HUIS MET ERVE, TE VEURNE, IN DE NOORDSTRAAT. BEKENDMA KINGEN. I GEWICHTIGE WAARSCHUWING. Door uitscheidig van bedrijf. O I KOBHEKTIONNELE RECHTBANK VAN VEURNE. ZITTING, VAN 25 MEI. Philoinéne Vandamme, huisvrouw van Desire Vanalderweirell, werkvrouw te Beerst, 6 fr. boete, over schade aan roerende voorwerpen en slagen en wonden. Louis Vanbrabandt en David Despegel, elk 5 fr. boete, over slagen, beide werklieden te Zarren. BURGERSTAND [)ER STAD VEURNE. sterfgevallen. den 17. Eugenie Trensaert, huishoudster, 34 jaren, 2 maanden en 17 dagen, geboren en wonende te Veurne, echtgenoote van Amandus Castelein. den 18. Julia Lepeire, 1 jaar. den 21. Cainiel Fiorine, 4 maanden en 4 dagen. De Veurnaar zegt dat M.r G. De Smedt te Beve- rcn twee diners heelt gegeven. De redakteurs der Abdijstraat toonen dat zij op nieuw zoo wel ingelicht zijn als nopens den diner van Goeden Vrijdag. ALr De Smedt heeft te Bevcren geen een diner :gcgeven. Veurne beslaat is voor c._ draagzame mannen zijn: de kiezers zullen stemmen volgens hunne I consciëntie en dezwarte mannekens laten schuifelen. E R L A G van een Op Woensdag 29,te“ Mei 1872, ten 3 ure namid dag, in 't hotel le Perroquet, in de groote Ooststraat, bewoond door Charles Van der Ileyde, Zal M.' BEERNAERT, Notaris ter residentie van Alveringhem, in ééne zitting openbaar verkoopen: Eenige koop. 1.’ Een Huis met medegaande erve, geteekend n.r 18, staande en gelegen te Veurne, ter noordzijde van de Noord- of oude Kapucijnen straat, wezende een hoekhuis; 2.° de Cijnspachl van een Erveken groot een are een en twintig centiaren, uitmakende n.r 315 der sektie A van kadaster, gedeeltelijk bebouwd; en vijftien centiaren, geheel gebouwd, makende deel van noorden naar 't oosten van n.r 316 van ’l kadaster, zijnde den grond palende aan dezen hier boven te verkoopen eigendom en die de verkoopers in cijns pachl verkregen hebben van de kerkfabriek van Sinte Walburga, in Veurne, voor 60 jaren, ingegaan den 1 mei 1840, ter jaarlijksche cijnsprestatie van 9 franks, telkens vallende den 1 mei, ingevolge akte voor den notaris Floor, te Veurne, van dato 9 maart 1840, geregistreerd, welk cijnspachl alhier mcdeverkocht wordt. Gebruikt door den verkooper Bernard Michiels, de kooper ervan zal ervan in den gebruikc mogen treden met den 15 Augusti 1872. Ingesteld 4550 boven de rente en obligatie. Door sterfgeval en om uit gemeenschap te scheiden. Opgepast, buitenkiezers! Men zegt dal er maan dag bij de diners die door de liberalen zullen ge geven worden, klerikale spionnen alles zullen af luisteren, om hel lol de klerikale kopstukken Mverledragem Dus, buitenkiezers, opgepast! «Maar hebt gij nog een sparke GELOOF, is uwe PLICHT van te stemmen voor de katholieke kandidaten. Dal gaal te verre! Zoo dat al wie voor de libe ralen stemt een ketter, een ongeloovige is!! De Veurnaar blijft zijn kiesmiddel tje behouden en beweert op nieuw dal M.r G. De Smedt, kandidaat zal zijn voor de volksvertegenwoordigers kamer. Ah pa, de Veurnaar moet wel een klein gedacht van de kiezers hebben, als hij denkt een enkel daarmede te misleiden. Holloway’s Pillen. Ongeregeldheden van Maag en Darmen. Deze Pillen werken met zulk eene beslissende kracht, en toch zoo zachtjes, dat men schel! van het meest zwakke gestel ze kunnen in nemen met alle vertrouwen om goed te slagen. Zij bevatten geen grein kwikzilver, of ander schadelijk bestanddeel, daar zij geheel en uitsluitend zijn za- mengesteld uit zeldzame planten. Zij zijn daarom even veilig als krachtig bij alle ziekten, en als huis middel kan niets van allen wat tot nu toe uitgevon den of ontdekt is, met hen vergeleken worden. Met deze ontschatbare Pillen voor zich én de gedrukte verklaring, die aait elke doos bevestigd is, behoeft men geene andere geneeskundige hulp in elke ge wone ongesteldheid. Wij verzoeken dringend de kiezers alleenelijk op hunne briefjes te schrijven I». DK KKLVVKH, <S. I)K KMI KI) F, IJittredende leden. Let wel