ZAASLANiD Ii E K E3D I fi 3 X G E X her 1872. van den Notaris Die Cae, Holer -41 lick laren tusschenkomst De Voorzitter, F. VALCKE. KORREKTIONNELE RECHTBANK VAN VEURNE, /.rm.nt. van at kovemdeii. Lievin Dewildc; workman te Kcyem, 50 franks boete, over jagl. Adolphe Verknocke te Oostduinkerke, 26 franks boete, over éerróving. te Veurne, echlgenoole.van Franciscus Devroe. den 16. Benedicta Lagas, zonder beroep, 83 jaren, 9 maanden en 10 dagen, geboren te Watou en wonende te Veurne, weduwe van Petrus Gleen- werek en van Henricus Cloedt. den 20. David Tornier, landgebruiker, 74 jaren, 1 maand en 10 dagen, geboren en wonende te Veurne, echtgenoot van Joanna Deplae. den 22. Karel Fiorine, 1 maand en Tl dagen. dal hel bestuur len minsten tweesoumisionnarissen of meer indien hetzelve het geradig vind, voor aannemer zal verklaren én aan de zelve toewijzen de verschillige loten die hetzelve bestuur zal goed vinden en de welke met redelijkheid zullen vast gesteld zijn, is berustende t’elkens inzage in het sekrêtariaat van voorgemeld bestuur. De soumissionnarissen der winkelwaren zijn verplicht bij het indienen van hunne soumissic, een staal bij te voegen van de volgende voorwer pen te welen: ruwe koffiboonen, chicorée, kan- dijssuiker, witte broodsuiker, poersuiker, rijst en gerst. Gedaan in vergadering te Veurne, den 4 Novem- De Sekretaris- Tresorier, 11. DIAVITTE. Kantoor i tveegschaalslraal, n." 10, te Veurne. DONDERDAG 28 NOVEMBER 1872, 3 ure nanoen, op landen gebruikt door de weduwe Vanderheyde, sieur Yandamme, op het lange stuk, achter Forlhem en op land bij den molen, koopdag van JJT koopen allerhande hoornen. nr. ij. De Revalenta wordt thans gebrand ver kocht, en moet maar eenen minuut op het vuur staan; en voor de personen op reis, of welke niet koken, hebben wij BESCHUITEN VAN REVA LENTA bereid die men ten allen lijte kan eten; in blikken doozen van 4 en 7 fr. De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medeci'jnen, door de smakelijke gezondheidsbloem Revalenta Arabica du Barry van Londen. Alle ziekte vindt door de weldoende Revalenta Arabica, gezondheid, kracht, eetlust, spijsvertee- ring en verkwikkende slaap. Zij geneest zonder medecijnen. noch kosten, de slechte verteringen, de maagziekten, gewone verstoppingen, slijmen, win den, het zuur, het koud vocht, walgingen en bra- kingen, alle ontsteltenis der borst, keel, adem, slem, onsteking der luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, hersens en bloed. 74,000 genezingen die van Z. II. den Paus inbe grepen, de hertog van Plurkow, Mcv. de markiezin de Bréhan, enz. enz. Veel voedzamer dan het vleesch, verspaart zij 50 maal den prijs uit van de andere geneesmiddelen. Getuigschrift n.’62,812. Luik, 14 nov. Sedert 1855 gek wollen door zweren aan de beenen en ondervindende dat het steeds erger werd onder de behandeling van drie gencesheeren, die mij overigens verzekerden dat op mijn ouderdom (55 jaren) die genezing onmogelijk was, heb ik lot mijn geluk besloten gebruik te maken van uwe Revalenta, die mij geheel genezen heeft in weinig tijds en op eene verassende wijze mijne gezond heid in ’t algemeen heeft verkloekt. Gr. Voos, portier in de proefkamer der vuurwapens. In doozen: i 4 kiL, 2 fr. 25; i 2 kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kiL 32 fr.; 12 kil. 60 fr. Beschuiten van Revalenta in doozen van 4 en 7 fr. De Chocolade Revalenta geelt den eetlust terug, spijsverteering, slaap en sterkte aan de zwakke personen en kinderen, en is tienmaal voedzamer I dan het gewone vleesch en chocolade. In doozen van 12 lassen, 2 fr. 25, van 576 lassen, 60 fr., of omtrent 10 cent" par las. BARRY DU BARRY en Cie, 12, Keizerstraat, Brussel. Zending tegen postmandaat. Depots te Veurne, bij E. Duclos en J. Dohbelaebe, apothekers. Holloway’s Pillen. Dit onvergelijke middel is nu