HEKEXiHiAlil\(.E;\. OPENBARE VERKOOPING overeenige maanden, tegen eenen hoest, waaraan ik sedert meer dan een jaar leed en in eene maand tijds werd ik geheel genezen. Vier andere perso nen aan wie ik dat geneesmiddel hel» aangeraden, hebben zich in eenigen tijd beter bevonden en zijn mij komen bedanken over den laad die ik ben gegeven’ heb. Holloway’s Zalf en Pillen. Rhumatiek, Tic douloureux. Deze kwalen komen ongelukkiger wijze zeer in dit land voor, en meest tijds zijn zij zeer pijnlijk terwijl zij soms jaren langalle genees kundige bekwaamheid trotseren, waardoor men tracht het lijden te verminderen. In geen geval hebben Holloway’s Zalf en Pillen niet geslaagd in het bewerkstelligen eener genezing. De Zalf oefent eenen bijzonder verzachtenden invloed uit op de zenuwen en spieren daar zij de krampen verflauwt en de pijn vermindert. De aanvallen worden spoe dig zachter en de tijden daar tusschen langer, tot dat zij geheel en al ophouden. De Pillen genezen liet lichaam van een’ slappen en verzwakten toe stand, en brengen bet in den slaat van gezondheid en kracht terug. Personen, die maanden lang, met rhumatiek en gezwellen te kampen hebben gehad, zijn na liet gebruik der Zalf in een’ ongeloofelijk korten tijd genezen. VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1872, oin 3 uren namiddag, le.Houlbem, ter dorpplaats, in de bierbrouwerij-herberg bewoond dooi’ d’heer Vanhoutte, openbare verkooping van een Huis ten dienste, van Herberg genaamd it la Campagne, bekend bij kadaster sektic B, nummers 203 en 204. Bewoond en gebruikt door sieur Pieter Delanghe, lot 1 mei 1873. den. Hel betreft te weten wie van de twee de eerste te Charleroi op een aangewezen punt zal aankom men. De wedders voor en tegen zijn reeds zeer talrijk. .Men meldt uil Middelburg, 3 september: De leden van bet taalcongres en de Geuzenbond van Antwerpen zijn heerlijk onthaald. Geheel Middel burg is bevlagd met de hollandsche en belgische kleuren. De plechtigheid op het kerkhof van West- donburg was zeer treilend. Het dorp was bevlagd. Het monument van Marnix is onthuld, onder de geestdriftigstc toejuichingen der aanwezigen. Mu ziekkorpsen speelden beurtelings het hollandsche en belgische nationale lied. Eene cantate werd door de leerlingen der dorpschool gezongen. De vlaam- sche liberale vereeniging van Gent heeft eene im mortellen kroon op hel gedenkteeken neergelegd. Een onbehendige jager heeft in Nimy den 29 augusli eenen landbouwer, die op zijnen ploeg stond, verscheideen loodkorrels in het been ge schoten. Gelukkig dat de landman op zijnen ploeg rechtstond, om er meer zwaarte aan te geven. Hadde hij neergezeten, dan zou hij de lading in de borst gekregen hebben, en dan zouden de gevolgen erger geweest zijn dan nu. Men heelt zeven of acht korrels uit zijne wonden gehaaid. De plantkundigen van Belgie hebben besloten den heer B. Dumortier, een der oudste volksver tegenwoordigers voorzitter van de koninklijke maatschappij van plantenkunde, eene hulde van hunnen eerbied en van hunne erkentenis aan te bieden, voor de gestadige zorgen, die hij altijd be steed heeft aan dien zoo belangrijken tak der weten schap. Men zal hem een prachtig album schenken, bevattende het portret der leden, en een adres, waarin de diensten opgesomd worden, door den heer Dumortier bewezen. De gemeenteraad van Duinkerke heeft eene leening van 12,000,000 fr. gestemd, voor werken tol vergroeiing en verbetering der haven. Er is vooral kwestie van het uitdiepen van den ingangen het maken eener dok ten westen. Men weel, overi gens, dal er veel spraak van is om die haven te versterken, en de ontwerpen van den gemeente raad zullen de plans der krijgsoverheid onder steunen. fit Boulogne wordt gemeld, dat er eene groote engelsche compagnie is gevormd, ten kapi tale van 33 inillioen trank, aan welker hoofd de uitslekendsle mannen staan. Zij heeft voor doel om op het strand van Chatillon eene stad te bouwen, die al de genoegens oplevert, welke de engelsche aristocratie eischt. Men zou er ook eene groote noodhaven maken, diep genoeg voor de grootste schepen. De lieer D., koopman en liefhebber van schil derijen te Parijs, die zich de verledene maand op het feest bevond te Massy, een dorp in den om trek, zag bij eenen pachter eene oude berookte schilderij geplaals in eene