EN VERftN DERINGSWERKEN I Staat op fr. 4,150. De Secretaris-Tresorier, H. DEWITTE. A A 3 E8T E E E TO G voor het nieuwbouwen van AAN HET OIDEMANNENHLIS, binnen <le »ta<l 'Veurne. den 6. Karel Couslenoble, werkman, 45 iaren, 6 maanden en 10 dagen, geboren te Boitsbóuckè en wonende le Veurne, weduwaar van Maria Dejode, echtgenoot van Maria Visage. llURGEIiSTAAD DEK STAD VEUIUNE. GEBOORTEN. den 4. Marie Gevaerl, dochter van Franciscus en van Maria Denys, Vestenslraat. den 5. Elodie Planckcel, dochter van Karei .en van Rosalia Hartcel, Beooslerpoort. den G. Gamiel Butseraen, zoon van Isidoor en van Catharina Hiiyghe, Duinkerkstraal. den 2. Zeijobie Dekainp, 24 dagen. Dit laatste mogen wij niet zeggen over de dans partij dioden dinsdag, in den lusthof van den heer burgemeester plaats had; want nauwelijks was hel feest begonnen, of een overvloedige regen kwam het onderbreken en deed wandelaars en dansers spoedig huiswaarts keeren. Hel zal wel nutteloos zijn hier te melden, dal hel volksspel voor mannen van den woensdag, veel mededingers telde en eens hartelijk deed lachen. Door een helder weder begunstigd, trok de Panne, den donderdag, eene menigte bezoekers tol zich. De dans- en volksfeesten gelukten er uitermate wel. Veel lief hebbers namen den vrijdag deel aan de gaaibolling door de maatschappij Mild- en Gespaar- zaam uitgeschreven. Zondag 2 augusti, om 11 ure ’s morgends, had de plechtige prijsuitreiking, op stadsschouwburg, voor de leerlingen der nijverheidsschool plaats. Stadsoverheden, de besturende commissie van het geslicht, (uitgezonderd liet provinciaal lid Bieswal- Bril en het permanent licht, Van Hee, die van deze commissie deel maken en die altijd, wij weten niet voor welke reden, bij deze plechtigheid, den leer- zuchligen ambachtsman toegewijd, door hunne afwezigheid schitteren), hel muziek S.** Cecilia en een talrijk publiek woonden dit feest bij. De schieting van St. Sebastiaan, die des namid dags om 1 ure aanvang nam, gelukte uitermate wel. Veel vreemde schotters namen er deel aan. ’s Avonds om 10 ure werd op de statieplaats, een vuurwerk afgescholen, dat aan de zorgen van ■den heer Cailliez-Vuylsteke van Uper was toever trouwd. Eene massa volks was ter statie vergaderd 'die de schoonste voorgestelde tafercelen warm en luidruchtig toejuichtlc. Wij gelooven onze taak ten einde met nog mel ding te maken van het gedurig gerucht van trom mels, orgels, trompetten, accordeons, enz, alsook van de tegenwoordigheid van een aantal barakken, welke wij het geluk hebben gehad van veertien dagen vóór de kermis reeds le bezitten, zonder den velocipede américain le vergelen, op denwelken wij zulke permanenle en aardige figuren hebben ontwaard, en dit kortbondig verslag te mogen Sluiten met den roep van: Vaarwel kermis! lot naaste jaar Den 29 juli, ten 4 uur en half namiddag, is te Oostende, aan den werkwinkel der statie van den ijzerenweg, een droevig ongeluk gebeurd. De ge naamde Van den Bussche, werkman in de statie, is bij hel aanleggen van waggons, voor hel laden van ijzerenwegbiljelten, de twee beenen verpletterd onder de wielen der waggons, die achteruit ge- stooten werden. De heelmeesters Janssens-Dhondl en DeCeuninck, besloten de beide beenen van den ongelukkigen af le zetten, maar hij is dts andereu- dags bezweken, na de afzetting van zijn rechter been. Een beweenlijk ongeval heeft zich over eenige dagen le Moerkerke voorgedaan. Een landbouwers- knechl, in dienst zijnde bij den lieer van Dairtmc, burgemeester dezer gemeente, leidende een kop pel paarden, otilmoelleop zijnen weg eenen zwerm biën. Eensklaps vlogen deze gevaarlijke diertjes op hem en op de viervoetige dieren. Een der paar den is dien ten gevolge gestorven. De ongelukkige dienstbode verkeert in eenen bedenkelijken toe stand. Hel paard had eene waarde van 1,500 fr. In de maand september 1873 was de tand meester Adler van Brussel slachtoffer van een spoorwegongeluk, op oogenblik dat de trein naar Brussel de statie van Korlrijk verliet. Hij werd aan het hoofd gewond, en hield