VERPACHTING. BOUWGRONDEN NIEUWE DORPPLAATS sirvr Joris meupoiit. BEKENDMAKINGEN. Merkl van Veurne, per 1«48J liters. Stud Veurne. er ten <•- De Sekretaris, CH. CLAEBEBOl’DT. i '22 00 a 25 00 23 00 ii 39 00 40 00 it 44 00 20 00 it 22 50 17 00 :’i 21 00 12 00 h 14 00 20 00 a 23 00 i 22 00 a 25 00 25 Oct. 24 00 h 36 00 40 00 h 42 50 22 00 ii 23 00 j 18 00 i 21 25 12 00 li 14 00 20 00 a 23 00 16 Oct. Nieuwe tarwe fr. Oude tarwe, Kogge, Sucrioen, Haver, Boonen, Erweten, Ihtrgemeesler en Schepenen der stad Veurne, Maken kenbaar dal er op Woensdag 30 October 1872, om 4 ure namiddag, ten Stadliuize aldaar, zal worden overgaan tot de open bare verpachting van: Art recht van ontvangst van het standgeld op de wekelijksche, maandelijksche en jaarlijksche merkten en feesten, voor een termijn van 3 jaren integaan met 1 januari 1873. De voorwaarden der verpachting berusten Stadliuize. Veurne, 23 October 1872. Burgemeester en Schepenen, AUG. BEHAEGHEL. IV. R. De Revalenta wordt thans gebrand ver kocht, en moet maar eenen minuut op het vuur staan; en voor de personen op reis, of welke niet koken, hebben wij BESCHUITEN VAN REVA LENTA bereid die men ten allen tijte kan eten; in blikken doozen van 4 en 7 fr. De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medecijnen, door de smakelijke gezondheidsbloem Revalenta Arabica du Barry van Londen. Alle ziekte vindt door de weldoende Revalenta Arabica, gezondheid, kracht, eetlust, spijsvertee- ring en verkwikkende slaap. Zij geneest zonder medecijnen, noch kosten, de slechte verteringen, de maagziekten, gewone verstoppingen, slijmen, win den, het zuur, het koud vocht, walgingen en bre kingen, alle ontsteltenis der borst, keel, adem, slem, ousteking der luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, hersens en bloed. 74,000 genezingen die van Z. H. den Paus inbe- grepen, de hertog van Plurkow, Mev. de markiezin de Bréhan, enz. enz. Veel voedzamer dan het vleesch, verspaart zij 50 maal den prijs uil van de andere geneesmiddelen. Genezing n.° 68,471. Prunetto (bij Mondovi) Mijnheer. Ik kan u verzekeren, dat sedert ik gebruik maak van de wonderbare Revalenta Ara bica du Barry, bet is te zeggen, sedert twee jaren, ik geen ongemak van mijnen ouderdom, noch het gewigt mijner 84 jaren meer gevoel. Mijne beenen zijn op nieuw kloek geworden, mijn gezicht is zoo danig goed dal ik geen gebruik van mijne bril moet maken; mijne maag is gezond gelijk op 30jarigen 1 leeftijd. Kortom ik ben verjongd: ik predik, zit te biecht.’ ik bezoek mijne zieken, doe tamelijk lange reizen en mijn geest is helder en mijn geheugen frisch. Ik laat u toe deze verklaring openbaar te maken als gij wilt. De priester Pierre Castelli. In doozen: 1/4 kil., 2 fr. 25; 1/2 kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60 fr. Beschuiten van Revalenta in doozen van 4 en 7 fr. De Chocolade Revalenta geelt den eetlust terug, spijsverteering, slaap en sterkte aan de zwakke personen en kinderen, en is tienmaal voedzamer dan het gewone vleesch en chocolade. In doozen van 12 tassen, 2 fr. 25, van 576 tassen, 60 fr., of omtrent 10 cent“ par tas. BARRY DU BARRY en Cie, 12, Keizerstraat, Brussel. Zending tegen postmandaat. Depots te Veurne, bij E. Duclos en J. Dodiielaeke, apothekers. Mneene ij <1 in gen. Op zaterdag, 9 november 1872, om 11 ure voor middag, zal er in het provinciaal Gouvernements- botel, te Brugge, overgegaan worden, tot de openbare aanbesteding van de onderneming der "'erken van beplanting te verrichten langs de zomerwegen van Avelghem naar Warcoing, tus- schen het doi^) Autryve en de grens der provincie. Het bestek bedraagt 1810 fr. De borgtocht is op 100 fr. bepaald. Men leest in den Moniteur Beige'. Vrijdag laatst, ten 7 ure ’s avonds, is H. K. H.de gravin '•m Vlaanderen,gelukkig bevallen vaneene prinses, •lie denamen zal dragen van Jozctma-Carola-.Maria- Albenina. Zij zal voor peter en meter hebben prins Albert en prinses Carola van Saksen. Bij koninklijk