BEKENDMKING EN. T O E W IJ ZING in eeno zitting, Holloway's Zalf.Mezelen Roodvonk. Deze zijn de eerste grootste beproevingen, waaraan de kin deren na hunne geboorte bloot staan. Beide kwalen zijn zeer besmettend en beiden vereischen eene zorgvuldige oppassing. Bij den een lijd de borst, bij den anden de keel hel meest maar de moeder of de min zal in Holloway’s Zalf een puik middel vinden legen deze lastige kwalen. Wanneer zij goed op de keel, de borst en den rug gewreven wordt, wordt zij opgezogen, de ademhaling wordt regelmatiger, de kwaal wordt minder lastig, de lippen minder blaauw, het oog wordt helderder, en het aangezigt verliest dien angstigen schijn, die altijd de voorbode is van eenen hevigen aanval op het gestel, en het zenuwstelsel. Deze onwaardeer bare Zalf geneest niet alleen de dreigende teeke- nen, maar verwijdert verder nog alle gevaarlijke gevolgen. IV. B. De Revalenta wordt thans gebrand ver kocht, en moet maar eenen minuut op het vuur staan; en voor de personen op reis, of welke niet koken, hebben wij BESCHUITEN VAN REVA LENTA bereid die men ten allen lijte kan eten; in blikken doozen van 4 en 7 fr. De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medecijnen, door de smakelijke gezondheidsbloem Revalenta Arabica du Harry van Londen. Alle ziekte vindt door de weldoende Revalenta Arabica, gezondheid, kracht, eetlust, spijsvertee- ring en verkwikkende slaap. Zij geneest zonder medecijnen, noch kosten, de slechte verteringen, de maagziekten, gewone verstoppingen, slijmen, win den, het zuur, het koud vocht, walgingen en bre kingen, alle ontsteltenis der borst, keel, adem, stem, onsteking der luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, hersens en bloed. 74,000 genezingen die van Z. H. den Paus inbe grepen, de hertog van Plurkow, Mev. de markiezin de Bréhan, enz. enz. Veel voedzamer dan hel vleesch, verspaart zij 50 maal den prijs uit van de andere geneesmiddelen. Genezing n.° 08,471. Prunetto (bij Mondovi) Mijnheer. Ik kan u verzekeren, dat sedert ik gebruik maak van de wonderbare Revalenta Ara bica du Barry, het is te zeggen, sedert twee jaren, ik geen ongemak van mijnen ouderdom, noch het gewigl mijner 84 jaren meer gevoel. Mijne beenen zijn op nieuw kloek geworden, mijn gezicht is zoo danig goed dal ik geen gebruik van mijne bril moet maken; mijne maag is gezond gelijk op 30jarigen leeftijd. Kortom ik ben verjongd: ik predik, zit te biecht, ik bezoek mijne zieken, doe tamelijk lange reizen en mijn geest is helder en mijn geheugen frisch. Ik laat u toe deze verklaring openbaar te maken als gij wilt. De priester Pierre Castelli. In doozen: 1/4 kil., 2 fr. 25; 1/i kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60 fr. Beschuiten van Revalenta in doozen van 4 en 7 fr. De Chocolade Revalenta geelt den eetlust terug, spijsverteering, slaap en sterkte aan de zwakke personen en kinderen, en is tienmaal voedzamer dan hel gewone vleesch en chocolade. In doozen van 12 lassen, 2 fr. 25, van 576 lassen, 60 fr., of omtrent 10 cent" par tas. BARRY DU BARRY en C", 12, Keizerstraat, Brussel; Zending legen postmandaat. Depotp te Veurne, bij E. Duci.os en J. Dobbelaere, apothekers. tlgeineene ’Tijdingen. Be school der' onder-olïicieren van hel leger l'Omi Brugge te verlaten om zich definitie vel ijk in de oude abdij van Ter Kameren, gemeente van Elsene, te gaan vestigen. M. de kolonel Baudoux, van het 3* linieregiment, neemt het opperbevel- ‘lebberschap der school van onder-olïicieren. Met de toekomende zomer, zullen de twee eskadrons ruiterij, die de ruitersschool uitmaken, Bperen verlaten om zich insgelijks in de oude abdij van Ter Kameren, te Elsene, te vesligèn. Dinsdag morgend heeft een kwaaddoener een schot gelost in de richting van de machten, rijdende langs de spoorbaan van Thourout op Cortemarck. Men weet niet met welk inzicht deze stoutte daad bedreven is; de sporen op de schouw van de machten doen veronderstellen dat het vuurwapen met een kogel geladen was. De inilicianen en de rcmplacantcn der klas 1868, toebehoorende aan de batterijen te peerd, aan