op geene Mijnheer, ol zelfs geene M bij de namen te voegen, ten einde alle betwisting of vernietiging van stembriefjes te voorkomen. De stembriefjes moeten in vier gevouwd zijn met den stempel langs buiten. ncMlulten en Benoemingen. Bij koninklijk besluit van 22 dezer, worden op dinsdag 11 juni eerstkomende, oin 9 uur ’s mor gens, de kieskollegien bijeengeroepen der arron dissementen in de provinciën Antwerpen, Brabant, pastors, zijn niet beschaamd van sedert meer dan eene i nen te verloopen, voorde kiezers le bepreken om .niet te stemmen voor den zoon van den ouden braven heer, juist als of den zoon eene schoelie w are Die doeuwijze boezemt hier bij alle welpeinzende mensclien veel afkeuring in en verontweerdiging. Maar hebben die mannen geen geheugen meer van genoten weldaden voor de gemeente, de paro chianen, de kiezers hebben hel niet vergeten; en maandag zullen zij toonen met hunne kiesstemmen, hoe zeer zij hier nog verkleefd zijn aan de zoenen van den ouden heer De Smedt, met te kiezen voor zijnen zoon, mijnheer Gustave, eu zijnen kameraad, mijnheer De KeuWer. Een kiezer. GROOTE KOOPDAG Ter hofstede alwaar Francis Baéid onlangs Over leden is.' De Notaris EEERNAERT, le Alveringhem, zal op Donderdag 27 en Vrijdag 28 Juni 1872, en des noods den volgenden dag, ten 1 ure namiddag, ter gemelde hofstede, koopdag houden van Meubelen, Landgetuig, Beestialen, Fouragien, Granen en Veldvruchten. Nota. Den 1“ dag zullen verkocht worden de beestialen, T landgetuig, al de meubels, fouragien en granen. Den 2d,n dag, hooi, strooi, en al de vruchten te velde. De beestialen zullen verkocht worden met grasloop. Op 6 maanden tijd van betaling voor de koopen boven de 20 fr.'mits begoedde en bekende borg stel lende, ter aanveerding van voornoemden notaris. beslaat en waar zij den baas niet spelen, I Westvlaanderen, Luxemburg en Namen, ten einde die kerels dom en slecht. En zulke onver- ieder over te gaan tot de kiezing van hunne volks- ui uuuzu.uc u.auuco zouden willen de kiezers doen vertegenwoordigers. In geval van balloteermg, zal dansen gelijk zij schuifelen! Maar neen, dat zal niet zij den dinsdag 18 juni daarna, om 9 uur smor- —n— ..,.i„—hminn i gends, plaats hebben. AJ^cmeene 'lijdingen.. Zaterdag morgen, om 11 uur, is er in T provin ciaal gouvernementshotel te Brugge overgegaan tot de aanbesteding der werken lol het vernieuwen der brug van Tervate gelegen op den IJzer: Hebben aangeboden: MM. P. Dezwarte, te Nieu- port, fr. 59,720; J. Declercq-Van Gheluwe, te Coolkerke, ff. 61,780; Oh. Pavol, le Oostende, fr. 64,200; E. Rolin en C.ic, te Braine-le-Comte, fr. 65,500. Den 11 dezer, rond 6 1/2 ure ’s avonds, is te Leisele een brand uitgeborsten en heeft een huis en eene kleine schuur in assche gelegd, bewoond door den eigenaar Pieter Fannoot. Omtrent 200 bundels vlas zijn insgelijks de prooi der vlammen geworden. De meubelen en kledingstukken zijn gered. De schade wordt op 3000 fr? gerekend. Niets was verzekerd. Vrijdag is de visscher Jacobus Dóèlerck, oud 16 jaren, le Oostende, den mast van (fp, sloep op geklommen zijnde om liet windwijzer af te doen, van de mast op de brug gevallen en heeft zich deer lijk aan het hoofd en aan het lichaam gekwetst. Zijn staat is zeer gevaarlijk. Woensdag is een droevig ongeluk gebeurd te Westcapelle. De genaamde Gallant, vader van zes kinderen, op eenen boom geklommen zijnde, om er het droog hout van te kappen, is van denzelven gevallen en dood ten gronde gestuikt. Zaterdag iS te Rousselare een erg ongeluk gebeurd. Een metsera tendér nabij eenen muur staande, welke aan het afbreken was, is door het omvallen van denzelven bijna verpletterd gewor den. Spoedig van onder de puinen gehaald, is hij van de H. Gerechten der kerk bediend geworden, en omstreeks 2 uren nadien aan zijne erge wonden overleden. Wij vernemen dat er groote wapenoefeningen in het kamp van Beverloo, te rekenen van 16 juni aanstaande, zullen plaats hebben. De korpsen zul len