BE it E X D M A ELXGEX. T O E W IJ Z 1 N G in eene zitting. TE KOOP EN: OPENBARE VERKOOPING VitTS-gs» MIDDELBARE STAATS- iBüy SCHOOL. V E t L I X <i. Studie van den Notaris SIMPEEAEKE, te Alveriuijhein. DONDERDAG 10 OCTOBER 1872, om 3 ure namiddag, ter herberg de Zon, te Nieu- cappelle, verkooping van een Huis met Grond en Erf, aldaar gestaan en gelegen. WOENSDAG 9 OCTOBER 1872, om 10 ure voormiddag, ten huize bewoond door den heer Bieswal-Bricoult, Zwartenonnenstraat, te Veurne, koopdag van Keukengerlef, schoone Meubel» en nndere voorwerpen. Op konditien toen voortelezen. MAANDAG 7 OCTOBER 187-2, om 3 ure namiddag, ter herberg hierna beschreven, openbare verkooping van een Huis ten dienste van Herberg genaamd de nieuwe. Eik, en 16 aren 42 centiaren medègaande erf, bij kadaster wijk C, n.r’ 29.6b en 296», gelegen binnen de ge meente Leysele. Gebruikt door sieur Demolder-Beschrijver; aanslag met 1" mei 1873, of eerder mits overeen komst met den gebruiker. IM. B. De Revalenta wordt thans gebrand ver kocht, en moet maar eenen minuut op hel vuur staan; en voor de personen op reis, of welke niet koken, hebben wij BESCHUITEN VAN REVA- LENTA bereid die men ten allen lijle kan eten; in blikken doozen van 4 en 7 fr. De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medecijnen, door de smakelijke gezondheidsbloem Revalenta Arabica du Barry van Londen. Gezondheid voor allen door de weldoende Beva- lenta Arabica, die geneest zonder medecijnen, purgatien, noch kosten, de slechte verteringen, de maagziekten, gewone verstoppingen, slijmen, win den, het zuur, het koud vocht, walgingen en bra- kingen, alle ontsteltenis der borst, keel, adem, stem, onsteking der luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, hersens en bloed. 74,00(1 genezingen die van Z. H. den Paus inbe grepen, de hertog van Plurkow, Mev. de markiezin de Brélian, enz. enz. Veel voedzamer dan het vleesch, verspaart zij 50 maal den prijs uit van de andere geneesmiddelen. Getuigschrift n.° 62,812. Luik, 14 nov. Sedert 1855 gekwollen door zweren,aan de beenen en ondervindende dat liet steeds erger werd onder de behandeling van drie geneesheeren, die mij overigens verzekerden dat op mijn ouderdom (55 jaren) die genezing onmogelijk was, heb ik tot mijn geluk besloten gebruik te maken van uwe Revalenta, die mij geheel genezen heeft in weinig tijds en op eene verassende wijze mijne gezond heid in 't algemeen heelt verkloekt. Gr. Voos, portier in de proefkamer der vuurwapens. In doozen: 1/4 kil., 2 fr. 25; 1/2 kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60 fr. Beschuiten van Bevalenta in doozen van 4 en 7 fr. De Chocolade Bevalenta geeft den eetlust terug, spijsverteering, slaap en sterkte aan de zwakke personen en kinderen, en is tienmaal voedzamer dan het gewone vleesch en chocolade. In doozen van 12 tassen, 2 fr. 25, van 576 tassen, 60 fr., of omtrent 10 cent" par tas. BARRY DU BARRY en Cie, 12, Keizerstraat, Brussel. Zending tegen postmandaat. Depots te Veurne, bij E. Duclos en J. Dobbelaeiie, apothekers. llofloway's Zalf en Pillen. Eene genezing voor zweren, aanbeijeu, fistula en zweren. De vele voldoende genezingen die het gebruik van deze onwaardeerbare Zalf voorkomen, in de gevallen, waarin de patiënten aan deze kwalen geleden heb ben, hebben vele geneeskundige practici genoopt om ze in de hospitalen, en in hunne bijzondere praktijk in te voeren; en vele voorbeelden zijn er dat de lijder als onheelbaar beschouwd werd, en dat toch Holloway’s Zalf in veeniging met zijne Pillen, de meest wanhopige wonden genezen. Deze middelen zijn zonder weerga wat aangaat de gene zing van scheurbuik, en huidziekten, enz. Bij alle huid aandoeningen, waarmede de kinderen dikwijls geplaagd worden, van de eenvoudige roode dragt der oogen lot aan de ingewikkelde scheurbuik kwa len, oefent Holloway’s zalf een opmerkelijk gunsti ge» invloed uil daar zij de ontsteking afkoeit, de opzwellingen vermindert en minder pijn aan den ongeduldige» lijder doel ondergaan. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. den 13. August Vandevelde, zoon van Bcnedictus en van Sophie Billoo, Beweslerpoorl. den 13. Henrieus Heughebaert, 9 maanden en 8 dagen. Maandag October 18TSJ, om 3 ure namiddag, ter herberg de Bhetorica, te Alveringhem, zal er openbaar verkocht worden drie liectnren aren JlSi centiaren Zaailand, verdeeld in loten, zeer wel gelegen bij de dorpplaats te Alveringhem, langs de Hooge- straat. Terstond aanslag. Inlichtingen te bekomen bij den Notaris Slupe- laeke, voornoemd. Kantoor van den Notaris De Cae, lioter- weeyschaalstraal, n.° 10, te Veurne. DINSDAG I OCTOBER 1872, 3 ure namiddag, ter herberg van Pieter Hof, te Alveringhem, openbare verkooping van twee VV'ooniniizen met hunne Gronden en Erven, aldaar gestaan en gelegen. Gebruikt door August Goutreel en Louis Crock. Donderdag 26 September 1872, 1 ure namiddag, ten sterfhuize van de weduwe Bubben, te Coxyde, Zal de Notaris BE BRAUWERE, te Veurne, veiling houden van Huisraad, Akker, alaam, Vee en Vruchten. Betaalbaar met het het verhoog, binnen de drie maanden, ten kantore van genoemden Notaris DE BRAIWEIIE, Sl. Denijsplei», te Veurne. WOENSDAG 16 OCTOBER 1872, om 4 ure namiddag, ter herberg de Keizer, te Veurne, openbare verkooping van de Herberg het IKït Peerd, in de Zwarte-Nonnenstraat, te Véurne, gebruikt tol 23 april 1873, door sieur Obyn, mits 250 franks bij jare. op Woensdag September 1872, om 4 ure namiddag, in de Café de l'Aigle, bij .11.' Quartier-Verbeque, te Veurne, op de groote Markt, van een stuk Znallnnd, groot een hec tare, 38 aren 10 centiaren, bekend bij kadaster sektie A, n.r 96, gelegen te Avecappelle, digt noordwest van de dorpplaats, gebruikt door Joannes-Baptiste-Edouard Vanhoutte. Door T ambt van den Notaris HOLLY, te Wulve- ringhem. Donderdag 26 September 1872, 4 ure namiddag, te Coxyde, ter herberg de drie Visschers, bij Philip Legein, Zal de Notaris DE BRküWERE, te Veurne, over gaan tol de eindelijke Toewijzing, van: Woonhuis met Schuurken, Stalling en verdere afhanglijkheden, mede het pachtrecht tot baafmis •1873, aan fr. 60,- bij jare boven de grondlasten, aan 111,31,34 G" Akkerland waarop de voormelde gebouwkens zich bevinden. Laatst bewoond en gebruikt door de weduwe Rubben; om aanstonds in gebruik te treden. Nadere inlichtingen bij voornoemden Notaris. Woonhui»* met aanpalende Bierbrou werij en nog een ander Huis ten dienste van herberg alles slaande en gelegen te Veurne en om aanstonds in gebruik te treden. Aanzienelijke sommen konnen bezet blijven. Zich te bevragen bij de Notaris DE BRAUWEHE, i te Veurne. Algemeene Tijdingen* Dezer dagen zijn meest allen die zich te Duinkerke voor de IJslandsche visscherij bescheept hadden, in hunne haardsteden teruggekeerdde vangst is dit jaar tamelijk goed geweest. Al onze groote sloepen zijn ook ter kaai om later dch te bereiden voor de groote wintervaart. (Stad Nieuport). Men schrijft uit Brugge, 18 September: Twee slimme kerels, die veinsden werklieden te zijn van het gaz-gesticht alhier, boden zich sedert eenigen tijd aan in verschillige plaatsen, bijzonder lijk in estaminets, ten einde, met last van den heer directeur, de gaz-toestellen na te zien en desnoods te vermaken. Op wel twintig plaatsen liet men hen herstellingen verrichten, waarvoor zij drank en grid ontvingen. Die herstellingen waren op vele plaatsen maar geveinsd en de bedriegerijen kwa men ter oore van de gaz-compagnie en de politie, Welke laatste spoedig hare netten uitspande om de bedriegers te knippen. Maandag is