V E U it N E. 1 I I I I I I I I I I I I I WEkÉNDMAtiiNGEX. 1 A A IN H E I UIT TER HAND TE KOOPEN WOENSDAG «>50 OCTOBER 1875. Kantoor nemen, met be- en uitvoerige wilgen boomen, °P tijd van be- aanveerding van ZATERDAG 7 DECEMBER 1872, om 2 ure namiddag te Houthem, langs de Rhening- heerdijkstraat, op de hofstede genaamd het lange Veurst, bewoond door Charles Vermersch-Depoorter, seboonen koopdag van HO koopen olmen, wilgen, esschcn, hollanders, abeelen en eiken hoornen. Deze vendilie geschied ook met tusschenkomst van de Notarissen Vanderheyde en BoudeWeel, te Hondschoote. is geworden; als men bedenkt, dat hel dier in enge ruimte en in elk klimaat leven kan, dat het zich met de meest uiteenloopende en goedkoopste stoffen voedt, en minder slof vereischt dan elk anderdier, dan moet men de mogelijkheid erkennen, om de noodige hoeveelheid konijnenhaar voort te brengen tot oenen prijs dan die van wol en van katoen. Stalen, in het bezit van de redactie van genoemde Zeilung, laten aan weekheid, elasticiteit en fijnheid niets te wenschen over, zegt zij. De haren, die on geschikt zijn lot spinnen, vinden bij de hoedenmakers voor vilt gereeden aftrek. Hel vleesch van hel konijn is smakelijk en voedzaam en zou, bij de hooge prijzen van andere soorten van vleesch, onze arbei dende klassen zeer in stade komen als goedkoop, gezond en goed voedsel. Wal dan van T konijn nog overblijfl kan dienen ter bereiding van gelatine lijm. De redactie van gezegde Zeilung deelt nog mede, dat zij de nijveraars, die in dezen nieuwen lak I belang stellen en aan hel oprichten der eerste fabriek deel willen i rekeningen van deskundigen gegevens gaarne wil bijslaan. De kwestie der kolen. Men leest in den Moniteur des Intéréts Malériels: De coke en de kolen, altijd bui tengewoon goed gevraagd zijnde, blijven de prijzen vast en onveranderd in den bassijn van hel Center. De kleine kolen voor het huishouden worden 22 lol 25 fr. verkocht, de fabriekkolen 20 fr. De coke slaat aan 45 en 50 fr. In den bassijn van Luik schijnt de crisis le zullen voortduren. Een onzer briefwisselaars schrijft ons daaromtrent, om ons te zeggen dat men er tegenwoordig 25 en zelfs 27 fr. betaalt, onder voorwaarde dat, als er eene nieuwe rijzing ontstaal vóór de levering, hel de kooper is die ze moet dragen, en dit zon der dal men hem de minste waarborg geeft aangaande hel tijdstip der lading. De coke is te Luik onvindbaar. Die toestand kan, volgens ons, niet lang duren, en wij heb ben talrijke en ernstige redenen om in eene aanstaande toekomst betere dagen voor den verbruiker le voorzien, als de rijzing haar toppunt niet bereikt heeft, dan is zij er toch niet verre af. VRIJDAG 15 DECEMBER 1872, oin 2 uren juist namiddag te beginnen, te Egge- waartscappelle, weinig beoosten de dorpplaats, ter hofstede bewoond en gebruikt door Ambrosius Morael-Durieu, groote koopdag van 15JO zware koopen hollander, olmen, esschen en wilgen boomen, dienstig tot alle werken en voor brandhout. Alle de koopdagen geschieden op tiid van be taling, mits stellende borg, ter i genoemden Notaris ROLLY. Kantoor van den Notaris De Cae, Koter- weegschaalstraat, n.