V A N V E U 1% N E I H- Hg Verboden Jagl. 1 I AAA1 H E I J. T O E W IJ Z i K G in eene zitting. OPENBARE VERKOOPING op WoeiiHtiag SS.» September om 4 ure namiddag, in de Café de l’Aigle, bij M.r Quartier-Verbeque, te Veürnc, op de. groote Markt, van een stuk Zaailand, groot eén hec tare 38 aren 10 centiaren, bekend bij kadaster seklie A, n.r 96, gelegen te Avecappelle, digt noordwest van de dorpplaals, gebruikt door Joannes-Baptiste-Edouard Vanhoutle. BEKEN DMA KI NE EN, Veurne, <len 19 drie gelaten, bet een, een knectiljen, oud om trent 7 jaren en bet ander een ineisken van alles bijna afgebrand, en de twee kinderen, die op den zolder zalen, i I hulp toebrengen. Hel aanpalende buis van Jozef Werbrouck, heeft ook eenige schade geleden, maar dank aan de spoedige toe gebrachte hulp, is bel meerderen deel gered geworden. Men sein ijlt deze brand toe aan de bin ders die waarschijnlijk met solferstekken vuur zullen gemaakt hebben op den zolder, want de brand is op het bovendeel van het huis begonnen. liet was hartscheurend om zien toen de moeder terug kwam en daar haar hui% af gebrand en hare twee kinderen levend op gebrand zag, welke zij eenige oogenblikken te voren vol vreugd en leven te buis had gelaten. De vader was ingelijks ontroostbaar over dit schrikkelijk verlies, want, naar men zegt, was bij bijzonderlijk ingenomen van bel oudste kind. De Economie» van Doornijk brengt ons de volgende bijzonderheden aan over j de beklagenswaardige ontploffing in de wapenfabriek. Ziehier deze: Men stipt ver scheidene zonderlinge uitwerksels aan van de uilbersling. in de kamer van het eerste verdiep van t huis van mev. Detournay, kamer door den heer Simouge betrokken, gelukkig afwezig in ’t oogenblik der ramp, is eene eiken kleerkas in stukken geslagen, op twee stappen van eene Het is verboden te jagen op de. eigendommen van den heer Ernest DESPOT-VEKWAERDE, I advokaat te Veurne. Er zal verbaliseert! worden penduul die door wie hel behoort,. Kantoor van den Notaris De Cae, Holer- weegschaalstraal, n.° 10, te Veurne. DINSDAG 1 OCTOBER 1872, 3 ure namiddag, ter herberg van Pieter Hof, te Alveringhem, openbare verkooping van twee Woonhuizen met hunne Gronden en Erven, aldaar gestaan en gelegen. Gebruikt door August Coutreel en Louis Crock. MAANDAG 7 OCTOBER 1872, om 3 ure namiddag, ter herberg hierna beschreven, openbare verkooping van een Huis ten dienste van Herberg genaamd de nieuwe Eik, en 16 aren 42 centiaren inedegaande erf, bij kadaster wijk C, n." 296b en 296a, gelegen binnen de ge meente Leysele. Gebruikt door sieur Demolder-Deschrijver aanslag met 1“ mei 1873, of eerder mits overeen komst met den gebruiker. WOENSDAG 9 OCTOBER 1872, om 10 ure voormiddag, ten huize bewoond door den heer Bieswal-Bricouft, Zwartenonnenstraat, te Veurne, koopdag van Keukengertet*, schoone i eu midere .voorwerpen. Op konditien toen voorgelezen. veiling. Donderdag 26 September 1872, 1 ure namiddag, ten sterfhuize van de weduwe Bubben, te Coxyde, Zal de Notaris DE BHAUWEHE, te Veurne, veiling houden van IIuiNi-nad, Akker* ulaavn, Vee en Vruchten. Betaalbaar met liet hel verhoog, binnen de maanden, ten kantore van genoemden Notaris DE BRAUWERE, Si. Denijsplein, te Veurne. Donderdag 26 September 1872, 4 ure namiddag, te Coxyde, ter herberg de drie Visschers, bij Philip Legein, Zal de Notaris DE BRküWERE, te Veurne, over gaan lot de eindelijke Toewijzing, van: Woonhuis met Schuurken, Stalling en verdere afhanglijkheden, mede het pachlrcc'ht