er een likteeken van. Ziehier welke schadeloosstellingen de rechtbank van Brussel hem toegekend heeft bij vonnis van 20 juli: 1" Drie duizend frank voor stoornis in zijne kliënteel, ten gevolge der onmogelijkheid waarin hij zich bevondompersoonlijk, gedurende eenemaand, zijn beroep uil le voeren; 2" vijftien honderd frank voor vermeerdering der algemeene kosten van het huis, daar de aanklager zich heeft moeten doen vervangen door eenen anderen tandmeester, uit Parijs gekomen; 3" vier honderd vijftig frank voor geneeskundige zorgen te Korlrijk en te Brussel; 4" twaalf honderd frank voor de pijnen, door het slachtoffer geleden en het likteeken op het voor hoofd, welk hij ten gevolge der ramp behoudt. Tezamen 6,150 fr. ee zoo al in rook verdwijnt. .Men heeft uitgerekend dal in Frankrijk5,671,000 rookerszijn. De middelmatige verbruiking van ieder rooker is van 4 kilos 98 grammen ’s jaars. Van de 15 rookerszijn er 8 pijprookers, 5 siga- renrookers en 2 liefhebbers van de sigaret. De totale verbruiking van sigaretten voor gansch Frankrijk wordt geschat op 294 miljards, dus 804 miljoen per dag. 33 miljoen per uur, 559,000 per minuut en 9,323 per second Eindelijk al de sigaretten naast elkander gelogd maken eene lengte van 2,059,930 kilometers dal is te zeggen 514 maal de ronde van de wereld Aux Fuineura. II fallail résoü'dte le probléme dedonner a bon inarché10 centimes un cigare réunissant les qualilés d’un aróme éner- gique et délicat tt la Ibis, brülant blanc, ue laliguant pas le fumeur el rafraichissant la bouche. Ge pro- blêrne vient d’etre résolu, a la grande satisfaction desfumeurs bruxellois, parM. Hoogex ainé, Chaus- sée d’Anvers, 110, lez-Bruxelles. Le fabricant vou- lant assurerli cc nouveau cigare, une vogue méritée, lui a donné le nom du tribun populaire: M. Bochart, el il a placé, comme marqué, sur une des faces des bolles, un magniliqué portrait, por trait, boites et cigarcs qui font, en ce moment ('ornement des étalages des principaux marchands de cigares de la capitalc. Kantoor van den Notaris Cae, Holcr- wcegschaalslraat, n.° 10, le Veurne. OP WOENSDAG 19 AUGUSTI 1874, om 4 ure namiddag, ter herberg het Veurnsrh Rosendal, bij de echtgenooteu Ternier-Vieren, te Veurne, bij het Sasje, licitatie-verkooping van: Koop 1. West aan den noorburgweg leidende van Veurne naar Ooslduinkerke, een Hofstedeken met de hoeveelheid van 1 hektare 28 aren 58 cent" grond van gebouwen, kour, tuin en zaailand, wijk B, nummers 247d, 248, 249 en 250. Koop 2. 1 hektare 9 aren 10 centiaren Zaailand, wijk B, nummer 2G2. Koopen I en 2 zijn gebruikt door de erfnis van vrouw dewed® Ternier-Luyssen. Koop 3. 3 hektaren 18 aren 90 centiaren Zaai en Nieuwland, wijk B, n.rs 2G3, 264, 2G5 en 2G6. Gebruikt door den medegereclitigden Désiré Ternier, tot 1 October 1874, mits 525 franks bij jare, boven de kontribulien. Verdeeld in 2 loten met recht van samenvoeging. Koop 4. 1 hektare 7 aren 50 centiaren Zaailand, wijk B, nummer 275. Koop'ó. 1 hektare 57 aren 50 centiaren Zaailand, wijk B, nummer 285. koopen 4 en 5 zijn ook gebruikt door de erfnis van vrouw de wed" Ternier-Luyssen. Aanslag met de geldtelling voor de landen en met 1 mei 1875, voor de gebouwen. X. P. S. Wij hebben vergelen le spreken over de tentoonstelling van oud heid svoorwerpen. Deze ten toonstelling die de verwondering heeft opgewekt van reeds zoo vele vreemdelingen en kenners is gedurende geheel de kernüsweek druk bezocht geweest. Deze tentoonstelling wordt hoogcr en hooger geschat, en niet onverdiend want er zijn daar geheel rare, kostelijke oude voorwerpen en familie stukken le zien en wij overdrijven niet toen wij hier beweren dat zij van dag lol dag meer en meer in den smaak van hel publiek valt en den grootslen bijval geniet. Advies aan wie hel benijdt. De Voorzitter en Leden, uitmakende de Commis sie der Burgerlijke Godshuizen der stad Veurne, verwittigen hel publiek dat, MAANDAG VEERTIENDEN der aanstaande maand SEPTEMBER, ten elf ure voor middag, inde gewoonlijke zaal van verpachtingen, in hel