besluit van den 17 October, is •II. I). Depuydt, kandidaat-notaris te Eerneghein, notaris aldaar benoemd, in vervanging van zijnen 'ader ontslaggever. Maandag avond, rond 6 t 2 pre, is brand uit geborsten in de bakkerij van den heer Sorel, in de Waalschcslraat te Brugge. Op het eerste alarm door de brandklok gegeven zijn de noodspuiten tor plaats gekomen. Zij hebben twee uren gewerkt. De burgerlijke en militaire overheden bevonden sich ook ter plaats. Volgens het schijnt zou de brand in de meelzolder begonnen zijn. Den 16 October is te Lovendegemeen schip persknecht verdronken, met namelIipolietFierens, °ud 21 jaar, geboren en wonende te Veurne. Hij 'aarde op het schip Virginie, en zocht met eenen Pjnliaak naar den bodem der rivier, bij die ver achting viel hij in de vaart. Men schrift uit Temsche: Een ongeluk, aan de onvoorzichtigheid van het slachtoffer toe te schrijven, gebeurde heden in deze gemeente. Twee konvoóiwachlers, Aimable Bombied; belg, Karei Schaak, hollander, beiden in dienst der sociëteit 'an den spoorweg van Mechelen naar Terneuzen, hadden eenen nog al hevigen twist gehad, na Welk n Schaak eene zeer gevaarlijke wedding uit vond die dooi1 zijnen gezel werd aanvaard: het betrof op deii trein 10 springen in vollen stroom, bij zijnen doortochl boven Temsche. De tiem wordt aangekoudigd, zij stellen zich gereed; de belg springt eerst, hij gelukt er in zich op den trein te houden na ongeveer een honderd tal meters ver te zijn mcdegesleepl; maar zijn kol- lega was zoo gelukkig met; hij werd onder de Wielen geworpen en op de ijselijkste wijze ver morzeld. Zijne onkenbare overblijfsels zijn over gebracht naar zijne woonplaats te Hulst in Hol land, was een droevig ontwaken voor zijne arme ouders, wier eenige steun hij is. Men meldt int Tongeren, 21 dezer: De zaak van Van der Zanden, van Jesscren, beschuldigd van drievoudige moord op zijne vrouw, zijnen zoon en zijne schoonzuster, is gansch onderzocht, en zal in november voorliet assisenhof te Tongeren komen. Deze misdadiger, welke eerst loochende, bekent thans de moorden, en alhoewel hij zeer goed weet welk lot hem te wachten staat, blijft hij even onbezorgd en vroolijk. De verlcdcne week vroeg hij aan den procureur des konings wat er zou geworden van zijne erfenis, ten gevolge der dood van zijne schoonzuster, van zijne vrouw en van zijnen zóón, en bij verzocht dien magistraat zijne belangen te willen verzorgen. Men meldt dat in den nacht van zaterdag tot zondag eene moord gepleegd is te Bilsen. De plichtige schijnt aangehouden te zijn. - - Den 20 October waren er nog 20,035 vreem delingen te Spa. Men weet dat op 't einde dezer maand de spelen afgeschaft worden. Men meldt uit Lokeren dat die stad nu door eene werkstaking wordt bedreigd. Ziehier de be slissing die door de lokersche barbiers in eenq meeting gehouden is: Ingezien den gro.oten opslag der steenkolen en de duurte der levensmiddelen, be sluiten de ondergeteekende barbiers den loon voor het afkrabben van iederen haard in 't vervolg vijf centimen Ie verhoogen, te beginnen met 1 november aanstaande. - Zaterdag laatst heeft de statieoverste van Namen, zekeren Grengoire, van Florenville, aange houden, die onlangs 4000 fr. gestolen had ten na- deele eener suikerfabriek te Charleroi, waar hij facteur was. De dief had nog eene zekere som bij zich en twee schuldbekentenissen bélóopende te zanten 2500 fr. Hij had den dag van den diefstal die som geleend legen 5 intrest aan eenen vleesch- houwer van Pussemange. Ziehier eene nieuwe trek van het vernuft der honden: De heer N..., te voet van Leuze naar Les sen gaande, leidde zijnen hond mede, waarvan hij zich wilde ontmaken, doch daar hij hem niet wilde verdrinken, verwurgen noch doodschieten, besloot hij hem omlcrwege verloren te leiden. De hond, welke in plaats van welwillende woorden, slechts bedreigingen kreeg, scheen het ontwerp zijns Goed gelegen voor alle bedrijven en op voor- I deelige overeenkomsten. In. meesters