T O E W IJ Z I NT; in eene zitting, TOE W IJ Z 3 G IN EENE ZITTING, Woensdag 1<» Oktober 1872, novein- Kantoor wonende'te Veurne, ecbtgenootc van Franciscus Goos. den 8. Bernardus Michiels, zonder beroep, 87 jaren, 11 maanden en 9 dagen, geboren te Rams- cappelle en wonende te Veurne, weduwenaar van Ida llaverbeke. dén 10. Alphons Lobbestal, 1 maand en 11 d. den 10. Petrus Deman, bijzondere, 64 jaren, ge boren te Alveringbem en wonende te Veurne, ongehuwd. den 11. Celinie Delefortrie, naaister, 18 jaren, 6 maanden en 25 dagen, geboren en wonende te Veurne, jonge doubter. DONDERDAG 17 OCTOBER 187^, 2 ure namiddag, ter herberg het Gemeentehuis, te Oostkerkc openbare verpachting der onroe rende Goederen behoorende aan hel Arm bestuur dei’zelfde gemeente. Gereed te betalen 10. *7. van een jaar pacht. DONDERDAG 24 OCTOBER 1872, om 3 ure namiddag, ter herberg dragende op bet DINSDAG 22 OCTOBER 1872, om 3 ure namiddag ter nabekende herberg, open bare verkooping van: Een Hui» ten dienste van herberg en winkel te Veurne-Bewesertpoort, met grond, erf en den grond waarop slaat het woonhuis der weduwe en kinderen Manlez, te zamen groot, bij kadaster wijk B, ten deele nummers 796 en 896ms. Laatst bewoond en gebruikt door sieur Seraphin Top-Charlet.Aanslag met de,geldlelling. WOENSDAG 25 OCTOBER 1872, om 3 ure namiddag, in de herberg de Papegaai, Ooststraat, te Veurne, openbare verkooping van IJ hectaren IH aren centiaren Zaniiand in Oostduinkerke, wijk C, n.“ 434, 455, 468, 469, 470 en 471, al ten eenen blokke, bij plakbrieve verdeeld in drij loten. 1872, van het bof van assisen van Westvlaanderen, waarvan de opening zal plaats hebben te Brugge, maandag 4 november aanstaande, ouder hel voor zitterschap van M. den raadsheer Mechelynck, be- merken wij MM. ElleboudtHenri, burgemeester teLangemarck. Vamlamme Pieter, landbouwer te Beerst. F. Gernaey, brouwer te GhisteL De Wetgevende Kamera zullen op 12 ber aanstaande worden geopend. Twee groote branden zijn de verledene week de gemeente Merckem in ontsteltenis komen brengen. Den Maandag werd een hofstedeke der prooi der vlammen. Men zegt de onvoorzichtigheid niet vreemd aan die ramp. Den Dinsdag morgend brandde hel verschrikke lijk bij sieur Orreel, koopman in hout, hooi en strooi; geheel hel welvoorziene houlmagazijn, de oogst van rondde 10 hectaren hooiland, in vummen. vijf schelven van verschillige vruchten en een groote wagen werden totaal verslonden door het vernielend element; fcr was •geen hulp te brengen! Orreel was tijdens de ramp ondertrouw gaan doen te Pollinchove. Openbare geruchten wijden de ramp toe aan kwaadwilligheid en, men verzekert, dat een rechterlijk onderzoek ingeslekl is. Men berekent de schadeop 11,000 lïs. van welke 6,000 frs. zullen uitgekeerd worden door eene brand verzekeringsmaatschappij, die juist haar kon trak! voor 1 October aangegaan had, dag op welken de ramp bij Orreel uitborst. Volgens de Etoile Helge, zou de ondercom- missie van oorlog bare werkzaamheden geëindigd hebben en, in overeenstemming met den krijgsmi- mistcr, eenen wensch hebben uitgebracht ten v'óór- deele van de afschaffing1 der plaatsvervanging en het invoeren van den persoonlij kenen verplichten krijgsdienst. De antwerpsche dagbladen behelzen het vol gende telegram der agencie Havas: «Brussel, 9 October. Men verzekert dat omtrent hot midden dezer maand eene algemeene werkstaking van al de stielen zul plaatsgrijpen.» Inde bpus^elsclie dagbladen treffen wij .daarover niet het minste woord aan, wal ons denken doet dal die zoo ge wichtige lijding ongegrond is. Mee meldt uit Bergen, 8 October: De werkstaking der mijnwerkers van het Center, Welke tot hiertoe zeer rustig was, zou binnen kort Wel een ander karakter kunnen aannemen. In de huisgezinnen begint het gebrek zich te doen ge voelen, en de arbeiders verspreiden zich in de dorpen en bieden zich op de alleen staande pacht hoeven aan, ten getalle van 10 a 15, om levens middelen te vragen. Tot nu toe hebben zij den toevlucht niet