de gemonteerde batterijen of aan de eskadrons •’uiterij en van den trein, zijn in onbepaald verlof naar hunne haardsteden teruggezonden. De wet van 21 October 1871, die de speel zalen van Spa afschaft, te rekenen van 31 dezer niaand, had aan het gouvernement het vermogen gelaten, om dezen termijn te verlengen, in zekere omstandigheden, welke zich konden opdoen, na melijk het behoud der speelhuizen in Duitschland. Welnu, aldaar ook worden ze afgeschaft, want men schrijft uit Ems, dat den 30 september het speelhuis is gesloten geworden. Zulks zal ook plaats hebben te Homburg en te Baden, en dus zal men te Spa op geene verlenging mogen rekenen. Men schrijft uit Brugge, 16 October: Heden morgend, rond 10 uur, is een ongeluk gebeurd in de nieuwe beetsuikerfabriek, buiten de Damme- l’oort, gehouden door den heer Hélin en Comp. alhier, Sedert acht dagen was men in de nieuw aangebouwde fabriek bezig geweest met de werk tuigen te beproeven, welke door de bevoegde man min goedgekeurd werden. Alles was in orde be vonden, toen dezen morgend, terwijl de inachic- nen voor de eerste maal werkten, een ijzeren katrol los schoot, aan stuk werd geslagen en een jonge fabriekgast door een stuk ervan getroilen werd, die op den slag dood bleef. Het slachtoffer, dal weggedragen is, is 15 a 16 jaar oud. De Moniteur bevat hel volgende berichtIn Engeland hebben handelsbuizcn en bijzonderen het gebruik aangenomen, om met hunne gcstipeldc naamletters de postzegels die zij gebruiken, te mer ken. Dit stelsel, gekend onder den naam stelsel •Slopen, heelt voor doel den herverkoop of het ge- bruik dier postzegels te beletten, door degenen die ze, ’t zij voor, ’t zij na hunne opplakking op de brieven zouden ontvreemden. Het bestuur heeft de toepassing van dit stelsel toegelaten op de belgi- j sche post- en telegraafzegels, welke, aldus ge merkt, geldig blijven voor het frankeeren van cor- j >espondencien. De herbergiers der hoofdstad zijn overwon nen geworden door de verbruikers, Wij vernemen dat hel grootste getal der herbergen, die den prijs van den faro van 12 tot 14 centiemen het glas had den gebracht, genoodzaakt zijn geweest van die vermeerdering afte zien, daar zij al hunne kalan ten verloren. Tot hiertoe bemerkt men nog geene werksta king onder de brusselsche werklieden. De geruch ten, daarover verspreid, waren dus valsch. Men heeft onlangs merkwaardige ontdekkin gen gedaan in twee plaatsen van Henegouw. Te Gerpines heeft men de overblijfseleneener romein- sche villa opgegraven, waarvan de muren 32 meters Enig zijn. Men heeft zolderingen ontdekt, in fresco geschilderd. Te Thuillcs, in de richting van Stréc, heeft men romeinsebe graven ontdekt, inhoudende aarden lampen, munten, enz, enz. Op een dier munt stukken erkent men de trekken van keizer Adriaan. Ziehier eene inlichting, gegeven door een vreemd blad, dat zich met den landbouw bezig houdt, en welke wij nuttig oordeelen afte kondigen, tot onderrichting der huismoeders. Een kieken heelt in zijnen rand ongeveer 600 eieren die het kan ontwikkelen on leggen. In den gewonnen loop van i zijn leven, legt heter in't eerste jaar 20, in het tweede 120, in het derde 135, in het vierde 114. Gedurende de vier volgende jaren vermindert dit getal gestadig met 20, en het negende jaar legt het er maar 10 meer in de gunstigste omstandigheden. Het is dus verkieslijk geen kieken langer dan vier jaren te houden. De heer Gevdcrt, zegt de France, heeft Parijs verlaten om tegenwoordig te zijn bij de heropening van het conservatorium te Brussel. Gedurende zijn verblijf te Parijs heeft hij met den heer Ambr. Thomas het programma opgesteld van handboeken en klassieke uitgaven, bestemd om aan de leerlin gen der conservatoriums de groote meesters en hunne werken onder praktisch, theoretisch en his torisch oogpunt te doen kennen. Kantoor van den Notaris I>E Cae, Uoler- weegschaalslraat, n.