OVERSLAG. Men vraag! een BAKKERSKNECHT. HEKEN DMA KlflGEN. T O E W IJ Z I M G in eene zitting. I UIT ER HAND TE PACHTEN, I val voornamen!lijk de polka des Masques, die lievig te Blankcnbergjie, verbleven lot 3481, den 26 had I werd tóegeiuichl; de ballon die voorafgaandelijk men 30,500 badkaarljes genomen. BURGERSTAND DER SI AD VEUKiNE. den 3. Pieter Legrand, zoon van Amandus en van Rosalie Delen, binnen palen. den 2. Pieter Ryckeboer, drukker, 41 jaren, 6 maanden en 13 dagen, geboren en wonende le Veurne, jongman. den 3. Eduardos Lozier, 9 dagen. den 4. August Dufoorl, rondleurder, 61 jaren, 1 maand en 12 dagen, geboren le Rumbeke en woo- nende le Veurne, weduwaar van Rosalie Deckmyn. den 5. Justina Thomas, werkvrouw, 53 jaren en 3 maanden, geboren le Coxyde en wonende le Adinkerke, echlgenoote van Josephus Madeleyn. Holloway’s Pillen. Zuiver Bloed. Daar het levens vocht, zoo lang hel in een gezonden toe stand verkeert, elk deel van hel menscheiijk lichaam onderhoudt en vernieuwt, maar er daaren tegen juist den tegen overgestelden invloed op uitoefent, zoodra hel arm of onzuiver wordt, is hel ten zeerste duidelijk dal elk middel,dal den bloeds omloop niet bereikt eene kwaal nimmer kan uit- róeijen, maar elk preparaat, dat in slaat is om eenen hcelzamen invloed op het bloed uil le oefe nen, moet daarmede overgebragt worden, tot eiken levenden vezel van het stelsel. Het hart, de longen, de lever, de nieren, de huid trekken allen hun voordeel uil den goeden toestand van het bloed. Holloway’s zuiverende Pillen werken dadelijk en krachtig*op de geheele bloed massa, hetzij in de ■'cwone of in de slag aderen. Zij versterken de niaa", brengen de leveren de nieren in orde, ver drijven de kwalen, en verlengen het bestaan. Voor den termijn van vijf na een volgende jaren integaan den 1 oktober 1872, eene Weide groot 41 hectnren 73 aren SJO centiaren gelegen te Veurne sektie Bewesterpoorl, lest uit- gedaringd door d’heer Pieter Kesteman. De aanbiedingen te doen in het Sekretariaat van het bestuur der Burgerlijke Hospicen te Veurne, iegens den eersten septembef 1872. naars vraagstukken werden welhaast door den heer Julien Berwyn ter ieders voldoening opgelosl en den ballon werd verplicht zich hemelwaarts le richten. De laatste vragen verkregen eene min vol doende oplossing: het licht des hemels kwam konkurentie doen aan de bengaalsche vuren en een onmiddelijke stortregen genoodzaakte de aan- sebouwers de vlucht te nemen. De kermis zondag was door een overheerlijk weder begunstigd en onze schoone en wijdver maarde processie had stroomen volk in stad gelokt; vergeten wij niet te zeggen dal hel muziekaal feest, door de koninklijke maatschappij S.1*- Cecilia des morgends gegeven, uitmuntend was; de stukken werden meesterlijk gespeeld. De conferentie over bet volksonderwijs, op maan dag morgend ten stadhuize gegeven, was voortref felijk. Jammer is het, dat zulkdanige geestvcrlich- tende plechtigheden op kermisdagen plaats hebben en hierdoor niet meer bezocht zijn; integendeel had de ringsleking met paarden eene massa volk op de stalieplaats verzameld. De plechtige prijsuitreiking aan de leerlingen van de Middelbare school dezer stad, die bekroond zijn geweest in den algemeenen prijskamp tusschen de gestichten van middelbaar onderwijs van den Staal en aan de leerlingen van de Nijverheidsschool, had stadsschouwburgzaal letterlijk opgepropt en de laureaten die bij hel spelen der muziek, door stads overheden bekroond werden, verwierven door donderende handgeklappen de goedkeuring van het uitgelezen gezelschap. Het is vruchteloos te zeggen dat de zakketiloo- ping voor mans en de luinbolling voor vrouwen veel mededingers lelde en de omstanders hartelijk heeft doen lachen. De tooneclvertooning door het nationaal looneel van Gent, op woensdag avond gegeven en de goede keus der stukken, hadden een welverdienden bijval. Wie ook zou door de blijspelen1 frank 85 daags en de Doopgetuigen niet tol lachen gedwongen zijn mi wie had onverschillig kunnen blijven bij hel tooneelspel: