J i 1 M DRIE RUIZEN MET ERVEN rawijWïW V IE U la 1Ü E. A A 1 ij tl E T A A N BEKENDMAKINGEN. 1 EN EENE PARTIJ BOSCHLAND te Proven. Uil de hand te koopen, ^•7 w Koop 4. Eene partij Boschland, genaamd het Nieupoortje, schietende hakhout van twee jaren en beplant met 42 eikboomen, 332 groolc eik- pkantsoencn, en menigvuldige krullaafs, genaamd zevenjaar-zaad; groot bij titel 81 aren 13 cent", en bij kadaster sectie C n.r 318, 81 aren, gelegen te Proven, een weinig achter d’herberg de Naaidoog. Aanslag met de geldlelling. Boven zijn koopprijs, de kooper zal moeten betalen over de weerde van al de eikenboomen, groole en kleine plantsoenen, het tweejarig schie tend hakhout, te zamen eone som van 2150 fifonks. Voor den aanwijs van ’l bosch men adresscre zich bij Karei Metsu. Titels, verkoopvoorwaarden en kadastraal plan, zijn ten inzage van een ieder, ten kantore van voornoemden Notaris. KORRBKTIOHKELE RECHTBANK VAN VEDRNE. Joannes Maertens, rondleurder te St. Nicolaas, 52 fr. boete, over verboden binnenlreding en ver boden wapendracht, Josephus d’Hooge, rondleuder te Gent, 26 fr. boete, over verboden binnenlreding. Karei Wybou, werkman te Zarren, 2 maanden gevang, over slagen. Desire Amery, werkman te Pervyse, 8 dagen gevang, over eene messteek. Henricus Mculemccstcr, winkelierszoon, Alber tus Landsweerl, winkelierszoon, en Henricus Hoenraet, winkelier, elk 6 fr. boete, over binnen te dringen op de achterplaats en nachtgedruis, al wonende te Crombebe. Isidoor Decap, werkman te Woumen, 14 dagen gevang, over slagen. Alphonse Ilamaut, metsérsdiender te Dixmude, 3 maanden en 1 dag gevang en 76 fr. boete, over Verkooping bij JLlcitatie van IN VEUBNESTAD, Op Maandag 28 September 1874, juist ten 3 ure namiddag, in het Hotel du Perroquet, bewoond door Charles Van der Heyde, groote Ooslstraat te Veurne, Zal M.rBEERKAERT, Notaris ter residentie van Alveringhcm, daartoe rechterlijk gekommitteerd, ten overstaan van M.r de Vrederechter van ’t kanton Veurne voor de drie eerste koopen, in éiine zitting openbaar verkoopen Koop 1. Een groot en gerieflijk hoeren Huis, mot inrijdende poort en bovenslagio, slaande en gelegen te Veuijnc, ter zuidzijde van ’t gewezen Sint-Denijs kerkhof, gctcckend n.r’ 51 en 53. Gebruikt lol 23 april 1875, ad 750 fr. ’s jaars, boven de lasten, doer M.r Henri Bernier-d'IIonger’- s wal-Despot, eigenaar te Veurne. Koop 2. Een wel ter stand Hci»tcnier«- I huis, met bovenstagie, te Veurne, nevens voor- gaanden koop, geteekend n r 55. Gebruikt lot 23 april 1875, ad 250 fr. ’s jaars, boven de lasten, door jufvrouw Marie Vermersch, rentenierster te Veurne. Koop 3. Een Huis met bovenstagie, getee kend n.r 36 te Veurne, ter oostzijde van de Zuid- Gebruikt tot 23 april 1878, ad 250 fr. ’s jaars boven de lasten, door M.r Louis Morael, avoué te Veurne. rende den ganschen dag gewerkt om den weg te ontruimen. De koopwarenlrein, even als de trein met zand geladen, hoor den toe aan den Grand Central Beige. Een Franschman, met name Aug. Gardner, werd, na ui (gestroopt te zijn ge worden aan de riggels van den spoorweg, bij Henryville (Indiana) vaslgebonden. Een trein reed hem over bet linker been. Zie hier volgens een briefwisselaar van den Courrier-Journal, van Louisville, de bijzon derheden door het slachtoffer zelveneenige oogenblikken voor zijne dood gegeven. Mijn naam is August Gardner, ik ben in Frankrijk geboren en ben sedert korten lijd in hel land. Ik ben 23 jaar oud en heb noch bloedverwanten noch vrienden in Amerika. Mijn vader is dood. Ik begaf mij naar Louisville om eene bediening te zoe ken en daar ik maar weinig geld bad, oor deelde ik het