HUIZEN EN STALLINGEN, BEKENDMA KINGEN. SCHOONE BOOMEN, T O E W M Z I ft G Ministerie van Financiën. BESTUR DER REGISTRATIE EX DOMEISEN. KANTOOR VEURNE. personen en kinderen, en is tienmaal voedzamer dan liet gewone vleescli en chocolade. In doozen van 12 tassen, 2 fr. 25, van 576 lassen, 60 fr., ot omtrent 10 cent" par tas. BARRA' DU BARRY en Cie, 12, Keizerstraat, Brussel. Zending tegen postmandaat. Depóts te Veurne, bij E. Duclos en J. Dohbelaere, apothekers. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. den 21. Sophia Vuylsleke, dochter van Pieter en van Cecilia Vossaert, Zuidstraat. den.21. Emilius Demujs, zoon van Augustus en van Melanie Vanhoutte, Bcwesterpoort. den 23. Carolus Van Mol, zoon van Josephus en van Mathilde Dewille, Bcwesterpoort. den 23. Marie Puppynck, dochter van Ludovicus en van Marie Vanbevcren, Ooslstraat. den 25. Désirë Verfaillic, werkman, 28 jaren on 11 maanden, jongman, met Melanie Dclva, werk ster, 23 jaren en 1 maand, jonge dochter, beide geboren en wonende te Veurne. STERFGEVALLEN. den 7 januari 1870. Carolus Poupcye, koetsier, 44 jaren, geboren te Veurne en overleden te Duin kerke, wcduwaar van Barbara Deraedt, echtgenoot van Nathalie Vanlaere. den 8 april. Marie Charels, zonder beroep, 80 jaren, geboren te Veurne en overleden te Duin kerke, weduwe van Pieter Vandenberghe. den 20 juni. Jacobus Deturck, kuiper, 62 jaren, geboren te Veurne en overleden te Duinkerke, wcduwaar van Sophie Goctgbebeur, echtgenoot van Marie Voyer. den October. Malvina Wybouw, schipperin, 20 jaren, geboren te Veurne en overleden te Duin kerke, jonge dochter. den 23 november. Franciscus Degrave, zager, 55 jaren, geboren te Veurne en overleden te Duin kerke, ongehuwd. den 29 december. Rcmi Dupon, metser, 22 jaren, geboren te Veurne en overleden te Duinkerke, jongman. den 2 februari 1871, Celestina Dupon, dienstmeid, 24 jaren, geboren te Veurne en overleden te Duin- I kerke, jonge dochter. den 12. Petrus Sena, voerman, 33 jaren, geboren te Veurne en overleden te Duinkerke, echtgenoot van llenrica Decarncin. den 27. Sophia Abode, dagloonster, 42 jaren, geboren te Veurne en overleden te Duinkerke, jonge dóchter. den 18 maart. Ludovicns Bauden, voerman, 43 jaren, geboren te Veurne en overleden te Duin kerke, jongman. den 26 juli 1872. Elisa Derycke, 5 m. en 2 d. den 20 september. Helena Merlevcde, 2m.cn 14d. den 23. Udille Quartier, 1 jaar, 5 m. en 23 d. den 23. Prosper Vanderstraete, 4 m. en 23 d. Woensdag MO Oktober 1W72, 3 ure namiddag, ter herberg het Gouden Hoofd, groolc Markt te Veurne, van: Koop\. Woonhuis met Bierbrouwerij, keuken- gëbouw, stalling en plaats, ter noordzijde der Kaaiplaats. Priizii van ketels, tonnen en verder brouwers- alaam 8.237 16. Laatst bewoond en gebruikt door d’hecr Prophete; bm aanstonds in gebruik te treden. Koop 2. Woonhuis met al bangelijkheden ten dienste van Kruidenierswinkel, aan den hoek van liet Kaatsspel en Houtmarkt. Bewoond en gebruikt door de wed" Prophete, tot 23 april aanslaande, legen fr? 300 bij jaré boven de grondlasten. Ten overstaan van den bevoegden heer vrede rechter, hooldens medegcrechtigde minderjarigen. Door het ambt van den Notaris DE GRAUWERE te Veurne, ten wiens kantore de eigendomsbewijzen vn lastboek berusten. OPENBARE VERKOOPING van WET HUNNE AANHOORICHEDEH, TE ALVERING1IEM (FORTHEM), alsmede van van verscheiden aard, staande ook te Forthem, öp gronden van den heer Florimond Deruysscher en van de echtgenoten Dobbelaere-Verbouwe, ontei gend voor de werken van den Loovaart. De ondergclcekende Ontvanger der Registratie en Domeinen te Veurne, zal op Mnnndng October 1872, ten 2 ure precies, ter plaats verkoopen de voormelde Boomen en de volgende gebouwen lc Lot. Een Woonhuis met Stalleken, ge bouwd op hel perceel sectie C, n.° 187, behoord hebbende aan de ecligenoten Dobbelaere-Vcrbouwe. 2“ Lot. Een Stalleken staande op het perceel sectie D, ,n." 52a, thans gebruikt door Charles Therij en David Vanmassenhove. 