tot baafmis 1873, aan fr. 60,- bij jare boven de grondlasten, aan H 1,31,34 C“ Akkerland waarop de voormelde gebouwkens zich bevinden. Laatst bewoond en gebruikt door de weduwe Robben; om aanstonds in gebruik te treden. Nadere inlichtingen bij voornoemden Notaris? irm ■■iikwwiiw inwunti mu k Door T ambt van den Notaris HOLLY, te Wulye- ringhem. Veurne, IS September. Het publiek wordt verwittigd dat de doorlochl met paarden en rijtuigen zal onderbroken worden 1. * Op de brug genaamd de Sassebrug, weg van Spermaille naar Veurne, den 19 September; 2. " Op de brug genaamd Draaibrug, weg van Veurne naar Elzendamme, den 2i September; 5.° Op de brug genaamd Arkcnbrug, weg van Nieupoorl naar Veurne, den 26 sep tember; en •4.° Op de brug genaamd de Pannebrug, weg van Veurne naar de Panne, den 27 september. Vrijdag morgend, omstreeks 81/2 ure, is eensklaps brand uilgeboislen in de woning van den genaamden Joannes Grigole, op het gehechte Spanje, te Rousselare. De brand is begonnen terwijl de vrouw eten gaan dragen was naar haren man, die metsei zijnde, in eene fabriek nabij de statie werkte. Zij had l’buis twee kinderen gelaten, het een, een knechljen, oud trent 7 jaren en liet ander een ineisken van 4 jaren. Toen zij weder l’huis kwam was alles bijna afgebrand, en de twee kinderen, die op den zolder zalen, waren verslikt en 1 gebrand, zonder dal men hun bad kunnen (]cr) donderdag, rond 5 onaangeraakt is gebleven. In de keuken van den beer Souweine beeft men al de porceleiuen schotels en tellooren onaan geraakt gevonden. Eenige oogenblikken na de ontploffing had men bij d’heer Lengellé, huurhouder, mev. Delannoy-Cocheteux ge bracht, nog al ernstig aan bet hoofd ge kwetst. Terwijl men deze dame verzorgde, had men voor het gemak hare horlogie op een meubel gelegd. Een dief heeft liet oogenblik van wanorde waargenomen, om dit uurwerk te stelen. Wij zouden dien knipper bij den kraag willen zien vallen. Op de Potterijmarkt, achter hel Belfort, hebben de uitwerksels der ontploffing zich hevig doen gevoelen; de uitgezette zilveren waren van den heer Reynaud zijn omge worpen; juweeleu, horlogien, ringen alles is omgestort. De uilbersling beeft hare uit werksels op zeer grooten afstand teweeg gebracht. Aldus, aan genen kant der hoofd kerk op de bisschoppelijke plaats, zijn de ,VUI11O vensters van ’t gesticht Vasseur met ge- I Meubels druisch open gevlogen; de deuren van de werkplaats, op het achterk wartier gelegen, zijn met geweld tegen den muur geworpen. Feilen van T zelfde slack zijn inde Manx- straat en elders vastgesteld. Eene dezer schrikkelijke rampen, die i rouw in vele familien brengen, heeft 1 5 uur des namiddags, lusschen Milmarlreen Harstal plaatsgehad. De koolpul Bonne-Foi-Hareng is onder water gekomen, waardoor verscheidene werklieden het leven verloren. Er waren vijf en dertig werklieden aan den arbeid op het oogenblik der ramp; 10 konden ge red worden; T getal slachtoffers is dus 25! Men kan de looneelén van wanhoop niet beschrijven, die plaats hadden aan den in gang van den put. Men heeft een peloton gendarmen moeten roepen om de menigte op afstand te houden. De Meuse, een dagblad van Luik, zegt dal er meer dan 50 werklieden vermist worden; volgens het openbaar gerucht zou dit getal nog aan zienlijke!' zijn. Eene compagnie van het 12* linie bevindt zich ter plaats van de ramp. WOENSDAG 48 SEPTEMBER 1872. SUPPLEMENT HnERTEVT I 1 GEMEENTE COXYDE.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 1