llageroos de yeitenwachster, als zulke stukken voorgedragen zijn, door uitgelezen kunste naars zoo als die van hel nationaal looneel? De dans- en volksfeesten ter gehuchlc de Panne; de gaaibolling gegeven door de maatschappij Mikt en Gespaarsaam en de groote gaaischieting der maatschappij St. Sebastiaan, werden door een zeer talrijk publiek bijgewoond en luislerhjk gevierd even als het dansfeest dat dinsdag namiddag in den lusthof van den beer Burgemeester plaats had. Op Koekezondag avond werd weeral een groot ballon losgelaten, doch ditmaal ziende dat, onze kermis ten einde was, hdOli hij maar aanstonds en zonder aarzelen onze stad verlaten; hel vuurwerk dal hierop volgde was waarlijk prachtig en mag onder de schoonste gerangschikt worden, die wij le Veurne hebben zien afschietende bouquet vooral was overheerlijk en heeft weerdiglijk onze kermis feesten komen sluiten. Hel werd afgescholen door den heer Cailliez-Vuylsleke, van IJper. Wanneer wij nu melding zullen gemaakt hebben van het aanhoudend gerucht van trommels, orgels, fluiten en trompetten, alsook van de tegenwoor digheid ecus aantal waarzegsters, kunstenaars en portrettenmakers zonder den Hercule te vergeten die nog act sterkste van al was, gclooven wij onze taak gekweten te hebben en dit kort bondig verslag te mogen eindigen met den roep: Vaarwel, kermis en kermisgasten, lol naaste jaar Woensdag 21,‘M' Augusti 1872, 3 ure namiddag, le Veurne, ter nagemelde te verkoopen herberg het Schippershuis, van: Koop 1. De Ilerbcrg-afspanning het Schippershuis, hebbende schinkplaats, eetzaal, 2 achterkamers, keuken, 2 kelders, 4 bovenkamers, waschkeuken, magazijn en 11 0,04,16 C" onder grond dier ge bouwen en plaats, alles staande en gelegen tegen over de Nicüportbrug; palende zuid de Spoorbaan- statiestraal en west den Nieuportvaartdijk of keiweg. Ingesteld fr. 10,000. Bewoond door Hendrik Rousseeuw, lol 23 april 1873, aan fr’ 500 bij jare boven de grondlasten. Kooi» 2. De Herberg de Casino met erve en ver dere afhangelijkheden, ter westzijde van hel Hand- boogslraatje. In ges leid fr. 1,500. Bewoond door Karel Depuydt, tot 23 april 1873, aan fr’ 120 boven de openbare belastingen. Koop 3. De Herberg de Eendracht met afhange lijkheden, mede hel eeuwig erfpachtrecht van 56 centiaren onderhoorige ervewaarover jaarlijks aan de Godshuizen-Veurne tot 75 cent" betaald wordt. Ingesleld fr. 2,000. Om aanstonds in gebruik te treden. De eigendomsbewijzen en verkoopvoorwaarden berusten ten kantore van den notaris De Brauwere, St. Denijsplein te Veurne. Uit der lis»n<l te kooien ELN HUIS OP CIJNS, Bestaande uil Keuken en Binnenhuis, Menagie- Goederen, Bakkeuken, Schuur, Stallingen en Mik met eene goede Weide, alles gelegen te Bulscamp, en bewoond door sieur Debaenst Frans. Donderdag 29 Augusti 1872, 3 ure namiddag, te Wulpen, ter herberg de Kroon, van Koop 1. Perceel Zaailand wijk C, nr 396, groot II 0,58,90 G", zuid bij den keiweg. Gebruikt door de wed'1 Desaever, lot baafmis aanstaande. Koop 2. Woonhuizekcn met Schuurken, Stalling en 11 0,42,83 G" Land, noord aan den vaartdijk. Bewoond en gebruikt door Karei Desaever, bel land tot 1 oktober 1872 en de gebouwen tot 1 mei volgende. Koop 3. String Zaailand groot II 0,42,83 G", west aan koop 2. Gebruikt door genoemden Karei Desaever, tot baafmis aanslaande. Koop A. Woonhuizekcn met Schuurken, Stalling en 11 0,09,76 C" Hoving en dreefken, zuid langs den keiweg. Bewoond en gebruikt door de cchtgenootcn Malengier-Desaever, tot 1 mei 1873. Koop 5. Woonhuizekcn met Schuurken, Stallingen en 11 0,14,30 G" Hoving, zuid aan koop 4. Bewoond en gebruikt door genoemde weduwe Desaever, hel land tol 1 oktober 1872 en de ge bouwen tol 1 mei volgende. De eigendomsbewijzen en verkoopvoorwaarden berusten ten kantore van den Notaris DE BRAUWEKE, Sl. Denijsplein, te Veurne. Zich te adresseeren bij VERH0EST-VANB0RME, Suikerbakker, Zuidstraal te Veurne. KORREKTIONNELE RECHTBANK VAN VEDRNE. Joanna Deraeve, huisvrouw van Francies Diesen le Proven, 5 fr. boete, over slagen. Francies Desaever, werkman, Karei Desaever, dienstknecht, en Henri Roms, werkman, elk 26 fr. boete, over slagen, al le Wulpen. Emicl Tancreel en Eugenie Goulrcel, elk 26 fr. boete, over overtreding, beide te Walou. Henri Thorez, bakkarsgast te Goddewaarlsvelde, 3 maanden gevang, over dielle. Bruno Pieters, orgelspeler le Glercken, 8 dagen gevang, over slagen. S.