Iloogite afdeeling. 11. 12 September 1872. Men scliijft ons nit Isenberghe: Maandag aanstaande 16 dezer, zal de plechtige installatie van de liberale achtbare burgemeester Rooryck, schepenen en raadsheeren alhier plaats hebben. Sedert eenige dagen zijn de inwooners aan liet werk om dit reeds verlangde feest luisierlijk te vieren. Leve Isenberghe! Leve liberaal bestuur! Een vriend van vooruitgang. Men heeft ons doen opmerken, dat wij in ons artikel over bet feest ter gelegenheid der plechtige intrede van M.r Behaeghel als burgemeester, ver geten hebben kennis te geven van eenige meldens- waardigc bijzonderheden. Wij herstellen gcerne deze onvrijwillige vergetenheid. 1. " Aan het lokaal der maatschappij der Bolders, wanneer de stoet van de statie terug kwam, werd erdoor een maagdeken, namens die maatschappij, en in tegenwoordigheid van haren hoofdman M.r F. Claeys, eenen bouquet aangeboden aan den Burgemeester, als mede een korfje met vergulde bollen. Dit maagdeken droeg een schild, waarop eene lofspreuk kunstig geschreven was, en nam Vervolgens plaats in den stoet aan het hoofd der voornoemde maatschappij. 2. ’ Op de markt kwam een bijzondere vooruit met zijn dochtertje aan de band, wenschte M.r Behaeghel geluk terwijl het meisje hem een bouquet aanboodt. 4 3." Op het stadhuis is er ook een bouquet aange boden geweest aan den Burgemeester door liet dochtertje Gailoo, namens de maatschappij van Rhelorika. Dit lief meisje was zeer bevallig gecos- tuineerd. 4.° *s Avonds heeft M.r Julius Herwyn, voor hel huis van den Burgemeester, en ter zijner cere oenen schoonen grooten hichlbal doen opgaan. brengt New-York op vijf en twintig dagen afstand van Japonien. Wat de eutopeaansche intresten aangaat, wij zullen zeggen dat deze spoorbaan Parijs en Londen, op een afstand van omtrent vijftien dagen brengt der oevers der stille zee. De reis van New-York naar de golf van San Francisco, word afgelegd in zes dagen en zeventien uren of wel in honderd en zestig uren. Men doet dus de 1200 mijlen, met eene snelheid van bijna 8 uren per uur. X. it. De Revalenta wordt thans gebrand ver kocht, en moet maar eenen minuut op het vuur staan; en voor de personen op reis, of welke niet koken, hebben wij BESCHUITEN VAN REVA LENTA bereid die men ten allen lijte kan eten; in blikken doozen van 4 en 7 fr. De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medecijnendoor de smakelijke gezondheidsbloem Revalenta Arabica du Harry van Londen. Sedert de genezing van den II. Vader, door de aangename Revalenta Arabica en de goedkeuring van vele geneesheëren en hospitalen, zal niemand meer kunnen twijfelen aan de heelkracht van deze aangename gezondheidsbloem die geneest zonder medecijn, noch kosten, de slechte verteringen, de maagziekten, gewone verstoppingen, slijmen, win den, het zuur, hel koud vocht, walgingen en bra- kingen, alle ontsteltenis der borst, keel, adem, stem, onsteking der luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, hersens en bloed. 74,000 genezingen die van Z. II. den Paus inbe grepen, de hertog van Plurkow, Mev. de markiezin de Bréhan, enz. enz. Veel voedzamer dan hel vleesch, verspaart zij 50 maal den prijs uil van de andere geneesmiddelen. Genezing n.' 62,815. Thuillies (Belgie) 30 sept. Sedert 20 jaren heb ik geleden aan eene slechte spijsverteeriug mei al de kwalen die haar verge zellen. Uwe revalenta heeft de gevoelloosheid, de hitte der maag en de hersenstrekkingen doen ver dwijnen. J. J. Noel. In doozen: 1/4 kil., 2 fr. 25; i,-j kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60 fr. Beschuiten van Hevalenta in doozen van 4 en 7 fr. De Chocolade Hevalenta geefl den eetlust terug, spijsverteeriug, slaap en sterkte aan de zwakke personen en kinderen, en is tienmaal voedzamer dan het gewone vleesch en chocolade. In doozen van 12 tassen, 2 fr. 25, van 576 tassen, 60 fr., of omtrent 10 cent" par tas. BARRY DU BARRA' en Gie> 12, Keizerstraat, Brussel. Zending legen poslmandaat. Depots te Veurne, bij E. Duclos enJ. Dobbelaere, apothekers. Holloway's Pillen. Roos. Men ondervindt veel moeijelijkheid om de oorzaken der roos uil het stelsel te verdrijven. Zoolang dat niet werkelijk gedaan is, sluipt deze verouderde kwaal steeds rond, gereed om er weder bezit van te nemen, zoo- dra de geringste wanorde der