° 10, te Veurne. WOENSDAG 6 NOVEMBER <872, om 3 ure namiddag, in de herberg de Papegaai, Ooststraat, te Veurne, definitieve verkooping van hectaren 1H aren »O centiaren Zaailand in Oostduinkerke, wijk C, n." 454, 455, 468, 469, 470 en 471, al ten eenen blokke, bij plakbrieven verdeeld in drij loten. Te verhoogen op fr.' 25,000. Uit oorzaak van vertrek. Bij M. Moissenet, op zijn kasteel Moerland TE MOÈRES: Een koppel Voitnre-peerden, afzonderlijk of te samengewaarborgd zonder fouten. Een Dogkar, En een Dhacton. Veurne, ÏJO October, Men meldt uil Brugge, 24 October: Gisteren rond den middag, werd eene koe, behoorende den heer Peere, naar het slachthuis geleid. Gekomen in de Hauwers- straal, werd het dier hoorndol; hel ont snapte aan zijnen geleider, liep langs de vesten en door de landen tot aan hel lioompje, alwaar hel begon langs de spoor baan le loopen. Op dil oogenblik kwam de trein van Oostende aangereden en het dier wierp er zich woedend legen. De koe werd in stukken gereden en de schok veroor zaakte de ontriggeling van twee rijtuigen, zonder verder ongeval. De reizigers stapten uil den trein en kwamen te voet naar Brugge. De trein is slechts om 2 uur naar Gent vertrokken. i Hel onderzoek der zaak van de valsche i ussischc waarden wordt meer ingewik keld. Een jonge Rus is aangehouden en gevangen gezet oude beschuldiging van medeplichtigheid. Men meldt uil Verviers, 21 October. Eergisteren greep er een ongeval plaats op den ijzeren weg bij Pepinster. Eene locomotief is van de rails gesprongen en na oenen doorloop van een 50lal meiers, 1 op zijde gevallen. De baan is zeer bescha- I digd en de machien zal moeilijk kunnen hersteld worden. De bedienden konden in tijds ten gronde spi ingen, juist op T oogen blik dal de machien van de rails liep. Er is niets le betreuren dan een nog al aan zienlijk stoffelijk verlies en eene groote verachlering voor de reizigers der treinen van Verviers en Luik. Eene nieuwe nijverheid. De Wiener Weltausstellungs Zeilung maakt op eene nieuwe nijverheid opmerkzaam, die voor zeker voor Europa van het allergrootste gewicht is, en die, ecus gegrondvest, in korlen tijd groolen opgang zal maken. Het is liet gebruik van konijnenhaar in slede van wol en katoen voorspinnerijen. Konij nenhaar wordl thans gebezigd door hoeden makers om er dus genaamd vilt van te bereiden; hel geld G gulden het pond. Bij behoorlijke toebereiding bezit bet alle ei genschappen, om een goed en duurzaam garen op te leveren, dat in vergelijking met wol daarvoor in hel minst niet onder doet. Maar om het gebruik van konijnen baar mogelijk en algemeen te maken moet de konijnenfokkerij, die thans nog op be perkte schaal wordl loegepast, zich uit breiden. En als men nu nagaat, dal geene dieren soort zich gemakkelijker eigent voor de teelt in hel groot dan hel konijn, een dier, zoo vruchtbaar, dat hel spreekwoordelijk J MEA VRAAtiT KLEERMAKERSGASTEN, Zich te bevragen bij P. Dewacmter, Zuidstraat te Veurnb. j van den Notaris ROLLY, te Wulveringhem. DONDERDAG 21 NOVEMBER 1872, om 1 ure juist namiddag te beginnen, te Houthem, bij liet dorp, ter hofstede en medegaande landen gebruikt door sieur Ferdinand Lapon-Bruneel, zeer merkweerdige Boomvenditie van 15JO koopen schoone en hoogstammige olmen, hollanders, klemmers, eiken en wilgen boomen; alles dienstig voor timmerlieden, wagenmakers, kuipers, bene vens voor alle groote werken. Met tusschenkomst van den Notaris Boudeweel, te Hondscho®le V| I SUPPLEMENT «I FERTEKT1£-BUD I 11;. I I

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 1