V K L II E. AAN H E T 1 I A' G BEKENDMAKINGEN. ’MÉF heropening T O E U IJ Z I 1 I WOENSDAG 2 OCTOBER 1872. Hoter- 1872, 3 83 oote Markt te Veurne t-U Le sieur Devacht, pbarmacien chez M.mc V.e Dobbelaere, se charge de 1’analyse chiinique de toutes les substances industrielles, coinmerciales, ou alimentaires telles que guanos, engrais chi miques, potasses, soudes, sucres, betleraves, farincs, etc. winter eenige werklieden, die tegenwoor dig op het land of in de steenbakkerijen werken, naar de mijnen zal terug brengen. In den Coucbant de Mons veel werkda- digheid, vooral in de verzendingen. In den uitersten Couchant is dit hetzelfde, maar de voortbrenging is volkomen on toereikend. Men baalt voor de coke zulke hooge prijzen aan, dal men zou aarzelen ze op te nemen. Op bel oogenblik dal bet gebrek aan kolen bij het aanvangen van den winter de nijverheid met eene schrikkelijke crisis bedreigt, komen er nog werkstakingen bij. Te Sars-Longchamps hebben de werklieden sedert drie dagen belwerk laten staan; een enkele put werkt nog. Te la Louvière en la l’aix is de werkstaking dinsdag begonnen. i van eeiie werkstaking in van Bois-du-Lucen van hebben wij nog geene stellige inlichtingen. De werklie den zijn zeer kalm. Men zegt dat de dag- looncn sedert eenigen lijd aanzienlijk ver meerderd waren. Uil La Louvière wordt van den 26 september gemeld, dal de werkstaking er lol dien datum nog geene uitbreiding had j genomen. Te Sars Longchamps daaren- legen, is zij algemeen; de deuren der put- I ten-zijn gesloten. De werklieden houden zich in hunnerespeclieve wijken en blijven kalm. De vrouwen zijn zeer neerslachtig, omdat, hij het duur leven, hare echlge- noolen en zonen niet werken. Te La Lou vière en la Paix zijn twee putten .aan T werk. t’s Morgends vroeg waren talrijke groepen bij de mijn komen roepen hou! hou! maar hierbij bleef de belonging. De werkstaking der kol nmijners kan de ge- dwongene werkstaking over (luizende ar beiders in andere nijverheidstakken ver wekken. De Meuse meldt dat hij eene dcpechc heeft ontvangen, volgens welke er een nieu>vc afslag op de kolen in Enge land is gekomen. van de Apothekerij Dobbelaere, groote Oost- straat n.r 36, tc Veurne, onder het bestuur van Til Devacht, gediplomeerden apotheker en oud- interne der burgerlijke hospitalen van Gent. Veurne, October. De vreemde familien, die le Oostende en te Blankenberghe het zomersaizoen waren komen doorbrengen, zijn schier allen verdwenen: men ziet nog slechts eenige zeldzame en onverschrokken bad gasten. De hotels zijn verlaten en de eige naars berekenen de uitslagen van liet saizoen, dal niet zoo gunstig was als dit van 1871. De samenkomst der drie keizers te Berlijn en de feesten van Gent hebben vroegtijdig hel aantal vreemdelingen in onze badsteden verminderd. Hel getal vreemdelingen die Blankenberge niet al leen bezocht, ma ir er gelogeerd hebben sedert hel begin van hel saizoen lot 5 sep- lembér, bedraagt 9,839. Men verkocht lot den 17 september 75,562 badcoupons. --- l l»O L<4 Verleden jaar, van 2 juni tol 25 september, ^en spreekt ook had men er 71,695 afgeleverd. de koolmijnen i Men schiijlï ons uit Waregem, 29 1 Braquegnies, doch daarover september: In den nacht lusschen vrijdag tol zaterdag laatst is er wederom eene stoute diefte gepleegd, ten nadeele van de wed. Leo Deconinck, been hou wsler, in de Kwadeslraal. De dieven zijn langs achter in den hof gedrongen, en van daar in hel slachthuis, bij middel van inbraak. Al hel vleesch, als mede eenige kilos roet, heb ben zij medegenomen. Alen schat het ge-, slolenc op eene