gezondeid weder aanleiding geeft lol de kwaal. Waarborg voor eene weder instorting wordt met de groosle zekerheid verkregen door bet gebruik van Holloway’s zuive rende Pillen: daar zij de verborgen bron van de kwaal in hel bloed verdrijven. Zij genezenzoozacht, en toch zoo krachtdadig den bloeds omloop, en de vertering der spijzen, dal de roos dadelijk ver dwijnt. Deze Pillen versterken ook de maag en legelen de lever, en de nieren; op deze wijze verdwijnt de kwaal inwendig, terwijl de vermijn- kingen der huid mede verdreven worden. BDIUiEDSTAND DEP. STAD VEI TINE. den 10. Camiel Duloret, zoon van Carolus en van Rosalie Blieck, Citerneplaats. den 10. Marie Lannoye, dochter van Leopoldus en van Justina Bottein, Panneslraat. den 11. Theophilus Pollevit, zoon van Evaristus en van Philomena Fiorine, Molenstraat. den 11. Joannes Month, timmermans-gast, 35 jaren en 3 maanden, weduwaar van Marie .Vahde- pijpegaele, met Marie Rillof, werkster, 41 jaren en half, jonge dochter, beide geboren en wonende te Veurne. Schooi, voor volwassen. Hoogste afdeeling. H. En mogten wij na verloop van lijd en dagen Rillof, H. Allo, P. Tassche, J. Viaene. ondervinden (:mogen wij hel hopen?:) dat Alverin- Laagste afdeeling. G. Adam, G. Pollevie!, 11. ghem in gcene onhandige handen gevallen is, als- Houvenaegel, H. Bocksoone. Wij sluiten dit artikel met de bemerking, dat de prijsdeeling van verleden zondag, onder alle op zichten, goed is afgeloopen, dal het publiek met genoegen er de tegenwoordigheid heeft bemerkt van een zoo groot getal Raadsleden, en dal de prij zen mild geschonken wierden. Alleenelijk heeft men beklaagd, dat het publiek heeft moeten recht staan. De steenen zaal is ruim: waarom waren er niet stoelen of banken geplaatst, in genoegzame hoeveelheid, opdat een ieder, op zijn gemak, zou hebben kunnen hooren en zien? Algemecne 'S'ijdingesi. Zaterdag avond heeft men een persoon van Zarren in ’t gevang te Dixmude gebracht, dié tee- kens van zinneloosheid gaf; althans deed zijne handelwijze zulks veronderstellen, daar bij’s nachts met een geladen geweer in het dorp rondwan delde. Toen men hem maandag morgend naar Veurne wilde overbrengen, moesten de gendar men meer dan een uur worstelen en dan nog hulp bijhalen vooraleer dezen ongelukkige, die woe dende scheen, meester te worden. Men heeft hem eindelijk aan banden en voeten gebonden, op eene kar gesleurd en onder goed geleide naar Veurne overgebracht. Zondag 8 dezer heeft op den zeedijk te Nieu- port een festival plaats gehad, gegeven door de Sijmfonie en den Kooi'zangkring van Dixmude en de muziekgenoot schappen van Adinkerke en Wul- veringhem. Koninklijke besluiten van 4 september staan hulpgelden toe aan de volgende gemeenten, voor gezomlheidswcrken Couckelare, 6üü lis.; Cortemarck, 700; Veurne, 4000; Pervijse, 500; Gijverinchove, 800. Men leest in de Organe de Namur: Wij vernemen uil goede bron een nieuws, welk zonder twijfel groote opschudding zal te weeg brengen in de militaire wereld. Binnen kort zou de heer Guillaume zijne portefeuille van minister neer leggen, en vervangen worden door een der jongste kolonels van ons leger, dien men lot generaal zou benoemen, ten einde er kort nadien een minister van oorlog van te maken. Groote spoorbaan tusschen New-York en San Francisco. Zie hier eenige onderrichtingen no pens de bewerking der reusachligen ijzeren weg die het Amcrikaansch vastland doorloopt van New- York op de Atlantische zee, tot in de omstreken van San Francisco op de Stille zee. De inlichtingen die wij mcdedcelen zijn wonderbaar en men moet be kennen dat onze ijzeren wegen daar niet bij te ver gelijken zijn, wanneer men weet wal er in de nieuwe wereld diesaangaande gebeurt. Ten eerste, de lengte van dezen ijzerenweg is van 1200 mijlen! 'I is te zeggen zes maal de lengte van den ijzeren weg van Parijs haar Marseille. 