zij daarin ge lukt: de agent-inspecteur de Smedt heeft de kerels ontdekt en aangehouden; de een woont in de Arsenaalstraal, de andere in de Ramstraat. Den 10 dezer maand had men te Blanken berge 72,247 badkaarten uitgegeven. Het getal der vreemdelingen in die badstad aangekomen, op den 3 september, beliep tot 9,264. Op 3 dezer maand was Heist door 960 vreemdelingen bezocht ge weest. Er is te Brussel tusschen de brouwers en de herbergiers twist ontstaan. Ten aanzien van de prijsverhooging der steenkolen willen de brouwers insgelijks den faro, lambik, enz. duurder doen betalen. De herbergiers protestecreu daartegen krachtdadig; zij beweren dat de eisch der brouwers /Overdreven is; dat zij voor niets ter wereld nog tonden pogen den prijs van het glas bier te ver- Ipoogen, dewijl zij dienaangaande eenige jaren ge leden, tijdens bel fameuse faro-oproer eene [reur.ge ondervinding lieimen opgedaan; dat de Blazen reeds klein genoeg zijn om ze nu nog niet w gaan verkleinen, enz. Kortom, men heeft geene hoop om tol eene over eenkomst te geraken. Volgens men zegt zouden sommige herbergiers er aan denken, om gezamen lijk eene centrale brouwerij op te richten en zich udus te ontslaan van liet juk der voornaamste brouwers van de hoofdstad, waarvan zij al te veel ‘fhankelijk beweren te zijn. Men weet niet hoe ■leze zaak zal eindigen. Ziehier de namen der 25 slachtoffers, welke 'loor de vreeslijke ramp in de koolmijn Boime- llh'i-Hareng het leven hebbon verloren: T. Godin, •13 j;mr, gehuwd, zonder vaste woning te Oupeye; •Y. Lovinfosse, 40 jaar, gehuwd, vader van 6 kin- 'dere.i, te Herstal; N. Lovinfosse, 13 jaar, zoon van l'lrn vorige, id.; H. Philippe, 35 jaar, gehuwd, 3 kinderen, id.; A. Gordy, 18 jaar, ongehuwd, id.; M. Josse, 18 jaar, ongehuwd, id.; G. Collette, 40 jaar, gehuwd, 4 kinderen, id.; N. Dupont, 50 jaar, gehuwd, zonder kinderen, id.; J. Dupont, 25 jaar, ongehuwd, id.; L. Ghysen, 34 jaar, gehuwd, zon der kinderen, te Milmorte; N. Libon, 16 jaar, id.; J -J. Arnold, 18 jaar, ongehuwd, id.L. Arnold, pSjaar, ongehuwd, id.; G. Lemoinne, 14 jaar, id.; penais Thomas, 32 jaar, gehuwd, 3 kinderen, id. H. Maka, 15 jaar, id.Ch. Antoine, 16 jaar, id.; P- Requilé, 34 jaar, gehuwd, 2 kinderen, te Her- Inée; J. Nysens, 18 jaar, ongehuwd, id.N. Llioesl, 42 jaar, gehuwd, 10 kinderen, te Vivegnis; L. Jams, *7 jaar, te,Luik; G. Lhoest, ongehuwd, id.G. Maquoy, 32 jaar, id.; J.-L. Zuette, 17 jaar, te Vot- tein; N. Jehaes, 20 jaar, ongehuwd te Heurë-le- Tomain. Op het oogeublik van het ongeluk bevonden zich H werklieden in den pul; 28 arbeidden in hel be leden verdiep en 3 op het bovenverdiep, langs- vvaar’t water is binnengestroomd. Toen deze drie laatste werklieden hel water zagen opkomen, had den zij nog den tijd om boven te geraken. Wat de 18 werklieden betreft die beneden arbeidden, drie liunner redden zich. Hel zijn de genaamde» Tho mas Michel, Bouille en Viatour. Al de anderen zijn omgekomen. In de koninklijk academie van schoonekunsten te Berlijn, zijn thans tentoongesteld de modellen, dingende naar de prijzen voor de beste ontwerpen 'an een gedenkteeken, dat op den Niederwald zal Morden geplaats. Er zijd 12 modellen ingezonden, b bouwkunstige en 4 beeldhouwwerken. Buitendien kijn ter mededinging ingezonden 27 teekeningen, UIe voorstellende tempels of andere gebouwen. Als fene bijzonderheid, hoogst onaangenaam van aard loor hem dien het betreft/ kan hel volgende wor pen medegedeeld een der modellen is op de reis Laar Berlijn derwijze beschadigd, dat het meer reschikl is, om ter tentoonstelling te worden op genomen. STERFGEVALLEN. GEMEENTE COXYDE. Do opening der klus*en 1h vont ge- Mteld <»p den mjntsdng, 1st"" October, om 7 1/2 ure 'h morgen».

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 3