V A A V E U tl A E. BERICHT. AAN H E I BEKENDMAKINGEN. D. VERMYNCK-SCHES T O E VV IJ LI N G, UIT ER HAND TE KOOPEN: WOENSDAG 21 FEBRUARI 1872. I Notaris Door uitscheiding. Eencn schooiicn Omnibus. Eene Disselkar. Eene sclioone Kar vier plaatsen Vierwiel rijtuig Birouchettc). Harnassen enz. Zich te bevragen in het Hotel de la Noble Rose te Veurne. DONDERDAG 29 FEBRUARI 1872, om 3 uren namiddag, te llouthem, ter herberg be woond door Franciscus Vandamme, een Wooiihul», met aihangelijkheden, en volgens meting 3 aren 65 centiaren medegaande erve, gelegen te llouthem, bij kadaster sectie A, n.r 121r en 121c. Handslag met de toewijzing. Kantoor van den Notaris De Cae, Botcr- weegschaalslraat, n.° 10, te Veurne. Op WOENSDAG 13 MAART 1872, om 3 ure namiddag, ter nabcdoclde herberg de Omnibus, in de Nieuportstraat, te Veurne, openbare licitatie-vcrkooping van ten dienste van herberg, genaamd de Omnibus, met erf en verdere gerieflijkheden daarmedegaande, gestaan en gelegen binnen de stad Veurne, ter noordzijde van de Nieuportstraat. Gebruikt en bewoond door de echtgenooten Van- denbussche-Duforét. Aanslag met 23 April 1872. Af Kantoor van JL“" HOLLY, te Wulveringhem. MAANDAG II MAART 1872, om 2 uren na middag, te Wulveringhem, gehuchtc het Zwaantje, ter herberg den Snoek, bewoond door Malhilde Folley, weduwe van Désiré Suber, gestaan en gelegen te llouthem, groot bij kadaster 12 hektaren 05 aren 18 centiaren, en volgens me- I ting 12 hektaren 03 aren 52 centiaren. 1 Bij alïiche verdeeld in zes koopen. Deze verknoping geschiedt met tusschcnkomst van M.,ter DE GAE, notaris te Veurne, en ten over- i staan van den bevoegden heer Vrederechter. Woonende Oostslraat, 18, Heeft de eer het publiek bekend te maken,-dat hij aldaar bet ambacht van timmerman op zijn eigen, komt uit te oefenen. Hij verhoopt, door zijnen icver en stiptheid in I het uitvoeren van zijn werk, de gunst van een ieder te bekomen. De lieer Forgeur, senaleur voor hel ar rondissement Luik, is te Luik overleden, in den ouderdom van 70 jaar. Ilij was een zeer befaamd advokaal. Ilij had deel ge maakt van hel nationaal congres en was secretaris van die vergadering. Sedert 1851 weid hij zonder onderbreking benoemd tol senaleur in het arrondissement Luik. die vervalsching niet ontdekken, maar er bestaat daarvoor een goed middel. Men koke een weinig azijn in hel een of hel an der vertinde voorwerp, eene kasserol, bij 1 voorbeeld; indien het vertinsel daardoor geheel of gedeeltelijk verdwijnt, mag men verzekerd zijn, dal hel bij middel van zink gedaan is. De Almanak van Mathieu Laensberg had den oorlog van 1870 voorspeld. Zijne voorzeggingen voor 1872 zijn de volgende: twee keizerrijken zullen geschokt worden. Maart: groole toebereidselen om den oor log aan te gaan. April: de legers komen voor elkander; dreigende vijandelijkheden. Volgens opgave zijn in hel jaar 1871: 765 schepen door het Suëz-kanaal gevaren, tegen 486 schepen in 1870 en bedroeg de ontvangst van de Suëz-Kanaalmaatschappij 13,002,284 Ir. legen 6,387,204 fr. in 1870. IN EENE ZITTING, Woensdag 98 Februari 1872, Stad Veurne. Veurne, ‘21 Februari. Men schrijft uil Dixmude 18 februari: Ongeveer veertig dagen geleden, den 8 januari lest verdween alhier sieur Jan Baeckeroot, jongman, bijzondere, oud 68 jaren. Alle opsporingen