3" Lot. Een Huis gesticht op het perceel sectie D n" 50, thans gebruikt door David Vanmassenhove. 4" Lor. Een Huis gebouwd op hel perceel sectie 1), n° 49, thans gebruikt door Ch.’ Thcry. A’. B. De scheidmuur der twee huizen uitma kende de tweewoonst beschreven onder de loten 3 en 4 wordt medevcrkocht met hel lol 3. Deze gebouwen worden verkocht om afgebroken te worden en de afbraak zal moeten geschieden en de materialen geruimd zijn binnen de vijftien dagen der goedkeuring van de verkooping, en 'de boomen zullen moeien geweird worden binnen de 16 dagen dier goedkeuring; dit alles op straf van alle schaden en intresten. De verkooping geschiedt met hel verhoog van 10 "/o over onkosten betaalbaar, met den principalen koopprijs, onmiddelijk na de goedkeuring der ver kooping door bevoegde overheid. De vei gaderingter herberg de Bijlander, bewoond door sieur Franciscus Vandewalle, te Alvcringhein Forlhem De ontvanger voornoemd, L- VAN SIELEGHEM. /.V EENE ZITTING. Ilnntlcl on IMJ verheid. Men leest in den Moniteur des Intéréts Matériels: Nog nooitt, sedert 1866, heelt er in België meer levendigheid geheerscht in onze koolmijnen dan vandaag en nimmer waren de prijzen zoo hoog gestegen. Hel is bijna onmogelijk een juiste prijs' op te geven voor de verschillende kwaliteiten, daar hunne waarde wezenlijk nominaal is. De verbrui kers kóopen de opbrengst aan den prijs die ge vraagd wordt, zonder voorwaarden en zonder de minste aarzeling. Op hetzelfde tijdstip in 1866, waren de grove kolen aan fr. 22 per ton, de grove gaillelen aan fr. 20, gaillettcrien aan fr. 18. De smidskolen Ir. 14; de magere kolen 17, de magere gaillctten 16 en de magere steenkolen fr. 10 per ton. lieden komen de Engelschen, Franschen, Denen, Noorwegers onze kolen opkoopen, waardoor de vraag in den laatste» tijd zoozeer vergroot is, dat e.xploiteerders verplicht waren een groot deel dier aanvragen onbeantwoord te laten. Te Charleroi worden de half grove steenkolen verkocht van 32 a 34 en de gailielten fr. 30 a 32, de tout-venant is gekwoteerd fr. 20 a 21 en defijne van fr. 16 a 17; overigens is de handel zeer moeilijk. De dagloonen, die reeds zeer hoog stonden, schijnen nog te zullen klimmen, helgene gevoed bij de nadering van den winter, zooniet een gebrek, dan toch geheel buitengewone prijzen voor dëbrand- slollën in een niet ver verwijderd tijdstip doet te gcmocl zien, zoowel voor de nijverheidstakken die er van afhangen als voor de werkende klassen. De algemeene toestand der koolputlen in Frank lijk wordt zeer goed in eenige woorden uitgelegd door het blad La llouille; nergens, zegl dit blad, hebben de uijveraars noch de kooplieden hunnen voorraad kunnen opdoen zooals in vroegere jaren en de aanzienlijke vraag die benoodigd is voor het fabriekeeren van suiker, daar de beetwortels won derwel gelukt zijn, doen overdreven prijzen te gcmocl zien legen den eersten vorst. Het valt niet te ontkennen dal de prijzen voor liet ijzer in Belgie in verhooging zijn en hel is zeer moeilijk om kwotecringen le maken, zoodanig zijn de prijzen veranderlijk van den eenen dag lol den anderen en van de eene markt tol de andere. Hel geslagen ijzer wordt verkocht tusschen de 300 en 320 fr., het gegoten ijzer tusschen 125 en 140 fr., de platen tusschen 430 en 460 fr. 7 kU 12 kn G() van .Algemeene I spijsverteering, slaap en sterkte aan de zwakke De rechterlijke overheid van Brugge, verge- - zeld van de wetsdöctors, heeft zich maandag naar Oostkerke begeven, om de zaak van ecu gevecht te onderzoeken, welk aldaar zondag nacht heelt plaats gehad, en waarbij een persoon ceue dopde- lijke messteek in den hals bekomen heelt. De da der, zekeren Quinlinus Fockedcy, is aangehouden en naar Brugge overgebracbl. De gekwetste heel Bernard Hoste. Verledcne week is er te Ecrneghem een be droevend schelmstuk gebeurd. De veldwachter dezer parochie ziende dat een man, de genaamde Medard Vancanncyt, van Rouselarc, niettegen staande zijn eerste verbod, altijd voort met leer lingen om geld speelde, vroeg hulp aan den ge- naamden N... die hem er aanstonds toebracht. Zij gingen te samen den speelman te gcmocl, namen zijne teerlingen af en geleiden hem met groole moeite naar het gemeentehuis, waar hij-eene on dervraging onderging, waarna zij hem loslieten. 