HUIS OP CIJNS, TE AI.VERlXGIIEM-FOIlTllf.JI, over de. herberg den Papegaai. ME HEN OM 4 Bil A' G EN. T E K O OPEN: tegen van 40 franks *s jaars. 58,100 DE 3 2 3 1 3 2 1 j noren ie vussem, wound hebbende ling der nationale militie van 1872. ARRONDISSEMENT VEURNE-DIXMUDE. 30 22 27 12 32 20 19 WOENSDAG 17 APRIL 1872. om 4 ure na middag, ter herberg la Concorde, Zuidstraat te Veurne, licilalie-vcrkouping van een Hui* met erf en hovenierhof, gestaan te Veurne, in de Noordstraat, gedeeltelijk gebruikt door M. Joyc- Ghys, arrondissements-commissaris.cn een achter kamer door juf. Barbara Desaglier; al hel overige is gebruikt geweest door wijlen Ludovicus Bril. Ingenoltrcding niet de geldtelling. DONDERDAG 28 MAART 1872, 4 uren na middag te Bulscamp, in de te verkoopen herberg de Kantine te Bulscamp, openbare toewij zing in ééne zitting van een Woonhui», ten dienste van herberg, genaamd de Kantine, met 5 a. 59 c. erf en hovenierhof kad. s. A n." 517 en 518. Gebruikt door Pieter Cossaert lot 1 mei 1872. WOENSDAG 17 APRIL 1872, om 1 ure na noen, ter herberg der echlgenootcn lloucke-Vicren, te Veurne, Kaaiplaals, koopdag van’ herberggerief, menagiegoed en andere roeren de voorwerpen. Kantoor van den Notaris I>ic Cal, liotcr- weegschaalslraal, n.° 10, le Vcurtic, Woonhui* met aanpalende Bierbrou werij en nog een ander Hui» ten dienste van herberg alles slaande en gelegen ie Veurne en om aanstonds in gebruik te treden. Aanzicnelijke sommen konnen bezet blijven. Zich te bevragen bij de Notaris DE BRADWERE, te Veurne. DINSDAG 9 APRIL 1872. 4 ureii namiddag te Houlhem, in het gemeente-huis bewoond door Henri Lammens, toewijzing in ééne zitting van: Koor 1. Perceel Bouwgrond, groot 7 a. 59 c. kad. seklie B deel van n.r llbis. Gebruikt door Engel Degraeve-Plovy.Handslag met 1 oct. 1872. Koop 2. Eene goede Schuur, groot onder mede- gaande grond van gebouwen, voor- en achtererve, 3 aren 11c. Gebruikt door Engel Degraeve en Seraphin Plovy. Handslag mei 1 mei 1872. Tijlels en konditien bij voornoemden Notaris. DONDERDAG II APRIL 1872, om 3 ure namiddag, ter herberg gebruikt bij sieur Sampers-Dehollander, te Isenbcrghe, openbare lici- talie verkooping van een HuIh met grond en hovenierhof, gestaan te Isenbcrghe. Gebruikt door Carolus Housseeuw-Creton. In* gcnoltreding met 1 Mei 1872. KORHEATIONRELE RECHTBANK VAN VEDRNE. 74TTING VAN 21 MAAKT. Karel en Leopold Dchoorne, beide werklieden le Clercken, elk 8 dagen gevang, over slagen. Philippe Beschuit, visscher te Nieuporl, 5 fr. boete, over slagen. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. den 16. Martha Bailleul, dochter van Gustaaf en van Justine Thiry, Ooslslraat. den 17. Florent Tei'nier, zoon van Carolus en van Zenobie Verpoorte, Vesienstraat. den 19. Josepmna Debruyne, dochter van Au guste en van Carolina Bruloot, Binnenpalen. den 19. Cloiilde Deneve, dochter van Charles en van Marie Boudeweel, Cilerneplaats. den 21). Honoré Aulhone, zoon van Joannes en van Clemence Dezullcre, Zuidstraat. den 20. Nathalie liaise, dochter van Leopold en van Marie Verweirde, Vesienstraat. den 21. Marie Houtsaeger, dochter van Henri en van Marie Zwaenepoel, ’s llecrwillems. STEKEGEVALLEN. den 19. Amand Bavé, 12 j. 29 d. Handboogslr. MAANDAG 25 MAART 1872, om 3 uren na middag, te Wulvcringhem, gehuchte het Zwaantje, ter herbergden Snoek, bewoond door Mathilde Eolley, weduwe van Désiré Suber, defini tieve toewijzing van cone goede en wel bebouwde pn- ti'imouiële Hollede, gestaan en gelegen le Houlhem, groot bij kadaster 12 hektaren 05 aren 18 centiaren, en volgens me ting 12 hektaren 03 aren 52 centiaren. Bij alliche verdeeld in zes koopen. Enkelijk iiigestcld fr. Ook alle inlichtingen te bekomen bij M.,wr CAE, notaris te Veurne. De inschrijvingsprijs is 16 francs ’s jaars. Brieven en mededeelingen moeten de heer be stuurder vrachtvrij toegezonden worden, Molen straat. 