en opzoekingen bleven vruchteloos. Alleenlijk wist men dat hij lusschen 7 en 8 ure ’s avonds de her berg het Zweerd, in de Weslstraat, verlaten had, na van de aanwezige personen af scheid genomen te hebben; men veron derstelde dat hij de Alleibrugstraal of het Halvemaanslraaljebij misslag ingegaan en bij toéval ongelukkiglijk in de Sledevaart gevallen is. Eergisteren, 15 februari, heeft men het lijk van den ongelukkige aan de Tervatehrug leSlui vekenskerke opgevischt. De rechterlijke overheid van Veurne heeft zich ter plaats begeven om de lijkschou wing te doen; wij kennen den uitslag van hel onderzoek niet, maar iniusschen heeft men de stoffelijke overblijfsels van den ongelukkigen verdronkene in onze stad overgebracht, waar gisteren-avond de he- graafnis beeft plaats gehad. Zaterdag 24 dezer, om elf lire’s mor gens, zal er overgegaan worden inliet pro vinciaal gouvernement te Brugge tol de aanbesteding: 1° der werken uil te voeren aan den weg van Loo naar de lloogstade- linde, in de omstreken van het kanaal van Loo, ten gevolge der verbeteringswerken gedaan aan hel kanaal, liet hegroolingsbe- stek beloopt lol 9,100 frs. De borgtocht vastgeslcld op 500 frs. 2" Der herstellingswerken aan de op haalbrug op de Noórdvaarl voor den dool tocht van de weg van Nieuport naar Per- vijse. Het hegrootingsbeslek beloopt lol 19,000 frs. De borgstelling vastgeslcld op 950 frs. In uitvoering der fransche wet van 22 januari laatst, en op aanvraag van de Noordercompagnie, zal er, te rekenenen van 15 februari, eene bijvoegelijke laks van 10 centiemen per colis reisgoed dal in Frankrijk komt, geheven worden. Die laks is op 20 centiemen gebracht, voor de colis die in transit door dit land gaan. Die taksen worden geheven op de ham van de Noordercompagnie. Sedert eenigen tijd wordt er eene grootc en voor de gezondheid zeer nadee- lige vervalsching gepleegd door zekere rondzwervende vertinners. Naar ’l schijnt zouden die vertinners zink gebruiken in plaats van tin, voor hel vertinnen van keu- kengerief, en dal is nog al te verstaan, doordien de zink slechts 70 c. den kilo kost, terwijl men het tin o lol 4 Ir. per kilo betaald. Op hel eerste zicht kan men jju;:).' SUPPLEMENT VERUNTIE-B A ten aan Genoemden 'oniris zal openbaar verkoopcn: een Hui», eene goede en wol bebouwde pa- triinoniële Hofstede, I Sterfgeval. 3 ure na middag, ter herberg het godobn hoofd, groole markt te Veurne, van: Koor 1. Woonhuis met bierbrouwerij, keukeuge- bouw, stalling en plaats, Ier noordzijde der Kaai- plaats. Prisij van ketels, tonnen en verder brouwers- alaam fr. 8237-16 Bewoond en gebruikt door de weduwe Prophete; om in gebruik te treden van het woonhuis met 23 April aanstaande en van de brouwerij, keukengebouw en stalling, oumiddelijk na de toewijzing. Koor 2. Woonhuis met aihangelijkheden, dienste van herberg genaamd de stad Üuinkerkc, den hoek van het Kaatsspel en lloutmerkt Bewoond en gebruikt door de weduwe De Toile- .naere, tot 23 April aanstaande, mits f.r 300 bij jare boven de grondlasten. Ten overslaan van den bevoegden heer Vrederechter, hoofdens meaegerechligde minderjarige. Door het ambt van den Notaris DE BRAUWERE, te Veurne, ten wiens kantore de eigendomdsbewijzen n l.isibock In rusien OD-i.G til) g!'

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 1