tol bedreigingen genomen, om zich te doen geven wat zij vroegen; evenwel zijn de personen verschrikt, die zulk een bezoek ontvan gen. z f u0| f Ee i hevige brand is in den avond van 1 oclo- birinhel klooster van Sainl-Maur te Rijscl uit gebroken. Een deel van hel onlangs nieuw opge- bmiwde en prachtige pensionnaat der dames van Sainl-Maur, geheel in de nabijheid der stadspoort gelegen, tusschen de faubourgs Madeleine en Saint- Maurice, is verwoest. De nieuwe werken waren nog niet ten volle vol tooid en ccnige timmerlieden werden gebezigd om de installatie voor do leerlingen te voleindigen, welke binnen twee dagen moest plaats hebben. De brand ontstond in eene der zalen, welke den rechter vleugel aan het hooldgebouw verbindt, door de onvoorzichtigheid van een leerjongen der timmerlieden die een slecht uitgedoofd fosfoor- aleksken in een hoop krullen liet vallen. De pompiers hebben den boelen nacht bij de ge bouwen moeten doorbrengen on hij fakkellicht moeten werken. Het gebouw, heelt zoo het schijnt, 820,000 fr. voor opbouwing gekost en is slechts voor 450,000 fr. verzekerd. De Sehnde wordt op twee derden van de waarde der gebouwen begroot. Men heeft ter nauwornood enkel de planken en ccnige bedden kunnen redden, die in de gangen Stonden. K0RREKTI0NNELE KECHrSALK VAK VEURNE. Joannes Degryze, herbergier, Camiel Degryze, Werkman, elk 26 fr. boete, over slagen, beide te Schoore. Augustus Depoorter, werkman te Veurne, 3 jaar gevang, over dieften. Joannes Parmenlier, voddenkooper te Dixmude, I maand gevang, over schennis der zeden. Louise Vieubled, speliewerksler te Dixmude, 16 dagen gevang, om haar kind verlaten te hebben. Joanna Bolle, huisvrouw van Karei Fiorine te Veurne, 8 dagen gevang, over dictie. IV. It. De Revalenta wordt thans gebrand ver kocht, en moet maar eenen minuut op het vuur staan; en voor de personen op reis, of welke niet koken, hebben wij BESCHUITEN VAN REVA LENTA bereid die men ten allen lijte kan eten; in blikken doozen van 4 en 7 fr. De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medecijnen, door de smakelijke gezondheidsbloem Revalenta Arabica du Harry van Londen. Alle ziekte vindt door de weldoende Hevalenta Arabica, gezondheid, kracht, eetlust, spijsvertee- ring en verkwikkende slaap. Zij geneest zonder medecijnen, noch kosten, de slechte verteringen, de maagziekten, gewone verstoppingen, slijmen, win den, hel zuur, hel koud vocht, walgingen en bre kingen, alle ontsteltenis der borst, keel, adem, slem, onsleking der luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, hersens en bloed. 74,000 genezingen die van Z. H. den Paus inbe grepen, de hertog van Plurkow, Mev. de markiezin de Brclian, enz. enz. Veël voedzamer dan hel vlcesch, verspaart zij 50 maal den prijs uit van de andere geneesmiddelen. Genezing n.° 63,184. Jnmel, bij Charleroi, 9 mei. Uwe kostbare Revalenta heeft mijne vrouw ge nezen onderhevig aan gestadige pijn en kwalen die sedert 4 jaren haar zonder ophouden kwelden. Ein-. delijk beeft een braaf geneesheer van onze omstre ken haar aangeraden gebruik te maken van uwe bloem. Zij begon die den 19 april II. te gebruiken en reeds hebben, tut groote verwondering van ver scheidene personen, de kwalen opgehouden; liet oogzeer en pijnen in de beenen zijn verdwenen, de slaap is rustig geworden; de pijn aan het'hart, de maag en in de lenden gaan langzamerhand weg en zijn bijna nietig. L. J. Dury. In doozen: 1/4 kil., 2 fr. 25; 1/2 kil. 4>fjp; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60 fr, Heschuiten van Hevalenta in doozen van 4 en 7 fr. De Chocolade llevalenta geelt den eetlust terug, spijsverteering, slaap en sterkte aan de zwakke personen en kinderen, en is tienmaal voedzamer dan het gewone vlepsch en chocolade. In doozen van 12 tassen, 2 fr.’25, van 576 lassen, 60 fr., of omtrent 10 cent" par las. BARRY DU BARRY en C‘®, 12, Keizerstraat, Brussel.'Zending legen postmamlaat. Depots te Veurne, bij E. Dtci.os en J. Dobbelaeue, apothekers. Holloway's Pillen en