35, te Brugge. AAgeineciie 'lijdingen.. Een jonge luikenaar, le Dendermonde verblij vende, heelt er de voorledene week eene zeer ge paste conferentie gegeven over de kommeerderij hotel den Oijevaart, voor de inhulding van hel lokaal van eene sociëteit van een nieuw slaclr. de Sociëteit der Kommeeren, Deze sociëteit bestaande uil een zestigtal leden, volkomendlijk ingericht heelt voor doelwit de tite- toutas en zeyzeys tegen le werken, die zoo hel schijnt een algemeen kwaad is te.... Dendermonde. Zoo haast een lid in de slad het een of’t ander kwaad van iemand hoort zeggen, moet hij den naam van den kwaadspreker in hel lokaal der sociëteit aanplakken. Wat gebeurt er nadien? Niemand weet het, maar T is schrikkelijk om er van te beven. Die nieuwe soort van franemavonnerie, welke men van zin is in andere plaatsen te verspreiden, heeft reeds gelukkige vruchten gedragen te Dendermonde. Menige kommeer houdt haren bek voorzichtig gesloten. Maandag morgend, van 9 tol 10 uur heeft op de groote markt van Brussel de tentoonstelling plaats gehad, van de personen die door hel assisen hof van Brabant bij verstek veroordeeld werden. Er waren vier slaken, waaraan de uittreksels der i vcroordeeling aangeplakt was van 1° André Langrand, gefailleerd handelaar, ge boren te Vossem, oud 43 jaar, laatst te Brussel ge- 2 en thans vluchtig, veroordeeld tol tien jaren opsluiting en de bijkomende straffen, voor hedriegelijke bankbreuk 2° Gillis van Anderlecht, geboren te Merchlem, i kashouder in het bestuur van staatsspoorwegen, laatst gewoond hebbende te Brussel en thans voortvluchtig, tol tien jaren opsluiting, 1000 fr. boet en de bijkomende straffen veroordeeld, voor dieften van60,000frank; Maria Christina van Muyl- der, geboren te Brussel, oud 27 jaar, winkeldoch ter, laatst gewoond hebbende te Brussel, als mede plichtig veroordeeld tot 3 jaren gevangzilting; 3“ Nerens-Celestien van der Eist oud ö9 jaar, wisselaar, laatst te Brussel wonende, thans voort vluchtig, lot 10 jaren opsluiting en de bijkomende straffen verooordeeld voor hedriegelijke bank breuk; 4' Lodewijk Plas, in godsdienst broeder «Celsus,» oud 41 jaar, gebóren te Esschenc (Brabant), laatst gewoond hebbende le Schaarbeek waar hij onder wijzer was in hel St-Jozefsweezenhuis, thans voort vluchtig, veroordeeld tol 15 jaren opsluiting en de bijkomende straffen, voor aanslagen op de eerbaar heid van leerlingen, wier onderwijs hem toever trouwd was. 20' 21* .x» 19* kantonDixmudc, Handzaemc, Woumen, Loo, Yeurne, Alveringhcm, Nieuporl, I£uzist> en Letternieuws. Met bijzonder genoegen vernamen wij, dat het historische tijdschrift La Elandre, onder het hoofd bestuur van onzen landgenoot, de geleerde heer Em. Van den Bussche, zal voorlsgezet worden. Dat tijdschrift waarvan bovengenoemde schrijver een der vlijtigste medewerkers was, en hetwelk door omstandigheden sedert eenigen tijd niet verscheen zal met den 1 Mei aanstaande, maandelijks stipteliik verschijnen hij 32 Jt 48 blz. J Kantoor van M.u,r iioi.i.v, Notaris te Wulverinyhem. merkt te Brussel was geplakt, luidde als volgt 4.' Lodewijk Plas, in godsdienst broeder Celsus genoemd. Men ziel liet de klerikale bladeren zul len altijd en in alles de waarheid ver draai jen. Overigens is de takliek der ullrainon- tanen gemakkelijk