4,800 kilometers rails waarop treinen loopen zamcngesteld uit een transport materieel, waarbij onze zoo gezeide wagons van eerste klasse en de zoo beroemde pia hlige salons der Eüropeaansche spoorbaan slechts kinderspel zijn. In ieder trein der ijzerenweg der Stille zee, vindt men waggons met bedden, maar bedden om te slapen, wijde en zachte bedden; salons van eene uitnemende sierlijkheid en eoiïe buitengewoone uitgestrektheid met prachtige meubeleneen wa gon voor de tabakrookers, een wagon met keuken voor restaurant, een wagon voor de toilet en in ieder dier wagons eene fontein, eene haardstede en een luchlvcnster. Men zou zich in het zoo geprezen en onvindbaar Eldorado land geloovcn. Ook, wat doen de rijke en origineele amerikanen? Zij doorbrengen een gedeelte des jaars op den ijze renweg. Inderdaad bestaat er een aangenamer tijd verdrijf? Goed celen, een goed bed, het genot van te reizen, een goed en talrijk gezelschap, en daarbij menig lotgeval, zooals men er in dit gelukkig land ontmoet. Dezen ijzerenweg mag aanzien worden als een opregl wonder als men inziet welke moeijenissen er te overwinnen waren. Hij doorsnijdt woeste pleinen, daalt in diepe vlakte en klemt over bergen die omtrent 2500 meiers hoog zijn. De spoorbaan die New-York aan San Francisco verbindt brengt deze eerste stad op zeventien dagen reizens van Honolulu, Roofstad der eilanden Veurne, weduwaar van Amelia Cliacht. Sandwich, alwaar talrijke kantoren met New-York I handelen en welkers have een inloopingspunl is voor de schepen die langs den grooten Oceaan, van bet eene werelddeel naar het andere gaan. Hij den 9. Sophie Cuvelier, 3 jaren cn 10 maanden. den 9. Jerome Beheerst, 17 dagen. den 10. Seraphin Top, herbergier, 50 jaren en 6 maanden, geboren te Leysele en wonende te den 13. Emeliana Geldof, huishoudster, 35 jaren, 4 maanden en 19 dagen, geboren te Wulpen en wonende te Veurne, echtgenoote van Carolus Decrop. ingezonden Open brief aan den heer Cu.* de Molder, ter gele genheid zijner inhulding als nieuwen Burgmeester van A leering hem. Woensdag lest was onze dorpplaats in feestdos. Wimpels en vlaggen, triumf.togen en festoenen, muzijk en kanongeschot, aanspraken en redevoe ringen, gejuich, vivats en welkomgroeten, dit alles zag en hoorde men in elke straat, in iedere buurt, ten allen kante, ’s Avonds bij de verlichting, was t een geloop cn gejoel, een gerucht en geroep, een uitbundige vreugde die hun 't harte verheugde, en dit allemaal voor u, Mijnheer de nieuwe Burg meester. Bij T doen van ons avondwandelingjc in de straten des dorps, hoorden wij in ’t voorbijgaan, eene opmerking maken van iemand, over mijn niet mede-doen in T vieren. T Is waar, mijn huis is een der uitzonderingen waarop de nationale drie-kleur niet wapperde; en mijn mond een dergenen waar- I uit de welkomgroct is ten achtergebleven. Nie tegenstaande gij ons de eer gedaan hebt, gelijk alle andere funclionnarissen en bijzonderen dor gemeente, ons op uw inhuldigingsfeest te laten inviteren, zal u mijne afwezigheid gewis geenszins verwonderd hebben. Inderdaad wij bevochten uwe kandidatuur in de gcniecnte-kiczing; wij waren uw tegenstrever, uw loijaie politieke vijand, niets meer, n ets minder. Daarom hebben wij gedacht te moeten ie huis blijven en geen deel nemen aan de vreugde der uwen. Do h, waren wij uw bevechter in de kiezing, daaruit moet gij niet besluiten dal wij sijstematisch en onvoorwaardelijk tegen u zijn in alles cn voor alles. Neen; het opposiliestelsel was nimmer ons een behagelijk wapen. Beknibbelen en krilikeren ligt niet in onzen aard; en daar, waar wij het deden, liet was om dal eene zaak, een feit, eene gebeurtenis te veel strookte met onze zienswijze, betrekkelijk algemeene belangen. Welnu, Mijnheer de Molder, als nieuwe Burg meester, vragen wij u, voor ons persoonlijk, niets, niets hoegenaamd. Maar wij wenseben uit der harte, dat gij eene moeijelijke gemeente, zoo als de onze, mogcl regeren met wijsheid en verstand, met gematigheid en geduld; wij wenseben dal gij, met behulp van uwen nieuwgekozen raad, mét onpartijdigheid de belangen van allen zoudt ter harte trekken. Er valt hier nog al hel eene en het andere te verrichten; hel eene te verbeteren, het andere te bezorgen. Het behoort ons niet u de les voortezeggen en den wijsvinger vooruit te stoken. Laat ons hopen dat uwe schranderheid gepaard aan overleg, u dit wel zal in hot oog doen springen. dan, Mijnheer de nieuwe Burgmeester, zullen wij ook onze welkomgroct laten hooren, en beter later als nooit, uitroepen: leve Mijnheer de Burgmeester. A. B. II 11.1 JIL.HI >1. «lil, H.UMfirWl l.l'll inrimu ■rrrn.riiiimir.-rmnriTTiBiMnr 'intm w GEUOOf.TEN. lil WEI.IJKEN. STEKI'C.EVALI.EN.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 3