° 10, te Veurne. DINSDAG 22 OCTOBER 1872, om 3 ure namiddag ter nabekendc herberg, open bare verkooping van: Een Huis ten dienste van herberg en winkel te Veurne-Bewesertpoorl, met grond, erf en den grond waarop slaat het woonhuis der weduwe en kinderen Manlez, te zamen groot, bij kadaster wijk B, ten deele nummers 796 en 896bis. Laatst bewoond en gebruikt door sieur Seraphin Top-Charlit. Aanslag met de geldtelling. WOENSDAG 23 OCTOBER 1872. om 3 ure namiddag, in de herberg de Papegaai, Ooststraat, te Veurne, openbare verkooping van II hectaren 18 aren OO centiaren Znniinnd in Oostduinkerkc, wijk C, n.r* 454, 455, 468, 469, 470 en 471, al ten eenen blokkc, bij plakbrieve verdeeld in drij loten. DONDERDAG 24 OCTOBER 1872, om 3 ure namiddag, ter herberg dragende op het uithangbord d la Station, bij de ijzerenwegslatie, te-Avecappelle, openbare verkooping van een llniH voordezen in drij Woonsten, nu in een, en 5 aren 10 centiaren medegaande Erf, gestaan en gelegen ter dorpplaats van Avecappelle, bekend bij kadaster wijk A, nummer 271a. Bewoond door Isabella-Rosa Harteèl; ingenot- treding met 1 mei 1873. I BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. den 11. Carolus Fiorine, zoon van Carolus en van Clemencc Vleeschouwer, Ooststraat. HUWELIJKEN. den 12. Joannes Pire, gendarme, 27 jaren en 6 maanden, geboren te Felenne (Namen) en wonende te Rousbrugge, jongman, met Nathalie Royaert, bijzondere, 17 jaren en 5 maanden, geboren te Wueslwezel (Antwerpen) en wonende te Veurne, jonge dochter. den 16. Joannes Goossens, zonder beroep, 29 jaren en 4 maanden, geboren te Wolumc S.‘ Etienne (Brabant) en wonende te Veurne, jongman, met Joanna Buvens, dienstmeid, 43 jaren en 10 maan den, geboren te Dienst (Brabant) en wonende te Veurne, jonge dochter. STERFGEVALLEN. den 15. Romanic Demculenaere, 3 in. en 1 d. den 15. Juslina Deroo, slachster, 56 jaren, 9 maanden en 17 dagen, geboren en wonende te Veurne, echlgenoole van Ludovicus Ryckewaert. den 17. Petrus Pinson, zonder beroep, 78 jaren, 9 maanden en 4 dagen, geboren te Veurne en wonende te Wulpen, weduwenaar van Francisca Dewiltc. den 18. Franciscus Goos, kleermaker, 55 jaren en 21 dagen, geboren en wonende te Veurne, weduwenaar van Nathalie Dieryckx-Visschers. OP VRIJDAG 25 OCTOBER,. 1872 on volgenden dag noodig zijnde, telkens om 9 ure voormiddag, ten slerfhuize van Seraphin Top- Charlet, te Vcurne-Bewesterpoorl, Openbaren koopdag van allerhande slach van Menngie - Goederen, Ilerbcrggericf en eene groote hoeveelheid nieuwe Koop waren bestaande uit allerhande slach van Lakens, Broek- en Kleerstolïen, Klakken, Snuildoe- ken, Linwadcn, Pane, Merinos,'‘Satijn, Zijde en andere goederen. Op konditien als dan voor te lezen. WOENSDAG 50 OCTOBER 1872, om 4 ure namiddag, ter herberg de Keizer, te Veurne, OVERSLAG van de Herberg het IFit Peerd, in de Zwarte-Nonnenstraat, te Veurne, ge bruikt tot 23 april 1873, door sieur Obyn, mits 250 franks bij jare. Te verhoogen op fr.' 4,976. op Donderdag October 187%, otn 3 ure namiddag, ten Gemeente-huize, te Watou, zal er door het ambt van den Notaris CAPELLE, te Watou, overgegaan worden lol de 1)1 FIMTIEVEN OVERSLAG van schoone, goede en welgelegen ZAAILANDEN, WEIDE EJV IIUISGIIOXDEIV, AL GELEGEN TE WATOU, samen groot 3 hectaren 67 aren 20 centiaren, ver deeld in 9 loten, breedloopig bij plakbrieven beschreven. Gebruikt door verscheide, en aanslag met 1 October 1873. Voor alle verdere inlichtingen vervoege men zich ten kantore van den Notaris CAPELLE, voor- noemd. Donderdag 24’1*’" October 1872, 2 ure namiddag, ter afspanning de Papegaai, te Nieuport. Eener Ilostede niet Gra»- en Zaai landen, gelegen te S.‘ Jooris, in den Polder, wijk A, n.” 38, 93 lol en met 97, 99 tot en met 103, 112, 117 en deel van n.r 66, en wijk B, nr 220, zamen groot 11 11,64,65 C". Nog te Oostduinkerkc, langs den keiweg, Zaai- Innd wijk C, n/ 396a, H 2,02,30 C". Bewoond en gebruikt door L. Coene, tot baafmis 1873, aan fr.’ 1,700 te jare boven de lasten. Door het ambt van den Notaris DE BRAl'WERE, te Veurne, bij wien de eigendomsbewijzen berusten; inlichtingen ook te bekomen bij de Notarissen HEYVAERT te Ghistel en FRAEÏS te Brugge. Kantoor van den Notaris Capelle, te Watou.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 3