om kennen. Overal en met alle middelen de lezing der liberale bladeren beletten, en in bunnen eigene organen hei tegenovergestelde der waar heid schrijven, zie daardenken zijeenzekcr middel om hel liberalismus te doodigen. Die zelfde trouweloosheid leggen zij aan den dag ten opzichte van den heer Kinel, oud-bestuurd.cr der middelbare school van Gosseliés, wélken zij voor eenen slecht aard willen doen doorgaan. Welnu de ge meenteraad vart Seraing, na genomen in lichtingen, keelt bevonden dal Mr. Kinel een slachtoffer der wraak van de geeste lijkheid was en heeft hem mei algemeene stemmen lol bestuurder der middelbare school in die gemeente benoemd. Men ziet wat slaat er op de gezegdens der klerikale logenbladjes le maken is. Ingezonden /Vrtikel. .1. ijnheer de Uitgever, Sedert lang ben ik overtuigd dat onze middelbare Staatsschool niets te wenschen laat onder ’t opzicht van hel geen men noemt de wereldlijke wetenschap- 1 pen; maar ik moet waarlijk bekennen dat ik lang getwijfeld heb of men wel aldaar de zelfde voor zorgen had om de kinders in de christelijke leering te onderwijzen. De oorzaak mijner twijfeling on stond, ten eerste, uil de voortijdige handelwijs jegens die kinderen, de welke doorgaans allen de laatste plaats bekleedden ter gelegenheid hunner eerste Communie; en ten tweede, uit de onophou dende aanrandingen van den Feurnaar die altoos zoo stellig bevestigt dat Gods- en Zedeleer uit al de Staatsscholen verbannen is. Groot was zekerlijk mijne verwondering toen ik zondag laatst ooggetuige zijnde der plechtige cere moniën die in onze hoofdkerk plaats hadden, ver nam dal de leerlingen der middelbare school in den eersten rang der communicanten geschikt waren. Maar volgens de verdere inlichtingen die ik daar na bekomen heb, is het de eerste maal niet dat onze tegenwoordige geestelijke overheden die eertijds genomene schikkingen veranderd, want het blijkt dat zij besloten hebben de kinderen te plaatsen volgens hunne christelijke leerzaamheid. Die rechte handelwijs welke de goedkeuring van eenieder zal verwerven, moet natuurlijk de kinders opwekken om zich in die wetenheid gelijk in alle andere wetenheden te onderscheiden. T is alzoo dat de eereplaatsen die, van does- en hel verledcne jaar in onze beide kerken, aan de leerlingen der Staatsschool toegewezen zijn ge weest, voor mij nu een klaar bewijs zijn dal in dit gesticht de christelijke leering met die van alle andere leering n gepaard is, en dal hel onder alle opzichten aan het volle vertrouwen der ouders mag aanbevolen worden. Voortaan zou dus de Veurnaar veel beter doen van onze middelbare Staatsschool niet meer voor goddeloos uit te schilderen, en alzoo van de goede trouw zijner lezers geen misbruik maken. Een eenvoudige burger. Verdeeling van hel contingent der lich- van een Op Mumulng «K Mnnrt IMTV, ten 3 ure namiddag, ter herberg de Sier, bewoond door Louis Chyselen, op T gehuchte Forlhem, Zal M.r BEtR AJRT, Notaris te Alveringhcm, in ééne zitting openbaar verkoopen Eenige koop. De wcslersle woonst van een tweewoonslig huis (waarvan de ooslerste toebehoort aan David Tyrou) staande op een are vijf centiaren land, loebehooren- de aan Louis Ghysclen, beenhouwer te Alverin- ghem, en waarvoorjaarlijks betaald wordt 18fr.; deze westerste woonst, staande te Alveringhcm, oost over den Loo-vaard. Bewoond door Pieter lïruneel, molenaarsknecht te Alveringhcm, lot eersten Mei 1872, ten prijze f zx r. I 23' 24* 25" WERKDADIG. RESERVE. ZITTING VAN 22 MAAKT. (.141001.1 EN .1 ■■w >1" «I I

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 2