te begrijpen; hij wilde hem niet verlaten. N..., gedwongen te overnachten om zijne zaken af te doen, ging naar de herberg en zegde aan zijnen makker voor goeden avondMorgen,jongen, neem ik den trein en laat u hier slaan. Daarna legde hij zich te bed. Des anderendags was de verwondering van N..., groot, toen hij gewaarwerd dat hem eene kousen zijne ondervest ontbraken. De waard werd ondervraagd on beweer de dal er niemand anders in huis geslapen bad, Men ging op zoek, en in eenen hoek vond men den hond op de kous en de ondervest liggen. Hel arme dier had door dit middel zijnen meester willen beletten zonder hem te .vertrekken. N..., het vernuft van zijnen hond bewonderende, overlaadde hem met stréelingen én zocht niet meer er zich van te ont maken. KORHEKTIONHELE RECHTBANK VAN VEDHNE. Marie Alexander, huisvrouw Henri Croigny, 5 (rank boete, Henri Croigny, landbouwer, 8 dagen gevang en 26 fr. boete, over beledigingen, beide te Boimbrilgge. Henri Croigny, landbouwer teRousbrugge, 5 maanden gevang en 76 fr. boete, over beledigingen/ Carolina Verslype, huisvrouw Karei Vercaemer, werkvrouw te Zarren, 5 fr. boete, over slagen. Henri Paltyn, werkman te Westvleteren, 15 fr. boete, over jagt. Leopold Debruyiie, orgelspeélder, Jacobus Beau- prez, werkman, elk 5 fr. boete, over slagen, beide te Clercken. Marie Kerckhof, huisvrouw Karei Vereenooghe, werkvrouw te Zarren, 6 maanden gevang en 26 fr. boete, over een kind verlaten te hebben. Louis Glieeraért, metser te Nieupört, 33 dagen gevang, over nachtgedruis, slagen en verbreking van afsluiting. Henri Rousseeuw, werkman te Isenberghe, vier maanden gevang en 50 boete, over slagen. Napoleon Staelens, schoemaker te Dixmude, 3 maanden gevang, over diefte. Amand Vaiidenberghe, herbergier te Viuchem, 100 fr. boete, over jagt. Jan Vanstéeger, werkman te Nieupört, 10 fr. boete, over slagen. Albertus Leroye, smid te Veurne, 6 maanden ge vang, over verbreking van afsluiting. Desire Vanrenterghem, werkman te Veurne, 6 maanden gevang, over verbreking van afsluiting. Holloway’s Zalf en Pi//en. Vrouwelijke kwalen. De geneeskundige w etenschap is er in alle eeu wen op uit geweest, om de kwalen, die de vrou wen overkomen, te verligten, maar Prof. Hollo way, werd door eene vlijtige studie en door groote opmerkzaamheid genoopt om te gelooven, dat de natuur een middel voor die bijzondere kwalen had aangekweékt. Hij is er na een langdurig onderzoek in geslaagd, zijne beroemde Pillen en Zalf saam te stellen, die of den grondregel rusten, welke door de natuur voor de ondersteuning en genezing van kwalen, de vrouwen eigen van eiken ouderdom, van elk gestel, het zij wonende in warm of in ge matigd klimaat, aangewezen worden. Zij hebben herbaalde malen werkingen, die van streek afge raakt waren, hersteld na dat deze de gewone artsenij, door geneesheeren voorgeschreven, had den weerstand geboden; nog meer voldoenend is hel dat de ziekte volkomen en bestendig verdreven wordt. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. den 18. Celina Bodeyn, dochter van Desiderius en van Maria Schallier. den 22. Narcisse Trensaert, dochter van Carolus en van Amelia Wydood, Bewcsterpoort. den 23. Henricus Warmoes, zoon vail Jonnes en van Amelia Pilloot, Vestenstreat; den 23. Marie Maes, dochter van Joannes en van Sophie Penje. Bewcsterpoort. den 23. Silvia Hoosdé, dochter van Edmundus en van Leonie Henderyck, Pavillqenstraat. den 19. Henri Decroo, bediende, 28 jaren en 7 maanden, jongman, met .Marie Vermout, bijzondere, 21 jaren en 3 maanden, jonge dochter, beide ge boren en wonende te Veurne. den 17 sep. Hector Ryckeboer, 10 maanden. den 19 oct. Isabella Mazereel, religieuze, 80 jaren, 5 maanden en 14 dagen, geboren te Oost- vieteren en wonende te Veurne. den 19. Marie Pauwels, 17 dagen. I ZITTING VAN 17 OCTOBER. ZITTING VAN 18 OCTÓBERl ZITTING VAN 21 OCTOBER. ZITTING VAN 25 OCTOBER. HUWELIJKEN. STERIGEVALI.EN.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 3