geraadzaam le voet te gaan. Gisteren avond, rond 10 uur, werd ik door driemannen aangerand; een hunner vroeg mij geld. Ik antwoordde dat ik arm was en slechts eenige dollars bezat. Zij namen mij mijn geld af en bonden mij vervolgens aan de riggels van den spoorweg vast. Ik lag daar een half uur als ik het geschuifel eeribr locomotief hoorde. Ik sloot de oogen en de trein sneed mij een been af. De inwoners van Henryville hebben eene be- looning van 4000 dollars uitgeloofd voor de aanhouding der moordenaars. Er zijn drie personen aangehouden. Als men de bewijzen hunner plechtigheid kan leveren, zullen zij ter dood worden gebracht. WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1874. Veurne, September. Bij de aanbesteding voor hel nieuwbou- Nven van ziekenzalen en yeranderings- werken aan het Oudemannenhuis alhier, welk den 14 september heeft plaatsgehad, zijn gemelde werken aangenomen, voor den prijs van fr. 52,250-00 door sieurs E. Decloedl-Ternier, metser en Karei Mylle, timmerman beide le Veurne. Het bestek beliep 52,290-25. Het miljoen postzegels, ingezameld ten gevolge van eene wedding lusschen een Belg en een Engelschman, is op dit oógenblik tentoongesteld in den Cercle Cecilia, Vlaanderenstraat, te Oostende. Ziehier hoe men zegt dat de spoor wegramp, die lusschen Hasselt en Maaseik heeft plaats gehad, zou gebeurd zijn. In de statie van Hasselt manoeuvreeren de trei nen ook bij nacht; rond middernacht was de locomotief die in dienst was, alleen door den machinist bezet, daar de stoker was afgeslapt om aan eene natuurlijke be hoefte te voldoen. De trein was samenge steld uil negen of tien waggons en stelde zich op een gegeven teeken in beweging; doch in plaats van op een ander signaal te blijven stilstaan, zetlede trein zijnen gang voort. Men Hooi eene tweede, derde,tiende maal; men riep, men deed alle soorten van teckens; de trein rolde steeds voort en snelde met vollen sloom in de richting van Maaseik. Men wist niet wal hiervan denken; men dacht eerst dal hel eene grap was, maai de trein tolde altijd voort en dit allengs sneller. Terzelfder lijd was de trein met zand geladen, uil Genk vertrokken; men was in de statie van Hasselt in de grootste ongerustheid; doch men hoopte dat de machinist, die een uitmuntend bediende en nooit dronken was, den trein in tijds zou stil houden en lerugkeeren. Hij kwam evenwel niet terug dan twee uren latei; bij was alleen, te voeten uit zinnig van droefheid; hij beschuldigdezich zei ven de onvrijwillige oorzaak van de noodlottige botsing der twee treinen te zijn geweest. Hij zegde onmiddellijk, na op hel gegeven signaal den trein in bewe ging gezet le hebben, in bezw ijming te zijn gevallen en slechts lot het bewustzijn terug gekomen le zijn, op hel oogenblik dal de twee locomotieven tegen elkander bons den. De arme treinoverste die gedood is, laat eene weduwe achter met zes keine kinderen. De stoffelijke schade iszeeraan- zienlijk: de trein met zand geladen, is let- i --- lerlijk vermorzeld. Hel gerecht heeft zich plagen, smaadwoorden en nachtgedruis. ter plaatse begeven en heeft een onder- I.*>.'ctciJ"a?uei e’ wci‘kman l’ollinchove, 100 fr. zoek begonnen. Men beeft gisteren gedu- j J0e e’°'e'J-'S Eene Melkweide gelegen te Nieucappelle, l wijk A, N” 219 en 220, groot II 2,52,90 C”. Gebruikt door Desiré Ameloot; om in gebruik té treden mol baafmis 1875. Vooralle inlichtingen zich te bevragen bij den Notaris DE BRADWERï, S' Dcnijsplaats, Veurne. !/:.4 GEMEENTE PROVEN. -ÜÜr ZITTING VAN SEPTEMBER. ZITTING VAN 7 SEPTEMBER. ■i STAD VEURNE.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1874 | | pagina 1