's Avonds stond de genaamde N’..., die den veld wachter geholpen had, aan de deur van eene her berg op de plaats rond te zien, toen eensklaps hij een zoo geweldigen slag op hel hoofd kreeg, dat hij plotseling in den gronde stuikte, bloedende uit neus en ooi en; voor hel oogenblik gaf hij geen teeken van leven meer. Men raapte hem aanstonds op en de doktor gaf hem de eerste zorgen, en den donderdag daarna was hij er nog niet in gelukt hem tot zijn verstand te doen wederkomen; hij is gausch onnoozel gekomen. De gendarmerie van Ghistel kwam aanstonds ter plaats, hield den tecrlingspelcr aan en bracht hem naar T gevang van Ghistel over. Vrijdag is te Ruissslede, door hel hemelseh vuur de schuur der hofstede van F. Devos, in brand gestoken. Behalve hel vee, ter uitzondering van een kalf, in de vlamifien omgekomen, is alles door hel vuur vernield. Alles was verzekerd voor de som van 4,500 fr. Er is voor 3000 fr. schade. Als eene bijzonderheid meldt men, dal over twee jaren den termijn van hel verzekeringscontract ten einde zijnde, landbouwer Devos hel niet meer wilde vernieuwen, doch dat zijne vrouw, buiten zijne wete, eene nieuwe verbintenis aangegaan en de jaarlijksche premie betaald had. Devos mag dus van geluk spreken, dat zijne vrouw voorzichtiger was dan hij. Men schrijn uit Brugge, 23 september: Ten gevolge eener slechte werking vaneenen exenlriek- wachler is een rijtuig van den trein van 10 uur, komende uit Oostende, dezen morgend in onze statie ontriggeld. Zooals bijna altijd in dergelijke gevallen sprongen vele personen uil den trein en eene vreemde dame verstuikte zelfs den voel. Twee geneeslieeren hebben haar de noodige zorg toege diend. Die dame is naar een hotel der stad over bracht. Men meldt uit Namen, 23 september: De heer l’epin, liberaal lid’ van den gemeenteraad, overleden zijnde, zoo is die raad nu samengesteld uil acht katholieken en acht liberalen. IV’. ll. De Revalenta wordt thans gebrand ver kocht, en moei maar eenen minuul op hel vuur slaan; en voor de personen op reis, of welke niet koken, hebben wij BESCHUITEN VAN REVA LENTA bereid die men ten allen lijtekan eten; in blikken doozen van 4 en 7 fr. De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medecijnen, door de smakelijke gezondheidsbloem Revalenta Arabica du Barry van Londen. Gezondheid voor allen dooi- de weldoende Beva- lenta Arabica, die geneest zonder medecijnen, purgatien, noch kosten, de slechte verteringen, de maagziekten, gewone verstoppingen, slijmen, win den, liet zuur, hel koud vocht, walgingen en bra- kingen, alle ontsteltenis der borst, keel, adem, stem, onstekiug der luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, hersens en bloed. 74,000 genezingen die van Z. H. den Paus inbe grepen, de hertog van Plurkow, Mev. de markiezin de Brëlian, enz. enz. Veel voedzamer dan hel vleescli, verspaart zij 50 maai den prijs uil van de andere geneesmiddelen. Geluigschritl n." 62,812. Luik, 14 nov. Sedert 1855 gek wollen door zweren aan de bcenen en ondervindende dat het steeds erger werd onder de behandeling van drie geneesheéren, die mij overigens verzekerden dat op mijn ouderdom (5a jaren) die genezing onmogelijk was, heb ik tot I mijn geluk besloten gebruik te maken van uwe Revalenta, die mij geheel genezen heeft in weinig tijds en op eene verassende wijze mijne gezond heid in ’t algemeen heeft verkloekt. ,Gr. Voos, portier in de proef kamer der vuurwapens. In doozen: i/t kil., 2 fr. 25; i i kil. 4 fr.; 1 kil. Bevalenta in doozcjt van 4 en 7 fr. De Chocolade Bevalenta geelt den eetlust terug, X iuti i irt t>. v ,-my t c—waa— GEHOOR) T.N. HVWEI.UKEN. STAD VEV BMC. r I

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 3