Zalf. Waterzucht. Ge zwollen bèenen. De verschillende soorten van waterzucht, door lucht of door water veroorzaakt, komen dikwijls voort uit 'eene opstopping1'van den vrijen bloedsomloop door de bloedvaten, of hangen af van den eenen of anderen ontsteken toestand der alzonderingsorganeii. Holloway's beroemde mid delen, welken kraclil niet te zeer kan overdreven worden, werken onmiddelijk op het bloed, de zui- verings en afsclieidings organen met eene kracht, waartegen geene waterzucht, hoe verouderd ook hel kan uithöirde'n. Zij regelen hel vioeijen van het bloed itt elk orgaan,cu zuiveren hotte gelijkër tijd, zij maken alles wal besmet of schadelijk is schoon, zij herstellen elke werking en toch hoe magtig zij ook zijn.omgocd te doen, zijnzij geheel en al scha deloos. Zij. bevatten volstrekt geen kwikzilver of eenig ander schadelijk bestanddeel. Zij werken veilig eil zeker. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. cEiiooitri’.x. den 2. Leopldus Gappoen, zoon van Petrus en van Marie Hancke, Vestenstraat. den 5. Virginia Allaeys, dochter van Desidè'flns en van Elisa Bossant, Pannestraat. den 6. Desiderius .Marchand, zoon van Petrus en van Marie Mesure,' binnen palen. den 8. Lucia Declörcq, dochter van Ludovieus en van Anna Mcrsscman, binnen palen. den 5. Ludovieus Lahaye, plafonncerdctys diender, 29 jaren eu 3 maanden, geboren eil wonende te Veurne, jongman, met Amelia Demecster,'herber gierster, bOjaren en 4 maanden, geboren te Wulpen (>n wonende te Veurne, wede van Etienne Gazon. den 4 augusli 1871. Reginaldus Jonckheere, schipper. 54 jaren, geboren te Nieupoort, woon plaats te Veurne en overleden te Duinkerke, wedu- waar van Rosalie Bekaert, echtgenoot van Sophia Doheyn. den 5 oct. 1872. Gustaaf Dubois, 9 m. en 28 d. den 7. Justina Van Baeckel, eigenaarster, 66 ja ren, 11 maanden en 28 dagen, geboren en wonende te Veurne, weduwe van Joannes Breynaert. den 7. Carolus Van Mol, 14 dagen? den 8. Carolus Depuydt, 8 maanden en 11 d. den 8. N.athalia Dierycx-yisschers, huishoudster, 66 jaren, 8 maanden en 17 dagen, geboren eu Donderdag 24ste" October 1872, 2 ure namiddag, ter afspanning de Papegaai, te Nieuport. Eener Hotstede met Gras- en Zaai- landen, gelegen te S.1 Jooris, in den Polder, wijk A, n.r‘ 38, 93 tot en met. 97, 99 tot en met 103, 112, 117 en deel van h.r 66, en wijk B, nr22Ó, zamen groot H 11,64,65 C". Nog te Oostduinkerke, langs den keiweg, Zaai land wijk C, n.r 396a, 11 2,02,30 C“. Bewoond en gebruikt door L. Poene, tot baafmis 1873, aan fr.s 1,700 te jare boven de lasten. Door het ambt van den Notaris DE IJUAl WERE, te Veurne, bij wien de eigendomsbewijzen berusten; inlichtingen ook te bekomen bij de Notarissen HEYVAEBT te Ghislel en FRAEYS te Brugge. 3 ure najniddag, ter herberg het Gouden Hoofd, groote Markt te Veurne, van: Koop 1. Woonhuis met Bierbrouwerij, keuken- gebouw, stalling en plaats, ‘tor noordzijde der Kaaiplaats. Prijzij van ketels, tonnen en verder brouwers- alaam h' 8,237 16. Laatst bewoond én gebruikt door d’heer Puopiiete; om aanstonds in gebruik te treden. Koop 2. Woonhuis met afhaugelijkbeden .ten dienste van Kruidenierswinkel, aan den hoek van het Kaatsspel en Houtmarkt. Bewoond en gebruikt door de wed® Puopiiete, tol 23 april aanstaande, tegen fr.’. 300 bij jare boven de grondlasten. Ten overstaan van den bevoegden heer vrede rechter, hoofdens medegerechligde minderjarigen. Door hel ambt van den Notaris DE GRAUWERE te Veurne, ten wiens kantore de eigendomsbewijzen en lastbock-bcrustén.' van den Notaris CLus-i, Holer- ivcetjschaalslraal, n,° 10, te \'eu>nc, WOENSDAG 16 OCTOBER 1872, om 4 ure namiddag, ter herberg de Keizer, te Veurne, openbare verkooping van do Herberg het Wit Peerd, in de Zwarte-Nonnenstraat, te Veurne, gebruikt lol 23 april 1873, door sieur Obyn, mits 250 franks bij jare. ■ajj. .in, ZITIIXG VAX si OCTOBEIt. ZITTING VAN 25 0C.TOlir.lt, o»" Ki wn inu IIIWEI.IJKKX. STERFGEVALLEN. STAD velum:.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 3