens hoek. Gebruikt door den medelicitant Francis Degraeuwe, tol 1 oktober 1879. Do titels, kohier van lasten en t ten inzage van een ieder, ten kantore noemden Notaris Beer.vaert. schepselen die men Nutons noemde. Op de rekening van een dezer wezens vertelt men hel volgende: De eigenaar van hel huis waar hij zijn intrek had genomen, zoo als alle zijns gelijken deden, dit kabou termanneken met grootu moeite een korenair naar den zolder ziende dragen, werd gram en zei hem: Gij hebt wel moeite met dergelijke vracht! zou men niet zeggen, u zoo werkzaam ziende, dal gij mijgroote diensten bewijst Verontwaardigd over die ondank baarheid, wierp de Nulon den korenair met welke hij geladen was ten gronde, en de ladder afkomende zei hij: Palm voor palm heb ik urijk gemaakt, palm voor palm zal ik u te niet brengen. En inderdaad de zaken van den onvoorzienden landbouwer, welke’ tot dan in een bloeienden staat geweest waren, begonnen te verkwijnen en hij eindigde met den bedelzak. In den berg van llerbeumont, waar de overblijfse|s van het kasteel zich bevinden, is er eene spelonk welkers opening, langs den kant der rivier gelegen zeer moeielijk is om te bereiken. Men vertelt dat dé slotvoogdes er haar intrek nam, in geval van bele gering; van daar den naam: hel bed der jonkvrouw. Dit hol heeft ook tot schuilplaats gediend, gedurende de eerste fransche omwenteling, aan priesters die weigerden den burgerend afteleggen, en ondor het keizerrijk, aan wederspannige milicianen. Te vervolgen

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1869 | | pagina 3