waarde van 125 fr. Er moet alhier eene bende dieven bestaan, die goed ingciicht is, want er gaal geene week voorbij of men hoort van stelen bij middel van inbraak en ondanks al hare pogingen, is dc policie lol heden er nog niet in gelukt, de plichligen te kunnen knippen. Men kondigt eene werkstaking aan in den bassijn van liet Center. Hel oogenblik is goed gekozen, want de schaarschle der kolen is ten uiterste gekomen; de winter staal voor de deur en alle staking in de voortbrenging zal noodlottige gevolgen hebben. De werklieden eischcn eene ver- hooging van loon, hunne vraag grondende op de hooge prijzen der kolen; zij blijven overigens zeer kalm. De prijzen waren voor het oogenblik standhoudend; wij zul len zien welken invloed deze nieuwe werk staking zal hebben. In de andere bassijns is de toestand altijd gelijk. Te {Bergen nogtans bereiken de gaillellen 30 fr., en de lout-venant verschilt lusschen 20 fr. en 25 fr. Tc Luik spreekt men van rijzing, maar zonder duidelijke koieeringen te geven. In den grond doel men deze week wal men de vorige week deed. Zij die noodig heb ben koopen le allen prijze. De voortbren ging is steeds Hauw; ’men hoopt dal de om 4 ure namiddag, ter herberg de Keizer, te Veurne, openbare verkooping van de Herberg het IVi7 Peerd, in de Zwarte-Nonnenstraal, tc I Veurne, gebruikt tol 23 april 1873, door sieur i Obyn, mits 250 franks bij jare. DONDERDAG 24 OCTOBER 1872, om 3 ure namiddag, ter herberg dragende op het uithangbord d la Station, bij de ijzerenwegstatie, te Avecappelle, openbare verkooping van een Huis voordozen in drij Woonsten, nu in een, en 5 aren 10 centiaren medegaande Erf, geslaan en gelegen ter dorpplaats van Avecappelle, bekend bij kadaster wijk A, nummer 271a. Bewoond door Isabella-Bosa Hartcel; ingenot- treding met 1 mei 1873. IN EENE ZITTING. Woensdag 1<5 Oktober IS7V, ure namiddag, ter herberg het Godden Hoofd, Markt Vo..»—vau Koop 1. Woonhuis met Bierbrouwerij, keuken- gebouw, stalling en plaats, ter noordzijde der Kaaiplaats. J’rijzij van ketels, tonnen en verder brouwers- alaam fr. 8,237 16. Laatst bewoond en gebruikt door d’heer Prophete; om aanstonds in gebruik le treden. Koop 2. Woonhuis met afhangelijkheden ten dienste van Kruidenierswinkel, aan den hoek van het Kaatsspel en Houtmarkt. 1 Bewoond en gebruikt door de wed’ Prophete, lot 23 april aanstaande, tegen fr.’ 300 bij jare boven de grondlasten. Ten overstaan van den bevoegden heer vrede rechter, hoofdens medegerechtigde minderjarigen. Door het ambt van den Notaris DE GRAUWERE te Veurne, ten wiens kantore de eigendomsbewijzen en laslboek berusten. Kantoor van den Notaris De Cae, weegschaalstraat, n.° 10, te Veurne. MAANDAG 7 OCTOBER 1872, I om 3 ure namiddag, ter herberg hierna beschreven, 1 openbare verkooping van een Huis ten dienste van Herberg genaamd de nieuwe Eik, en 16 aren 42 centiaren medegaande erf, bij kadaster wijk 0, n.r’ 296b en 296o, gelegen binnen de ge meente Leysele. .Gebruikt door sieur Demolder-Beschrijver; aanslag met 1" mei 1873, of eerder mits overeen komst met den gebruiker. WOENSDAG 9 OCTOBER 1872, om 10 ure voormiddag, ten huize bewoond door den heer Bieswal-Bricoult, Zwartenonnenstraat, te Veurne, koopdag van Keukengerief, schoone Meubels en andere voorwerpen. Op konditien toen voortelezen. DONDERDAG 10 OCTOBER 1872, om 3 ure namiddag, ter herberg de Zon, te Nieu- cappelle, verkooping van een Huis met Grond en Erf, aldaar gestaan en gelegen. WOENSDAG 16 OCTOBER om 4 I I SUPPLEMENT ADVERTEJVTIE-B I A STAD VEUKNE.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 1