algemeen bekend als de meest wonderdadige artsenij ter wereld. Deze Pillen werken op hel ge ilede stelsel, verdrijven alle opstoppingen der maag, hernieuwen de krachten des levens, zui veren het bloed, en roeijen leverkwalen, slechte spijsvertering, gebrek aan eetlust pijn in de zijde, en algemeene zwakheid uit. liet is eveneens een middel, waarop de amborslige zijne schoonste ver wachtingen mag vestigen, en waarvan hij volko men herstel der gezondheid kan terug krijgen. De lijders aan droefgeestigheid, slechte spijsvertering zwakke zenuwen, moeten, tol deze krachten ver nieuwende Pillen hunne toevlugt nemen, daardeze in slaat zijn hunne zwaarmoedigheid, hunne som berheid, in den helderstee zonneschijn te doen ver anderen, en om die uil de natuur zoo gelukkigege- dachten, voortgebragt door eene goede vertering, terug brengen. Eene enkele proef is voldoende, om hunne onwaardeerbare werkkracht te bewijzen. la'iuaiHSTANii dek stad veckne. den 15. Josephina Gallens, dochter van Josephus en van Theresia Mouffaert, Ooststraat. den 18. Hector Devoghel, zoon van Carolus on van Maria Bessant, Bewesterpoort. den 16. Amelia Meerseman, huishoudster, 25 jaren, 1 maand en 28 dagen, geboren en wonende -- pen en geen antwoord bekomende, ging hij de politie verwittigen, die terstond medeging en de deur deed openen. De vreemdeling lag voor liet bed op den grond, 111 zijn bloed badende; nevens liem lag eene pistool, waarmede hij zich door den kop had geschoten. Deze man ziet er ongeveer 40 jaar uil; van ge wone lengte, met zwart haar en knevels; zijne wezenstrekken zijn geheel onkennelijk geworden ten gevolge van de wonde door den kogel ver oorzaakt. Hij had een klein reiskoflertje bij zich, eenige toiletvoorwerpen behelzende en was gekleed met eenen overjas, jacquette, broek en gilet, alles in zwart laken; een wollen hemd met zwarte ruiten, eene gebreide onderbroek, bottienen en zwarten zijden hoed. Hij droeg een gouden uurwerk met stalen ketting en had een porte-monaie met 7 frank er in. Geen enkel papier met aanduiding om zijnen persoon te kennen is bij hem gevonden. Men meldt uit Luik, 19 dezer: verscheidene handelaars dezer stad zijn onlangs slachtoffer ge weest van schelmen, die eene diefte met briefom slag pleegden. Een heer met beleefd voorkomen trad in eenen winkel, vroeg of men de goedheid zou hebben hem eene banknoot van 20 fr. te bezorgen, die hij moest verzenden. Zoodra men hem de bank noot gegeven had, stak hij ze onder ieders oogen in eenen briefomslag met een adres op, slootdezen en, op 't oogenblik heen te gaan, werd hij gewaar dat hij zijnen geldbeugel niet had. «Ik heb de eer niet door u gekend te zijn, zegde hij dan, ik vraag u maar vijf minuten geduld. Ik woon hiertegen en ga spoedig om geld: houd hier maar dezen brief in pand.» De beleefde heer ging heen om niet meer terug te komen, en wanneer men den briefomslag opende, zocht men te vergeefs naar de banknoot. Dergelijke poping tot aflroggelarij werd maan dag gepleegd in de voorstad S. Marguerite, bij eenen handelaar, die, onderricht door de rucht baarheid, welke de drukpers aan dergelijke feiten gegeven had, den briefomslag opende zoodra de schelm hem dien gaf. Zooals men er zich moest aan verwachten; nam de mijnheer de vlucht, zon der naar tets om te zien, maar de handelaar viel hem op ’l lijf en rammelde hem met den eigenen slok, dien de schelm had, af. Men smeerde hem dus met zijn eigen vet, nadat men hem eerst de 20 fr. had doen teruggeven. Deze gauwdief had zich, toen hij in den winkel kwam, uiigegeven voor beestenkooper, die in de voorstad St. Marguerite woonde. Hij droeg eene vellen klak, eenen kiel 1 boven zijnen frak en wilde zich doen doorgaan voor eenen boer. Het schrikkelijk tempeets, dat den 13 en 14 dezer maand op gansch de kust der Baltische zee, van aan Memel tol aan Flensburg, en