‘ Cecilia op kermis avond gegeven, had veel bij- i.2.1 j werd loegejuiciil; de'ballon die voorafgaandelijk I was opgestegen, was even als het weder niet i - - 4-- vaslberaden wat hij van zin was le doen; zou hij i geleld. opgaan? Zou bij door aangeklecfdheid aan de Veur- j Men meldt uit Charleroi, 5 augusti: Het is de markt niet willen verlaten? De*ze eerste j zeker dat er in onze omstreken eene dievenbende bestaat, waarvan de dagelijksche heldenstukken, min vervaarlijk lol nu toe dan degene van de Zwarte Bende, niettemin deze schrikkelijke asso ciatie van booswichten doet herinneren. Eiken dag, inderdaad, komen nieuwe diefstallen onze bevol king verschrikken, diefstallen met eene groote stoutmoedigheid bedreven. De policie is er nog niet in gelukt eeiiige van deze kwaaddoeners te ontdekken, en de toestand verslecht van dag tol dag. De Journal de Mons et du Hainaut, de ver- oordeelingen aanhalende die eenige werklieden hebben gelrolfen, in de laatste wanorders van den Borinage betrokken, ^egt, dal er hartverscheurende tooneclen plaats hadden bij ’t uitstappen der rijtui gen, die de veroordeelden naar de celgevangenis voerden. Eene talrijke volksmenigte, grootendeels samengensteld uit vrouwen, trachtte lot bij de veroordeelden te geraken, ’t Was waarlijk hartver scheurend deze vrouwen en kinderen te zien tranen storten en jammeren, omdat hun vader, echtgenoot of broeder naar de gevangenis werd gebracht. De douane van Vise1, heeft zaterdag 3 augusti zes honderd sigaren in beslag genomen, waarvoor de vrouw die zich gelast had bet bagagiebriefje te nemen, eene boet van honderd drieëndertig fr? heelt moeten betalen. De kleinhandelaars eener plaats, die naar de markt van Maastrich gaan, zijn gewoon zich te vereenigen, om zoo weinig kosten mogelijk te maken. Zoo gelast een enkele persoon zich met de colis, en, le Visé aankomende, neemt iedereen zijne koopwaren om zijne verklaring te doen. Maar zaterdag ontmoette de brigadier der douanen bij het peilen eener mand eieren, eenen tegenstand, en na onderzoek vond men de 600 sigaren, aan drie verschillende personen behooren- dc. Zij die het kaartje had, moest leVisè blijven onder de bewaking der douanen, tot do 133 fr. ge stort zijn, en de twee anderen eischen hunne mand met hetcorpus de licli niet. 'M'ijdingen. Zaterdag aanstaande, 17 dezer, om 2 ure namid dag, zal op Stadsschouwburg alhier, de plechtige prijsdeeling voor de leerlingen onzer middelbare Slaalschool plaats hebben. Men sclirijll uil Dixmude, 7 augusti: Gisteren in den vroegen morgend, is er een pijnelijk ongeluk gebeurd te Essen, in de zwarte dreef der hofstede van M. Wullems. Twee werk lieden waren bezig met het onderste deel van eenen boom of te zagen, toen dit werk bijna ten einde was, dit zwaar stuk op eens kantelde en een der werklieden, de genaamde Vandacle, van Woumen, zoo zwaar erdoor in de leden gelrolfen werd, dat hij dood ter plaats bleef. De andere werkman was de broeder van het ongelukkige slachtoffer, B. Vandaele van Dixmude. Men oordeele over de smart die deze laatste moet onderstaan hebben. De werken der sectie Uperen-Thóurout van den ijzeren weg Oostende-Armentiers, zijn zeer gevorderd; men verzekert dat de baan in staat zal zijn om eerlang een regchnaligen dienst in te richten. Op 24 juli beliep het getal vreemdelingen Mie men 30,500 badkaarljes genomen. Te Heist had men op 21 juli 231 vreemdelingen Men meldt uil Charleroi, 5 augusti: Het is UCCllld Op KOI 1HIS ilVUIHJ HUM »uw if,J~ Vp *rjun uvnup huv Duuu uvuuiuuniigvn GELiOOi'. l EN. STERFGEVALLEN. STAD VEURNE. GEMEENTE WULPEN. GEMEENTE WELPEN. ZITTING VAN 8 AUGUSTI. ZITTING VAN 9 AUGUSTI.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 3