slaapkamer. Na ze ge- kuischt te hebben, meende hij er het werk in te herkennen van een geoefend penseel, en hij bood er den pachter geld voor. Deze, gewoon van de schilderij in zijne slaapkamer te zien, aarzelde eerst, inaar de lieer L. zegde hem eene andere schilderij te zullen zenden, van de zelfde grootte, met vergulde lijsten en de pachter stemde toe in de ruiling. Terug te Parijs, deed de heer L. de schilderij herstellen. Het onderwerp isde geboorte van Christus. Men ontdekte weldra het handteeken van den schilder in den rechterhoek der schilderij: het was een Tiliaen. De pachter dit vernemende, is in allerhaaast zijne schilderij komen weerei- schen of wel eene som van 60,000 fr. De heer L. heeft geweigerd. Er is nu een proces ingespannen, waarvan wij weldra den uitslag zullen kennen. N. B. De Revalenta wordt thans gebrand ver kocht, on moet maar eenen minuut op het vuur slaan; en voor de personen op reis, of welke niet koken, hebben wij BESCHUITEN VAN REVA LENTA bereid die men ten allen tijtekan oten; in blikken doozen van 4 en 7 fr. De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medecijnen, door de smakelijke gezondheidsbloem Revalenta Arabica du Harry van Londen. Gcene ziekte kan weerstaan aan de aangename, Revalenta Arabica, die zonder inedecijn, purgation noch kosten, geneest de slechtste verteringen, de maagziekten, gewone verstoppingen, slijmen, win den, het zuur, liet-koud vocht, walgingen en bra- kingen, aile ontsteltenis der borst, keel, adem, stem, onsteking der luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, hersens en bloed. 74,000 genezingen die van Z. H. den Paus inbe grepen, de hertog van Plurköw, Mcv. de markiezin de Bréhan, enz. enz. Veel voedzamer dan hel vleesch, verspaart zij 30 maal den prijs uil van de andere geneesmiddelen. Genezing n.r 63,218. Longueville (Belgie) 21 sept. 18G. Mijnheer, ik heb mij bediend van de Revalenta, P. L. Imberechls, notarisklerk. In doozen: i kil., 2 fr. 23; l/2 kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60 fr. Beschuiten van Revalenta in doozen van 4 en 7 fr. De Chocolade Revalenta geeft den eetlust terug, spijsverteering, slaap en sterkte aan de zwakke personen en kinderen, en is tienmaal voedzamer dan bet gewone vleesch en chocolade. In doozen van 12 tassen, 2 fr. 23, van 576 tassen. 60 fr., of omtrent 10 cent" par tas. BARRY DU BARRY en Cie, 12, Keizerstraat, Brussel. Zending legen postmandaat. Depots te Veurne, bij E. Duci.os en .1. Dobbelaere, apothekers. IICHlulten en Benöemlngen. Bij koninklijk besluit is M. L. Coppcns, advokaal te Dixinudc, rechter-plaatsvervanger benoemd bij het vredegerecht van dat kanton. Algemeene Tijdingen. I De muziekmaatschappijen van Reninghe en Isen- berghe, zich naar Nieuport begevende, hebben elk eene serenade gegeven aan M.1 Behaeghel om hem geluk te wenschee over zijne benoeming als Burge meester van Veurne. Morgen zal alhier, ten stadhuize, om 11 ure de prijsdeeling plaats hebben aan de leerlingen onzer sledelijke knecbteschool. Morgen 8 sept., zijn er pleziertreins inge richt van Brugge en Kortrijk en Duinkerke Het vertrek uil Veurne is om 8 ure 37 in. ’s morg en de terugkomst uit Duinkerke ten 6 ure 10 m. ’savonds 'Het getal kaarten is bepaald. Een voorval, dat erge gevolgen had kunnen hebben, is gebeurd in het Hotel des Families te Blankenberge. Op ’t oogenblik dat men een grooten luster aanstak, met petrool gevuld, in de eetzaal hangende, boven de tafel waarop men het avondmaal opdiende, viel de luster op de tafel de petrool schoot in vlam, stak het vuur aan amèla- ken, aan de servetten, en stroomde op hel plan kier; bet was eene onbeschrijflijke verwarring I Gelukkiglijk dat men veel zand vond in eenen na- burigen kelder, en men er aldus in slaafde hét vuur int te dooven, dat dreigde alles te over weldigen. Hel lot van 60,000 (r. uitgekomen in de trek king van 31 aug. 1871, der luiksche leeniii" van 7,200,000 frank, dragende het nummer 69202'is nog niet in de gemeentekas geëischt. De gelukkige bezitter van dit lot mocht zijne 60,000 fr ca-in ontvangen sedert 1 december 1871. Ziehier eene zonderlinge wedding: Er zal on eene bepaalde plaats van Marchienne-au-Pont eene duif opgelaten worden. Op hetzelfde oogenblik en i van de zelfde plaats zal een man te paard wegrij- De Journal de Bruges meldt dat de bisschop den heer Boyaval is gaan gclukwenschen over zijne benoeming als burgemeester. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. den 29. Elza Lahaye, dochter van Petrus en van Seraphina Deburchgraeve,. Beoosterpoort. i den 30. Marie Sausen, dochter van Carolus en van Marie Claeys, Beoosterpoort. den 31. Emmanuel Decloedl, metser, 26 jaren en 10 maanden, geboren te Oostkerke (bij Brugge) en wonende te Veurne, jongman, met Marie Ternier, kleermaakster, 23 jaren en half, geboren en woo - nende Ie Veurne, jonge dochter. den 1. Melanie Vandenbussche, 1 jaar, 9 maan den en 18 dagen. den 5. Carolus Lauwaerl, herbergier, 72 jaren en half, geboren en wonende te Veurne, weduwaar van Anna Inpens, echtgenoot van Isabella Berwyn. Kantoor van tien Notaris IlOI.LY, te WulveriiKjlicm DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1872, om 3 ure namiddag, te Lcysele-dorpplaals ter her berg bewoond door sieur Alexander Schottey, open bare licitatie-verkooping van Woonhuizen, Znai- en Weideland alsmede eenen Cijns- grond, afhangende der nalatenschap van Maria- Joanna-The fesia Vitse, weduwe van sieur Jacobus Slove. Deze verkooping geschied ook meltusschenkomst van M.,ler Bov.heweei., Notaris te Hondschoote. op Woensdag September- 1ST», om 4 ure namiddag, in de Cafe de lAigle, bij MOuartier-Verbeque, te Veurne, op de groote Markt, van een stuk Zjaailand, groot een hec tare 38 aren 10 centiaren, bekend bij kadaster sektie A n.r 96, gelegen te Avecappclle, digi noordwest van de dorpplaats, gebruikt door Joannes-Baptiste-Edouard Vanhoutte. Door 't ambt van den Notaris HOLLY, te Wulve- ringhem. Ten vijf ure ontving de burgemeester den ge meenteraad ten zijnen huize op ecu diner. Of de spijzen lekker waren en de wijnen lijn, of de vrien delijkste gulhartigheid er geheerscht heeft?... daar valt niet aan te twijfelen. Wij hebben vernomen, dat de schepen De Kernver er de voorname toast heeft voorgedragen. Om acht ure begon de verlichting. De plaats, maar niet de lust, ontbreekt ons om hierover in veel bijzonderheden te treden. Alleenlijk zullen wij zeggen, dal de verlichting schitterend, dat zij aan doénlijk was. Ja, aandoénlijk, omdat zij getuigde van eene rechtzinnige genegenheid der Veurnesche burgers voor het opperhoofd der stad, omdat zij zoo veel bewijzen opleverde van pogingen lot ver broedering en eendrachtigheid. De verlichting was om zoo te zeggen algemeen, en trof er hier en daar een zwarte plek onaangenaam het oog, de onthou ding der geestelijken, het spijt ons hel te moeten verklaren, was er de eenige oorzaak van. Dat onze lezers hel ons niet kwalijk nemen, in dien wij heden, in de beschrijving van een broeder lijk feest, eene bittere bemerking maken.„Maar, wij kunnen niet nalaten diep te betreuren, dat nog maals onze geestelijkheid de partijzucht boven hare zending van liefde en verzoening heeft geplaatst. Dat, verre van zich te gedragen naar de voorschrif ten der heilige leer geef aan Cesar wat aan Cesar toekomt, Doe niet aan een ander wat gij niet zoudt willen dat men u dede, Bemin uwen evennaasten gelijk uw eigen zelven, do geestelijkheid stads overheden, uit wederwraak misschien, heeft bele digd; dal zij de wereldlijke bestuurders heeft pogen te vernederen, zij die weuscht meer en meer ver heven te zijn; dat zij aan de burgervoogden de openbare achting beeft trachten te onttreken welke zij zelve zoo geerne geniet. De verlichting van hel stadhuis, toevertrouwd aan de heeren Glaereboudt en Vinck, en de gene der visclnnarkt, die men verschuldigd was aan den ijver van den verdienstvollen heer Mantez, ver dienen eene bijzondere eervolle melding. Ten slotte, hel inhuldigingsfeest van onzen nieu wen gemeenteraad was allerschoonst en is zeer genoegelijk en rustig afgeloopen. Het heeft de broederbanden onder de burgers versterkt en de gegronde hoop doen ontstaan, dat wij, in Veurne, lange jaren van vrede en rust zullen mogen genie ten. Ja, onze Burgemeester en Schepenen, alle onze Raadsleden slaan in hooge achting bij het kiezerskorps; ongetwijfeld zal, door eene onpartij dige, krachtdadige en wijze besturing van stads belangen, deze achting, in alle rangen der bevol king, grooteren grooter worden. HUWELIJKEN. STEREGEVALLEN. r» r - - i nmiMi

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 3