van de rus- sischgrenzen tot aan deensch Jutland heeft ge woed, heeft door gansch Duitschland groote ont roering verwekt. Uit het Noordoosten blazende, beeft de wind het zeewater op de lage kusten ge worpen, die zwak verdedigd zijn door de duinen en dijken van Pominercn, Holstein en Sleeswijk. De zee is overal overstroomd, heeft duinen en dijken medegesleept en veel land 'onder water ge zet. Steden en dorpen zijn overstroomd. In dc pleinen verdronken talrijke kudden vee, wordende velden verwoest en de huizen vernietigd en men kent nog het getal der menschelijke slachtoffers niet, door die ramp veroorzaakt, In zee zijn lion- derde schepen op de kust geworpen of onder zeil vergaan. De noordcrdagbladen zijn vervuld met vei halen over die betreurenswaardige gebeurte nissen. De schade is onberekenbaar. De haven van Stralsund, in het diepe dier vaste baai gelegen, langs welke de noordoostenwind de massas water opjoeg, heeft vooral veel geleden. In Duitschland worden de uitwerkselen van het tempeest van den 13 en 14 als eene nationale ramp beschouwd, en overal worden er inschrijvingen geopen om hulp te brengen aan de slachtoffers en de rampen dier schrikkelijke dagen te lenigen. VRIJDAG 6 DECEMBER 1872, om 3 uren namiddag, in den Meiboom, te Vinchcm, openbare verkooping van een Huis ten dienste van Bakkerij en Winkel, staande te Vincbom-dorpplaats, op 3 aren 9 cent" Cijnsgrond, gebruikt door sieur Anseel-Devoghel, tot de geld- telling. ZATERDAG 7 DECEMBER 1872, om 2 ure namiddag tc Houthem, langs de Rhening- heerdijkstraat, op de hofstede genaamd het lange Veurst, bewoond door Charles Vermersch-Depoorter, schoonen koopdag van ISO koopen olmen, wilgen, esschen, hollanders, abeelen en eiken hoornen. Deze vöiidilie geschied ook met II 'ulveringhem. MAANDAG 2 DECEMBER 1872, om 2 uren juist namiddag, te Houthem, zeer weinig bewesten dc dorpplaats, ter hofstede en jnede- gaande landen gebruikt door sieur Verdoolaege- Baelden, koopdag van - koopen olmen, wilgen, abeelen, hollanders, keirselaeren, peer- en appelboomén. OP DIJNSDAG 10 DECEMBER 1872, om 2 ure namiddag iiks, ter hofstede gebruikt door sieur Henri Bruynooghe-Rooryck, landbouwer te Alveringhem, nabij het gehechte den Klaren Wal,koopkag van 40 koopen hollanders, abeelen, klemmers en eikon hoornen. Konditien alsdan voorttelezeu. Studie van .1/.' UKlsmvARR'r, Notaris te Alveringhem. OPENBARE VERKOOPING van nron KO ceutiareu allerbeste IN EENEN BLOK, gelegen te Ooslkcrke, kanton Veurne, op 100 meters van de statie des ijzerenwegs, gebruikt tol bavo 1876 door Chyselen-Joncheene, to Tamper- nissc. Tc verkoopen, op NAANBAG 9 DECEMBER 1872, ten 2 ure namiddag, ter herberg van Jan Van- darnme, te Lampernisse-dorp. Bij atlichc verdeeld in 5 koopen. Dc verkooping zal stipt ten 2 ure beginnen, om vóór 5 ure te eindigan, opdat verkooper en koopers, zouden kunnen vertrekken met den lesten trein. Met tusschenkomst van M.r SYOÏN, Notaris te Loo. Dc besturende Commissie der burgerlijke IIos- picien, gelast ten zelven tijde met het beheer der arme kinderen School, binnen de stad Veurne, Verwittigt het publiek, dat’er UIaan<inK negensten Ilecember naastkömendc, twee uren namiddag, in eene der zalen van het Stadhuis, aldaar zal overgegaan worden tol de opening der ingezondene soumissien voor dc aanbesteding der levering van de eetwaren en andere voorwerpen, benoodigd voor den dienst der bovengenoemde Gestichten, gedurende het jaar 1873, bestaande namelijk in 'Versch VleeschEJlei* A.xijn» Winkelwnren, Quin<fuetolie, I»eterolie, noodkisten, enz. Het kohier van voorwaarden de welke sliptelijk zullen nagevolgd worden, en dragende namelijk .1 OTC» GEBOOIt l E.N. SrElirCEVAI.I.E.N. -i ii i» -■»»» Arwvi«■wamat.-uuMtj» Kantoor van den Notaris rolly, te.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1872 | | pagina 3