V A N V E U n N E. BERICHT.- LEES T. A A AI H E I B ERIC II T. HEKEN DJ/A KINKEN. I UIT ER HAND TE KOOPEN: WOENSDAG 51 JANUARI 1872. 'i Sterfgeval* Eene telegrafische depeche, door den GROOTE OOSTSTRAAT, TE VÉÜRNE, Brengt ter kennis van hel geëerd publiek dat hij zich in stad komt te stellen, als baas metser. Door zijnen ijver en door de goede en ncerstige uitvoering van alle werken zijnambacbt aangaande, verhoopt hij de gunst van eenieder te zullen ge nieten. TOEWIJZING in eene zitting, Woeniiiltig T Februari 1ST9, lire namiddag, in iiagcmeldu te verkoopen herberg nt ham, oude veurnerkt te Veurne van: STAD VEURNE. De brugvan Braque, die 206 kilometers lang is, en die in de nabijheid van Antibes ligt, is door de onstuimige baren wegge spoeld. De statieoverste van Antibes tracht te de plads te naderen langs waar de trein 492 moest aankomen, doch het was onmo gelijk: de gcheele weg was ondergespoeld. Drie mannen werden met vlaggen ge plaatst om leekens te geven, ten einde on gelukken te voorkomen, want hel was te vens onmogelijk lijding van hel wegslagen der brug per telegraaf te zenden. Ondanks tie genomen voorzorgen kwam de trein in volle vaart aangesloomd en rolde in den stroom. De trein was om 5 uur 50 minuten uit Nizza vertrokken, zoodal hel duister was toen het rampgeval plaats had. Zesper sonen, waaronder de machinist en de sto ker, zijn verdronken. Elf of twaalf perso nen werden min of meer zwaar gekwetst uit hel water gered. BDNDEHPEST. De eerste geyallen van runderpest heb ben zich in Belgie voorgedaan op 12 no vember 1870. De laatste gevallen dag- teekenen van den 25 dezer maand. Uit eene opgemaakte tabel in den Moniteur» verschenen, blijkt dat, in eene tijdruimte van 14 maanden, de runderpest is uitge broken, in 27 gemeenten, in 6 provinciën, waar zij 52 stuks vee gedood en de afma king van 415 stuks heeft noodzakelijk ge maakt, waaronder 248 zieke en 165 ver dachte. Daar het vleesch dezer laatste tot het openbaar verbruik mag dienen, beloopt hel wezenlijk verlies, ondergaan door de openbare voeding tot 500 stuks vee. Kantoor van den Notaris Ï>E Cae, Boter- wcegschaalslraat, n.° 10, te Veurne. Op WOENSDAG ÏTfËBRUARI 1872. om 3 ure namiddag, ter afspanning de Kroon, bij de echtgenooten Derathé-Vandendries, te Veurne, groote Merkt, openbare verkooping van eene Herberg, genaamd de Papegaai, met 45 aren 48 centiaren grond van gebouwen, bouwgrond en akkerland, alles gestaan ongelegen te Adinkerke, (gchuchte de Panne) bij den zeestrand. Gebruikt en bewoond door de echtgenooten Vileyn-Rossigny. Aanslag met 1 Mei 1872. Kantoor van M.**' rolly, Notaris te Wulveringhem. De» 15.“'" Januari 1872 verschenen zijnde, laatste» tijdstip voor het uithalen en vellen der hoornen, worden de koopers uilgenoodigd hun te bespoedigen lol het vellen en uithalen der hoornen slaande of te wel nog liggende in den lusthof van Jonkheer II. Beuniek-Despot. Door uitscheiding. Eenen schoonen Omnibus. Eene Disselkar. Eene schoone Kar vier plaatsen Vierwiel rijtuig Biroucliettc Harnassen enz. Zich te bevragen in hel Hotel de la Noble Rose te Veurne. «Bien Public», kondigt de dood aan van ;r. Laforel, rector der hoogcschool van Veurne, Xfcl Januari. De vertrekuren van den postmaaldiensl Mg lusschen Veurne en Alveringhein zijn vast- Leuven, gesteld, te beginnen met 1 f bruari eerst komende; vertrekuur uil Veurne 5 ure 1Ü m. na middag; uit Alveringhein 10 ure 10 m. ’s morgens. liet tweede winterfeest bij onze koor zangers zal zondag aanstaande plaats heb ben. Even als bij S.