V A a U t it n E. H E I I BEKENDMAKINGEN. T O E W IJ Z I N G in cone zitting, VVOEiVSDAG 16 OCTOBER 1872. groot getal verlrökken j Je' el Jre werksta- I voort- Veurne, IO October. Gedurende de maand september, zijn 6,550 brieven ten gevolge van slechte adressen niet, verzonden geworden. Van dit getal zijn 4,894 na opening aan de be stemmelingen of de schrijvers gezonden. 1,656 werden in de scheurmand gewerpen. De Journal d’Anvers meldt dat, in den aanstaanden zittijd er een voorstel zal gedaan worden aan de kamer der volks vertegenwoordigers om de afschaffing der arrondissements-commissarissen te vragen. Men meldt uit S‘ Truiden, 12 October: Een schrikkelijk ongeluk is verleden zater dag te Guvelinge (Sclmrhoven) voorgeval len. Het is alweer eene les voor de ouders van toch goed op de kinderstepassen. Een I kind had zich een solferstekje aangeschaft en een vuurtje van blaren en hout in den imf gestookt, met het ongelukkig gevolg zijne kleeren paklen, en Un sprak «AaKi-uiS daarna in de allerhevigste pijnen aan zijne 1 1 01)1 schrikkelijke brandwonden is bezweken. De postbeambte Niesen die van zijnen dienst kwam, beeft'het vuur het eerst be merkt en heeft de twee andere kinderen gered. Zonder hem zou men drie lijken gehad hebben en het buis door de vlam men verslonden geweest zijn. Men zal zich herinneren <la( de dag bladen van Brussel over ongeveer een jaar melden dat hel parket een rechterlijk onderzoek gedaan had ineen huis te Elsene, bewoond door zekere B. J., een Buis, die verdacht was valsche obligatien van rus- J sissche spoorwegen te fabriekeeren. De verdachte persoon was op de vlucht. Het onderzoek werd niettemin voortgezel, en een meisje, die zegde de nicht van B. J. te zijn, werd aangehouden, maar zij werd eenigen lijd nadien in vrijheid gesteld. De opzoekingen hadden voor gevolg de ont dekking van een geheel materieel, dal kon dienen lot de fabrikeeringvan valsche obli gatien. Zonder de waakzaamheid der po- licie hadden de schelmen miljoenen kun nen winnen of stelen, om het juister woord te gebruiken. Over eenige dagen deed de onderzoeksrechter een nieuw onderzoek in hel huis der zoo gezegde nicht van den voornaamsten beschuldigde. Bij de ver tegenwoordigers van hei gerecht trachtte zij een klein stukje papier te verbergen Of» dit papier stond de naamvan een dorp gelegen bij Cracovie, waar de onderzoeks rechters onmiddellijk eene depeche naar toe stuurden, alsmede eene photopraphie van B. J. Weldra werd deze aangehouden Het schijnt dal hel een gewezen officier is van hel russisch legeren dat hij ook advo caat en intentcnl van verscheidene prinse- I kingen, welke brenging bedreigen, ten minste bij het begin van den winter een oogenblik respijt laten. Maar die wenschen zijn verre van aanboord te worden. Is men gerechtigd te hopen, dal vele werklieden in October zul len binnenkomen, zooals dit allejaren ge beurt, het is niet min waar, dal zij nog niet binnengekomen zijn en er overal ge brek aan armen is. Zij, die in de mijnen gebleven zijn, werken zoo weinig moge lijk, en daar zij met veel min moeite hun vroeger loon winnen, luieren zij. Eindelijk, de werkstakingen van Luik hebben de markt ontroerd. Tol overmaat van ongeluk klaagt men, even als in het begin van den vorigen winter, over het gebrek aan waggons, en ’t materieel van den Slaat ontbreekt overal. Op den Grand- Central is dit mede het geval. Dit alles geeft groote vrees voor de bevoorradingen van dezen winter, en werkt nog mede om de prijzen te doen klimmen, die de voort brengers zelven overdreven beginnen te vinden. Tout-venanl is fr. 20 gekoleerd, de coke bereikt 45 en 50 fr. per ton in den bassijn van Luik. Te Charleroi heeft men de magere gaillelten 