aangevoerd worden door den luilenant-generaal Thibault; de eerste en tweede afdeeling voetvolk, de 4 regimenten lanciers en de arlillerie-batterijen zullen deel aan de wapenoefeningen nemen. Omtrent de waarde van een vogelnest schreef het genootschap ter bescherming der dieren on langs het volgende: Lieve landman! Uw jongen haalt uit verveling een vogelnest uit, onverschillig van welke soort, 't zij met eieren of met jongen. Stel dal er vijf daarvan in hel nest zijn. Ieder dezer jongen heeft dagelijks gemiddeld ongeveer 50 stuks i upsen of ander klein ongedierte ter voeding noodig i welke de oude er uit den omtrek heenbrengen, maakt dagelijks 250 stuks. Men schrijft uil Alveringhem. leder-een weel hier, wat gunsten, giften en wel daden den ouden overleden heer Desmedl gedaan heeft aan ons oudemaubuis, en aan den armen. Vele mensclien geheugen hun dit met dankbaarheid; er zijn er ook die dit vergeten hebben. Onder dit ge tal is den pastor en zijne onderpastors. Den zoon van dien ouden weldoener, Mijnheer Gustave De De voedering duurt gemiddeld 4 tot 5 weken, wij Smedt, die reeds drie maal gekozen is geweest lot 1 willen stellen 30 dagen, maakt voor dat nest 7500 den lieer De Keuwer, op nieuw op rang, om her Sedert eenige weken bewierooken onze zwarte schrijvers de gematigde liberalen. Zij zouden die mannen geerne langs hunnen kant krijgen. Maar, professors, om de gematigde liberalen te winnen zoudt gij zelven en met u de buiten-pastors en ka pelaans eerst en vooral moeten gematigd zijn. Nu, zwarte partijmannen, gij zijl zoo geweldig, dat de gematigde liberalen met u lachen, en, niet tegen staande alle uwe vermaledijdingen, hunne liberale gazetten voortlezen en zich alleenelijk bij u in den biechtstoel niet zullen beschuldigen van voor MM. De Smedt en De Keuwer gestemd te hebben. Ge matigde mensclien zijn gewoonlijk verstandige menschen en deze kunnen bet gedrag onzer poli tieke geestelijken hoegenaamd niet goedkeuren. lid van den Provincialen Raad, stelt zich, benevens Iedere rups vreet dagelijks haar eigen ge- L— “P j wicht aan bladen en bloemen op. Stel dal zij, tot kozen te worden; en den pastor en zijne onder- je verpopping toe, 30 dagen lang dagelijks slechts z 1 eene bloezem opvreet, dan verslindt zij in 30 dagen maand alle dagen, de zollen van hunne schoe- boomvruchten in den bloesem, en de 6,500 rupsen te zamen 225,000 stuks zoodanige bloesems. Had de jongen het vogelnest met vrede gelaten, dan hadl gij en uwe naburen 225,000 appels, peren en pruimen meer geoogst. Indien echter eene rups uil liefhebberij, zooals zij dit somtijds doet, 10, 20, 30 bloesems opvreet, of wanneer de bloesems wegens het opgevreten blad geen voedsel meer ontvangen en verwelkt afvallen, dan berekent zich de schade van u en uwe buren nog veel hooger. Gij kunt hiernaar gemakkelijk berekenen, hoeveel een vogelnest waard is. Om palingen snel te dooden en hel aftrekken van het vel onnoodig te maken, zet men ze in eenen diepen bak, hel beste in eenen emmer, en giet er wat azijn en keukenzout op, waarna men den bak of emmer goed toesluit. De palingen vliegen een paar maal bliksemsnel in de rondte en binnen een halve minuut zijn ze alle dood. Laat men ze nog wat in het in den azijn opgeloste keukenzout staan, dan wordt het vel gcleiachlig. -De palingen .kunnen ver volgens toebereid worden en zijn veel smakelijker en vetter, dan wanneer men er het vel afgetrokken heeft. Wil men hel vel niet mede opeten, dan kan men er dat onder het eten gemakkelijk afspellen en ter zijde leggen. Het is in elk geval niet noodig om de arme dieren levend het vel af te trekken. Karei Lehouck, 38 dagen gevang, Desiré De- baeze, 3 maanden gevang, over wedcrzijdsche slagen, beide werklieden le Veurne. i i STAD VEURNE. VAN ileeslialen, Laiidhmelui», o o HOOI, STROOI, GRANEN, MENAGIE KN1 VBL’CIITKN TK VEI.DE, TE BULSCAMP,- --U___ i i Hl. IF I Hf«y ZITTING VAN 24 MEI.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 3