‘” Cecilia zal hetzelve beslaan uit een koncert gevolgd door bal. Tijdens het verleden badsaizoen heb ben wij verscheidene malen een ige woorden over Adinkerke gerept; sedert wij het gure weder kregen dachten wij om zoo te zeggen aan onze naburige gemeente niet meer, toen al op ecus onze aandacht wederom op dezelve getrokken wordt. Inderdaad, eenige vrije en onafhankelijke liefhebbers zijn nu overeengekomen eene maatschappij van muziek voor instrumen ten op te richten; hun oproep is volkomen beantwoord geweest en nu reeds zijn de Adinkei kenaren aan hel werk en vol iever om hel muziek aan te loeren. Zondag, 22 laatstleden, is de commissie van bestuur samengesteld zoo volgt: De II11. Eduard Rabaey, cere voorzitter; Babaey-Roose, voorzitter; Vand< nberghe- Devogliel, deken; Ed. Malon en Schipman- Lanoye, leden; Jules Demecster, tresorier; Vandenweghe-Kabaey, secretaris en mu ziekmeester. Wij juichen ten volle deze inrichting toe; wijwenschen de werkende leden veel iever en wilskracht en de gansebe maatschappij heil en geluk. Ileischijnt dal deKeizer van Duitsch- land ter gelegenheid van den verjaardag des wapensliIslands een zeker getal Brusse laars zal decoreeren, die diensten bewezen hebben aan de gekwetsten van helduilsche leger, tijdens den oorlog. Men meldt uil Framcries, dat er donderdag morgend in de statie een erg ongeluk gebeurd is. Een herbergier dezer plaats, zekere Edward Dramais, wilde over den weg loopen, terwijl eene locomotief aan 't mauceuvreeren was; hij werd getrof fen door den tender en op den weg om- verre geworpen. Hij weidde borst inge- driikl en den rechtervoet verbrijzeld. De dood was oogenblikkelijk. Iemand vroeg dezer dagen te Parijs aan eenen staatsman: Wat is het tegen woordige frankrijk?En hij antwoord de: eene llesch Champagne, waarvan de heer Thiers hel stopsel is. ■■ti, SUPPLEMENT Q ADVERTEKTI IBertin Vniulcnplnssclie-Debandt, wonende bij d’heer Serpieter Koop 1. Woonhuis lijnde heiberg de ham, niet stallingen, afdak en I! 0,02,02 c. erve; paalt west koop 2 en voorhoofdendo luid op de oude veeinerkt. Koor 2. Woonhuis met schuur, stallingenen II 0,02,14 c. erve; paalt oost koop 1 en voorhoofdende zuid op de oude veenierkt. Bewoond en gebruikt door de W.' Vebmeesch, aanslag 14 dagen na de loewij ing. De eigendomsbewijzen en laslboek berusten ten kantore van den notaris DE BRAUWERE, Sl Denijs- plein te Veurne. Spoorwegramp te A.ntil>ea* Genoemden Notaris zal openbaar verkoopen: VRIJDAG 2 FEBRUARI 1872, zijnde O. L. V. Lichtmis om 2 uren namiddag, te Adinkerke, ten verzoeke en behoeve van M.' den Graaf du Maisniel, in zijnen bosch en op zijne hof- stcdelanden gebruikt door Carolus Franchois, <5<ï koopen schoonc, zware en lan;;stammigc popeliercn en esschen hoornen, waarvan velen eenen omtrek heb ben van 1 m. 60 tot 2in.B0c. dienstig voor alle werken. Alle de koopdagen geschieden op tijd van betaling mits stellende borg, ter aanveerding \an genoemden notaris ROLLA. i

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 1