26 fr. betaald, en de verzendingen zijn zoo druk mogelijk, zoo per schip als per spoorweg. De prijs der vracht blijft gestadig aan 11 fr. Overigens, wat betreft de prijzen, wij kunnen enkel herhalen, wal wij iedere week zeggen, er is geene eigelijke kotcering, iedereen be taalt wat hij kan of wal hij wil. Maar schier niemand krijgt zijne volle vraag, en men moet, even als de inschrijvers op léenin- gen, zijne cijfers verhoogen om het nood zakelijke te verkrijgen. Donderdag 24‘te" October 1872, 2 ure namiddag, ter afspanning de Papegaai, te Nieuport. Ecbcr Blowteile met Gras- en Zaai landen, gelegen te S? Jooris, in den Polder, wijk A, n." 38, 93 lot en met 97,99 toten met 103, 112, 117 en deel van n.r 66, en wijk B, nr 220, zinnen groot 11 11,64,63 C". Nog te Oostduinkerke, langs den keiweg, Zaai land wijk G, n? 396a, II 2,02,30 C". Bewoond en gebruikt door L. Coene, tot baahnis 1873, aan fr? 1,700 te jare boven de lasten. Door liet ambt van den Notaris DE BRAliWERE, te Veurne, bij wien de eigendomsbewijzen berusten; inlichtingen ook te bekomen bij de Notarissen IIEYVAERT te Ghistel en FRAEYS te Brugge. MEIN VRAAGT KLEERMAKERSGASTEN, Zich te bevragen bij P. Dewachter, Zuidstraat te Veurne. lijke familien is geweest. Voor schriftvcr- valsching werd hij tol deportatie in Sibe rië veroordeeld; maar hij kon zich door de vlucht aan die straf onttrekken. De nicht werd voor de tweede maal aangehouden en maandag laatst opgesloten. Andere be schuldigden zijn in Rusland aangehouden, onder anderen de zoon van B. J. Men ge looft te weten dat er tusschen de verschil lende beschuldigden eene samenzwering bestond om zich te ontmaken van een hunner, die zij verdachten en welke naar een vreemd land moest gebracht worden om er te worden vermoord. I>e kwestie <lei* kolen. Men leest in den Journal de Charleroi: De meening is in onze nijverheidswercld, dal de crisis waarin wij verkeeren niet lang meer kan duren. Verscheidene fabrie ken zullen moeten stil leggen. Gisteren Hautmoul en een groot ge deelte van hel Noorden van Frankrijk, als hebbende hel werk gestaakt. Langs oenen anderen kanl,zoodia de glasblazerijen hare oude contracten met de koolmijnen zullen uitgeput hebben, zal het haar volkomen onmogelijk zijn om aan de tegenwoordige prijzen voort te gaan. Eenigen verwachtten er zich zelfs aan, de helft der ovens lezien uildooven. Van daar vermindering van het kolenverbruik, terwijl de \oortbrenging zal vermeerderen, wanteen aantal werklieden der fabrieken die zullen moeten staken, zullen in de mijnen nederdalen. Wat hier- toe zal bijdragen, is dat de duitsche en engelsche kolen op de markt beginnen te komen. Men heeft duitsche kolen gekocht aan 27 fr. per ton, te Charleroi geleverd. Hel gesticht der gaz krijgt heden zelf 50 wagons engelsche kolen. Eene nieuwe economische omwenteling is dus aanslaan de; daar de uilgraving vermeerderd, de verbruiking verminderd is en de vreemde mededinging zich op de markt vestigt, zal hel aanbod de vraag overtreffen, het even- wicht'zal kunnen hersteld worden tusschen verbruiking en voortbrenging, en onze fabrieken zullen weder ingang komen in normale voorwaarden. Zoo oordeelen er mannen met ondervinding over. Men leest in den Moniteur des Intcrêl’s daléricls: Hel zijn altijd dezelfde redenen lol voldoening en dezelfde redenen lol klachten. Men heeft meer bestellingen dan men er kan aannemen, de prijzen zijn zoo hoog mogelijk, en de kolennijverheid zou ten top van vreugde zijn, indien men kon verkrijgen dat de werklieden arbeiden, dat degenen die in greet ->~tJ zijn lerugkeeren, en dal al die i onophoudelijk de ,7 ,t I SUPPLEMENT VERIk VIII.-B n L^J j

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 1