Stadhuis, te Veurne, er zal overgegaan wor den tot de openbare aanbesteding, bij gesloten© soumissien en daarna bij afbod tusschen de sou- missionnarissen, der voorges elde metsel, timmer, schrijn-, glas-, ijzer-, lood-, dak-, vloer-, pleister en schilderwerken, enz., tol nieuwbouwen van Ziekenzalen en veranderingswerken aan het Oude mannenhuis, binnen het Hospitaal St. Jan en het gebouw der oude gendarmerie, gelegen binnen de stad Veurne, op de Houtmarkt, waaraf de kosten, bij bestek en begrooling, opgemaakt deor den heer Bouwmeester der stad Veurne, en goedgekeurd boor de bevoegde overheid, beloopen tot de som van fr. De soumissien, geschreven op zegel, moeten ingediend en behandigd worden aan den heer Voorzitter van hel Bestuur, ten dage en uur der aanbesteding. Het kohier van voorwaarden der gemelde aan besteding, benevens 't voorberoepen bestek, be grooling 'en nevensgevoegde plans berusten, ter inzage der gegadigden, bij den heer Vinck, stads bouwmeester te Veurne. Veurne, den 7 juli 1874. De Voorzitter, F. VALCKE. Met veel genoegen vernemen wij dal onze stads genoot, de heer Alfred Ollevier, student aan de Gcnlsclic hoogeschool, met goed gevolg zijn exaam van kandidaat in de rechten komt af le leggen. K0RREKTI0HHELE RECHTBANK VAN V2UIINE. David Rods, visscher te Adinkerke, 5 fr. boete, over zijne ekwipagierol niet te vernieuwen. Engelbert Gloei, werkman le Wulpen, 5 franks boete, over beledigingen. Nicolas Cbacrel, metser te Veurne, 3 dagen ge vang, over dieften. Pieter-Henri Vanmairis, landbouwer te Ghyvelde, 14 dagen gevang en 10 fr. boete, over mondelinge bedreigingen en schade aan roerende voorwerpen. Joannes Deman, landbouwer le Merckem, 30 fr. boete, over slagen, eerroverij en beledigingen. Karei Vanbrabant, metser, Alois Dewulf, werk man, elk 26 fr. boete, over slagen, beide le Zarren. Pieter Dejonghe, werkman te Dixmudc, 1 jaar gevang en 26 fr. boete, over diefte. Al gemeen o 'Tijdingen.. Op zaterdag 15 oogst aanstaande, zal de konink lijke maatschappij S.1® Cecilia van alhier, een uit- staptje doen naar Nieuporl-bains en aldaar, om 5 ure, een schoon concert geven. De prijsdeeling aan de leerlingen onzer mid delbare school, zal plaats hebben zondag 1G augusti aanslaande, om 11 ure voormiddag, op Stadsschouwburg. Het publiek wordt verwittigd dal de passagio over de Drug van Stavele, op den User, is onder broken van 29 juli lol 8 november eerstkomende. De maatschappij van bet 4® landbouwdistrikt der provincie Weslvlaanderen zal op Zaterdag 22 Augusti 1874, hare 20® tentoonstelling van trek- peerden en voortleelcndc hoornvee, le Dixmude, op de groote markt openen. De prijzen bedragen, ongeminderd de eerme talen, de som van 4010 franks. De heer van Ockerhoul is gekozen tol sena- icur van liet arrondissement Dixmude, met 521 stemmen op 912 ingeschreven kiezers, in plaats van wijlen den heer du Bus. De heer Beernaerl, minister van openbare werken, is volksvertegen woordiger van Thiell gekozen in plaats van wijlen den heer de Muelcnacre, met 655 stemmen op 683 stemmers en 903 ingeschreven kiezers. De toevloed van vreemdelingen te Blanken berge neemt altijd toe. De 15* lijst meldt een totaal van 5,381 personen. Den 31 juli 1874 waren reeds 25,819 baden genomen; op hetzelfde tijdstip van 1874 waren er 20,930 genomen, een verschil in meer van 4.889. OP VRIJDAG 21 AUGUSTI 1874, om 4 ure namiddag, bij de echtgenooteu Sanipers- Dehollander, le Isenberghe, 1 iefinitieven Overslag van 1." Een Hotfetedeken groot 2 hectaren 6 1 aren 91 centiaren onder bebouwden grond, tuin, boomgaard, gras- en zaailanden, gelegen te Gyve- rinchovc, wijk A, n." 85 ii 86, 90 5 93. Gebruikt door Engenius Boussemaere, de landen en gras tol 1" October en 11 november 1874, ep de gebouwen lot 1 mei 1875. Staat op fr, 10,000. 2.° 47 aren 70 centiaren Alnaïgras, in Oost- vleteren, wijk A, n.r 176, gebruikt door Ferdinand Top. STERI'GEVALLEN. GEMEENTE COXYDE. ZITTING VAN 6 AUGUSTI. ZITTING VAN 7 AUGUSTI.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1874 | | pagina 3